Skocz do zawartości

Test odtwarzacza Calyx M


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Karmelowy Calyx :)

 

“M” to wyceniana na 4200 zł hi-endowa propozycja DAP-a Calyx Audio, która wyróżnia się nietypową regulacją głośności, dużym wyświetlaczem oraz sporymi wymiarami.

Bezpośrednią konkurencją “M” jest więc Astell&Kern AK100 II (200 zł tańszy) lub Cowon P1 Plenue P1 (300 zł droższy), który będzie przedmiotem oddzielnego testu. Calyx M to sprzęt intrygujący z prawie 5-calowym ekranem, regulacją głośności w formie suwaka oraz czytnikami kart microSD i… SD. Już na starcie kusi i budzi pewne wątpliwości.

 

Test: http://zakupek.pl/test/odtwarzacze/recenzja-calyx-m/

 

1.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekałem na ten test, dzięki :-)

 

już wiem, że Cowon P1 jest dla mnie lepszym rozwiązaniem!

Edytowane przez Baele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam zawsze śmieszy jak płaczecie nad ciężarem czy wymiarami. Jak DAP gra rewelacyjnie to bym go nosił, nawet za cenę pewnych niedogodności (nosiłem Note I, noszę LG G3, może kiedyś będe miał Note 4).. Tu widzę inne problemy - bateria przede wszystkim oraz jakoś "nie moje" brzmienie jak wynika z opisu. Producenci idą w ocieplanie dźwięku, wyciąganie basu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie również nie do noszenia. Dla przykładu, DX100 - świetne brzmienie, mój ulubiony hajendowy DAP (prawie idealne granie z małym "szczegółem"), ale wymiary i waga + soft powodują, że wolę jednak DX90. Jakoś trudno mi poświęcić obsługę i ergonomię, skupiając się tylko na brzmieniu - tym bardziej, że w drodze nie potrzebuję najwyższej jakości. Dźwięk, wiadomo, najważniejszy, ale reszta ma dla mnie także znaczenie. Co innego w domu, na wyjeździe. Tylko tutaj ten czas pracy na baterii raczej dla lubiących krótkie, konkretne odsłuchy. No chyba, że się ma jakiś pojemny powerbank.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabi z Was Audiofile ;) . Ale M-ka przypomina po prostu większy telefon.... Jakby miał WiFi to oprócz streamingu można by w UPC korzystać z opcji UPC Phone. Pod warunkiem, że ma mikrofon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez różnicy - 4-5 godzin, to i tak śmiech na sali, bo przy dłuższym odsłuchu wymaga albo ładowania w locie, albo powerbanku. Więc przy dwóch godzinach, sytuacja wiele by się nie zmieniła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wifi jest po to, by sobie podczas ładowania utwory z Wimpa ściągnąć i mieć je offline :) potem się WIFI wyłącza. Bo przecież nikt rozsądny z taką baterią nie bedzie streamingu robił....

Ja tak robię z moją 3-cią taczką, co ma wyrychłana baterię - i też na te 4-5 godzin starcza... No i ma WIFI...

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności