Skocz do zawartości

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma też co się aż tak nakręcać, bo na pewno nie podejdą kazdemu. Nalezy pamiętać, ze to w gruncie rzeczy neutralne i równe słuchawki z bardzo przejrzystym dźwiękiem, ktory co niektórzy mogą uznać za mało ekscytujący a inni znowu docenić. Poki co dla mnie to chyba taka zamknięta wersja K702 - to są te klimaty. No i nie uważam też zeby miały podbity bas o którym Synthax wspomniał w recenzji. Z Mojo bym to usłyszał, on po prostu jest akuratny. Za to czystość średnicy i to jak wysoko ciągnie góra robi wrażenie.

A i jeszcze jedna rzecz. Nie wiem czy na użytek portable ten dźwięk nie będzie aż za równy. Ja słucham zamknięte czasem w domu a najczęściej w biurze, więc mi to pasuje i tutaj można taką sygnature docenić. W komunikacji, czy po mieście - mam wątpliwości. Ale może to tylko ja. 550 i FSP też imo się przez to nie nadają w teren.

no niestety ale taki poziom grania wymaga dobrych realizacji - nie ma co się czarować w słuchawkach nie grających Vką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w ogóle to zastanawiam się skąd się wzięła ta cena na te słuchawki? Jak morele wypracowało takie warunki?

Zamawiają je pewnie nie przez polską dystrybucję, a z Francji bezpośrednio i dlatego taka cena, a nie inna. Z cenami europejskich słuchawek tak

czasem się zdarzało. Ceny w Polsce obecne też mogą wynikać, że słuchawki to nowość, a nowości, szczególnie w Polsce często mają windowane ceny na samym początku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma też co się aż tak nakręcać, bo na pewno nie podejdą kazdemu. Nalezy pamiętać, ze to w gruncie rzeczy neutralne i równe słuchawki z bardzo przejrzystym dźwiękiem, ktory co niektórzy mogą uznać za mało ekscytujący a inni znowu docenić. Poki co dla mnie to chyba taka zamknięta wersja K702 - to są te klimaty. No i nie uważam też zeby miały podbity bas o którym Synthax wspomniał w recenzji. Z Mojo bym to usłyszał, on po prostu jest akuratny. Za to czystość średnicy i to jak wysoko ciągnie góra robi wrażenie.

A i jeszcze jedna rzecz. Nie wiem czy na użytek portable ten dźwięk nie będzie aż za równy. Ja słucham zamknięte czasem w domu a najczęściej w biurze, więc mi to pasuje i tutaj można taką sygnature docenić. W komunikacji, czy po mieście - mam wątpliwości. Ale może to tylko ja. 550 i FSP też imo się przez to nie nadają w teren.

No właśnie, w k701,702,Q701 tego człek nie uświadczy :), szczególnie góra, te najwyższe rejestry w tych akg tyłka nie urywają.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, bas też jest inny, scena też bo to inna konstrukcja. Chodzi mi o to, że prędzej Focale mogą podejść komuś, kto lubi K702, niż komuś, kto woli np. HD600 czy DT990.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest więcej basu i ma lepszy punch, w K702 jest anemiczny trochę. Chociaż jak w nagraniu jest słaby bas to w Focalach też będzie słaby, to nie są MOE, w których mniej lub więcej ale zawsze będzie on obecny. W ogóle IMO siła Listen jest w tym, że one grają jak otwarte słuchawki. Nie w sensie sceny, bo takiej nie osiągają, ale w tym jak "chodzi" przetwornik, z jaką swobodą pracuje tj. nie czuć konstrukcji zamkniętej - nie ma dzwonienia na wysokich, odbić czy buł na basie, nosowo-tubowego grania na średnicy, jest poczucie przestrzeni między instrumentami, na Mojo nawet pojawiają się plany. Dźwięk, który trafia do ucha jest wytworzony przez swobodnie pracujący przetwornik a nie przez odbicia muszli czy tłumienie, tak ja to odczuwam. No to tyle ode mnie. Zaraz nowi właściciele zaczną się wypowiadać. :)

 

O właśnie, nie wiem czy T1 nie będą bliższe Focalom niż K702. Tylko średnica jest bliższa w Focalach, a góra nie tak świdrująca.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już wiem, że ja Utopii posłuchać nie mogę. ;)

 

Koniecznie posłuchaj! Ciekaw jestem Twojego porównania do HEK. Hifimany są bardzo kapryśne co do źródła a Utopie i Eleary grają z przysłowiowego kartofla. Jutro jadę jeszcze raz posłuchać ale tym razem będą wpinane w kilka stacjonarnych torów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rymcymcym ło Boże mega opis, mega nakręcajacy! :)

Elear jeszcze osiągalne choć już na progu mojego portfela. Tzn i tak trzeba będzie pożyczkę brać ;)

 

Edyt:

Co ja piszę przecież one ponad 4 tys kosztują, to mnie raczej nie stać!

Edytowane przez Teti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rymcymcym ło Boże mega opis, mega nakręcajacy! :)

Elear jeszcze osiągalne choć już na progu mojego portfela. Tzn i tak trzeba będzie pożyczkę brać ;)

 

Edyt:

Co ja piszę przecież one ponad 4 tys kosztują, to mnie raczej nie stać!

 

Naprawdę nie miałem zamiaru nakręcać hajpu ale nie poradzę, że te odsłuchy tak mnie podjarały :) Co wcale nie oznacza, że komuś mogą nie podejść te Focale bo co ucho to opinia.

 

Co do ceny, jak wykażesz umiejętności negocjacyjne to poniżej tej kwoty kupisz ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności