Skocz do zawartości

Fanklub Philips ~sense and simplicity~


MrBrainwash

Rekomendowane odpowiedzi

Shp5401 mnie niczym nie zaskoczyły. Oddałem kuzynowi. Shp9500 mnie skradły. To są dobre słuchawki. Tylko tyle i aż tyle. Czasem dobre jest lepsze. ;) taki slogan dla philipsa za free w podziękowaniu. Niniejszym wpisuję się. Ja je mam za 300. Czy są warte 600? ceny w Polsce? IMHO - bezdyskusyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Według informacji prasowych tak ale ja na zdjęciu widzę inne słuchawki, zobacz chociażby na same kopółki, a5pro mają plastikowe z wypukłym nadrukiem L i R a te na zdjęciu z varminem mają metalowy grill i białe oznaczenia R i L

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

Kwestia światła, według mnie to te same słuchawki.

dostrzegam podobnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Według informacji prasowych tak ale ja na zdjęciu widzę inne słuchawki, zobacz chociażby na same kopółki, a5pro mają plastikowe z wypukłym nadrukiem L i R a te na zdjęciu z varminem mają metalowy grill i białe oznaczenia R i L

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Kwestia światła, według mnie to te same słuchawki.

dostrzegam podobnie

 

Ech dziadki :P a widźcie sposób montowania kabla ? Jak komuś mało basu lub chce zamknięte shp9500 to A5PRO właśnie jest taką odmianą.

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Według informacji prasowych tak ale ja na zdjęciu widzę inne słuchawki, zobacz chociażby na same kopółki, a5pro mają plastikowe z wypukłym nadrukiem L i R a te na zdjęciu z varminem mają metalowy grill i białe oznaczenia R i L

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Kwestia światła, według mnie to te same słuchawki.

dostrzegam podobnie

 

potwierdzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Według informacji prasowych tak ale ja na zdjęciu widzę inne słuchawki, zobacz chociażby na same kopółki, a5pro mają plastikowe z wypukłym nadrukiem L i R a te na zdjęciu z varminem mają metalowy grill i białe oznaczenia R i L

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Kwestia światła, według mnie to te same słuchawki.

dostrzegam podobnie

 

potwierdzenie

 

 

Brawo Watsonie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Według informacji prasowych tak ale ja na zdjęciu widzę inne słuchawki, zobacz chociażby na same kopółki, a5pro mają plastikowe z wypukłym nadrukiem L i R a te na zdjęciu z varminem mają metalowy grill i białe oznaczenia R i L

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Kwestia światła, według mnie to te same słuchawki.

dostrzegam podobnie

 

potwierdzenie

 

 

Brawo Watsonie! :)

 

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie na mocowanie kabla shp9500 ma na dole muszli, a5pro bliżej zaczepów na widełka.

 

Ja chce 9500 zamykane ... i chyba życzenie nie do spełnienia więc nie powiem :P

 

A co do A5pro (wykresy)

http://diyah.boards.net/thread/732/philips-a5-pro

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie na mocowanie kabla shp9500 ma na dole muszli, a5pro bliżej zaczepów na widełka.

 

Ja chce 9500 zamykane ... i chyba życzenie nie do spełnienia więc nie powiem :P

 

A co do A5pro (wykresy)

http://diyah.boards.net/thread/732/philips-a5-pro

Ale ja nie mówię że to shp9500. A5pro już prędzej, jakaś wczesna wersja albo grille, które mają białe oznaczenia L I R.

A zamknąć pewnie je dosyć łatwo. Bo samo przykrycie od zewnątrz otworu czymś co nie przepuszcza powietrza już jest mocno odczuwalne, nawet przykrycie ręką

Wysłane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Po całym dniu słuchania beyerów na X5 powrót philipsów zarówno jednego jak i drugiego modelu grających z taczki to jak poezja i balsam na (d)uszy. Trzeba będzie zobaczyć co staruszki pokażą z innych źródeł i wzmacniacza bo nie grają na pełnej mocy. Lecz jakby nie patrzeć philips obrał dobry kierunek i robi zajedwabiste nauszniki. Zaczynam po mału żałować, że nie wziąłem X2 do siebie... no ale budżet się nie rozciągnie i coś za coś... jeszcze nic straconego, a wręcz wiele przed nami. :D

 

Choć i tak mam wrażenie, philips będzie trochę niedoceniony przez rynek, sam też z jakiś dziwnych powodów ogranicza dostępność. Dlatego jeszcze przez jakiś czas będzie w cieniu...

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co z tymi A5pro ? Nie ma na nie jakiegoś hajpa u nas ?

 

No jakoś nie ma. A zastanawia mnie jak grają zamknięte Philipsy.

 

Ja dziś sobie posłuchałem na SHP9500 i odpłynąłem :wub: To jak podają dźwięk bardzo mi odpowiada, czuje jakby muzyka otaczała moją głowę holograficznym obrazem, sygnatura do muzyki akustycznej idealna. Takich słuchawek mi brakowało w haremiku ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie teraz na nich słucham Tangerine Dream (FCL plus DacMagic Plus) - Ride On the Ray... Bardzo miłe wrażenia. Choć na AK120 równie fajnie.

Chyba wzbogacę je o kabelek SWS od Fatso, chwalony przez Manuela...

 

Pójdę obejrzeć w Saturnie. A5Pro.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No dobra powiedzmy, że grają, a reszta to sprawa gustu :P

 

Pokażę wam moją historię z philipsem:

 

Na początek były SHP5401

 

philips-stereo.jpg

 

Były przyjemne dźwiękowo, ale nie dostrzegłem w nich konkurenta dla CAL! ani też tej wybitności, o której wszyscy mówili ot fajna średnica, granie z powietrzem. Komfort był mocno średni, wykonanie na low.

 

Potem wyskoczyły - Fidelio X1 z promocji (btw, może jeszcze do mnie wrócą :P ),

 

4-Acessories-500x500.jpg

 

Słuchawki o wyjątkowym klasowym dźwięku, choć bardziej dla fanów analogowego, ciepłego, basowego grania. Świetne w swojej cenie. Błąd popełniłem, że je sprzedałem, choć uchowały się u mnie w domu dłużej niż inne nauszniki.

 

Kolejny best buy - Fidelio L2. Kupione z nudy, z ciekawości i z promocji :D

 

ceWgPgZ7vYl.jpg

 

(Brata Franka wysłałem do Juni0ra, siostrę Zuzie sobie zostawiłem.) Słuchawki te to już state of the art. Wykonanie, wygoda, dźwięk - pierwsza klasa. Spójne muzykalne, z pazurem. Właściwie nic im nie brakuje, ale można przecież oczekiwać czegoś innego jeszcze, nie ma słuchawek idealnych, ale one takie są idealne, tylko ideał nie musi się każdemu podobać.

 

Z ciekawości i wiedziony urzekającym wyglądem zakupiłem jeszcze SHP9500

 

81p0RojLmDL._SL1500_.jpg

 

Muszę powiedzieć, że Philips znów zaskakuje. Bardzo dobre granie. Prezentacja bardzo mi się spodobała. Dość neutralne czyste granie z potężną dawką powietrza i dużą ilością średnicy. Bas to taki trochę kompromis, ale można o tym szybko zapomnieć, do kameralnej czy akustycznej muzyki idealne. Do tego wykonanie bardzo dobre, a wygoda genialna.

 

Ale nie wytrzymałem, pękłem i musiałem sięgnąć po ostatnie dziecko naszego genialnego producenta, dziś przyjechały X2 i nie mam zamiaru na razie testować, zakładam na głowę i cieszę się muzyką, może później coś skrobnę na muzo. :)

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności