Skocz do zawartości

Aktywne Monitory Studyjne - TEMAT OGÓLNY


nismovsky

Rekomendowane odpowiedzi

Kuba, Alpha80 graja w stylu X2-ek, to raczej nie dla Ciebie monitory, za geste sa ;). Fakt, wypelnienie maja wybitne, miesisty bas i soczysta srednica, ale brakuje im troch jasnosci.

To takie analogowe/lampowe granie, bardzo relaksujace, nie do analizy poszczegolnych dzwiekow, a do podziwiania, jako calosc.

 

JBL-i nie polecam, bo nie maja kulturalnego brzmienia, brakuje im lekkosci, miekkosci, to surowy dzwiek, nadajacy sie tylko do studia, a nie do Hi-Fi. Malo ktory utwor brzmial na nich

znosnie, praktycznie wiekszosc kaleczyla uszy i ... dusze :D.

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się nie zgodzę do końca, bo to są ciągle monitory bliskiego pola i tak jak pisał nismo przy dalszych odległości gra już pomieszczenie.

Przy 2-3m jest wszystko ok, zagrają tak jak zostało nagrane w studio.

Nie mają podbitej góry co jest częste w słuchawkach aby dodać przestrzeni - wiadomo czemu.

 

Właśnie słucham utworu gdzie wokalistka używa tamburyna i jest na pierwszym planie na równi ze śpiewem.

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się nie zgodzę do końca, bo to są ciągle monitory bliskiego pola i tak jak pisał nismo przy dalszych odległości gra już pomieszczenie.

Przy 2-3m jest wszystko ok, zagrają tak jak zostało nagrane w studio.

Nie mają podbitej góry co jest częste w słuchawkach aby dodać przestrzeni - wiadomo czemu.

 

Właśnie słucham utworu gdzie wokalistka używa tamburyna i jest na pierwszym planie na równi ze śpiewem.

Ja prowadzilem odsluch w dwoch pomieszczeniach, odleglosci od 1-3m i w kazdym z tych przypadkow odczuwam stonowana/niesmiala gore, gdzie przy najmniejszej odleglosci sa minimalne wlasciwosci akustyczne pomieszczenia podczas odsluchu. Przypominam, ze nie lubie grania jasnego, tylko wlasnie lekko przyciemnione, stad Fidelio X2 jako docelowe sluchawki.

 

Nawet bardzo jasno zrealizowane plyty graja miekko i przyjemnie, na zadnych kolumnach, ktore mialem mozliwosc sluchac, czy to aktywne, czy pasywne takiego efektu nie bylo, wiec cos musi byc na rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jest cała masa klawiatur z dedykowanymi przyciskami od głośności i myszy komputerowych, których przyciski boczne można zaprogramować, żeby sterowały głośnością miksera Windows.

Ja tak właśnie steruję głośnością słuchawek w pracy i jak dla mnie to jest cholernie wygodne :)

Czytałem, że wystarczy we właściwościach karty muzycznej ustawić 24bit, aby cyfrowa regulacja głośności nie miała żadnego wpływu na dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie ogólne - kojarzycie może jakieś "coś", co może robić za podstawki monitorowe i ma około 30 cm wysokości?

Normalne standy są za duże na biurko, podkładki z Thomanna za niskie (choć i tak dobrze robią przez ustawienie pod kątem), a pomysłów na zastępstwo nie mam :/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie ogólne - kojarzycie może jakieś "coś", co może robić za podstawki monitorowe i ma około 30 cm wysokości?

Normalne standy są za duże na biurko, podkładki z Thomanna za niskie (choć i tak dobrze robią przez ustawienie pod kątem), a pomysłów na zastępstwo nie mam :/

Bloki (kostki) do jogi, jeśli monitory nie są za duże, dodatkowo będą działać jako wytłumienie. Tylko żeby uzyskać wysokość 30cm, musiałbyś chyba je poustawiać jeden na drugim :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie ogólne - kojarzycie może jakieś "coś", co może robić za podstawki monitorowe i ma około 30 cm wysokości?

Normalne standy są za duże na biurko, podkładki z Thomanna za niskie (choć i tak dobrze robią przez ustawienie pod kątem), a pomysłów na zastępstwo nie mam :/

 

 

Ja skróciłem w warsztacie w firmie stare standy, które walały mi się w piwnicy - wygląda to nieźle:

 

900x900px-LL-045a9984_20150730_195618-1.

 

A i brzmienie poprawiło się NIE-SA-MO-WI-CIE, mimo że to tylko 15 cm. Polecam każdemu :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nadzieję, że dyskutuję z poważnymi ludźmi i nikt nie będzie jako podstawek stosował kieszonkowych, wakacyjnych wydań Harlequina :P

 

Swego czasu (jak miałem PM0.4n) to trzymałem je na książkach B5 w twardych oprawach, na których stały jeszcze podkładki akustyczne. Książki kupiłem stricte w tym celu (byle jakie tytuły na pchlim targu) i specjalnie tak dobrałem by układały się w 2 równe wieże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zamierzasz bujać biurkiem lub monitorami? :P

Są całkiem stabilne. Zawsze można postawić po 2 rzędy na monitor (jeśli to np. 8"), ale najlepiej to sobie dorobić ze sklejki jakieś stabilne nadstawki. Chyba że masz kasę to kup coś takiego:

6263343_800.jpg

IsoAcoustics ISO-L8R200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warstwa takich 3-4 klocków od jogi nie będzie chybotliwa? W końcu to pianka.

Sa tez takie z litego drewna, tylko cenowo to slabo wychodzi ;).

 

 

Chyba że masz kasę to kup coś takiego:

 

6263343_800.jpg

IsoAcoustics ISO-L8R200

 

Nom... fajne sa, ale cena zabija, chociaz... w porownaniu do stojakow Rev-a, to i tak sa po taniosci :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A zamierzasz bujać biurkiem lub monitorami? :P

Akurat biurko mam w kształcie L i część z kompem znajduje się praktycznie na środku pokoju, więc o przypadkowe uderzenie nietrudno ;) Ale przynajmniej nie muszę się martwić o przestrzeń na bass-reflexy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Isoacoustics wspominałem już wcześniej w tym temacie, ciekawe porównania na YT są pomiędzy nimi a takimi piankowymi podstawkami (Iso-Pad, Auralex itp.).

Minus to cena i dostępność u nas - spotkałem się tylko ze spzedawanymi w komplecie z monitorami Dynaudio. Pozostaje chyba jedynie thomann.de...

 

Edit:

Jeszcze odnośnie piankowych podstawek, na olx widziałem ogłoszenie z Warszawy, mają takie ustrojstwa (i wiele innych rzeczy do studia, głównie z pianki) i to niedrogo.

Aczkolwiek jeśli nie zależy komuś na tych ustawieniach pochylenia, które oferują "firmowe" piankowe podstawki, to lepiej i taniej będzie zainwestować w bloki do jogi (można znaleźć za kilka-kilkanaście zł) :)

Edytowane przez surround
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
co byście polecili na początek dla świeżaka ?
coś w miarę tanio a dobrze

pokój będzie pusty tylko biurko wymiary okolo 3.5x4 (jak pojawi się dzieciak głośniki polecą do salonu)
co do biurka dorobię sobie podstawki
muzyka to rozrzut jak ruska katusza od ac/dc po elektronike do klasyka i wokali

 

jak najtaniej się da i żeby to miało ręce i nogi na początek myślałem nad około 1000zl (ale jak się znajdzie coś tańszego to lepiej jeśli będzie warto dołożyć to też można rozważyć)
moja dźwiękówka to aim 808

Edytowane przez bleck55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności