Skocz do zawartości

Xduoo X3


ireniqs

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Trójeczka już u mnie, na początek parę mankamentów ;). Takie drobiazgi, ale fajnie jakby się tym zajęli przy następnej wersji softu.

 

- dziwny start utworów, dźwięk jakby narasta (?) przez ułamek pierwszej sekundy, w praktyce go ucinając, mało przyjemny efekt

- przewijanie skokowo co 30s, znacznie lepsze niż w dwójce, ale nadal mogłoby być lepiej. edit: Chyba zmieniam zdanie, bo to całkiem dobre rozwiązanie

 

Ale się czepiam, bo poza tym działa i gra mi pięknie. Uprzedzając pytanie, niestety nie mogę porównać bezpośrednio z x2, gdyż zmarł mi jakiś czas temu po upadku na beton :(. Nie wiem czy umiem tak analizować brzmienie jak forumowi recenzenci, ale na pierwszy rzut ucha mamy świetną separację/szczegółowość i kontrolę basu. Wielkość sceny może łatwiej mi będzie ocenić jak dostanę MA750, bo hd6000 akurat wybitne w tym zakresie nie są.

 

Co ciekawe nie miałem problemu z nawigacją i menu, szybko się odnalazłem i nie przewiduję raczej problemów w tym zakresie.

Edytowane przez jouhou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiej cenie udało się go Tobie zakupić? ;) W stosunku do (prawdopodobnie) dwa razy tańszego x2 odczuwasz jakąś różnicę w brzmieniu? Recenzji nie oczekuję, ale fajnie by było poznać jakąś krótką, choćby jednozdaniową opinię na ten temat. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- dziwny start utworów, dźwięk jakby narasta (?) przez ułamek pierwszej sekundy, w praktyce go ucinając, mało przyjemny efekt

Mam to samo, nie pierwszyzna w chińskich grajkach. Ale już było zgłaszane do xDuoo, więc jest szansa na poprawę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym tak jak mówiłem trochę problem, bo nie mam działającego x2 pod ręką. Inszy pewnie będzie mógł coś konkretnego na ten temat napisać (poza tym co już napisał). Nie mogę porównać łeb w łeb, więc nie chcę zmyślać, ale słychać że to podobny charakter grania, wydaje się że bardziej dopracowany pod kątem separacji, rozdzielczości itd.

 

400 w przedsprzedaży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwiękowo raczej się nie różni od testówki, więc uznajmy, że póki co, tamten post jest aktualny.

Zmiany poza charakterem: jest ciszej. Przedtem 1, teraz możne nawet i ze 35-40 na niskim wzmocnieniu. To na plus. Ale minus jest taki, że X3 zaczął szumieć - pewnie władowali w wersję rynkową gorsze podzespoły (kondensatory?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym tak jak mówiłem trochę problem, bo nie mam działającego x2 pod ręką. Inszy pewnie będzie mógł coś konkretnego na ten temat napisać (poza tym co już napisał). Nie mogę porównać łeb w łeb, więc nie chcę zmyślać, ale słychać że to podobny charakter grania, wydaje się że bardziej dopracowany pod kątem separacji, rozdzielczości itd.

 

400 w przedsprzedaży

 

 

Dźwiękowo raczej się nie różni od testówki, więc uznajmy, że póki co, tamten post jest aktualny.

Zmiany poza charakterem: jest ciszej. Przedtem 1, teraz możne nawet i ze 35-40 na niskim wzmocnieniu. To na plus. Ale minus jest taki, że X3 zaczął szumieć - pewnie władowali w wersję rynkową gorsze podzespoły (kondensatory?).

 

 

Właśnie przed chwilą kontaktowałem się z BigMarasem, w tej chwili cena nieco wzrosła, ale nie jest to na tyle duża różnica, by rezygnować z zakupu. A jak się ma xDuoo w stosunku do FiiO X3v1, jeśli podłączymy je do Audeo? Bo póki co jest tak, że serce przemawia za xDuoo (chcę wypróbować następcę X2!), a rozum za FiiO (które się wydaje bardziej "pewne"). Chyba poczekam na większą ilość opinii, minirecenzji grajka, by podjąć ostateczną decyzję.

Edytowane przez jojaques
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy macie pojęcie, domyślacie się, wiecie... jak w/w może zabrzmieć ze słuchawkami Carbo Tenore? Słucham ich z Sansą Fuze i podoba mi się (słucham starego, dobrego rocka). Czy byłaby zauważalna zmiana jakości dźwięku z Xduoo X3? Poradźcie, proszę...

Edytowane przez starababa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czekam na te kilka słów o grajku. Inni pewnie też już otrzymali swoje egzemplarze, liczę że i oni pokrótce podzielą się pierwszymi wrażeniami i pomogą w ten sposób w podjęciu decyzji całej reszcie osób, która się jeszcze waha. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś nie śledził Hedfaja, to według niektórych użytkowników xDuoo X3 gra na poziomie Fiio X3k i dobija do iBasso DX50.

Tyle że to Hedfaj, więc przydałby się ktoś tutaj z tymi grajkami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś nie śledził Hedfaja, to według niektórych użytkowników xDuoo X3 gra na poziomie Fiio X3k i dobija do iBasso DX50.

Tyle że to Hedfaj, więc przydałby się ktoś tutaj z tymi grajkami ;)

Coś tam czytałem, ale mnie bardziej interesuje nie na jakim poziomie gra, a jak gra z RHA MA750. Taki zestaw planuję kupić, bo słuchawki już niedługo wpadną, a plejerek dalej jest niewiadomą pod względem czy przypasuje. Jeżeli nie to będę polował na coś innego w podobnym przedziale cenowym ew. troszkę wyższym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś nie śledził Hedfaja, to według niektórych użytkowników xDuoo X3 gra na poziomie Fiio X3k i dobija do iBasso DX50.

Tyle że to Hedfaj, więc przydałby się ktoś tutaj z tymi grajkami ;)

 

Ja miałem nadzieję że z takimi bebechami zagra lepiej od wymienionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko kwestia softu. Bebechy są dobre i jest linux gdzie pole do popisu dla developerów spore. Z tego co mi ostatnio pisali mieli jakiś kilkudniowy holiday i teraz wiszą dniami i nocami nad dopieszczeniem oprogramowania. Grajek dopiero co się pojawił zatem jakies choroby wieku dziecęcego trzeba wybaczyć i dać szanse inżynierom z xduoo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gdyby ktoś nie śledził Hedfaja, to według niektórych użytkowników xDuoo X3 gra na poziomie Fiio X3k i dobija do iBasso DX50.

Tyle że to Hedfaj, więc przydałby się ktoś tutaj z tymi grajkami ;)

 

Ja miałem nadzieję że z takimi bebechami zagra lepiej od wymienionych.

 

To dziwne oczekiwania, skoro bebechy są mieszanką Fiio X1, X3k (w największej części) oraz X5. I patrząc na cenę też ciężko spodziewać się poziomu DX90 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności