Skocz do zawartości

Fanklub Philips ~sense and simplicity~


MrBrainwash

Rekomendowane odpowiedzi

Masz lepsze słuchawki nauszne :) . Tak jak ja. Czy Sony puściłeś w świat ?

 

Sony poszły, ale mam już kilka następnych kandydatów do przetestowania. MSRki jak mówiłem za fajne żeby targać po mieście czy poniewierać w pracy, służą mi jako domowe, główne słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w MSR 7 chodzę na miasto. Ale w razie co, mam do nich odpowiednie woreczki plus torbę na sprzęt. Tak,ze są bezpieczne.

 

Zapoznałbym się chętnie z kablowymi Momentum 2.0...

 

A tu test A1 Pro by Fatso

http://audioivoodoo.blogspot.com/2015/05/philips-a1-pro.html

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Wbijam z nowo nabytymi SHL5905GY.

 

Muszę przyznać ciekawe słuchawki. Kupione w promocyjnej cenie z Euro RTV AGD mają więcej sensu niż sądziłem :)

 

Wykonanie oprócz kabla bdb, taki porządny low-end. Kabel nadaje się do kosza, ale da się z nim żyć. Pady miękkie i wygodne, lepsze niż w niejednych droższych słuchawkach. Grają naprawdę przyjemnie, trochę w stronę ciepła, ale jest ono lekko przegryzione całkiem fajną i detaliczną górą. Naprawdę nie mam tym słuchawkom nic do zarzucenia. Może tylko tyle, że wymagają mocy i tutaj telefony nie specjalnie się sprawdzą, ale lepsze odtwarzacze problemu mieć nie będą.

 

Szczerze wolałbym tutaj zawitać z Fidelio X2, ale jak widać odskok od słuchawek z wyższej półki okazał się całkiem przyjemny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie dam się zaskoczyć...

https://www.gibsoninnovations.com/en/news/woox-innovations-becomes-gibson-innovations

taka ciekawostka gdzie i przez kogo tworzona jest seria Fidelio i nie tylko

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś wiadomo o nowych modelach serii fidelio?

co masz na myśli, jakie nowe modele?

 

jedno co wyszperałem jakiś czas temu to Fidelio PS1

http://www.philips.pl/c-p/PS1_12/fidelio-9000-series-soundsphere-designline

 

....całkiem fajny sprzęt z wygladu, tylko cena jakoś niezbyt atrakcyjna :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko po co mieliby tak szybko wydawać kolejną edycję? Druga wyszła relatywnie niedługo po pierwszej głównie ze względu na kilka wad/mankamentów natury technicznej (takich jak wystające kabelki w L1, niewymienialne pady w X1 etc.), oraz samego faktu, że był to właściwie pierwszy duży krok Philipsa na rynku słuchawek "premium". Poprawili pionierskie niedociągnięcia, wzbogacili dźwięk i wycofali gorszą serię z produkcji. Obecne modele nie potrzebują takiego zabiegu, to kompletne produkty, które imo będzie znacznie trudniej Philipsowi tak po prostu odświeżyć.

 

Mogliby za to w ten sposób potraktować SHP9500, które po takim "refreshu" pewnie byłyby jeszcze większym killerem (u nas miały już swoje 5 minut, teraz czas na ich hype za wodą, gdzie kosztują 55-70$).

Edytowane przez Gorionn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 

Wbijam z nowo nabytymi SHL5905GY.

 

Szczerze wolałbym tutaj zawitać z Fidelio X2, ale jak widać odskok od słuchawek z wyższej półki okazał się całkiem przyjemny :)

No i wbijam z X2, kto by pomyślał

Wyparły ATH? Dla mnie ciut przy dużo basu miały. Ale wtedy możliwe, że i R70x bym nie do końca lubił, bo hasu wszędzie odejmowałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dopisuję się do klubu :) Obecnie posiadam X2 i będę zachwycony, gdy kiedyś znajdę podobnie brzmiące słuchawki zamknięte - przy krótkich odsłuchach w MediaMarkt podobały mi się A5-Pro, ale były ciężkie i niewygodne.

Miałem kiedyś Philips Citiscape Uptown - fajne były i odrobinę żałuję, że w chwili zachwytu nad AKG K551 sprzedałem je koledze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No to też dołączę do grona miłośników philipsów. Kiedyś miałem kilka tańszych modeli.

Obecnie posiadam shp 9500, które jak dla mnie za tę cenę są killerem. Mam do nich 8-żyłowy kabel od Jimmy Dragon oraz audeos 7n (jest też srebrzona miedź od Perula, ale nie słuchałem jeszcze tego połączenia). Różnica pomiędzy nimi jest. Rozpisywał się o tym Manu, od którego mam 2 pierwsze kabelki, jak i same słuchawki. Od tygodnia wraz z pierwszym nadmienionym przewodem i C4 są moim zestawem do słuchania przed snem.

Posłuchałbym kiedyś innych modeli tej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie... Mnie SHP9500 wciąż zachwycają, pomimo bytowania z innymi bardziej audiofilskimi i wielokrotnie droższymi słuchawki :) aczkolwiek słucham ich tylko na stocku lub cordialu i ciekawe jestem Twoich doświadczeń z innymi kabelkami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to też dołączę do grona miłośników philipsów. Kiedyś miałem kilka tańszych modeli.

Obecnie posiadam shp 9500, które jak dla mnie za tę cenę są killerem. Mam do nich 8-żyłowy kabel od Jimmy Dragon oraz audeos 7n (jest też srebrzona miedź od Perula, ale nie słuchałem jeszcze tego połączenia). Różnica pomiędzy nimi jest. Rozpisywał się o tym Manu, od którego mam 2 pierwsze kabelki, jak i same słuchawki. Od tygodnia wraz z pierwszym nadmienionym przewodem i C4 są moim zestawem do słuchania przed snem.

Posłuchałbym kiedyś innych modeli tej marki.

O dziwo jak te Ci podeszły, to fidelio wcale się podobać nie muszą.

:)

Shp9500 grają tak....AKaGowo, podczas gdy fidelio to ukłony w stronę denona na moje chamskie ucho. Ale łupanie to zacne. Poza tym ja nie wiem jak oni to robią, że już od 30zł to dobrze gra (shp1900, shp2700, she3590).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie... Mnie SHP9500 wciąż zachwycają, pomimo bytowania z innymi bardziej audiofilskimi i wielokrotnie droższymi słuchawki :) aczkolwiek słucham ich tylko na stocku lub cordialu i ciekawe jestem Twoich doświadczeń z innymi kabelkami.

Już wszystko opisał wcześniej Manu:

https://muzostajnia.wordpress.com/2014/11/10/kablomania-shp-9500/

Nie słuchałem jeszcze shp 9500 z Sonic Pearl 2, ale zrobię to na dniach. Mogę skrobnąć kilka słów potem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności