Skocz do zawartości

Monitor LCD


kartonik

Rekomendowane odpowiedzi

Też zastanawiałem się na początku nad tą Iiyama, ale podobno na matrycy AU Optronics, które nie cieszą się dobrą sławą. Jest parę opinii, większość pochlebnych, ale za mało żeby coś wywnioskować.

Szczerze mówiąc z monitorów nowych 24" nie bardzo jest co wybierać do 700zł. Dell i Benq, ale to nie to samo co Eizo czy NEC.

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

 

nie podejrzewam, że będziecie na nich pracować przy softach z gatunku np. Blackmagic Da Vinci Resolve ;)

 

toć tam się baśnie robi ;-) supermonitory bardziej (w moich oczach) do foto

 

 

No baśnie baśnie, co nie zmienia faktu, że jak kogoś stać na cały system resolve z kontrolerem, to nie kupi monitora za tysiąc, ani nawet za dwa, Poza tym - tutaj wcale nie używa się zazwyczaj typowych monitorów do foto, tylko coś zupełnie innego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Polecam monitory barco i Dolby. Do nukody czy resolva idealne. Kino bardziej wymagające jest niż fotografia.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Jeszcze dodam od siebie, że jeżeli chodzi o ogólnie pojęty broadcast - to tam np. popularne są monitory JVC z serii Verite i, co ciekawe, one mają rozdzielczość 1920*1200, bo musi być jeszcze pasek kontrolny. Czemu i dlaczego, to każdy kto za heblami siedział, wie.

 

Vide, takie coś: zwróccie uwagę na to, jakie ma regulacje. Swoją drogą - na żywo ten obraz robi piorunujące wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze takie pytanie: kto mi powie, jak to jest z tym Input lagiem - od czego on zależy i na co zwracać uwagę przy zakupie, by go ominąć? Pro gamer nie jestem, online prawie tez nie gram, ale wolę wiedzieć, z czym to się je.

 

Wycięte na frezarce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze takie pytanie: kto mi powie, jak to jest z tym Input lagiem

wolę wiedzieć, z czym to się je.

je się z tym, że ruszasz myszką i od input laga zależy, czy na ekranie wyświetli się to bardzo szybko czy szybko :ph34r: jeśli nie grasz, to byś nawet różnicy nie zauważył między normalnymi a ultra-małymi input lagami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze takie pytanie: kto mi powie, jak to jest z tym Input lagiem - od czego on zależy i na co zwracać uwagę przy zakupie, by go ominąć? Pro gamer nie jestem, online prawie tez nie gram, ale wolę wiedzieć, z czym to się je.

 

Wycięte na frezarce

 

Benq EW2430 VA LED - Opinia użytkownika

 

Obejrzyj ! :)

Wystarczająco jasno i treściwie ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Właśnie takie "ijamki" najbardziej mnie ciekawią, tylko nie umiem trafić na egzemplarze na ekspozycjach w sklepach, półki załadowane Samsungami i LG zazwyczaj tylko do obejrzenia :(

 

Tak się złożyło, że parę dni temu przeskoczyłem z mojego starożytnego, 20 calowego HP na tę właśnie Iiyamę i powiem tyle - jestem BARDZO zadowolony. Dobre kąty, żywe kolory, czerń w końcu jest czernią, więcej mi nie trzeba. Nie mam porównania z innymi monitorami podobnej klasy, może w tej cenie jest coś lepszego.

Ogólnie to polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jeszcze takie pytanie: kto mi powie, jak to jest z tym Input lagiem - od czego on zależy i na co zwracać uwagę przy zakupie, by go ominąć? Pro gamer nie jestem, online prawie tez nie gram, ale wolę wiedzieć, z czym to się je.

 

Wycięte na frezarce

Benq EW2430 VA LED - Opinia użytkownika

film

 

Obejrzyj ! :)

 

Wystarczająco jasno i treściwie ? :D

 

Imho nie ma co się sugerować tym filmem. Jakiś czas temu przesiadłem się z TN na AMVA+ czyli w skrócie VA. Jakoś nie mam problemów nawet z dynamicznymi FPSami nie mówiąc o pulpicie. Monitor o którym gość mówi w filmie ma jakieś 4 czy 5 lat, od tego czasu technologia i szybkość reakcji matryc VA poszła znacząco do przodu. Nie ma co się martwić o czas reakcji złwaszcza jeżeli nie grasz jakoś specjalnie, dzisiaj większość monitorów daje radę chyba że mówimy o kompletnych bublach.

Tutaj masz porządną reckę - http://www.tftcentral.co.uk/reviews/benq_gw2760hs.htm

Niewiele ustępuję monitorom na matrycy IPS. Masz też do porównania EV2730V czyli dosyć podobny do tego z filmiku, 8.3 vs. 33

Edytowane przez BamboszeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem poradnik tego kolesia przed zakupem monitora. Udostępnia też listę modeli, które warto wziąć pod uwagę http://forum.benchmark.pl/topic/64117-chc%C4%99-monitor-za-chc%C4%99-monitor-do/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W granicach 600zł. Ta S-ka też jest spoko, tylko ona ma bardzo mocne podświetlenie minimalne, bo u niej katody biegną przez całą szerokość matrycy tzw. U-shape cathode, zamiast tylko po bokach jak w standardowych modelach, stąd wymaga trochę lepszego oświetlenia pomieszczenia. U mnie się średnio sprawdza, bo mam tylko jedno, małe źródło światła. Sprzedać zamierzam za około połowę ceny zakupu 2331, także też wydaje mi się całkiem dobra cena jak za dobrej jakości 21 calowy ekran :) Przebieg około 5500h i w zasadzie cały czas siedzę na 0% podświetlenia.

'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W recenzjach można poczytać, na przykład na prad.

W menu OSD mam ustawione 0% podświetlenia. Nie wiem czy to jest równoznacznie z zerową emisją światła przez katody. Być może chodzi o minimalną ilość światła jaką może emitować zastosowane podświetlenie. Katody raczej nie mogą zejść do "zera bezwzględnego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Interesuje mnie jaka odległość powinna być dla 22" z FHD, 24" z FHD powinno mieć 70,X cm gdzie 19" z 1280x1024PX powinna być w odległości 76cm od lini oczu do matrycy.

 

Ciekawa sprawa bo teraz używam 15" (laptop) z FHD i powiększeniem na 100% czyli wszystko najmniejsze, 125% to już krowy a 150% to kurde bawoły albo żubry z puszczy :P

No ale ekran laptopa mam blisko ile powinno być nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FHD 1920x1080 powiększenie 100% (czyli najmniejsze). Uwierz bałem się tego na 15" po 1-2 dniach się spodobało a po miesiącu normalnie aż nie chce innej ... chociaż jak by się dało dobić do 2k :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy tych samych parametrach matrycy mam powiększenie 125% i jest dla mnie w sam raz, przy 100% było męczenie oczu. Zresztą 125% jest domyślnym ustawieniem na moim lapku.

Edytowane przez kartonik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności