Skocz do zawartości

HiFiMAN HE-1000 i EF-1000


Mercury

Rekomendowane odpowiedzi

Mało mnie HE-1000 interesują, a już tym bardziej czy ktoś je posiada, czy nie. Zastanawia mnie ogólne podejście do takich sprzętów oraz wzmożona tolerancja pewnych rzeczy we flagowych produktach. Po prostu i zwyczajnie.

 

Słuchawki to nie tylko dźwięk, to ich budowa, wykonanie, materiały, które po czasie dadzą o sobie znać. Z resztą na forum jest niewiele osób, które na dłużej przywiązują się do takich sprzętów.

 

W takim tempie to za kilka dobrych lat ceny flagowców chore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym się różnią HE1000 od 009 STAXa?

Ten sam badziew, przetworniki które padają, pałąk który odpada a do tego jeszcze trzeba chronić przed kurzem.

 

Gotówka jako argument? Czyli bogaty może sobie pozwolić na niedopracowane flagowe produkty?

 

Na podstawie tego wysnuwam teorię, że wraz ze wzrostem posiadanego majątku i zasobności portfela maleje racjonalność kupującego oraz zwiększa się tolerancyjność na niedoróbki. Idealny przykład konsumpcjonizmu :)

Nie maleje racjionalność ale wzrasta wartość czasu i nie maleje też tolerancja tylko przejawia się w inny sposób.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd.

Nie doprecyzowałem swojego zdania.

Dzisiejsze Haj-endy nie sa tak trwałe. W czasie ich użytkowania, niestety ich jakość się pogarsza.

 

To co wychodzi ze sprzedaży a było dobre, może kosztować znacznie więcej.

 

Weźmy chociażby tematyczne Hifimany, ale model HE-5LE czy nawet HE-500 - w czasach produkcji ciężko było sprzedać używkę za 1700 zł a dziś od ręki schodzą za 2 kzł.

Edytowane przez Compton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saudio

STAX ma o tyle łatwiej, że to marka japońska, która ugruntowała swoją pozycję na przestrzeni lat. Ludzie też inaczej do tego podchodzą, mimo że muszą liczyć się z pewnymi komplikacjami przez Ciebie wskazanymi.

 

Moja teoria w gruncie rzeczy była bardziej żartobliwa niż prawdziwa i nie można tego generalizować :)

 

Akurat z saudio osobiście wymieniliśmy parę zdań na temat HE-1000. Mam nadzieję, że nikt z właścicieli nie podszedł zbyt osobiście do sprawy, bo nie można wszystkich wrzucić do jednego worka.

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekamy te 10-20 lat zobaczymy;)

 

No bo nawet takie cudowne Hawki chodzą po 1,4. Nie wiemy co będzie,

dlatego to co piszecie to tylko gdybanie.

 

Żeby podrożeć to mi się wydaje sprzęt musi najpierw przestać być produkowany oraz musi być niepowtarzalny pod jakimś względem i nie mieć żadnego następcy. Poza słuchawkami z limitowanych edycji to nie da się stwierdzić czy dane będą kiedyś poszukiwane bo możliwe że np za pare lat wyjdą hawki 2 które będą bezdyskusyjnie lepsze i wtedy cały misterny plan w łeb ;)

 

D7000 w teorii spełniają powyższe warunki bo d7100 na pewno nie są lepsze na fostexy th-900 to ponoć też nie do końca to samo (ponoć bo nie znam)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie,jakby Hifiman posłuchał mojego narzekania i żalów :)

Głębsze pady i zwiększony rozstaw pałąka, można?....tylko czemu nie od razu?

W słuchawkach za 14tys takie niedoróbki to wstyd normalnie!

Powinny być do ideału dodawane 2 zestawy padów ,skórzane/welurowe, z łatwym montażem/ zdejmowaniem....

Ta pierwsza wersja to można powiedzieć testowa była :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i macie. Soundman, wg Twojego życzenia...

 

http://www.hifiinsider.com/news/2016/8/11/hifiman-introduces-second-generation-he1000-and-edition-x-headphones

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności