Skocz do zawartości

Test słuchawek Oppo PM-3


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Góra nie jest ani matowa, ani przygaszona, ani pozbawiona blasku, ani wycofana. Po prostu masz inne preferencje odnośnie sygnatury dźwięku. Rzeczywiście góra nie jest nachalna, dominująca i krojąca uszy. :)

Ja oczywiście nie neguje że to się może podobać ale jeśli nawet na wykresach widać podbity bas i uciętą góre to jak możesz pisać takie rzeczy?

Normalnie. Słucham, nie oglądam wykresy.

 

 

I co wysokie tony żywych instrumentów na koncercie są dla Ciebie podbite a te same instrumenty odtwarzane z nagrania na pm-3 są jak prawdziwe?

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakich koncertach? Symfonicznych, klubowych, stadionowych? Jakich? Może tych z warszawskiej Stodoły? :)

 

Generalnie nie uważam brzmienia koncertowego jako wzorcowego. Może w przypadku muzyki poważnej, ale takiej akurat nie słucham. A kiedy byłem ostatnio na takim koncercie, bo mnie żona zmusiła, to większość instrumentów była słyszalna średnicą, tony wysokie były harmonijne, dopełniające i nie narzucające się. Sala była przygotowana akustycznie.

 

Odnośnie wykresów: miałem zrównoważone AKG 550 a było tam takie pasmo, które było nieznośnie jazgotliwe. Tak instrumenty nie brzmią, a te słuchawki tak to podawały. PM3 grają naturalnie, nie wiem czy to znaczy neutralnie, w każdym razie grają świetnie - zwłaszcza z dx 90.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze mozna byc "zauroczonym" jakims brzmieniem, np. pm3 ale Kolego westberg chociaz troche obiektywizmu prosze...

To jeszcze dopisze, ze dosc czesto gora w oppo pm3 brzmi wrecz sztucznie a nie naruralnie, ona z wyrafinowana gora nie ma nic wspolnego, wiec moze i dobrze, ze jest przygaszona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze mozna byc "zauroczonym" jakims brzmieniem, np. pm3 ale Kolego westberg chociaz troche obiektywizmu prosze... To jeszcze dopisze, ze dosc czesto gora w oppo pm3 brzmi wrecz sztucznie a nie naruralnie, ona z wyrafinowana gora nie ma nic wspolnego, wiec moze i dobrze, ze jest przygaszona...

Jeżeli Kolega pragnie obiektywizmu to odsyłam do testu PM3 na Inner Fidelity. Jakoś tak się stało, że zaraz po teście PM3 trafiły do tamtejszego Wall of Fame? Głuchy oceniał?

 

In fact, it may be the most neutral sounding headphone I've experienced.

Read more at http://www.innerfidelity.com/content/oppo-pm-3-competent-comfortable-mobile-headphone-page-2#pyjgYCzDfqJaTpca.99

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakich koncertach? Symfonicznych, klubowych, stadionowych? Jakich? Może tych z warszawskiej Stodoły? :)

Generalnie nie uważam brzmienia koncertowego jako wzorcowego. Może w przypadku muzyki poważnej, ale takiej akurat nie słucham. A kiedy byłem ostatnio na takim koncercie, bo mnie żona zmusiła, to większość instrumentów była słyszalna średnicą, tony wysokie były harmonijne, dopełniające i nie narzucające się. Sala była przygotowana akustycznie.

Odnośnie wykresów: miałem zrównoważone AKG 550 a było tam takie pasmo, które było nieznośnie jazgotliwe. Tak instrumenty nie brzmią, a te słuchawki tak to podawały. PM3 grają naturalnie, nie wiem czy to znaczy neutralnie, w każdym razie grają świetnie - zwłaszcza z dx 90.

Raczej logiczne ze mowie o koncertach bez naglosnienia bo jak z naglosnienjem to sluchamy naglosnienia a nie instrumentow... Zywe instrumenty muzyczne wytwarzaja dzwiek o pewnych czestotliwosciach ktorych nie da sie pominac podczas ich odtwarzania bo wtedy sluchamy czegos innego. Prawdziwa perkusja czy inny atak trab w filharmonii potrafia przyprawic o ataka serca wiec skoro sluchawki oddaja to w sposob relaksacyjny to ciezko mowic ze tak to ma brzmiec. Tak jak pisalem wczesniej to sie moze podobac bo kazdy lubi co innego oraz ma inna tolerancje ale to nie zadnego zwiazku z realizmem czy naturalnoscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Kolega mówi o dynamice, nie o paśmie. Instrumenty symfoniczne wcale nie grają górą, nawet wspomniane trąby czy perkusja. Myśmy się przyzwyczaili do prezentacji tych instrumentów na płytach, ale tam dźwięk jest przetworzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rozumiem, ze mozna byc "zauroczonym" jakims brzmieniem, np. pm3 ale Kolego westberg chociaz troche obiektywizmu prosze... To jeszcze dopisze, ze dosc czesto gora w oppo pm3 brzmi wrecz sztucznie a nie naruralnie, ona z wyrafinowana gora nie ma nic wspolnego, wiec moze i dobrze, ze jest przygaszona...

Jeżeli Kolega pragnie obiektywizmu to odsyłam do testu PM3 na Inner Fidelity. Jakoś tak się stało, że zaraz po teście PM3 trafiły do tamtejszego Wall of Fame? Głuchy oceniał?

In fact, it may be the most neutral sounding headphone I've experienced.

Read more at http://www.innerfidelity.com/content/oppo-pm-3-competent-comfortable-mobile-headphone-page-2#pyjgYCzDfqJaTpca.99

Gluchy raczej nie skoro w tejze recenzji widnieje:A little missing info mid-treble and in the top octave has the PM-3 sounding just a bit laid back and closed in. Fortunately, a near ideal response, in my opinion, between 500Hz and 3kHz, delivers vocals with an organic balance I've rarely heard before. All-in-all, though lacking in that last bit of refinement and air

 

Tak ze pozdrawiam :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rozumiem, ze mozna byc "zauroczonym" jakims brzmieniem, np. pm3 ale Kolego westberg chociaz troche obiektywizmu prosze... To jeszcze dopisze, ze dosc czesto gora w oppo pm3 brzmi wrecz sztucznie a nie naruralnie, ona z wyrafinowana gora nie ma nic wspolnego, wiec moze i dobrze, ze jest przygaszona...

Jeżeli Kolega pragnie obiektywizmu to odsyłam do testu PM3 na Inner Fidelity. Jakoś tak się stało, że zaraz po teście PM3 trafiły do tamtejszego Wall of Fame? Głuchy oceniał?

In fact, it may be the most neutral sounding headphone I've experienced.

Read more at http://www.innerfidelity.com/content/oppo-pm-3-competent-comfortable-mobile-headphone-page-2#pyjgYCzDfqJaTpca.99

Gluchy raczej nie skoro w tejze recenzji widnieje:A little missing info mid-treble and in the top octave has the PM-3 sounding just a bit laid back and closed in. Fortunately, a near ideal response, in my opinion, between 500Hz and 3kHz, delivers vocals with an organic balance I've rarely heard before. All-in-all, though lacking in that last bit of refinement and air

Tak ze pozdrawiam :)

Ja tylko twierdzę, że ten spadek nie przekłada się na prezentację dźwięku, która nadal pozostaje naturalna. To też zostało powiedziane w teście. Generalnie liczy się ogólna sygnatura dźwięku słuchawek, która doprowadziła je na Wall of Fame. Także pozdrawiam również.

 

Ale Kolega mówi o dynamice, nie o paśmie. Instrumenty symfoniczne wcale nie grają górą, nawet wspomniane trąby czy perkusja. Myśmy się przyzwyczaili do prezentacji tych instrumentów na płytach, ale tam dźwięk jest przetworzony.

 

Nie mówie wcale o dynamice

 

attachicon.gifmain_chart.jpg

I ile Kolega naliczył instrumentów, które grają w paśmie 10-16khz? I jaka to jest część ich pasma w ogóle?

Edytowane przez westberg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Ty ze slabszych stron pm3 uczyniles zalety, lubisz przygaszona gore, brzmienie bez takiej iskry, blysku a bardziej matowe, nudne i w rocku malo angazujace, Ty wlasnie takie brzmienie preferujesz i pm3 sa dla Ciebie stworzone ale zapewniam Cie ze na 10 przypadkowych sluchaczy cala 10 powie, ze pm3 maja zgaszona, wycofana gore co gryzie sie z rockowym brzmieniem. To tak jakby powiedziec ze kolumny paradigma czaruja barwna, nasycona srednica a kopmletnie nie nadaja sie do rocka bo podkreslaja skraje pasma, za to np. dynaudio najlepiej graja rocka bo maja gladka, subtelnie podana gore pasma i gesta, nasycona srednice oraz bas, ktory dynamika nie poraza. Masz bardzo specyficzny gust i tyle ale pm3 z rockowym graniem nie maja nic wspolnego, niestety. Pozdrawiam i mam nadzieje, ze i ja znajde nauszniki ktore trafia tak idealnie w moje upodobania jak w Twoje trafily pm3.

Widzisz Ty ze slabszych stron pm3 uczyniles zalety, lubisz przygaszona gore, brzmienie bez takiej iskry, blysku a bardziej matowe, nudne i w rocku malo angazujace, Ty wlasnie takie brzmienie preferujesz i pm3 sa dla Ciebie stworzone ale zapewniam Cie ze na 10 przypadkowych sluchaczy cala 10 powie, ze pm3 maja zgaszona, wycofana gore co gryzie sie z rockowym brzmieniem. To tak jakby powiedziec ze kolumny paradigma czaruja barwna, nasycona srednica a kopmletnie nie nadaja sie do rocka bo podkreslaja skraje pasma, za to np. dynaudio najlepiej graja rocka bo maja gladka, subtelnie podana gore pasma i gesta, nasycona srednice oraz bas, ktory dynamika nie poraza. Masz bardzo specyficzny gust i tyle ale pm3 z rockowym graniem nie maja nic wspolnego, niestety. Pozdrawiam i mam nadzieje, ze i ja znajde nauszniki ktore trafia tak idealnie w moje upodobania jak w Twoje trafily pm3.

Sorry za zdublowanie, cos mi fon szaleje, oczywiscie pisalem do Kolegi Grubby, nooo.

Tylko one nie sa matowe a barwne nasycone. I absolutnie nie nudne. A wlasnie anhazujace i przy tym z odpowiednia doza rozrywki. W tym do rockowej muzyki.

Raz jeszcze... preferencje.

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale Kolega mówi o dynamice, nie o paśmie. Instrumenty symfoniczne wcale nie grają górą, nawet wspomniane trąby czy perkusja. Myśmy się przyzwyczaili do prezentacji tych instrumentów na płytach, ale tam dźwięk jest przetworzony.

Nie mówie wcale o dynamice

 

attachicon.gifmain_chart.jpg

I ile Kolega naliczył instrumentów, które grają w paśmie 10-16khz? I jaka to jest część ich pasma w ogóle?

 

 

pm-3 mają potężny spadek od 4 do 7 tys więc łapie się tam praktycznie wszystko

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Rozumiem, ze mozna byc "zauroczonym" jakims brzmieniem, np. pm3 ale Kolego westberg chociaz troche obiektywizmu prosze... To jeszcze dopisze, ze dosc czesto gora w oppo pm3 brzmi wrecz sztucznie a nie naruralnie, ona z wyrafinowana gora nie ma nic wspolnego, wiec moze i dobrze, ze jest przygaszona...

Jeżeli Kolega pragnie obiektywizmu to odsyłam do testu PM3 na Inner Fidelity. Jakoś tak się stało, że zaraz po teście PM3 trafiły do tamtejszego Wall of Fame? Głuchy oceniał?

In fact, it may be the most neutral sounding headphone I've experienced.

Read more at http://www.innerfidelity.com/content/oppo-pm-3-competent-comfortable-mobile-headphone-page-2#pyjgYCzDfqJaTpca.99

Gluchy raczej nie skoro w tejze recenzji widnieje:A little missing info mid-treble and in the top octave has the PM-3 sounding just a bit laid back and closed in. Fortunately, a near ideal response, in my opinion, between 500Hz and 3kHz, delivers vocals with an organic balance I've rarely heard before. All-in-all, though lacking in that last bit of refinement and air

Tak ze pozdrawiam :)

Ja tylko twierdzę, że ten spadek nie przekłada się na prezentację dźwięku, która nadal pozostaje naturalna. To też zostało powiedziane w teście. Generalnie liczy się ogólna sygnatura dźwięku słuchawek, która doprowadziła je na Wall of Fame. Także pozdrawiam również.

 

Ale Kolega mówi o dynamice, nie o paśmie. Instrumenty symfoniczne wcale nie grają górą, nawet wspomniane trąby czy perkusja. Myśmy się przyzwyczaili do prezentacji tych instrumentów na płytach, ale tam dźwięk jest przetworzony.

Nie mówie wcale o dynamice

 

attachicon.gifmain_chart.jpg

I ile Kolega naliczył instrumentów, które grają w paśmie 10-16khz? I jaka to jest część ich pasma w ogóle?

 

Westberg, możesz gadać jak do ściany. Weź se lepiej chrupki lub paluszki i trochę się rozerwij za friko. Ja najbardziej lubię te opowieści o wyrazistych, czystych i pozbawionych pogłosów wysokich rejestrach w filharmonii. Dobre są też te o kontrolowanym basie z kontrabasów; najlepiej jak gra cały pulpit smyczkami unisono na strunie A1 lub E1. Niczego sobie są też opisy przejrzystości ogólnej i precyzyjnej lokalizacji instrumentów.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, gora nie jest wycofana i jest wzorem do nasladowania dla calego swiata...A sluchawki nie sa nudne i w rocku daja mega fun, sa do niego stworzone. Jednak radze kazdemu przed ich kupnem zwrocic uwage na to co napisalem, bo mozna sie zdziwic wpisami niektorych osob...Ja pasuje i pozdrawiam wszystkich obiektywnych uzytkownikow forum i dystrybutora, moze niedlugo podniesie cene do rownych 3 kzl. za te referencyjna gore w pm3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, gora nie jest wycofana i jest wzorem do nasladowania dla calego swiata...A sluchawki nie sa nudne i w rocku daja mega fun, sa do niego stworzone. Jednak radze kazdemu przed ich kupnem zwrocic uwage na to co napisalem, bo mozna sie zdziwic wpisami niektorych osob...Ja pasuje i pozdrawiam wszystkich obiektywnych uzytkownikow forum i dystrybutora, moze niedlugo podniesie cene do rownych 3 kzl. za te referencyjna gore w pm3.

Tak jak kazde inne radze poslichac przed kupnem, w tym pm3 sine moe itd.

Bo kazde majanswoj charakter i moga nam nie odpowiadac jak mi wiele sluchawek co uznawane sa za dobre a dla mnie to slabizna, wynaturzenie albo nuda.

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja tam np. nie uważam góry w pm3 za refecośtam, bo zalatuje plastikiem ale nie ma to nic wspólnego z jej ilością.

dokladnie

 

 

A ktoś tu z osób posiadających te słuchawki mówił w ogóle o jakiejś referencji odnośnie wysokich tonów?

 

Na marginesie mówiąc: nie lubię takich akcji, że gdy wchodzi do sprzedaży nowy sprzęt, to nagle, znikąd pojawiają goście się, którzy wcześniej milczeli a nagle zaczynają w przesadnych dawkach snuć opowieści z mchu i paproci, jaki to fatalny jest bezpośredni konkurent rynkowy tejże nowości (dotychczas generalnie chwalony). Osoby takie zainteresowane są wyłącznie produktem konkurencyjnym, a zwłaszcza upartym podkreślaniem jego prawdziwych lub wyimaginowanych wad. Inne tematy pozostają poza sferą zainteresowania.

 

Mam nadzieję, że w przypadku Sine dystrybutorzy nie korzystają z tak słabowitego intelektualnie marketingu. :) Naprawdę - recenzja Maciuxa jest przekonująca. :) Warto podkreślać zalety swojego produktu - to lepiej działa na ludzi.

 

Acha, na tym forum jest już wątek o Sine, dotychczasowe opinie o tym sprzęcie są tam wyważone, więc może czas nakręcić somnabulicznego hajpa. :)

 

http://forum.mp3store.pl/topic/135892-audeze-sine/

 

Powodzenia.

Edytowane przez westberg
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku, luzik pisałem tylko o górze pm3, że szału z jakością i naturalnością nie ma. Sine nie znam i nie zamierzam poznawać, bo są nauszne, a ja takich nie lubię i nie używam. A jeśli chodzi o proporcje poszczególnych zakresów na koncertach na żywo, to akurat, jak wyżej, zgadzam się z Tobą (oczywiście żadne słuchawki nie są tego w stanie odtworzyć)

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku, luzik pisałem tylko o górze pm3, że szału z jakością i naturalnością nie ma. Sine nie znam i nie zamierzam poznawać, bo są nauszne, a ja takich nie lubię i nie używam. A jeśli chodzi o proporcje poszczególnych zakresów na koncertach na żywo, to akurat, jak wyżej, zgadzam się z Tobą (oczywiście żadne słuchawki nie są tego w stanie odtworzyć)

 

Ale przecież nie do Ciebie piłem, tylko do wpisu Adama76 na który odpowiadałeś. :) Także - pax!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że planary to; średnica, bas, sopran. W tej kolejności.

 

A teraz jakżeście napisali, że góra w PM-3 plastikiem zajeżdża to przestała mi się podobać:( - odwołać to! bo już nie mam forsy na więcej słychafonów w domu, albo się wyloguję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się czepiliście pm-3... Mi tam nic w nich plastikiem nie zalatuje. Zacne słuchawy, ale oficjalna cena to jakiś żart. Swoje kupiłem za 1400 zł i taka kwota jest adekwatna do realnej wartości.

IMHO w cięższych brzmieniach brakuje im "drajvu" i pazura, czyli tego, co mają kontrowersyjne BD 990 Pro.

Poza tym zaliczanie tegp typu słuchawek do kategorii portable, jest lekko naciągane. Ani to małe, ani lekkie i z byle czym nie gra jak potrafi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że planary to; średnica, bas, sopran. W tej kolejności.

 

A teraz jakżeście napisali, że góra w PM-3 plastikiem zajeżdża to przestała mi się podobać :( - odwołać to! bo już nie mam forsy na więcej słychafonów w domu, albo się wyloguję :)

Nie no....i tak są lepsze od droższych fostexów th500rp ;), od moich th-x00 też....zaraz tam wylogowywać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności