Skocz do zawartości

Test odtwarzacza xDuoo X2


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście wolę jedno dopracowane firmware niż codziennie jakieś knoty.

M

 

To nie jest duża firma i nie ma większej liczby testerów na miejscu więc trzeba niestety jej wybaczyć jeżeli jakieś potknięcia się pojawią. Poza tym dlaczego uważasz v7.0 za knota?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jaki firmware ma moja zona w tym grajku do jeżdżenia do pracy ale jakbym miał co chwile to aktualizować i wyszukiwać błędy to szkoda czasu i atłasu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jaki firmware ma moja zona w tym grajku do jeżdżenia do pracy ale jakbym miał co chwile to aktualizować i wyszukiwać błędy to szkoda czasu i atłasu.

 

Wersja ostatniego firmware to 7.0 czyli jak łatwo się domyślić było tylko tyle edycji. Grajek pojawił się pod koniec zeszłego roku zatem nie ma konieczności aktualizacji "co chwilę" ani przymusu. Jak ktoś chce zmian czy poprawek to po prostu wrzuca nową wersję. Operacja nie jest czasochłonna i trwa około 15-20 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda ten wykres, to straszna amatorka (X2 został wpięty w jakiegoś X-Fi), ale wygląda tak, że V7 gra trochę głośniej, ma więcej góry (co faktycznie słyszałem, ale nie na wszystkich słuchawkach), może wydawać się nieco zmulony (niektórzy na Headfi o tym wspominali) przez podbicie pomiędzy basem a średnicą i lekko cofnięte wokale.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda ten wykres, to straszna amatorka (X2 został wpięty w jakiegoś X-Fi), ale wygląda tak, że V7 gra trochę głośniej, ma więcej góry (co faktycznie słyszałem, ale nie na wszystkich słuchawkach), może wydawać się nieco zmulony (niektórzy na Headfi o tym wspominali) przez podbicie pomiędzy basem a średnicą i lekko cofnięte wokale.

lajki się skończyli ;) dzięki za wyjaśnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co, to nowe szybki zauważalnie poprawiają widoczność ekranu w świetle dziennym. Pewnie warto jeszcze nakleić jakąś matową folię, ale i tak postęp jest znaczny.

Mam nadzieję, że będą seryjnie montowane w nowych egzemplarzach - xDuoo uczy się na błędach :)

Edytowane przez Inszy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co, to nowe szybki zauważalnie poprawiają widoczność ekranu w świetle dziennym. Pewnie warto jeszcze nakleić jakąś matową folię, ale i tak postęp jest znaczny.

Mam nadzieję, że będą seryjnie montowane w nowych egzemplarzach - xDuoo uczy się na błędach :)

nowe w sensie w x3? czy do x2 zaczęli montować jakieś inne szybki?

Edytowane przez gregdezet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze odnośnie softu v7, na audeo też słychać jakieś niekorzystne różnice względem v5/v6?

 

@bigmaras - jakieś przecieki, czy SQ/EQ zostanie zmieniony/przywrócony do wcześniejszego w następnej wersji softu?

Edytowane przez gregdezet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze odnośnie softu v7, na audeo też słychać jakieś niekorzystne różnice względem v5/v6?

 

@bigmaras - jakieś przecieki, czy SQ/EQ zostanie zmieniony/przywrócony do wcześniejszego w następnej wersji softu?

 

Cofnięcie softu do v6 to 15 sekund. Zmian będzie na pewno jeszcze nie mało i siedzi ekipa i cały czas strugają coś przy nim.

A co dokładnie nie tak z v7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

funkcjonalność na pewno na plus, ale dźwięk chyba rzeczywiście się nieco zmienił i nie do końca dobra jest ta zmiana (odczucia juz były opisywane na różnych forach, również tu. ja nie potrafię recenzować dźwięku :P). dźwiękowo chyba najbardziej pasował mi v5, a v7 jest jakiś taki.... inszy. :P nie wiem, może to tylko autosugestia, a może faktycznie jest coś na rzeczy i inżynierowie zatracili gdzieś po drodze duszę x2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

funkcjonalność na pewno na plus, ale dźwięk chyba rzeczywiście się nieco zmienił i nie do końca dobra jest ta zmiana (odczucia juz były opisywane na różnych forach, również tu. ja nie potrafię recenzować dźwięku :P). dźwiękowo chyba najbardziej pasował mi v5, a v7 jest jakiś taki.... inszy. :P nie wiem, może to tylko autosugestia, a może faktycznie jest coś na rzeczy i inżynierowie zatracili gdzieś po drodze duszę x2 :)

 

Pojawiają się opinie o zmianach ale też takie, że zmiany sa niezauważalne albo mocno subiektywne. Ja tam śmigam na v7 i równicy większej nie słyszłę. Jeżeli jest, to trzeba mieć naprawdę mocne ucho aby usłyszeć. Jak komuś nie pasuje to przecież jedno kliknięcie i ma poprzednią wersje. Dziesiątki osób z forum mają grajka i nikt mi nie pisał, że coś mu się nie podoba w nowej wersji :] Zauważyłem, że czasem ktoś na hedfaju coś nasmaruje i potem leci kula śnieżna z negatywnymi opiniami nawet od tych, którzy jeszcze nawet grajka w rękach nie mieli. Teraz spora część prac przełożyła się na X3 zatem w kwestii nowego firmware obawiam się, że chwile zaczekamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już pisałem, FW7 dla mnie nie bangla więc sobie wróciłem do FW6 i czekam na FW8... Będzie, na pewno poprawiony, oni w kibel nie spuszczają opinii userów :)

 

edit:

 

bo pomimo tego, że X3 na pewno nabędę to X2 się nie pozbędę :) (póki co ;) )

Edytowane przez brunnerius
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

WItam. No i stałem się posiadaczem xduoo x2 od bigmarasa :). Świetny playerek z mocnym sercem. Bardzo dobrze mi pasuje z AKG K550. Zgadzam się z faktem, że soft V7 gra jednak słabiej niż v6. Na JAys ONE tak nie słychać ale już na K550 owszem. Na V6 bass jest szybszy i mneij rozlazły (ale bardzoej dobitny). Panowie w związku z nie średno pasującymi i już wyesploatowanymi JAysami szukam dokanałówek do X2. Coś ciekawego polecacie...może takstary 1200?

Edytowane przez djrattler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być basowo, to całkiem niezły wybór. Z chińczyków można w tej cenie brać też Macawy RT10, mają mniej wysokiego basu, przez co są bardziej uniwersalne, ale całość dźwięku jest nieco przyciemniona na X2, przez co mogą się wydawać trochę nudne przy długich odsłuchach (mimo że basem potrafią przywalić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności