Skocz do zawartości

Xduoo X3


ireniqs

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

 

Czy Xduoo X3 dobrze sparuje się z Yamaha EPH-100? Czy jest przestrzenny, jasny i basowy? Czy dorównuje pod tym względem Fiio X3 lub iBasso DX50?

Edytowane przez Pivlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Xduoo x3 i Grado sr60- ktos mial takie polaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

I dopadł mnie dziwny i dziki błąd w mojej X3.

Nie wiem co na to Nasz kolega Bigmaras ale przed chwilą do "Majfrendów" z xDuoo napisałem.

Otóż mam problem z plikami CUE w dowolnej kombinacji z plikami audio, czy to MP3, czy OGG czy FLAC czy nawet WAVE.

Mianowicie klikając w menu w CUE, wybierając plik CUE i piosenkę, leci sobie ona jak gdyby nigdy nic, po czym jak spróbuję ją zmienić to odtwarzacz zawiesza się na amen (to samo jest jak zmiana jest automatyczna). Czasami wygasza się i przestaje grać a czasami mam na ekranie "freeze" i muzyka gra do końca danego utworu w CUE.

Pierw wkurzyłem się bo pomyślałem, że w miarę nowa 32GB od Kingstona karta daje ciała. Poszedł na niej full format do FAT32. Sprawdziłem jej powierzchnię w Mini Tool. Zero błędów odczytu.

Muzykę ponownie zgrałem i... efekt ten sam. Więc zaglądnąłem w te pliki CUE i są zrobione jak trzeba. Foobar na pececie je łyka bez zająknięcia z tejże karty.

Pozwoliłem sobie usunąć wszystko tylko zostawić folder z felernym albumem. O dziwo wszystko zaczęło grać jak trzeba. Zrzuciłem ponownie resztę muzyki i... znów to samo, freeze za freezem.

Zacząłem więc szperać. Dokopałem się na ruskim (a jak!) forum do listy firmware do X3. Nie wiem skąd ale ktoś miał betę V1.1 i V1.0. Ani jednego ani drugiego na stronie xDuoo nie ma i nie wiem czy w ogóle było.

Wgrałem V1.1 beta - efekt ten sam czyli freeze

Wgrałem V1.0 - cuda! Panie cuda! Działa CUE z każdego pliku.

 

Moim zdaniem. Nie wiem co dodał producent do softu począwszy od bety V1.1 do X3 ale skaszanił sprawę totalnie. Nie wiem czy to samo mają inni, ale na ten moment na V1.1 musiałbym używać nie CUE+plik Audio a same pliki pocięte przez jakiś program. Nie chodzi mi o czas poświęcony na to bo niewiele mam takich płyt ale sam fakt mnie trochę dobił.

Nie wiem jak reszta posiadających X3, czy ma podobny problem. Chętnie się dowiem czy inni mają ten sam problem

Jeszcze spróbuję wpakować na kartę 8GB (taką mam drugą największą) trochę muzyki i wykonać testy na V1.1


Pytanie do kolegi @Bigmaras

Urządzenie podczas bootowania (Power ON + Domek) wchodzi w tryb debug albo U-Boot. nasłu****e softu i odzywa się jako urządzenie JZ4760

Jest jakiś sposób by wpakować tam firmware na siłę z pełnym formatem software?

Czytając dokumentację stworzoną na stronie Rockboxa można dojść do wniosku że mieszanie w partycjach MTD to pikuś. Pytanie jak tam wgrać soft w inny sposób niż oficjalny bez uwalenia grajka.

Jeżeli nie ma na to sposobu to pasuję ale ciekawość mi nie pozwala przejść obok tego obojętnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem. Nie wiem co dodał producent do softu począwszy od bety V1.1 do X3 ale skaszanił sprawę totalnie. Nie wiem czy to samo mają inni, ale na ten moment na V1.1 musiałbym używać nie CUE+plik Audio a same pliki pocięte przez jakiś program. Nie chodzi mi o czas poświęcony na to bo niewiele mam takich płyt ale sam fakt mnie trochę dobił.

Nie wiem jak reszta posiadających X3, czy ma podobny problem. Chętnie się dowiem czy inni mają ten sam problem

Jeszcze spróbuję wpakować na kartę 8GB (taką mam drugą największą) trochę muzyki i wykonać testy na V1.1

Pytanie do kolegi @Bigmaras

Urządzenie podczas bootowania (Power ON + Domek) wchodzi w tryb debug albo U-Boot. nasłu****e softu i odzywa się jako urządzenie JZ4760

Jest jakiś sposób by wpakować tam firmware na siłę z pełnym formatem software?

Czytając dokumentację stworzoną na stronie Rockboxa można dojść do wniosku że mieszanie w partycjach MTD to pikuś. Pytanie jak tam wgrać soft w inny sposób niż oficjalny bez uwalenia grajka.

Jeżeli nie ma na to sposobu to pasuję ale ciekawość mi nie pozwala przejść obok tego obojętnie.

 

Piszesz o wersji beta v1.1 ale jest od dłuższego czasu przecież oficjalna v1.1, czy zatem na niej też wystepuje ten problem? Jeżeli tak to podrzuć mi na maila lub zrób gdzieś upload tego cue + audio to sprawdze sam i ewentualnie uderze, że swojej strony od razu do inżyniera xduoo żeby sprawdzili. Nikt nie zgłaszał mi podobnych problemów więc ciekawi mnie czy problem nie dotyczy samego pliku cue.

 

Co do drugiego pytania, to na daną chwilę wszelkie formy ingerencji w oprogramowanie lub próby innego niż oficjalne wgrywanie firmware są zabronione. Takie działania są na własną odpowiedzialność i kończą się utratą gwarancji zatem ja ze swojej strony takich informacji nie mogę udzielić.

 

Edytowane przez bigmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na V1.1 od bety po wersję finalną tak miałem, a testowałem wszystkie wersje

Powiem szczerze że nie wiem czemu pojawił się ten błąd...

A najciekawsze jest to że problem zniknął jakieś 10 minut temu po którejś próbie zmiany softu między 1.0 a 1.1 final

Ciężko mi wskazać co było problemem, jeszcze bardziej dziwne jest to że sam nie wiem czy zmiana softu pomogła czy coś innego. Czy wyjmowanie karty, władanie innej. Istne cuda...

Na ten moment problem ustał i jak się powtórzy to uderzał będę do Ciebie na e-mail by nie robić tu śmietnika.

Dzięki za pomoc :-)

 

jam Ci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Siema, primo zdjęcie z końcówki lutego http://f-picture.net/lfp/s019.radikal.ru/i643/1602/96/4bd6ca476d46.png/htm druga sprawa w dzisiaj przylecialy do mnie xiaomi piston v3 i muszę powiedzieć,że grają lepiej niż Fidelio z tym grajkiem, ktoś z Was miał okazję posłuchać zestawu piston v3 + xduoo x3?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że można się wszystkiego spodziewać, trochę nie chce mi się wierzyć, że tak szybko zdołali napisać działający soft (nawet jak na betę), ale mam nadzieję, że moje wątpliwości okażą się być nie na miejscu. Bardzo liczę na gapless (niektórych albumów nie da się słuchać bez tego trybu) oraz poprawne odtwarzanie 16/44.1 - stwierdziłem, że skoro trwają prace nad tym w Xduoo oraz nadchodzi rockbox, to nie opłaca mi się robić resamplingu tego co mam, przynajmniej na razie. Czy rockbox może też mieć duży wpływ na brzmienie odtwarzacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznac że x3 momentalnie weryfikuje jakość słuchawek. Dziś w Saturnie tylko że 3 pary spełniały jakiekolwiek akceptowalne poziomy. Najlepiej grały beatsy pro ale ich charakter i tak mi nie pasuje. Xduoo wymagajacy jest jeżeli chodzi o słuchawki, albo totalna kupa albo cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności