Skocz do zawartości

sluchawki polecane do danego wzmaciacza


alghar

Rekomendowane odpowiedzi

Mi bardziej chodziło o to żeby twórcy wzmacniaczy(majkel, fatso, bamboszek,mikołaj itd jak przekręciłem nick przepraszam) opisali słuchawki jakich używają do swoich wzmacniaczy , jakie z nich bardzo dobrze graja z danym wzmacniaczem.

To pojecię jest bardzo względne i w dużej mierze zależy od preferencji odbiorcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No o tym pisałem. Ja mam o tyle dobrze, że stajnia u mnie bogata w zasoby. Do powstania wzmaka przyczyniły się najbardziej HE-5LE - to są słuchawki które mam najdłużej, a które ostanio zmieniły się w to:

_DSC1159.jpg

 

Ale z posiadanych zabawek wykorzystywałem też:

Audeze LCD3, Philips SHP-9500, AKG K550, AKG K701, AKG Q701, Beyerdynamic T70, Soundmagic HP100, Philips L1, Philips L2, AKG K514MK2, Grado SR325i, Grado RS-1, Grado GS-1000, Sennheiser HD650, Sennheiser HD800, Sennheiser HD25-I, Lime Ears LE3SW, Etymotic ER4S, Westone 4R, Audeo PFE112, Takstar Pro80, Takstar TS-671 + cała masa słuchawek nie moich.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde, które nie grają V-ką?

To dlaczego ja przez 6 lat używałem GS1000, GS1000i i w końcu PS1000 jako najlepszych słuchawek dla mnie? Teoretycznie bardziej płaskie K701 nigdy mnie do siebie nie przekonały. Odpowiedź: bo gra system, a nie jeden komponent ustawia wszystko od początku do końca. Dlatego chętnie dostarczam klientom jak najwięcej elementów toru słuchawkowego. Wtedy najczęściej dokupują słuchawki, które im się podobają same z siebie, bo to jest podstawowe kryterium wyboru. O Headonicu mogę spokojnie powiedzieć, że zagra ze wszystkim, co ma kabel zakończony jackiem, tak jak trzeba.W przypadku BP preferowane modele według mnie to Grado SR325i, RS1, GS1000, PS1000, Beyerdynamic DT150, DT880 Pro, DT770 Edition, AKG K812, Audeze LCD-2, Shure SRH-940. Mógłbym dopisać Sennheisery HD650, ale to kolejne słuchawki, których nie rozumiem i piszę na podstawie wyboru klientów. Poza tym to jeden z tych modeli słuchawek, które notują istotny przyrost jakości przy przesiadce z BP na Headonica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Każde, które nie grają V-ką?

To dlaczego ja przez 6 lat używałem GS1000, GS1000i i w końcu PS1000 jako najlepszych słuchawek dla mnie?..

Pewnie dlatego, ze podobało Ci się takie połączenie. Fakt z tą V-ką to przesadziłem, bardziej miałem na myśli U, coś w podobie Denonów D600 - one z Headonicem wypadłyby pewnie dużo lepiej :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D600 to jest szczególny przypadek. Klient zupgradował SP do SP2 (Headonic engine) i bardzo mu się podoba efekt, a ja słuchając tego połączenia cały czas nie mogę się polubić z D600. Nie odrzucają mnie, bo dźwięk jest łatwo przyswajalny, ale pośladków nie urywa. Dalej się będę upierał, że D7100 są wyraźnie lepsze, a grają podobnym balansem tonalnym. Tylko nie wiem co by na takie połączenie powiedział ów klient. ;) Jak widać, gust ma spore znaczenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności