Skocz do zawartości

Xduoo X3


ireniqs

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby ktoś nie śledził Hedfaja, to według niektórych użytkowników xDuoo X3 gra na poziomie Fiio X3k i dobija do iBasso DX50.

Tyle że to Hedfaj, więc przydałby się ktoś tutaj z tymi grajkami ;)

 

W sumie, może jak będę następnym razem w mp3store spróbuję porównać z jakimiś grajkami które tam mają. Dziś nawet byłem, ale byłem zajęty Vsonicami i k550 ;)

 

Gdyby kogoś interesowało, baaardzo dobrze grał z k550. Aż zapragnąłem je mieć.

Edytowane przez jouhou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, miałem coś skrobnąć więc lecim.

 

1.Jak to wygląda? Ano, dostajemy prostą, zwartą bryłę wykonaną ze szczotkowanego amelinium czy innego adamantium. Jest całkiem fajnie, X3 kształtem przypomina A15, jest tylko minimalnie krótszy od Soniacza, za to wyraźnie grubszy. Wszystko dobrze spasowane, nic nie trzeszczy, nie lata, itp. Przyciski chodzą lekko i dokładnie(przeciwieństwo pierwszej wersji X2, można je było wciskać młotkiem) choć ich klik jest specyficzny, taki głuchawy(w X2 chyba też tak było). Grajek coś tam waży ale kieszeni nie urwie, jest git.

Wyświetlacz zdaje się być lepszy niż w X2, przynajmniej nie wali refleksami jak okulary Cobrettiego. Nie wiem jak sprawdza się w pełnym słońcu(dobra pogoda wyszła i szybko nie wróci).

Radzę pozostawić fabrycznie zamontowaną mikrofolię, ewentualnie zamontować egzemplarz z zestawu, bo mam wrażenie, że szybka może się zarysować od samego patrzenia.

 

Swoją drogą, ekipa z Xduoo chyba troszkę zainspirowała się produktami od Sony:

https://copy.com/TPfGQgNaqbAoLLh4

 

2. Jak to działa, itd.? Nie taki diabeł straszny, jak go malują. Po opisach Inszego miałem lekkie obawy ale akuzje się, że obsługa jest banalnie prosta - zaaplikowanie karty, włączenie grajka, przelecenie po wszystkich opcjach i włączenie odtwarzania zajęło mi nie więcej niż 5 minut, więc jest bardzo dobrze jak na chińską myśl techniczną i zdecydowanie lepiej niż w X2(miałem pierwszą wersję). Nie jest to ergonomia na poziomie A15, Ipoda Video 5/5.5g i tym podobnych znanych i lubianych grajków ale każdy powinien dać radę bez popadania we frustację. Myślę, że obejdzie się bez zaglądania do instrukcji.

 

Grajek łyka karty o pojemności 128GB i nawet się nie zająknie, nie zauważyłem żadnych problemów. Flacki łyka jak pelikan.

Soft jest stabilny, póki co nie stwarza problemów, działa całkiem płynnie.

 

Na chwilę obecną X3 nie posiada EQ, nie licząc oczywiście wyboru podbicia(Gain) i ustawień DAC filter - dla mnie to żaden problem, jeżeli zaimplemetują EQ to fajnie, nie zaimplementują, też dobrze.

Czego mi brakuje? Hm, jest jeden ficzer, który zawsze cenię i nie potrafię się bez niego obejść - odtwarzanie między folderami - na dzień dzisiejszy grajek ogranicza odtwarzanie do aktualnie wybranego folderu. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości się to zmieni.

 

3. Jak to gra? Nie będę się jakoś wielce spuszczał nad dźwiękiem - nie te uszy i doświadczenie(vide Inszy). U mnie sprawa wygląda tak, że albo słyszę różnicę między grajkami albo nie. Głównie zwracam uwagę na charakter/barwę brzmienia, mikrodetale i rozkładanie dźwięku na części pierwsze mnie nie interere.

No więc jak to gra? Raczej neutralnie, z lekkim ociepleniem, nie ma mowy o zamuleniu - jest chyba mniej sterylnie niż w X2.

Odnoszę wrażenie, że X3 gra raczej bezpośrednio, bez kreowania ogromnej sceny ale i tak jest przyjemnie.

Dół jest obecny, raczej zwarty i gęsty, ma mięsistą teksturę ale nie jest to łupanie... w tym momencie basoluby mogą wyjść(wychodząc proszę nie trzaskać furtką).

Góra jest czysta, wyraźna i dosyć bliska, wydaje się grać raczej bezpośrednio w ryj.

Nie do końca wiem jak odnieść się do średnicy ale chyba tam by trzeba trochę popracować, nie że jest wycofana ale czegoś mi brakuje.

(Inszy, prostuj w razie czego, ja opisuję po omacku, na wyczucie)

 

Proszę wziąc poprawkę, że opis brzmienia uwzględnia porównanie do A15, gdzie dół jest subtelniejszy, miękki(bez przesady) a góra swobodna, lekka i ładnie rozciągnięta - w ogóle Soniacz ładnie nadmu****e dźwięk, tworzy fajną, swobodną scenę i ja jestem tym dźwiękiem skrzywiony.

 

Ktoś na head-fi pisał o podobieństwie do DX50... jeżeli chodzi o charakter i barwę, to może i tak, jednak technicznie to chyba nie do końca ten poziom.

Gdzie bym go uplasował na tle konkurencji? Cóż, Clip+, Clip Zip i Fiio X1 raczej odpadają a X3 ląduje gdzieś między Ipodem Video 5/5.5g, Sony A15 i Ibasso DX50.

Subektywnie(preferuję A15 ponad DX50) wyglądałoby to tak(od teoretycznie najsłabszego, do najlepszego):

 

Ipod Video 5/5.5G > Xduoo X3 > Ibasso DX50 > Sony NWZ-A15

 

"obiektywnie":

 

Ipod Video 5/5.5G > Xduoo X3 > Sony NWZ-A15 > Ibasso DX50

 

Niestety nie słuchałem pierwszej i drugiej generacji Fiio X3, więc nie ma ich w zestawieniu ale przypuszczam, że Xduoo zjada Fiio X3... przynajmniej pierwszą wersję.

 

Podsumowanie:

Czy grajek u mnie zostanie? Nie wiem, trudno wyrokować, chciałbym aby został ale ze mną bywa różnie, moje pomysły na audio zmieniają się błyskawicznie i rotacja sprzętu bywa spora.

Czy warto wywalić flotę na X3? Tak, raczej tak, myślę, że cena 400 - 420 zł jest całkiem znośna ale i tak wolałbym pułap 360 - 380 zł ;)

 

p.s.

Dobra wiadomość - na żadnych słuchawkach, które używałem z X3(Audeo PFE012, K551, HP150) nie pojawiły się szumy znane z X2 :)

Nie testowałem line outa i pewnie nie prędko to nastąpi, zwyczajnie nie mam takiej potrzeby ani słuchawek, które potrzebują zapasu mocy, no i wzmaka portable brak.

Później skrobnę coś o baterii, jeszcze nie sprawdzałem ile pociągnie na jednym ładowaniu.

 

p.s.2

Przydałoby się jakieś etui.

Edytowane przez Mihu83
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Dzięki za ten teścik, bardzo pomaga. Jeszcze niech ktoś skrobnie jak X3 gra z Rha MA750 i będzie już wszystko dla mnie wiadome. :) Jestem już jedną nogą za tym żeby kupić, druga czeka na dopasowanie ze słuchawkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Dzięki za ten teścik, bardzo pomaga. Jeszcze niech ktoś skrobnie jak X3 gra z Rha MA750 i będzie już wszystko dla mnie wiadome. :) Jestem już jedną nogą za tym żeby kupić, druga czeka na dopasowanie ze słuchawkami.

Spoko, nie ma problema. Zapomniałem jeszcze napisać, że grajek jest raczej uniwersalny i na moich słuchawkach nie uświadczyłem sybilantów, nawet wydaje mi się że Audeo zagrały trochę cieplej niż na A15.

Aha, co mi się nie spodobało to Time Floydów na Audeo, zabrzmiało to jakoś tak pusto i trochę tępo.

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka odpowiedzi co do uwag z pierwszej ręki od inżynierów xDuooo:

 

1) EQ - jest w trakcie implementacji. Jest to w tej chwili priorytet dla nich i niczym innym się nie zajmują. Z tego co wiem pracują jeszcze nad wizualizacją menu. W końcu to linux i pole do popisu jest spore. Daje też otwarte drzwi dla developerów, jak nie rockbox to może inna grupa się zabierze za to.

 

2) Etui - na początku otrzymałem informacje, że będzie dodawane do kompletu jednak dostawca im zamulił i teraz w tonie usłyszałem zwątpienie. Nie jestem już pewien czy wrócą do koncepcji zestawu czy sprzedaży jako dodatku. Otrzymali sporo uwag, że powinien być w zestawie więc na to po cichu liczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka odpowiedzi co do uwag z pierwszej ręki od inżynierów xDuooo:

 

1) EQ - jest w trakcie implementacji. Jest to w tej chwili priorytet dla nich i niczym innym się nie zajmują. Z tego co wiem pracują jeszcze nad wizualizacją menu. W końcu to linux i pole do popisu jest spore. Daje też otwarte drzwi dla developerów, jak nie rockbox to może inna grupa się zabierze za to.

 

2) Etui - na początku otrzymałem informacje, że będzie dodawane do kompletu jednak dostawca im zamulił i teraz w tonie usłyszałem zwątpienie. Nie jestem już pewien czy wrócą do koncepcji zestawu czy sprzedaży jako dodatku. Otrzymali sporo uwag, że powinien być w zestawie więc na to po cichu liczę.

Akurat EQ nie jest dla mnie priorytetem ale dobrze jeżeli to zaimplementują.

Bardziej, a może przede wszystkim interesuje mnie opcja odtwarzania między folderami, to jest dla mnie absolutny must have.

 

Ważne żeby w ogóle wypuścili jakieś etui, no i fajnie gdyby nie szaleli z ceną ;) Póki co, może sam sobie wystrugam jakieś etui, niepotrzebnych kawałków skóry jest u mnie pod dostatkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny opis :)

Tak ode mnie - ocieplenia za bardzo tu nie słyszę, bo niby z czego, skoro średnica jest odchudzona na dole, góra wyeksponowana, a niewielka scena jeszcze bardziej to eksponuje rzucając większość w twarz, przez co dźwięk jest nieco "surowy" ;)

 

Jednak absolutnie nie widzę Video obok X3. iPod bardzo gubi szczegóły, tu już Fiio X1 go pogonił, jest dość chłodny, ale ma problem z dobrym przekazaniem góry, a na dole brak mu wypełnienia. iMod może być znacznie lepszy, ale i przy tym znacznie droższy i mniej poręczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, mi brakuje iskry w połączeniu z Audeo, już bardziej klarowne, ostrzejsze(choć i tak brakuje pazura) były z A15 - w połączeniu z X3 odebrałem je jako "stępione", jakieś takie cieplejsze.

Większość opisu jest i tak z pamięci, bezpośrednio tylko z A15 był porównywany.

X2 natomiast zapamiętałem jako dosyć chudego, sterylnego grajka, w przypadku X3 takiego wrażenia nie mam.

Do Video mam sentyment i wybrałbym go zamiast Fiio X1, choć ten też mi się nawet podobał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo Video jedzie już tylko na sentymencie. Walkę z nową chińską falą przegrało już jakiś czas temu.

X2 chudy i sterylny? To coś chyba źle zapamiętałeś, bo ciepła i mięsa ma znacznie więcej niż właśnie Video ;)

 

A problem ze stępionym Audeo, to właśnie chyba ta odchudzona niższa średnica - przez nią część instrumentów traci moc. Klasyka czy poezja śpiewana brzmią bardzo dobrze, odpaliłem Queen i nagle trochę życia uciekło z tej muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja, zresztą ostatni raz słuchałem Ipoda dobry rok temu.

A X2 nie zmieniał brzmienia na poszczególnych softach? Ja miałem pierwszą wersję jaka się u nas pojawiła i tak go zapamiętałem...

 

Czyli dobrze wyczułem, że coś nie teges w śrenicy, tylko nie bardzo wiedziałem co i jak.

Odpal sobie "Time" Floydów, jestem ciekaw twoich wrażeń, dla mnie nie brzmi to tak jak powinno.

 

Duży plus jest taki, że w przeciwieństwie do A15, X3 ma zapas mocy i w końcu mogłem odpowiednio posłuchać "I Took Up The Runes" Garbarka :)

 

p.s.

Inszy, tak coś czuję że Sony A15 przypadłby Ci do gustu, szczególnie z Audeo.

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, ale wisi cenowo między takim X3, a już bardziej konkretnymi sprzętami ;)

 

Floydów nie słucham za bardzo, więc ciężko mi będzie ocenić taki kawałek. Na pewno wspomniane Queen brzmi nie tak jak powinno (na Audeo, bo słuchawki z bardziej dociążonym dołem, to już inna bajka).

 

I owszem, X2 nabrało masy i szlifu w kolejnych softach. Pewnie z X3 będzie podobnie i ewentualnie można o nim myśleć również jako o inwestycji w przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, cenowo jest średnio, gdyby tak jeszcze A15 miał pełnoprawnego line outa i odrobinę więcej mocy... pomarzyć.

 

Mocno liczę na rozwój X3, skoro całkiem nieźle dbają o X2, to tutaj też powinno być dobrze a może i lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, cenowo jest średnio, gdyby tak jeszcze A15 miał pełnoprawnego line outa i odrobinę więcej mocy... pomarzyć.

 

Mocno liczę na rozwój X3, skoro całkiem nieźle dbają o X2, to tutaj też powinno być dobrze a może i lepiej.

 

Ja się niebawem przekonam czy L5 razem z B1 dodadzą A15 poweru. Jak B1 A15 nie ruszy to nic go już nie ruszy :P

 

Czemu tylko Ty piszesz o X3, reszta nie dostała ?

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może próbował albo się domyśla po charakterystyce w/w i Zero Audio Carbo Tenore czy zgrają się z Xduoo x3? Słucham Floydów w dużych ilościach i ten wpis o Time mnie przestraszył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fakt, cenowo jest średnio, gdyby tak jeszcze A15 miał pełnoprawnego line outa i odrobinę więcej mocy... pomarzyć.

 

Mocno liczę na rozwój X3, skoro całkiem nieźle dbają o X2, to tutaj też powinno być dobrze a może i lepiej.

 

Ja się niebawem przekonam czy L5 razem z B1 dodadzą A15 poweru. Jak B1 A15 nie ruszy to nic go już nie ruszy :P

 

Czemu tylko Ty piszesz o X3, reszta nie dostała ?

 

Sam jestem ciekaw co też wyjdzie z połączenia A15 i B1, tylko cena... ale o tym już Ci pisałem ;)

Czy ktoś może próbował albo się domyśla po charakterystyce w/w i Zero Audio Carbo Tenore czy zgrają się z Xduoo x3? Słucham Floydów w dużych ilościach i ten wpis o Time mnie przestraszył...

Tenorków co prawda nie znam ale tak źle z Floydami nie było, poprostu trochę dziwnie po wcześniejszym przesłuchaniu na A15.

O dziwo Money zagrało już bardzo fajnie.

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem Tenorków, ale dosłownie przez kilka minut.

Jeśli to jakaś wskazówka to fajnie brzmiały z DX90.

Demony rozdzielczości to nie są, ale serwują dosyć rozrywkowe brzmienie i całkiem niezły power jak na takie maleństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności