Skocz do zawartości

Mod dokow Meelectronics M9 Classic - zaklejenie otworu odpowietrzajace


fishman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Probowal ktos moze zakleic tasma klejaca ten otwor z tylu (nie wiem, jak on sie nazywa/i po co jest - chyba jakis odpowietrzajacy czy cos takiego).
_Podobno_ po tym zabiegu graja jeszcze lepiej, i to znacznie (sam ich jeszcze nie mam, wiec nie moge sprawdzic, a ciekaw jestem czy to faktycznie cos daje). Testowal/sprawdzal ktos?

Tutaj jest to opisane.

http://www.head-fi.org/products/meelectronics-m9-bk-hi-fi-sound-isolating-earphones-black/reviews/11654

zobaczcie sekcje:

 

Sound Quality (stock),
The Mod
i Sound Quality (modded)

Mod jest szybki/latwy, i odwracalny, wiec mozna sprobowac i zobaczyc (posluchac), czy faktycznie jest taka poprawa.

Sluchawki sa calkiem popularne ostatnio, wiec moze ktos juz sie bawil.

 

Generalnie co taki mod w dokach ma dawac (w teorii)? I jak to wyglada w praktyce? Czy sa jakies skutki uboczne, wady tego rozwiazania?

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie robi też za basreflex - jak się go zatka to basu będzie mniej i średnie zyskają.

Jakby było za mało po pełnym zaklejeniu to można spróbować zaklejenia w części, lub kawałkiem filcu - wtedy nie będzie też problemów z różnicą ciśnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, tak wyglada ten otwor, jak zeby nie trzeba bylo szukac zdjec w necie:

 

http://imgur.com/a/m6T91#0

 

(album 3 zdjec, widac z roznych katow, jak to wyglada)

 

--

 

czy zaklejenie tego otworu moze miec negatywny wplyw na sluchawki/przetwornik?

Edytowane przez fishman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie robi też za basreflex - jak się go zatka to basu będzie mniej i średnie zyskają.

Jakby było za mało po pełnym zaklejeniu to można spróbować zaklejenia w części, lub kawałkiem filcu - wtedy nie będzie też problemów z różnicą ciśnień.

 

Zaklejanie w części lub filcem 0,5mm dziurki lol niezła przeprawa... chyba pod mikroskopem :)

Edytowane przez bigmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaklejenie części to rzeczywiście niezła zabawa - najłatwiej zakleić plastrem i szpilką mniejszą dziurkę zrobić. Co do małego skrawka filcu to wepchnąć go w dziurkę też nie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaklejenie części to rzeczywiście niezła zabawa - najłatwiej zakleić plastrem i szpilką mniejszą dziurkę zrobić. Co do małego skrawka filcu to wepchnąć go w dziurkę też nie problem.

 

Otwór ma 0,5mm, najcieńsza igła to 0,4 lub ewenement bardzo rzadki 0,3. Nie wiem może jakieś laboratoryjne mniejsze są :]

Pomijam już posiadanie stalowych nerwów, żeby coś takiego zrobić ;) Czy uważasz, że w jakikolwiek słyszalny sposób taka ingerencja przełoży się na brzmienie? Zatkanie całkowite to z tego co pamiętam z problemów z innymi modelami to pojawienie się charakterystycznego klikania przy wkładaniu i poruszaniu słuchawką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od jakiegoś czasu osłu****ę różnice z tym związane. zatkaj palcem podczas słuchania muzyki-najszybszy sposób na porównanie. Jeśli w słuchawkach brakuje ci głębi/ciepła/basu itp, otwórz go bardziej. Jeśli jest zbyt ciepło/ciemno/bucząco-zaklej. przetwornik nie powinien się przegrzewać w takich słuchawkach, więc zatkanie otworu powinno jedynie poprawić warunki jego pracy z racji mniejszych wychyłów membrany. Na ciśnienie między bębenkiem ucha a membraną nie ma to wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda, ale nie jest raczej trudno z takiej próby wywnioskować zmiany, którą niesie samo zatkanie palcem. problem w tym momencie jest tego rodzaju, że autor tematu nie posiada tych słuchawek.

 

poczytałem chwilę o nich. modyfikacja powinna dać lepszy dźwięk z racji tego, że słuchawki są orginalnie zbyt basowe i ciemne, ale ani ja ani prawdopodobnie nikt z forum nie będzie mógł być pewny, która wersja przypasuje autorowi wątku bardziej. najlepiej udać się do pobliskich sklepów i popytać, czy możliwe jest przetestowanie takich słuchawek. może być ciężko je znaleźć w sklepach ale to chyba jedyne pewne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed sekundą dostałem te słuchawki do naprawienia. Jak skończę to sprawdzę i coś napiszę :)
EDIT:
całkiem otwarte są zbyt basowe, całkiem zamknięte kłują w uszy. najlepiej więc je przytkać do połowy według mnie

Edytowane przez safor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności