Skocz do zawartości

Sony Walkman A17


xkarionx

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda, ja tydzień temu kupiłem na ebay w GB. Przyszedł w ciagu 4 dni. Powodzenia.

No widzisz - trzeba pisać i "się zgadywać" na takie rzeczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się wpiszę do nieoficjalnego fanklubu Sony A15/A17. Jakiś miesiąc temu zastanawiałem się nad zakupem odtwarzacza i przy pomocy kolegów z forum padło na Sony. Nie wierzyłem, że u mnie zostanie. Jest aż do dzisiaj z czego bardzo się cieszę. ;)

Edytowane przez jojaques
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje jakiś AMP/DAC do 350 zł, który jest w miarę neutralny i wzmocni A15? Wiem, że polecany jest T5, ale jest on niestety droższy. Sam posiadam FiiO E07K, ale w połączeniu z Audeo i A15 totalnie psuje on dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu trochę ponad budżet, ale może e12a. Nie próbowałem tego połączenia, ale dam amp robi bardzo dobre wrażenie. Poczytaj recki Fatso i Maciuxa.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

W cenie E12 udałoby się mi dostać chyba nawet mniejszego, też polecanego T5 od iBasso. Wzmacniacze od FiiO i iBasso znam. Byłem ciekaw czy są jakieś inne, mniej znane alternatywy. Czytałem o Cayinie (ale jednak za duży) i o Toppingu, który nie będzie jednak wielką zmianą w stosunku do E07K.

 

Edit: T5 jednak kosztuje około 1000 zł, zaś FiiO 700 zł. Używki FiiO od czasu do czasu się pojawiają, T5 jeszcze nigdzie nie widziałem. Póki co oba zdecydowanie ponad mój budżet.

Edytowane przez jojaques
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topping może i nie będzie wielikm skokiem jakościowym względem E07K, natomiast prezentuje inną(dla mnie lepszą) manierę grania, jest raczej neutralno jasny i dosyć detaliczny, podczas gdy E07K to była dla mnie zamuła. No i bateria w Toppingu niszczy E07K na starcie.

 

Ja bym najchętniej posłuchał A15 z Aune B1, tak z ciekawości, bo gabarytowo i cenowo B1 to nie moja bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topping może i nie będzie wielikm skokiem jakościowym względem E07K, natomiast prezentuje inną(dla mnie lepszą) manierę grania, jest raczej neutralno jasny i dosyć detaliczny, podczas gdy E07K to była dla mnie zamuła. No i bateria w Toppingu niszczy E07K na starcie.

 

Ja bym najchętniej posłuchał A15 z Aune B1, tak z ciekawości, bo gabarytowo i cenowo B1 to nie moja bajka.

Tak, E07k zdecydowanie zmuliło dźwięk, wręcz nie dało się tego słuchać. Mowa o Little Bear B1? Też niedawno, chyba na hedfaju na niego trafiłem. Dosyć gruby, jak na kanapkę z A15, niestety chyba odpada. Choć też bym z ciekawości posłuchał.

 

Edit: Przegapiłem wyraz Aune, który zmienia wszystko to, co napisałem. Tak to jest, gdy pisze się na telefonie. Aune B1 jeszcze ciekawszy, ale wykracza poza budżet podobnie jak T5 od iBasso niestety.

Edytowane przez jojaques
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie chodzi o LB, tylko o Aune B1 http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-wzmacniacza-przenosnego-aune-b1/

Jeżeli zaś chodzi o Toppinga(rozumiem że mowa o NX1), to ma jeszcze jedną, wielką przewagę nad E07K... cena!

Możesz zapoznać się również z SMSL Sap-5 - brzmienie podobne do Toppinga, cenowo stoi trochę wyżej ale i tak warto.

 

edyta:

Właśnie przegapiłem, że przegapiłeś Aune :D No tak, cenowo to trochę za wysoko, gabarytowo zresztą też... to już jest kawał klocka.

Edytowane przez Mihu83
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! To poczytam jeszcze o tym SMSL, bo przyznam, że zapomniałem o nich kompletnie. Teraz przeglądam sobie penonaudio, słyszeliście o innych wzmacniaczach tam obecnych do 100$? Jak np. Shanling H1, Shozy PX-1 lub Sunrise Dolphin (trochę droższy)? Z tej trójki kojarzę tylko markę Shanling.

Edytowane przez jojaques
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem sap5, masz krótki opis mini recenzji.

http://forum.mp3store.pl/topic/117464-wzmacniacze-kanapkowe-sap-4s-t5-jds-c5-mookamp-sap-5-c5-sap-7/

 

Sap5 i T5 to inna klasa i smsl raczej zepsuje SQ dobrego dapa, imod ma fajną scenę i tu było czuć ograniczenia :/

B1 cóż bizon to mobilna mała stacjonarka dla dużych słuchawek a nie mobilny ampik ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę w recenzji, sap5 nie nadaje się za bardzo do doków, a to właśnie z nimi głównie bym go słuchał - bo poza domem. Jedynie w domu mógłbym go podłączać do nausznych na tę chwilę. Martwi mnie mała scena i dudniący bass - obawiałbym się, że zabrzmi bardzo podobnie do E07K. Prawdopodobnie warto w moim przypadku trochę poczekać i zainwestować w coś lepszego i bardziej neutralnego. B1 od Aune wydaje się baardzo ciekawą opcją, jednak zdecydowanie zbyt duży, żeby nadać się do kanapki. Nawet pomimo tego, że A15 ma około cm grubości. Jednak gdyby zmieniły się trochę moje potrzeby, gdybym używał wzmacniacza głównie w domu, a poza nim rzadko - Aune byłby bardzo ciekawą opcją. T5, który wydaje się być bardzo neutralny, niestety jest za drogi, a używanych nie widziałem w ostatnim miesiącu ani tu nas, ani na hedfaju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aune b1 + a15 + fiio L5 to doskonałe połączenie. Bardzo dobrze zgrywa się z HD600 i dt1350, niestety nie do końca radzi sobie z k701, ale tak naprawdę to niewiele klocków je potrafi wysterować. Ma dobrze poukładaną, szeroka scenę, jest szczegółowy. Jedyne czego można by się przyczepić, to zbyt "tranzystorowe" techniczne granie.

Nie jest przesadnie duży. Razem z a15 jest wielkości mniej więcej Colorfly C4.

Edytowane przez badyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paratykus, mógłbyś podesłać tu zdjęcie A15 złączonego z B1? Jestem ciekaw jakiej jest to mniej więcej wielkości razem. Zmieści się do całkiem sporej kieszeni w kurtce?
Póki co niestety znacznie ponad budżet, ale warto też planować wydatki na przyszłość. Fajnie byłoby uaktualnić FiiO do czegoś z trochę wyższej półki. Jeszcze fajniej by było, gdyby to było coś pokroju Aune.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kieszeni w kurtce się zmieści, ale podszewka w kieszeni długo tego chyba nie wytrzyma ;)

To nie jest mobilny wzmak.

Nazwałbym go, bo ja wiem ? Półmobilnym ? W tym znaczeniu, że łatwo przewieźć-przenieść z miejsca na miejsce i tam słuchać stacjonarnie.

W znaczeniu : hotel, wyjazd wakacyjny, ogród ( latem ) itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli do ultra-mobilnego A15 ma się to nijak. Ale tak jak mówisz: na wyjazdy służbowe, do hotelu, na ogród jak najbardziej. Jeśli miałby zrobić krzywdę poszewce w mojej kurtce, to musi już sporo ważyć. ;)

Póki co, z najrówniejszych MOBILNYCH najlepszym wydaje się być T5, a z tańszych chyba ten Topping NX1 (2?). Ale czy taki Topping będzie w ogóle przydatny? Coraz bardziej w to wątpię. Chyba póki co zostanę z swoim (niekoniecznie przydatnym) FiiO, a Sony pozostanie bez wzmocnienia. A w całkiem niedalekiej przyszłości będę się już zastanawiał bardziej na poważnie, czy wybrać takiego półmobilnego B2 czy coś stacjonarnego, być może również od Aune. Mam wrażenie, że na T5 szkoda by mi było wydać powyżej 500 zł, choć sam wzmak bardzo mnie ciekawi.


PS. Taki wzmacniacz półmobilny ma dla mnie jakieś złe skojarzenia. Kojarzy mi się z takim laptopem 17 cali, który nie jest tak dobry jak stacjonarka i nie jest tak przenośny jak np. 13 calowy. Wydaje się być dobrym dla kogoś, kto już ma coś mniejszego i coś mocniejszego.

PS 2. Jak to jest z tym audio? Chciałem dokupić niewielki, stosunkowo niedrogi wzmacniacz do playera, a już się zastanawiam nad czymś "półmobilnym" lub stacjonarką. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to jest kwestia kompromisu, takie alo continental, na lampie gra jak stacjonarka, ale jest praktycznie nie do dostania...

Na pewno nie ma tak prostego przełożenia jak 17 i 13 w laptopie.

Cóż każdy chyba by chciał i mieć tort i zjeść tort...

Myślę, że aune b1 jest pewnym kompromisem mimo wszystko, ale też nie do każdych słuchawek, moim zdaniem połączenie z a15 gra lepiej niż colorfly c4 połączony z aune, ale nie podejmowałbym się porównania colorfly bez wzomocnienia do aune + a15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności