Skocz do zawartości

HiFiMAN HE-1000 i EF-1000


Mercury

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

parę nowych informacji nt HE 1000.

 

Trafił do mnie Leben CS 300 XS, no i porównałem go sobie z Headoniciem w roli napędu do HFM.

Muszę powiedzieć, że zaliczyłem opad szczeny w sensie negatywnym, otóż Headonic zdruzgotał legendę audiofilską :(

O ile kapitalnie gra z DT 1770, to na HE1000 wyłożył się totalnie.

Potencjometr głośności ląduje na 2/3 wzmocnienia, a i tak ma się wrażenie, że jest problem z wysterowaniem. Podczas gdy w Headonicu włączam high gain i na luzaczku je wysterowuje. Tego się nie spodziewałem ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Lebenie problemem jest wyprowadzenie wyjścia słuchawkowego pisałem o tym, w tym przypadku

warto podłączyć HE1000 przez adapter HiFMana do wyjść głośnikowych, albo zmienić rezystory w Lebenie,

o ile się nie mylę to one są przystosowane do słuchawek wysoko omowych, jak HD800.

Obciążeniem jest chyba 30 omowy rezystor do którego wpięte są słuchawki szeregowo z drugim rezystorem,

chyba kilkaset omów. Nie jestem pewien jak jest w adapterze HiFiMana, ale gdzieś czytałem żę odpowiednio

tam jest 10 omów i 25 omów.

Dlatego pewnie w przypadku HD800 czy DT1770 jest ok bo to mniej więcej połowa tego szeregowego,

a HEk to 1/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Baele , z tego co nie dawno napisał...odpuszcza na długo świat słuchawek...szkoda.

Wróci z kolejnym większym hype :)

Skoro mu się hek i sr009 znudziły to i w obecnym setupie nie wyrobi długo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja to "odejście" zrozumiałem inaczej i nawet nie będę rozwijał szczegółów tylko wspomnę, że to raczej chodziło o dyskutowanie i pisanie na forach niż słuchanie muzyki na sprzęcie audio. Ja też ostatnio przeszedłem "nawrócenie" i na słuchawki po kilka i więcej tysi patrzę znów jak dobre kilka lat temu - ale o so chozii?? Miałem sobie kupić DT880 znowu, bo bardzo miło wspominam i ceny znowu takie jak z okresu wspomnień, ale po ostatniej modyfikacji T90 jakby mniej potrzebne.

 

Po prostu można się zmęczyć (finansowo) tą maksymalizacją jakości za wszelką cenę, a potem się okazuje, że cyferka na przodzie kosztu może być mniejsza albo się nawet cała suma skrócić w sensie ilości znaków przy ocaleniu 9x% jakości. Poza tym wystarczy przestać myśleć, że wszystko najdroższe jest najlepsze albo się po prostu o tym przekonać, a że kogoś stać na przeprowadzanie takich prób na własnym biurku, to tym lepiej dla niego i mogących skorzystać z tego doświadczenia.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a biurko Beale to jego prywatna sprawa

Kompletnie nie rozumiem tej uwagi. Gdyby Baele tak podchodził, to ten wątek byłby dużo krótszy, jak i parę innych. Co najwyżej mógł ostatnio stwierdzić, że szkoda robić coś, co jest dla jednych wartościowe, a z innymi przechodzi w kopanie się z koniem.

Edytowane przez majkel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a biurko Beale to jego prywatna sprawa

Kompletnie nie rozumiem tej uwagi. Gdyby Baele tak podchodził, to ten wątek byłby dużo krótszy, jak i parę innych. Co najwyżej mógł ostatnio stwierdzić, że szkoda robić coś, co jest dla jednych wartościowe, a z innymi przechodzi w kopanie się z koniem.

 

Chodzi mi o drugi akapit skąd wiesz co myśli Baele, chodzi mi o to, że to co kupuje i jaką drogę przechodzi to właśnie jego prywatna

sprawa, to że się dzielił z nami doświadczeniami tez był jego wyborem, tak jak to, że napisał że kończy z pisaniem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pierwszym zdaniem się zgodzę, ale z drugim akapitem już nie, a biurko Beale to jego prywatna sprawa

i coś mi sie wydaje że nie odpuszcza HEków ;)

 

Na giełdzie hifi jest ogłoszenie na HEki Baele, gdyby ktoś był zainteresowany. :)

 

Zawsze to pewne źródło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ja zacząłem ten nurt wróżbity Macieja. :) Napisałem w odpowiedzi na "informacje", że Baele porzucił audio, a poza tym mój wpis to była moja interpretacja wypowiedzi Baele, nie jakieś zgadywanie.

Najlepiej wypowiadać się za siebie a nie interpretować :)

Ja nic nie wróżę, Beale tak jak piszesz nie skończył z audio i skończmy na tym off-top.

Będzie chciał to napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności