Skocz do zawartości

Nowe słuchawki (DT 235) i rozczarowanie.


elemeledudek

Rekomendowane odpowiedzi

Po dłuższej chwili namysłu i czytania tego i owego postanowiłem nabyć drogą kupna słuchawki Beyerdynamic DT 235. Wiele pochlebnych opinii o nich znalazłem a że cenowo były przystępne to się na nie zdecydowałem.

I cóz się stało.

Słuchawki dotarły do mnie w pracy, więc nie mogąc oczywiście wytrzymać wytargałem je z pudełka i podpiąłem po komputera. To jakiś leciwy biurowy blaszak z niewiadomego pochodzenia kartą dźwiękową a płyta to skopiowany do samochodu Sting.

Nastąpiła euforia. Dźwięk był czyściutki, selektywny z pięknie stukającym basem. Pomyslałem sobie, że skoro na czymś takim słuchawki daja taki efekt, to w domu może być jeszcze lepiej, a nawet jeśli nie, to i tak jest idealnie.

Do domu wróciłem z bananem na ustach i wyjatkowo szybko z nadzieją na dźwiękową ekstazę.

I tu rozczarowanie połączone z delikatną rozpaczą. Po wpięciu słuchawek do amplitunera (Technic SA-AX6) dostałem po uszach stłumionym dźwiękiem nie mającym wiele wspólnego z czystością i selektywnością. Jest duszno i dudniąco. Daleko od tego co słyszałem w pracy. Podłączenie bezpośrednio do odtwarzacza CD (DENON DCD-435) sytuacje troszeczkę się poprawia i wysokie tony trochę idą wyżej, ale nadal mam wrażenie znacznego przytłumienia a już na pewno dźwięk nie jest tak czysty jaki bym oczekiwał.

Zabiorę je jeszcze raz jutro do pracy aby sprawdzić czy mi się coś nie przesłyszało.

Tak czy inaczej dźwięk jaki otrzymuje w domu raczej nie jest satysfakcjonujący.

Gdzie może być problem? Radźcie mądrzy ludzie bo może ja coś źle robię.

Słuchawki drogie nie były, ale i tak byłoby szkoda skoro efekt nie jest powalająco lepszy w stosunku do tego co miałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sadzę Januszu, że wygrzanie zmieni mu diametralnie dźwięk to raczej kwestia wisienki na torcie, zresztą napisał że w pracy było nieźle......elemele czy masz jakieś inne klocki i sprawdzałeś ich dziurki oprócz tego denona :) :) ..u mnie pionieery zagrały z dziurki deck'a kasetowego Sony, ale to jeden z najwyższysz modeli serii ES.

 

poza tym jak widzę w specyfikacji, to są to 32 ohmowe słuchawki o skuteczności 95 dB, więc efekt taki sam jak na moim wzmaku z niskoomowymi słuchawkami :(

Edytowane przez FunGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączanie słuchawek pod tego typu amplitunery czy też odtwarzacze to w dużej mierze loteria. Jedne z nich mają dobre wyjścia słuchawkowe, a inne znowu kuleją dość mocno w tym punkcie. Do tego dochodzi synergia źródła ze słuchawkami. Mając basowe, ocieplone słuchawki nie wypada ich podłączać pod źródło o tej samej charakterystyce brzmienia, bo charakterystyka się na tyle spotęguje, że słuchawki wyjdą na mulące i dudniące, choć tak naprawdę nie jest. Karta w PC widocznie prezentują dość naturalne i wyrównane pasmo, przez co dobrze dopasowuje się do charakterystyki słuchawek. Masz jeszcze jakieś inne źródło, aby sprawdzić, jak się zachowają słuchawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Autora tematu:

 

Nie przejmuj się. Niedawno tak zupełnie dla zabawy zacząłem po kolei podpinać swoje słuchawki pod stary ampli Technicsa (SA-GX 80) to to praktycznie żadnych z nich nie dało się słuchać - było cicho, muliło, dźwięk był pudełkowy i całkowicie bez wyrazu. Cóż, technika trochę poszła do przodu, poza tym nie czarujmy się - Technics uchodził w naszym kraju za dobry sprzęt lat temu 20-30 kiedy to ciężko było o coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca jest tak, jak Thomm pisze, otoz Technics Sa-Ax6 to najgorsza era tej firmy, gdzie dominowal plastik, niebieskie swiatelka i "cudowne" DVDAudio Ready. Zlote lata Technics-a skonczyly

sie w latach osiemdziesiatych, poza najwyzszymi modelami Hi End-owymi, za duze pieniadze.

 

Natomiast w latach swietnosci produkowali wysokiej klasy sprzety, ktore byly uzywane w studiach nagran. Jedyne, co zostalo dobrego z tej firmy, to gramiak z serii 12xx, uzywany po dzien dzisiejszy

przez najlepszych DJ-i na calym swiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 32ohmach możesz spróbować z telefonu/przenośnego mp3. Powinny zagrać skutecznie. Można nawet kogoś poprosić o podłączenie do jego telefonu - będziesz miał szerszą grupę urządzeń do porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem dziś słuchawki na mini wieży Yamaha (RX-4xx) Zapomniałem spisać numeru a teraz nie mam tam dojścia. Niestety efekt podobny jak przy Technicsie. Wszystko jakby stłumione i orólnie lipa. Dwa sprzęty i w obu przypadkach to samo? Pech?

Za to podpięte do iPhona 5S grały całkiem sensownie. Tam problemem mogła być jakość plików.

Wygląda to tak, jakby słuchawki nieźle nadawały się do sprzętu przenośnego a ze stacjonarnym nie chciały gadać.

I tera co czynić? Latac z tymi słuchawkami po sklepach i szukać pasujacego do nich źródła? Mogę chwilowo pominąć amplituner i faktycznie tak zrobić, aczkolwiek te słuchawki miały być przejściowe. Docelowo marzyły mi się Brainwavz HM5. Jeśłi je kiedyś kupie to może się okazać że źródło dla odmiany dla nich będzie nieodpowiednie. A może od razu rzucić się na szeroką wodę i poszukać dobrego odtwarzacza i kupić z HM5? Komplet.

Zakładając, że zdecydowałem się już w zasadzie na zmianę sprzętu, to za jakimi odtwarzaczami sie rozglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej masz wyjścia słuchawkowe strojone "dla mas", czyli ma być pierdzielnięcie bo to się najczęściej ludziom podoba. Basowe źródło plus basowe słuchawki = muł na maksa. Hm5 są jaśniejsze i może się okazać, że zagrają z technicsa czy yamahy lepiej. Aczkolwiek pewnie tyłka i tak nie urwie. Jak planujesz wydatki, to chyba faktycznie lepiej już dobrać zgrany komplet niż potem znowu się przejmować synergią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie ponownie.

No wiec zdecydowałem sie na wymiane sprzetu i myslę o odtwarzaczu i wzmacniaczu DENONA z seri 520AE. Będe próbował sobie tego posłuchac i dobrać od razu słuchawki, ale puki co pozwole sobie zapytac Was, czy tę sprzet jest warty swojej ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co robię źle? Jaka inna droga? Pytam poważnie, bo nie wiem gdzie robię błąd. Czego szukać w takim razie? Samego dobrego odtwarzacza? Przypominam że słucham z fizycznych płyt CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FeXowi chodziło o to czy chcesz te denony z myślą o głośnikach, czy kupujesz je pod słuchawki. Jeśli pod słuchawki to jest to bez sensu, bo tam jest osobny wzmaczniacz słuchawkowy i to nie najwyższych lotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zmien te sluchawki, bo sa ogolnie rzecz ujmujac slabe. Polecam K550 od AKG, ewentualnie jakies inne w podobnej polce cenowej, tj. ok. 500zl. Tego CD-ka Denon-a mozesz zostawic

jako transport, jezeli czyta plyty bez zajakniecia, to po co zmieniac?!

 

Do tego dokup albo wzmacniacz sluchawkowy, albo przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC) z wbudowanym wzmacniaczem. Zalezy ile chcesz przeznaczyc pieniedzy na to wszystko i na czym Ci konkretnie

zalezy. Ewentualnie zmien ten odtwarzacz na np. takiego Marantz-a, ma bardzo dobre (jak na CD!) wyjscie sluchawkowe.

 

http://allegro.pl/odtwarzacz-cd-marantz-sa-7003-pilot-warto-i5013361055.html

albo poluj na cos tanszego np. ten model

http://allegro.pl/odtwarzacz-cd-marantz-cd5001-bcm-od-1zl-gwarancja-i5008866327.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, spokojnie, słychawki bedą inne.

Co do tych wzmacniaczy słuchawkowych. NIgdy nie miałem z czymś takim styczności. Jak dobrze rozumuje podpinam to cos do mojego odtwarzacza (przez gniazdko słuchawkowe?) a dopiero do tego słuchawki. I to tak kolosalnie zmieni mi jakość dźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, z CD wyprowadzasz sygnal po RCA do wzmacniacza i w ten sposob uzyskasz duzo lepszy dzwiek, niz z wbudowanego wzmacniacza w CD.

 

Edit.

Oczywiscie bedzie to tylko tor pod sluchawki, bo wyjscia RCA w CD beda juz wykorzystane ;).

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności