Skocz do zawartości

Tidal


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Masz rację, ale u mnie cyrki były przy włączonym jedynie exclusive mode. Normalizacji dźwięku nie używam w żadnej apce streamingowej. Możliwe, że to wina sterowników, nie wnikam, w każdym używam urządzeń ze sprzętową regulacją głośności, więc Tidal i tak wypluwa 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy można jakoś podejrzeć w jakiej dokładnie jakości odtwarza się aktualnie utwór w tidal (tu akurat chodzi o android). To, że jest w master czy hi-fi trochę mało mówi. Pod DAP em są szczegółowe informacje: próbkowanie, bit, kbps.

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, zgreg napisał(a):

Czy można jakoś podejrzeć w jakiej dokładnie jakości odtwarza się aktualnie utwór w tidal (tu akurat chodzi o android). To, że jest w master czy hi-fi trochę mało mówi. Pod DAP em są szczegółowe informacje: próbkowanie, bit, kbps.

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
 

 

W UAPP tak.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 11.04.2023 o 23:12, Szczurov napisał(a):

MQA "under administration" 

 

Obawiałem się że wprowadzą jeszcze jakiś inny format ale jednak nie.

Podobno ktoś chce kupić, ale taniej. IMO takie zamknięte i wątpliwej jakości (stratne) "standardy" powinny padać.

"Following the recent positive reception to MQA’s latest technology (SCL6), there has been increased international interest in buying MQA Ltd. At the same time, MQA’s main financial backer is seeking an exit. In order to be in the best position to pursue market opportunities and expedite this process, the company has undergone a restructuring initiative, which includes entering into administration and is comparable to Chapter 11 in the US. "

https://www.strata-gee.com/mqa-limited-enters-administration-in-u-k-similar-to-chapter-11-bankruptcy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Macie dziś problemy z TIDAL? Rwie utwory. Spotify chodzi na wszystkich sprzętach ok, tv przez neta też. Speedtest pokazuje bardzo dobre transfery po wifi. Tylko na TIDAL są problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może to mqa śmieszne wywalali, a dali 192

Może coś jest na rzeczy, bo mi ostatnio często w pasku statusu (M3U) pokazuje 192 (mimo, ze w np. UAPP pokazuje inną częstotliwość próbkowania.

Ponoć pełne MQA to 705 or 756 sampling rate (tyle powinno wyświetlać w pasku stanu) - tak wyświetla na np. Oxygene pt.4.

BTW, wydaje mi się, że dyskografia Jeana M Jarre straciła już  24bity (tidal) i wszystko jest w 16 bitach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności