Skocz do zawartości

Sony Walkman A17


xkarionx

Rekomendowane odpowiedzi

a jak jest z jego max glosnoscia w porowaniu z clip+/taczka 4g - jest glosniej/ciszej/podobnie? Sa aktywne te ograniczenia UE co do max glosnosci, i czy da sie je wylaczyc bez problemu?

 

slowem, czy nie jest (zbyt) cichy?

Zbyt cichy nie jest, choć to też zależy co pod niego podepniesz - z DT1350 było średnio i raczej nie polecam takiego połączenia.

Clip Zip/+ zdecydowanie ma większy poziom głośności, przynajmniej na Rockboxie.

 

Ograniczenia głośności możesz wyłączyć ale Sansa i tak będzie głośniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie początkowo było chyba za cicho na dużych nausznikach - patrz w sygnaturkę.

Po jakimś czasie chyba percepcja się przestawiła, bo przestałem narzekać.

Leżę sobie teraz w starej chacie na pomorskiej wsi,w uszach jvc kx100, głośność na 16, leci The Endless River i nic do szczęścia mi więcej nie trzeba.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W a15 siedzi wzmacniacz cyfrowy S-Master który zawsze był niezły.

Na potrzeby nowej serii A został ulepszony, stąd dodatek w nazwie H-X czy xh bo nie pamiętam kolejności literek.On spisuje się bardzo dobrze.W sumie to Japońce wpakowali w serię A co tylko mogli w tej cenie.I jak na zawartość wnętrza wcale nas tak mocno nie kroją nas po kieszeni, wierz mi.

 

Seria A nie jest demonem mocy.To portable pod łatwo napędzalne słuchawki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S-master (I generacja) siedział w sony X1050 i A845

S-master MX (druga generacja) miedzy innymi w Z-1050

S- master HX (trzecia generacja) początkowo w ZX-1, F-885 i M-505 , później doszły własnie seria A i ZX-2

 

Według specyfikacji ma 10 mW na kanał. Ale Sony zawsze podaje sporo niższe wartości niż inni producenci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://headphoniaks.com/blog/sony-walkman-a15-analisis-tecnico-y-review/

 

A15 ogólnie bardzo słabo wygląda jeśli o wyjście idzie :(

 

Prądu i napięcia tyle co kot napłakał.

Dodatkowo spory crosstalk więc stereo nie będzie dupy urywać.

 

Toć ten A15 parametrami przegra pewnie z niejednym telefonem, tutaj szczególnie Meizu i HTC.

Edytowane przez mikolaj612
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się czyta... Moc to,moc tamto...

Latanie za grajkami z dużą mocą to taki półśrodek,ale skutecznie wciskany ludziom podatnym na marketing, bo raz :

 

kto lata w wielkich, trudnych hełmofonach jako portable i w zewnętrznym tumulcie wsłu****e się w super detale? Zboczeniec ? ;)

 

dwa:

 

stacjonarny klocek zagra lepiej niż portale...więc przekonywanie kogoś, że kupuje się mocnego grajka portable jako zastępstwo dużych grajków, też do mnie nie trafia.

 

To jest tylko moje i wyłącznie moje zdanie. Nikogo nie chcę ani prowokować do polemik(bo wcale tego nie oczekuję) ani obrażać. Z góry wiec wolę przeprosić każdego kto mógł poczuć się dotknięty moim punktem widzenia.

 

Miałem X5, uważam go za porządnego grajka w swoim przedziale cenowym,w miarę wszechstronnego,ale przegrał on u mnie swoją klocowatością,wielkością i obsługą z pogardzaną serią A Sony.

 

Moc,moc i moc ... No dobra, jakbym miał zamiar lecieć na Księżyc na sonicznym silniku napędzanym przez grajka, wtedy faktycznie zacząłbym biegać za jakimś mocarzem;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się czyta... Moc to,moc tamto...

Latanie za grajkami z dużą mocą to taki półśrodek,ale skutecznie wciskany ludziom podatnym na marketing, bo raz :

 

kto lata w wielkich, trudnych hełmofonach jako portable i w zewnętrznym tumulcie wsłu****e się w super detale? Zboczeniec ? ;)

 

dwa:

 

stacjonarny klocek zagra lepiej niż portale...więc przekonywanie kogoś, że kupuje się mocnego grajka portable jako zastępstwo dużych grajków, też do mnie nie trafia.

 

To jest tylko moje i wyłącznie moje zdanie. Nikogo nie chcę ani prowokować do polemik(bo wcale tego nie oczekuję) ani obrażać. Z góry wiec wolę przeprosić każdego kto mógł poczuć się dotknięty moim punktem widzenia.

 

Miałem X5, uważam go za porządnego grajka w swoim przedziale cenowym,w miarę wszechstronnego,ale przegrał on u mnie swoją klocowatością,wielkością i obsługą z pogardzaną serią A Sony.

 

Moc,moc i moc ... No dobra, jakbym miał zamiar lecieć na Księżyc na sonicznym silniku napędzanym przez grajka, wtedy faktycznie zacząłbym biegać za jakimś mocarzem;)

Dobra tylko problem tego Sony jest taki, że parametry wyjścia są gorsze niż telefonu.

Dać parę stów za taki ******lnik, gdzie można niewiele drożej kupić fona co gorzej nie zagra jest w mojej opinii dość dziwnym zagraniem.

 

Dodatkowo ten masakryczny crosstalk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polemiki (jak sobie przyrzekłem) nie będzie.

Takie rzeczy może zweryfikować tylko osobisty odsłuch dokonany przez każdego z nas.

Raz, bo każdy ma swoje preferencje, percepcję i oczekiwania.

Dwa, bo parametry na papierze nie grają.

 

Ja ani tego Soniaka nie bronię ani nikomu nie wciskam.

Jeśli znajdę coś z tak przemyślanym menu i obsługą, do tego równie zgrabne, małe i w podobnej cenie ale grające lepiej to natychmiast A15 wyląduje w Komisie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pytał o wyjście (stronę wcześniej) to dostał odpowiedź.

A ja pozwoliłem sobie na komentarz, bo w moich oczach parametry wyjścia są kiepskie.

 

A samo Sony się tym nie chwali, więc chyba wiedzą jak jest :)

Parametry swoją robią i nie gadaj, że nie.

 

Crosstalk na takim poziomie to już prawie jak słuchanie mono :D

Myślałem nad tym Sony, ale ostatecznie jest X5 II.

 

Nie dałbym za takie cudo 700zł, wolałbym dorzucić tę kasę do telefonu i mieć lepszego fona.

Stąd wynika prosty fakt, dlaczego to urządzenie jest tak małe i tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj, ale telefon to nie odtwarzacz i nawet jeśli jego parametry na superczułym urządzeniu pomiarowym są lepsze, to dalej będzie telefonem. Za Soniaczem i innymi dedykowanymi grajkami przemawia przemyślana obsługa i fakt, że nie zużywamy baterii telefonu na słuchanie muzyki, nikt też nie przeszkodzi nam w delektowaniu się muzyką dzwoniąc lub pisząc do nas smsa. Używałem w ten sposób tableta przez krótki czas, szlag mnie trafiał przy każdym powiadomieniu z fb, aktualizacji itp. Tak, zawsze można włączyć tryb samolotowy... ale chyba nie tędy droga ;) Dodatkowo gabaryty współczesnego telefonu/smartfona raczej nie zachęcają do używania np. podczas biegania, czy na rowerze, a mały grajek sprawdzi się tu idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację.

x5II jest z pewnością lepszy :)

Ja nigdzie nie pisałem, ze A15 to wymiatacz.

 

Jednak każdemu kto myśli nad grajkiem proponuję posłuchać kilku różnych,a nie opierać się na wykresach, parametrach czy nie daj boziu, naszych opiniach.

To wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz.

 

A dla mnie słuchanie takiego A15 nie ma sensu, a czemu? Bo wiem, że będzie miał problem z taką mocą ruszyć moje PM-3.

Telefony (nawet te lepsze) muszą się konkretnie napocić, stąd u mnie takie FiiO jest mile widziane.

 

Moim prywatnym zdaniem (nie wiem jak to gra, ale znam Sony) biorąc pod uwagę też parametry wyjścia to taki odtwarzacz powinien być jednak zauważalnie tańszy.

Konkurencja jest bardzo duża w tym przedziale, co chwila nowy chińczyk wychodzi i jest kolejne przetasowanie.

 

Przyznam się, że gdyby taki A15 miał wyjście na poziomie nawet takiego X1 od FiiO to bym go sobie kupił nawet jako drugi, czy trzeci odtwarzacz, bo wizualnie mi się podoba, a koncepcja noszenia czegoś co w kieszeni nie wadzi bardzo mi pasuje.

Niby X5 też można nosić ale to już trochę inna bajka, bo kto nosił ten wie, że nie zawsze jest to taka super sprawa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na Sony to ma w miarę równo zestrojone pasma.

Myślałem,ze słuchałeś, gdybym wiedział, że nie, słowem bym się nie odezwał bo mi się ciężko dziubie z fona :P

 

Idę nad morze.Z A15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności