Skocz do zawartości

Nowe słuchawki (DT 235) i rozczarowanie.


elemeledudek

Rekomendowane odpowiedzi

No dobrze więc. Spróbujmy od tej strony, bo teoretycznie wyszło by taniej. Które urzadzenie będzie dobrym wyborem? Widzę że w temacie przoduje niejakie FIIO, ale widze urządzenia z USB, co jak mniemam w moim przypadku odpada. Któreś jest bardziej uniwersalne niż inne? Pewnie znów będzie problem z, jak to się mówi....synergią za słuchawkami? A może w przypadku tych wzmacniaczy to już wszystko jedno (w co wątpię)?

 

Może to:

 

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-fiio-qogir-e09k/

 

??

Edytowane przez elemeledudek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, tak oceniam sluchawki tych rozmiarow, i w takim budzecie. Za przeproszeniem g.. mnie obchodzi, czy to Beyer, szmejer, czy inny Pankracy. Poza HD25, T50, T1350, M500,

ktore sa cenowo blisko tysiaca, zadne mi znane ponizej 500zl, nie sa w stanie zagrac na poziomie w/w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem okazje chwilę posłuchać ULTRASONE HFI-580. Muszę przyznać że bardzo mi podpasowały.

Za to jakieś AKG od razu ściągnąłem z głowy bo to nie było to. Niestety nie zapamietałem numerku bo po prostu odrzuciłem je po kilku chwilach.

Edytowane przez elemeledudek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też poszedłbym w stronę jakieś niezłego combo. Co do fiio e09. - musisz mieć do tego e07, e7, e17. A wówczas za takie combo musisz dać okolice 500-600zł. A za nowe nawet więcej. Sprzęt gra nieźle. Ale w cenie ok 700zł dostaniesz już lepsze aune t1 czy yulong u100 ( miałem oba, ale zostało aune ). I to któryś z nich bym wybrał. Ale tu może jeszcze lepiej dodadzą coś koledzy.

Co do akg, trzeba lubić takie granie. Ja wciąż nie mogę się do nich przekonać, choć widzę w nich ogromną klasę. To samo miałem z audeo. Technicznie bajka. Ale nie moje granie. Na Twoim miejscu kupiłbym duet aue t1 oraz bayery. Ale nie dt 880 pro lub dt 990pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest problem - Jeśli nie masz kolekcji liczącej tysiące płyt to ripowanie może przebiegać na bieżąco. Ewentualnie słuchać na czytniku cd w kompie.

A po co ma ripować płyty? Przecież e9 ma line in, więc może odtwarzacz cd bezpośrednio do niego podłączyć bez e7,07, 17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem okazje chwilę posłuchać ULTRASONE HFI-580. Muszę przyznać że bardzo mi podpasowały.

Za to jakieś AKG od razu ściągnąłem z głowy bo to nie było to. Niestety nie zapamietałem numerku bo po prostu odrzuciłem je po kilku chwilach.

numerek ma znaczenie kolosalne. AKG w niższych modelach i modelach serii dj implementuje zupełnie inne granie niż w seriach studyjnych. Mówiąc zupełnie mam na myśli wręcz odwrotność. K550 i 181dj są najlepszym przykładem. Tutaj można się bawić nie w "znakdź 5 różnic"a w "znakdź5 podobieństw" :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do grania AKG k550 trzeba dorosnąć. Jeszcze rok temu miałem je na głowie i nie podeszły mi totalnie. Potem kupiłem Audeo no i teraz mam k551. Oczywiście nie musi to być norma, są gusta i gościli. Mój poszedł akurat w tą stronę. Żeby nikt nie poczuł się urażony, że nie "dorósł".

Edytowane przez Lemonsky
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukują i rozglądając sie dalej, natknąłem sie na coś takiego:

http://audio.com.pl/testy/marantz-m-cr610:32

 

Skrzyneczka z wieloma możliwościami i z tego co czytam o dobrej jakości dźwięku. Ktos to "macał"?

Myślę że gdyby to sparować z dobrymi słychawkami efekt mógłby być zadowalający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być dość uniwersalnie, to niezła jest też Taga HTA-700B. Co prawda nie ma streamingu, ale gniazdo słuchawkowe jest przyzwoitej jakości.

Tylko ten sprzęt musi dostać czysty prąd, inaczej sieje zakłóceniami, szczególnie upierdliwymi na słuchawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam forumowiczów, to mój pierwszy wpis na tym forum.

 

Do rzeczy:

 

Inszy,

Mam wzmacniacz TAGA hta 700b i nijak go nie widzę jako wzmacniacza słuchawkowego. Problem jest następujący- na głośnikach gra rewelacyjnie, wart jest każdej wydanej złotówki, w zestawie z moimi Klipsch B-20 wymiatają, aż miło. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się takiej jakości dźwięku po chinolu. Przedwzmacniacz lampowy odwala kawał dobrej roboty. Czuć po prostu jedwabistość. Tracki Fleetwood Mac albo Sade we FLAC po prostu brzmią jak z płyty vinylowej.

ALE:

wyjście słuchwkowe to porażka, stałe buczenie, to nawet nie jest szum. Na moich słuchawkach o konstrukcji zamkniętej po prostu nie da się nic słuchać. Statyczne buczenie wgryza się we wszystko. Pojawia się tuż po wpięciu słuchawek i nie zmienia się wraz z ruchem potencjometru. Mam go wpiętego w listwę z filtrami. Niestety nie ma żadnej różnicy czy go wepnę bezpośrednio do sieci czy inaczej. Jakie Ty masz z nim doświadczenia? Może powinienem go reklamować? Jakość wyjścia słuchawkowego jest gorsza niż w moim telefonie [*].

Proszę serdecznie o podpowiedź, bo uwielbiam słuchać na słuchawkach, a teraz będę musiał dublować urządzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiera syf z daca, albo po USB. U mnie też tak było, ale ostatnio mam spokój. Szum jest, ale cichy i przez muzykę się nie przebija-.

Co dziwne, nie zmieniałem nic w sprzęcie, może kwestia jakiegoś dogrzania lamp?

 

Jednak mój pierwszy kontakt z tą Tagą zakończył się w serwisie - gniazdo słuchawkowe nie pozwalało na słuchanie muzyki przez potężne zakłócenia, monitory zauważalnie szumiały, a koniec końców jeden kanał przestał grać. Po tym był serwis (zimny lut), znów szumy, a teraz problemy poznikały i tylko cieszę się muzyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiera syf z daca, albo po USB. U mnie też tak było, ale ostatnio mam spokój. Szum jest, ale cichy i przez muzykę się nie przebija-.

Co dziwne, nie zmieniałem nic w sprzęcie, może kwestia jakiegoś dogrzania lamp?

 

Jednak mój pierwszy kontakt z tą Tagą zakończył się w serwisie - gniazdo słuchawkowe nie pozwalało na słuchanie muzyki przez potężne zakłócenia, monitory zauważalnie szumiały, a koniec końców jeden kanał przestał grać. Po tym był serwis (zimny lut), znów szumy, a teraz problemy poznikały i tylko cieszę się muzyką.

 

Hah, no niestety ja też miałem z nim przygody. Na samym początku w ogóle żaden dźwięk się nie wydobywał ani z wyjścia słuchawkowego ani przez głośniki. W karcie napraw gwarancyjnych napisali "poprawienie połączeń", czyli też zimne luty jak siemasz. Niestety- pomysł na konstrukcję świetny. Wykonanie - padaka. Chyba muszą zmienić fabrykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ciągle "chodzę i szukam".

Ostatnio miałem przyjemność posłuchać kompletu Marantz 6005 CD i wzmacniacz i to podpiete do trzech róznych kolumn firmy HECO. I co? I szału nie było takiego aby wydać kilka tysiaków.

 

Z innej beczki. Czy jeśłi aktualnie po podłaczeniu słuchawek do odtwarzacza Cd nie jestem zadowolony z dźwięku, to jeśli pomiedzy te dwa urządzenia podepnę FIIO QOGIR to bedzie zdecydowana poprawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyż fiio nie gra. Wzmacnia sygnał, który i tak Ci nie odpowiada. Różnice będą minimalne. Zależy jeszcze co się nie podoba, jeśli np. rozlazły bas, to wzmacniacz jest w stanie to poprawić, ale to nadal niuanse, a nie nowe słuchawki po podlączeniu do magicznej hokus pokus dziurki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zmien te sluchawki, bo sa ogolnie rzecz ujmujac slabe.

 

Trochę wprowadzasz ludzi w błąd. Możemy śmiało przyjąć, że wszystkie słuchawki w budżecie do 100zł są słabe, bo nie mają startu do K550. A teraz popatrzmy na ofertę w ich półce cenowej. Dalej są słabe? Może nie koszą wszystkich bez wyjątku, ale są jednymi z lepszych. I jaki sens porównywać inne typy konstrukcji? Jak ktoś potrzebuje tanich nausznych o niewielkich rozmiarach może śmiało brać DT235. Warte swojej ceny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności