Skocz do zawartości

Xduoo X3


ireniqs

Rekomendowane odpowiedzi

Czy rockbox może też mieć duży wpływ na brzmienie odtwarzacza?

 

Jak historia pokazuje - może i to dość duże. Natomaist jak będzie w tym wypadku to ciężko powiedzieć. W każdym bądź razie wyciągną na pewno co się da z komponentów, które jak wiemy znajdują się także w znanych nam markach z duuużo wyższej półki cenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszytkich forumowiczów,

 

Od wczoraj jestem posiadaczem X3. Przesiadłem się Sansy Clip+, która niestety zaliczyła glebę i wyświetlacz nie nadaje się do użytku. Słucham na Superluxach HD681Evo i AKG 518DJ. Po paru godzinach słychania uważam, że jest to dobry zakup. Wszystkie instrumenty są dobrze słyszalen, żaden nie przesłania drugiego, troszkę schowany bas, nawet w tak zbasowanych słuchawkach jak Evo nie przeszkadza. Słychac rożne smaczki, np ściszające się talerze na końcu utworu czego na Clipie nie uświadczyłem. Tyle jeśli chodzi o dźwięk, na razie przyzwyczajam się do playera. Testowałem też LO podłączone do NAD C316EE, tam jest gniazdo MP na pojedyńczy jack. Tutaj wszystko gra, brak szmów, czysty dźwięk. Player automatycznie ustawia się na 100% volumne. Szkoda, że nie można tego zmienić. Do przetestowania mam jeszcze jak napędzi 150 ohm'owe Superluxy HD330.

 

Teraz trochę o sofcie. Tu jest słabo. O ile do braku płynnego przechodzenia między katalogami(działa tylko dla cue) mogę się przyzwyczaić czekając na nowy soft lub rockbox, to nie zapamiętywanie ostatniego słuchanego utworu uważam za niedopuszczalne. To jest strasznie irytujące, bo po włączeniu trzeba pamiętać na ktorym numerze z albumu zakończyło się słuchanie i potem po włączeniu to przeklikać. Za dużą wadę uznaje brak obsługi plików wv. Ponadto, żeby włożyć kartę sdhc, trzeba być kobietą z dłuższymi paznokciami :) lub posłużyć się jakimś narzędziem żeby wepchnąć kartę. Niby da sie zrobić ale w sprzęcie za ponad 450PLN... Dobra nie czepiam się :). To tyle na początek.

 

Reasumując, polecam X3 ponieważ jeśli soft zostanie bardziej dopracowany to w jeśli chodzi o jakość/cena nie ma sobie równych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X3 zapamiętuje ostatnio słuchany utwór. Problemem jest to, że w przypadku plików cue zapamiętuje plik cue, a nie miejsce w którym skończyliśmy słuchać.

Natomiast WavPack jest na tyle niszowym formatem, że mało co go wspiera, więc ciężko mówić o wadzie, gdzie xDuoo trzyma się standardów. Choć indywidualnie na pewno może być mocno upierdliwe, gdy się ma tak zapisaną bibliotekę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś porównać xduuo 3 do fiio EO7K?

 

Można gdzieś zobaczyć jego pomiary, jak z impedancją dziurki słuchawkowej?

Fiio - ciemniej, zlepia dźwięki, mocowo podobnie. Ma proste eq, które jednak fajnie działa.

X3 - gra dużo głębiej, różnicuje plany, szerokość zbliżona. Brak eq, brak funkcji dac.

X3 to bardziej półka fiio e18 niż e07, a i tu dla mnie xDuoo minimalnie lepsze. Wykonanie po stronie fiio (obudowa podobnie, ale przyciski w fiio solidniejsze).

Góra bardziej otwarta w xDuoo. Instrumenty mają więcej swobody.

Słuchane na:hf3, er4s, mrice e300, hd6000, k551 , r70x, momentum, level-in, 668b.

Fiio lepiej wypadło jedynie z 668b, bo te słuchawy są przegenialne, ale trzeba im pomóc eq. Jak ktoś lubi ich brzmienie na płaskim - znów zDuoo.

Przy szybkim metalu - xDuoo lepiej odtwarza stopę: słychać pojedyncze uderzenia, a nie ścianę dźwięku bez kształtu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

 

Pozwólcie dwa pytania. Jak sądziecie, jak Xduoo X3 zgra się z AKG K702? Co z wyjściem Line Out? Czy wpinając tam kabel jack- 2xRCA Xduoo może stanowić źródełko dźwięku do wzmacniacza słuchawkowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. DAC to jest granie utworów z kompa przez na przykład usb. Z pominięciem pamięci wewnętrznej urządzenia. Granie po line out, to granie po line out.

Dla ścisłości - KAŻDY player ma w sobie dac. A dac to to, co zamienia bity w dźwięk. Tryb dac polega na tym, że możemy te bity DACowi podać drogą inną niż pamięć playera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:

Jaki DAP jest poziom wyżej od xduoo x3, ile trzeba dopłacić by mieć zdecydowanie wyższą jakość dźwięku?

Interesują mnie wyłącznie nowe DAP'y.

 

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale zdaje się że to xduoo 3 to mniej więcej poziom x3 od fiio, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X5, dx50, dx80, dx90 - te oceniam wyżej. Fiio x3 i sony a15 oceniam minimalnie wyżej. Ale tak tyci tyci. XDuoo dużo traci ze skutecznymi dokami - na nich szumi. Ale poza vsonicami i dunu dn1000, które są wybitnie skuteczne, problem jest znikomy, albo nie istnieje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X5, dx50, dx80, dx90 - te oceniam wyżej. Fiio x3 i sony a15 oceniam minimalnie wyżej. Ale tak tyci tyci. XDuoo dużo traci ze skutecznymi dokami - na nich szumi. Ale poza vsonicami i dunu dn1000, które są wybitnie skuteczne, problem jest znikomy, albo nie istnieje.

Fanatyk :P

 

Dla mnie x3 ma dźwięk nijaki, a15 go jednak bije a boje się myśleć co zrobi z nim nano 6g, to oczywiście moje subiektywne zdanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciekaw jestem jak Xduoo X3 zabrzmi w zestawie z Koss Porta Pro. Szczególnie po przesiadce z Sansa Clip+

 

Zabrzmi jak mały fiat z vervą i najlepszym castrolem... :D

Koss Porta Pro to słuchawki które nie oferują dobrej jakości brzmienia same z siebie... jest tu dużo szumów i nieczystości, ale nie przeskoczysz tego, bo to kwestia ich przetworników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się to, w jakim kierunku idzie rozwój X3. Sam nie posiadam i nie miałem przyjemności słuchać, ale uważnie obserwuję. Myślałem początkowo, że będą modyfikować soft na Linuksie, ale Rockbox to sprawa genialna :D Jak będzie wersja finalna, to będę musiał od kogoś pożyczyć do posłuchania xD

Edytowane przez Noise
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się to, w jakim kierunku idzie rozwój X3. Sam nie posiadam i nie miałem przyjemności słuchać, ale uważnie obserwuję. Myślałem początkowo, że będą modyfikować soft na Linuksie, ale Rockbox to sprawa genialna :D Jak będzie wersja finalna, to będę musiał od kogoś pożyczyć do posłuchania xD

Adres znasz.

Na razie hula na stoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności