Skocz do zawartości

Fanklub Ultrasone


jarrro

Rekomendowane odpowiedzi

Wygryźć to nie wygryzły, bo to są mocno różne słuchawki (mimo, że ultrasonowskie DNA jest wyczuwalne w obu modelach, a także HFi15), po prostu teraz najchętniej słucham małych HFi15. Może dlatego, że niedawno kupiłem z głupia frant Mission LX, a to mocno ciemne kolumny (na początku to przykładałem ucho do kopułek czy one w ogóle grają) i tak jakoś polubiłem nagle ciemne granie, a HFi takie są. Swoją drogą ciekawa sprawa z tymi Missionami, bo tak naprawdę chciałem kupić jakieś kolumny tak w okolicach dychy, nowe lub używki, a wyszły Mission i na razie temat kolumn przestał miec dla mnie znaczenie. Trochę polazłem w dygresję więc napiszę tak. Wszystkie Ultrasone jakie mam są moim zdaniem znakomite bez względu na cenę. A, że każde trochę inne? Jakby były takie same to miałbym najtańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, meehooj napisał(a):

chetnie bym kupil na zapas jakies, ale nie wiem skad wziąć. fabryczne wydaja sie dobrej jakosci, pewnie pare lat poslużą

No właśnie do modeli 580 i 780 dodają druga parę welurowych ale ich nigdzie nie widzę osobno w sprzedaży. Ba! nawet nie wiem czy one do 480 by w ogóle pasowały. Skóry do dwóch wyższych modeli są tutaj. Ja to już przed zakupem słuchawek patrze czy da się im pady dobrać i za ile 😎  Nie lubię być robiony w członka. 

A z tym służeniem to rożnie bywa. Dłuższy czas jak nowe i nagle z nie wiadomo z jakiego powodu zaczynają się łuszczyć w kilu miejscach. A już całkiem przestrzegam przed czyszczeniem spirytusem tych takich ceratkowych bo potrafi się ta smoła rozpuścić.

 

Edytka: Oczywiście mam na myśli trwałość padów ogólnie a nie tych konkretnie. Tych nie znam słuchawek jeszcze nie kupiłem. 

Edytowane przez Birken
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, neonlight napisał(a):

Kiepsko wybrałeś, bo to jeden z najgorszych modeli tej firmy, o ile nie najgorszy. :(

 

 

Skoro tak to teraz już może być tylko lepiej :)

A te Pure wcale nie są złe, zwłaszcza patrząc przez pryzmat ceny z preordera.

Absolutnie nie żałuję ich zakupu, do kompa, konsoli, pracy jak znalazł.

Samą marką nigdy wcześniej się nie interesowałem ale po odsłuchach Tribute 7 @Tytus1988 wiem już, że trzeba to zmienić :)

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Weird_O napisał(a):

A te Pure wcale nie są złe, zwłaszcza patrząc przez pryzmat ceny z preordera.

Nie no fajnie, że ci pasują, ale cena z preordera i tak jest za wysoka w momencie, gdy jeszcze można kupić PRO480. Nawet plastik w Pure jest jakiś do dupy. Już nie mówiąc o padach i obiciu pałąka zrobionym z jakiejś szmaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2023 o 15:50, Weird_O napisał(a):

 

Skoro tak to teraz już może być tylko lepiej :)

A te Pure wcale nie są złe, zwłaszcza patrząc przez pryzmat ceny z preordera.

Absolutnie nie żałuję ich zakupu, do kompa, konsoli, pracy jak znalazł.

Samą marką nigdy wcześniej się nie interesowałem ale po odsłuchach Tribute 7 @Tytus1988 wiem już, że trzeba to zmienić :)

 

Bardzo się cieszę, że się spodobały :)) Moi Drodzy, nie mogę się doczekać, jak będziemy mogli się wspólnie spotkać🎶🎧🎧🎶🙂 Wszystkiego dobrego i do zobaczenia wkrótce❄🎄🌠

  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, niedawno stałem się posiadaczem Ultrasone Edition 8 Ruthenium.

Długo szukałem słuchawek spełniających moje kryteria.

typ zamknięty

wyciszenie

jakość dźwięku, przestrzenność, klarowność

brak podbicia basu

jakość wykonania

mobilność

Kolega mi je polecił jako ich użytkownik od kilku lat.

Po kilku dniach testowania zdecydowałem się na ich zakup.

Grają fenomenalnym czystym, nie męczącym dzwiękiem.

Bas jest perfekcyjny, gra w punkt, nie gubi się i nie błąka.

Słuchawki bez dodatkowego wzmacniacza radzą sobie dobrze z iPad i iPhone.

Przejściowo mam AMP/DAC iFi Go Link, poprawia zdecydowanie dźwięk i scenę.

Ale planuję zakupić finalnie polecany mi do tych słuchawek przez dwóch różnych znanych sprzedawców Shanling H5. 
Czy ktoś z forumowiczów odsłuchiwał lub posiada Shanling H5.?

Prosił bym o opinię.

 

Edytowane przez MacYaro
Literki
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj padła jeszcze jedna rekomendacja do ED8 mianowicie CHORD Mojo 2.

 

na dzień dzisiejszy mam poniższe rekomendacje do Edition 8:

Shanling H5

Topping DX5

CHORD Mojo 2

 

Proszę o Wasze opinie, za ok 3-4 tygodnie planuję zakup. 

 

Edytowane przez MacYaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topping DX5 to bardzo dobry i fajnie wyceniony sprzęt, jak go miałem to moim zdaniem grał nieco łagodniej niż DX3 Pro+ którego jest niejako następcą/rozwinięciem. Możliwe jednak że tylko mi się to wydawało, bo Topping celuje w neutralność brzmieniową. Jak to zagra z Edition 8 tego nie wiem, bo akurat tych nie miałem, ale sądząc po Edition M+ czy wcześniej Edition 8EX to Toppingi nie powinny zaszkodzić słuchawkom Ultrasone, a już na pewno nie podbiją im basu czy wysokich tonów które w zależności od modelu potrafią być wyraźne. Shanlinga i Mojo nie znam, Jedynka grała barwnie i ciekawie więc kto wie czy patrząc na te kolorowe kulki Ultrasone nie zagrają barwniej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sądząc po sukcesie Ultrasone Signature "wykoszą konkurencję do 2000" Pure to na fali hajpu nie zdziwiłbym się jakby Ultrasi zmienili po prostu im te dekielki na takie z napisem "Fusion" w celu opchnięcia dalej tego pomysłu na hajend rodem z Bawarii :D

 

P.S. A kiedy ta premiera Signature Master mkII ze szmacianymi padami? :D 

 

Wzięliby się za wydanie remastera Edition 9 tak za połowę ceny Tribute7 a nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności