Skocz do zawartości

Nowe słuchawki (DT 235) i rozczarowanie.


elemeledudek

Rekomendowane odpowiedzi

Widać ilu użytkowników tyle opinii. Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że bez własnych prób i błędów do niczego nie dojdę.

Niby piszecie że E09K samo nie gra. To dlaczego po necie napotkałem opinie że ta skrzynka narzuca wiele swojego do dźwięku i to na dodatek wiele pozytywnego narzutu? Gdzieś na youtubie oglądałem filmik w którym gośc twierdzi że na bierzaco przepinał się pomiędzy tym i innym wzmacniaczem i był delikatnie mówiąc "zadowolony" z różnicy dźwięku. No więc chyba jednak cos tam w środku gra. Naprostujcie mnie jeśli znów błądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację - ocenisz tylko z autopsji.

Ja miałem tak, że nie odróżniałem na początku mp3 od gęstych formatów i słuchawki mi grały tak samo bez względu na źródło. Do tego trzeba się przyzwyczaić. I to co dla obecnych tutaj jest przepaścią, dla Ciebie może być niuansem - ja tak mam do tej pory, że drapię się w głowę czy to "dużo lepiej" warte jest dopłaty 2600zł (różnica między moim e07k a aune s16). Musisz ocenić sam - nie będziesz mógł wtedy żadnego z nas winić za to żeśmy obiecali nutki szalejące dookoła głowy i chóry anielskie, a było tylko głośniej i minimalnie czyściej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przede wszystkim zmien te sluchawki, bo sa ogolnie rzecz ujmujac slabe.

 

Trochę wprowadzasz ludzi w błąd. Możemy śmiało przyjąć, że wszystkie słuchawki w budżecie do 100zł są słabe, bo nie mają startu do K550. A teraz popatrzmy na ofertę w ich półce cenowej. Dalej są słabe? Może nie koszą wszystkich bez wyjątku, ale są jednymi z lepszych. I jaki sens porównywać inne typy konstrukcji? Jak ktoś potrzebuje tanich nausznych o niewielkich rozmiarach może śmiało brać DT235. Warte swojej ceny.

 

Moze masz racje, ale jak cos gra ponizej okreslonego (przeze mnie!) poziomu, to jest nie warte uwagi. Nie interesuje mnie, ze np. CAL byly tak wychwalane i mialy kosic HD600 bodajze,

dla mnie nosily znamiona tanich sluchawek (do 400zl), oczywiscie mowa o stock-owych, modowanych nie sluchalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma po trochę rację, tylko ja preferuję konstruktywną krytykę. Podawanie jako alternatywy 5-krotnie droższych słuchawek, w dodatku prezentujących inny rodzaj konstrukcji jest słabym argumentem. Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie oczekiwał od małych słuchawek nausznych za 100zł referencji, ale akurat DT235 w tym czym miały być w zamyśle konstruktorów świetnie się spisują, biorąc pod uwagę ich przedział cenowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A.. ok. widze, ze cena mocno spadla, bo kiedys, jak je sluchalem to kosztowaly ponad dwie stowy. Ale mimo wszystko, wolalbym dolozyc np. do K550 (350zl swego czasu ;))

i miec klasowe sluchawki, a nie takie po*******ki nauszne :ph34r::P.

 

Ale rozumiem, dlaczego skomentowales moj post, patrzac na Twoja sygnaturke preferujesz wlasnie taki typ sluchawek, swoj broni swojego :).

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukują i rozglądając sie dalej, natknąłem sie na coś takiego:

http://audio.com.pl/testy/marantz-m-cr610:32

 

Skrzyneczka z wieloma możliwościami i z tego co czytam o dobrej jakości dźwięku. Ktos to "macał"?

Myślę że gdyby to sparować z dobrymi słychawkami efekt mógłby być zadowalający.

 

To już lepiej to:

http://www.q21.pl/marantz-hd-dac1.html

 

mz_hddac1_f_sg_34_bg001_hi.jpg

 

Może niedługo sprawdzę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako zamiennik MCR610 raczej lipa, bo nie ma czytnika CD. Ewentualnie jako zamiennik dla E09K, ale za to cenowo kosmos.

Tymczasem puki co trzeba było jakieś decyzje podjąc. Lecą do mnie ULTRASONE HFI 580. Zobaczymy co zmienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę niczego bronić, bo:

1. Nie widzę sensu polemizować na temat tego, że pełnowymiarowe słuchawki w cenie (aktualnie) 599zł jak AKG K550 są rzeczywiście lepsze od przenośnych słuchawek nausznych w cenie 109zł jak Beyerdynamic DT235.

2. Jak dotąd nikt nie podał miażdżącej alternatywy w ich cenie i wymiarach.

3. Nie wszyscy lubią nosić na głowach wielkie hełmy nauszne.

 

DT235 to dobre słuchawki. Nie słuchajcie audiofilów terrorystów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rozumiem, dlaczego skomentowales moj post, patrzac na Twoja sygnaturke preferujesz wlasnie taki typ sluchawek, swoj broni swojego :).

Spokojnie Panowie. Nie ma co się zniżać do poziomu, gdzie oceniamy rzetelność Kolegi z forum na podstawie posiadanych przez niego słuchawek. Rozumiem, masz dobry sprzęt w sygnaturce, ale nie daje Ci to prawa oceniania ludzi, którzy posiadają audio z niższej półki.

 

Każdy, lub prawie każdy, zaczynał od tzw. "pierwszych poważnych" słuchawek, tj. czegoś więcej niż słuchawki z Biedry za 30zł. Uszanujmy, że kolejna osoba zaczyna swoją drogę od niezłych w swojej cenie słuchawek i już szuka czegoś więcej, już buduje tor.

 

Do tego DT235 i K550 to zupełnie inna szkoła grania, jak już podawać alternatywy to może z tego samego podwórka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja absolutnie nie mialem zamiaru oceniac kolegi Arthass-a, po jego dorobku sluchawkowym :). Arthass, jezeli tak to odebrales, to przepraszam ;). W mojej ostatniej odpowiedzi chodzilo mi o to,

ze lubisz sprzet typowo przenosny, poniewaz tak wywnioskowalem z Twojej sygnaturki, i nic mi do niej, ani tym bardziej do Ciebie :).

 

Natomiast jezeli chodzi o ceny w/w sluchawek, to opieram sie na ofertach, ktore czesto sie pojawiaja w sieci, min. na Allegro, a nie w sklepach stacjonarnych ;). Dlatego biorac pod uwage fakt, ze

swoje nowe K551 kupilem za 350zl, a DT235 mozna dostac za 120zl, to osobiscie wole dolozyc roznice i cieszyc sie z o wiele lepszego dzwieku (jak dla mnie).

 

Kwestie uzytkowe pomijam, poniewaz nie widze przeciwwskazan, aby wyjsc w K551 na ulice i rozkoszowac sie moja ulubiona muzyka, nawet, jezeli wywoluje to ataki smiechu przypadkowych

przechodniow, mam to serdecznie w D.. ;).

 

I dla sprostowania, DT235 to dobre sluchawki, jak na swoja cene tj. 120zl, pelna zgoda. Moge byc audiofilem terrorysta (dziekuje :)) a co mi tam, raz sie zyje, trzeba wszystkiego probowac :D.


 

Ale rozumiem, dlaczego skomentowales moj post, patrzac na Twoja sygnaturke preferujesz wlasnie taki typ sluchawek, swoj broni swojego :).

Spokojnie Panowie. Nie ma co się zniżać do poziomu, gdzie oceniamy rzetelność Kolegi z forum na podstawie posiadanych przez niego słuchawek. Rozumiem, masz dobry sprzęt w sygnaturce, ale nie daje Ci to prawa oceniania ludzi, którzy posiadają audio z niższej półki.

 

Każdy, lub prawie każdy, zaczynał od tzw. "pierwszych poważnych" słuchawek, tj. czegoś więcej niż słuchawki z Biedry za 30zł. Uszanujmy, że kolejna osoba zaczyna swoją drogę od niezłych w swojej cenie słuchawek i już szuka czegoś więcej, już buduje tor.

 

Do tego DT235 i K550 to zupełnie inna szkoła grania, jak już podawać alternatywy to może z tego samego podwórka?

 

Kolego Miki_w1, zle zinterpretowales moj post, ale adwokatem jestes dobrym, nie ma co :P.

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co przepraszać. Nie odebrałem tego w ten sposób, a nawet jeśli taki był tego podekst to szczerze mówiąc strasznie mi z tego powodu wszystko jedno :) Dorobek sprzętowy przestałem wpisywać w sygnaturkę już ponad 5 lat temu, kiedy zabrakło mi w niej miejsca. Nie mam potrzeby niczego w tym temacie udowadniać.

Moim celem było jedynie sprostować wypowiedź, iż DT235 są słabe. Jest to zbyt skrajne określenie. Przeciętne, tylko poprawne, czy niczym się nie wyróżniające jeszcze bym w pewnym sensie zrozumiał - gusta i tak dalej, ale słabe? Słabe są Beatsy czy Skullcandy czy jakieś inne marketowe słuchawki. Nie wrzucajmy ich wszystkich do jednego wora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Miki_w1, zle zinterpretowales moj post, ale adwokatem jestes dobrym, nie ma co :P.

Masz rację :) Ostatnio dużo na forum było audio konfliktów i nastawiony jestem walecznie. Muszę się uspokoić.

Na szczęście tutaj udało się stłamsić zarzewie konfliktu. I wszyscy szczęśliwi, w tym autor tematu, który się dowiedział że w cenie DT235 zrobił dobry deal, ale zachęcony będzie do dalszych poszukiwań ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"w tym autor tematu, który się dowiedział że w cenie DT235 zrobił dobry deal,"

 

Zrobił, nie zrobił, słuchawek dawno nie mam. Jako że nie zagrały jak bym tego oczekiwał, wymieniłem je na SoundMagic EP30 i po podpieciu do Sansy Clip+ dostałem całkiem zadowalający zestaw urlopowo-wakacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raport z frontu. Ultrasony HFI 580 dotarły. Pięknie grają z Sansa Clip+, pieknie grają z komputera, nieźle z mini wieży Yamahy, ale jak sie spodziewałem lipnie z Denona i Technicsa. W drodze E09K. Zobaczymy czy wprowadzi zadowalajace efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

one już z integry zagrają przyzwoicie. jeśli szumi, to taka Maya U5 będzie bardziej, niż wystarczająca pod nie. od chińczyków masz SMSL M2, ale dużo egzemplarzy pada (do naprawienia za grosze)

Edytowane przez Play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności