Skocz do zawartości

Sony Walkman A17


xkarionx

Rekomendowane odpowiedzi

P.S. Jakby ktoś miał na sprzedaż atui albo zamawiał jakieś na dniach, to bym się z taką osoba chętnie dogadał :)

Tu jest to, które ja kupowałem, wychodzi 25 zł + 1,99 zł. Zamawiałem indywidualnie, bo chyba nie opłaca się robić zbiorówek.

http://www.ebay.pl/itm/400877519616?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ładnie, też takie widziałem. Jeśli byłaby to prawdziwa skóra to może bym zainwestował, sztuczna może po czasie pękać jak w tych coverach do smartfonów, a wydać 50 zł do plejerka za 500, do tej pory silikony mi się sprawdzały. Do DXa też mam tylko silikon, bez szaleństw. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę to etui nie dla szpanu, ale dal ochrony ekranu, którego silikon w razie np. upadku nie zabezpiecza.

Mam to przetestowane na fonach, które przeżyły w takich etui mnóstwo upadków bez najmniejszego szwanku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie testowałem, ale silikon raczej tak nie zabezpieczy, A15 jest lekki wydaje się, że przy upadku taki cover już ochroni, zależy jak upadnie.

W ogóle jakość materiałów nie jest chyba najlepsza, w komisie była kiedyś taka obita sztuka, która nie wyglądała najlepiej. http://forum.mp3store.pl/topic/126723-sony-nwz-a15-16-gb/?hl=%2Bsony+%2Ba15

Dlatego myślę, że każde jest lepsze niż nic, bo taki goły szybko się podniszczy.

 

Kiedyś grajki Sony choćby z takiej serii A86x były lepiej wykonane. A865 nosiłem bez etui parę lat i wygląda jak nowy, a wykupiłem wtedy dodatkowe ubezpieczenie w EURO od przypadkowego zniszczenia. Teraz to już nie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo też tacy są dzisiaj klienci. W większości gonią za najtańszym. Zamiast zaufać sprawdzonej marce wolą kupić jakieś manty, larki i jakieś no name z koszy w marketach i patrzą przede wszystkim na ceny. Tania konkurencja zalewa rynek masówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Pany, czyli jest trzech chętnych?

 

1. Paratykus - "skóra"

2. bachankas - silikon(czarny ma się rozumieć?)

3. Markonelli - "skóra", ewentualnie w razie wu silikon(też czarny?)

 

Dać info w statusach, może znajdzie się jakaś zabłąkana owieczka?

 

p.s.

Dawajcie info na PW, jutro(w sumie to już dzisiaj) dam znać co i jak.


Bo też tacy są dzisiaj klienci. W większości gonią za najtańszym. Zamiast zaufać sprawdzonej marce wolą kupić jakieś manty, larki i jakieś no name z koszy w marketach i patrzą przede wszystkim na ceny. Tania konkurencja zalewa rynek masówką.

Bernie, to też nie do końca tak jak piszesz - tak zwane sprawdzone marki również walą buble i to na potęgę, goląc klientów na grubą kasę. Trzeba wyraźnie powiedzieć że jakość leci na łeb na szyję i to z każdej strony, chajs się musi zgadzać a sprzęt nie może działać wiecznie, bo jak to tak, skąd korpo będzie brało kasę.

Druga sprawa, że wielu konsumentów, to je...ne marionetki, które nie robią(bo nie chcą, bądź nie potrafią) researchu przed zakupem. W grę wchodzi również małostkowość i próżność, jak się ma g...no zamiast mózgu, to czymś trzeba szpanować... a nóż drugi debil się zachwyci, pozazdrości i też kupi.

Audio swoją drogą ale spójrz na przemysł odieżowy, gdzie marże siegają kilkuset procent a jakość jest żadna - jeżeli pamiętasz czasy kiedy spodnie głupiego americanosa można było nosić przez dobre pięć lat, to sam zobaczysz dysonans. Dla przykładu, firma Eco Unlimited woła za swoje koszulki po 100 zł a materiał z jakich są wykonane jest gorszy niż szmata do mycia podłogi w kiblu.

Przykładów można mnożyć ale faktem jest, że firma i konsument to dwie strony tej samej monety i im głupszy klient, tym firma ma łatwiej - bezwolnemu debilowi wszystko można sprzedać za gruby chajs, nawet g...no w papierku.

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że na markowych towarach można się przejechać. A jest to tym bardziej przykre, kiedy się zaufa, bo właśnie to niby sprawdzona marka. Sam ostatnio przejechałem się chociażby na spodniach Wranglera, reklamowanych jako wzmocnione, które podarły się na d...po paru tygodniach, dobrze że wrócili kasę. Ale kupiłem Mustangi i jak dla mnie na razie nie do zdarcia... :) A do takiego Wranglera już będę podchodził z rezerwą, tylko co z tego jak tysiące innych znowu kupi.

Taki przykład odzieżowy trochę OT, ale prawdziwy.

Nie wszędzie i nie ze wszystkim jest jednakowo i źle.

Najtańsze marketowe sprzęciki to uważam jednak w ogóle wyrzucanie kasy w błoto. Ale ktoś to kupuje bo same nie znikają z tych półek i koszy.

Żeby wszyscy poświęcali więcej uwagi na research, wszyscy byśmy na tym skorzystali, bo firmy nie szukałyby dziadowskich oszczędności kosztem jakości.

Kiedyś sprzęty bywały jednak lepiej wykonane, zanim zaczęto produkować oszczędniej, choćby wziąć np. stare amplitunery Yamahy i nie psuły się zaraz po gwarancji.

Ale wszystko dlatego, że raz jest taniej, a dwa sprzęt zepsuje się to klient kupi nowy niekoniecznie ten sam, może inny model.

Swoją drogą Sony mogłoby dodawać do tego grajka choćby takie silikonowe etui, skoro dają na obudowę delikatne tworzywo, które ma się wrażenie, że rysuje się i wyciera od samego patrzenia, a co dopiero po spotkaniu z glebą.

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mihu, ja też skóra :D

Btw. gapless w mp3 jest do osiągnięcia? we FLAC nie ma problemu, w mp3 słychać takie pyknięcie między utworami.
Chyba czas powoli przeprowadzać całą bibliotekę na bezstratne :D

Baj de łej - czy są jakieś fajne stacje dokujące do Soniaczy?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie zielonego:

Czy jest taki ficzer w stylu "dodaj do kolejki/playlisty" jak w Rockboxie? Czasem mam ochotę podorzucać sobie co nieco do słuchania z pojedynczych utworów. Tylko dodawanie do zakładek znalazłęm, ale w momencie dodawania pauzuje muzykę, jak leci z zakładek muzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Skuszony Waszymi ciekawymi opiniami o A 15 wybrałem sie do Saturna na odsłuch w sklepie przełożyłem karte sd z HiFiMana do A15, Soniacz nie gryamsił wczyał karte z Flacami i można było słuchać. Słuchałem na bardzo latwych słuchawkach Sennkach Urbanite OE, pobawiłem się EQ i ustawieniami menu i cóż cudu nie było A 15 grała słabiej od mojego staruszka NWZ X 1050 od Xperi Z2 i od HM-601 więc wróciłem z takim samym stanem portfela bogatszy o nowe doświadczenia i w nadziei, że może nastepny Soniacz w ludzkiej cenie bedzie chociaż prównywalnyz NWZ X 1050. Chciałbym jeszcze dodać, że ma naprawde mało mocy praktycznie wszystko słuchałem na poziomie zblizonym do max gdzie na x 1050 było 23 w sakali 30 takze nie wiem z jakimi słuchawkami to może dobrze zagrać.

Edytowane przez Renia239
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie z nausznymi, najlepiej z dokami, a jezeli juz z pelnowymiarowymi, to zamkniete i na umiarkowanej glosnosci. Choc takie K551 bardzo ladnie pociagnal,

wiecej do szczescia mi nie bylo potrzeba w tej kwestii ;).

 

Jesli chodzi o jakosc dzwieku, to nie porwal mnie, byc moze w tej polce cenowej jest dobry, ale do X5 mu "troche" brakuje jednak ;).

Edytowane przez PENDRAGON
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A15 to plejer głównie do doków, choćby z powodu małej mocy. Głośność można w ustawieniach jeszcze podnieść ponad limit, domyślnie jest ustawiona niższa. Nie jestem fanbojem tego Soniacza, ale z odpowiednio dobranymi słuchawkami brzmi całkiem zacnie. Nie ze wszystkim się zgrywa, z Urbanitami go słuchałem to pamiętam była kupa, podobnie z Momentum, z K550 nie jest źle. Oczywiście odstaje od "lepszych" grajków jak DX czy X5, nie wiem jak HiFiMANY, nawet na dokanałówkach słychać różnicę. Ale ma dobry stosunek ceny do jakości jeśli kupi się go za ok. 500, 700 już wahałbym się za niego dać.

Przy pierwszym podejściu wydawało mi się, że nie brzmi lepiej od telefonu, np. porównując z Sony Xperia Z3, Z3C. Ale po dłuższym poznaniu, słuchaniu zyskuje, jednak przebija jakością dźwięku telefony. :)

O łatwości obsługi nie mówiąc. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przy pierwszym podejściu wydawało mi się, że nie brzmi lepiej od telefonu, np. porównując z Sony Xperia Z3, Z3C."

 

Ja bym się dźwięikiem Xperii Z2 na dźwiek A 15 nie zamienił oczywiście mówimy o słuchawkch Urbanite, gdzie Z2 całkiem nieźle sobie z nimi radzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A15 to plejer głównie do doków, choćby z powodu małej mocy. Głośność można w ustawieniach jeszcze podnieść ponad limit, domyślnie jest ustawiona niższa.

 

Bernie, coś więcej nt. podniesienia limitu?

 

Co do mocy, ma tyle, ile powinien mieć przenośny grajek. Nie neguje czy gra lepiej od innych Sony, nie słuchałem, ale ma slot MicroSD, gdyby starsze miały, to już dawno bym na Soniaczach jechał.

 

To jest mały, genialny w obsłudze, dobrze grający odtwarzacz z niezłą baterią. Jest na tyle mały, za nawet ze wzmacniaczem może mieć przyzwoite rozmiary.

 

Winić trzeba głupie limity UE, na hedfaju ktoś pisał o japońskim A16, tam mocy nie brakło tak mocno.

 

A poza tym z M50x jest wykop o fajna scena, łatwo wizualizuje sobie koncerty, na których bywałem.

 

Jak lubiłem (i wciąż lubię) Clipa, tak też uwielbiam tego Soniacza :)

 

Wycięte na frezarce

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ja bym się dźwięikiem Xperii Z2 na dźwiek A 15 nie zamienił oczywiście mówimy o słuchawkch Urbanite, gdzie Z2 całkiem nieźle sobie z nimi radzi"

Dla mnie Z2, Z3, Z3C brzmiały sztucznie podbitym, nadmuchanym dźwiękiem, A15 w porównaniu do nich naturalnie. Ale co człowiek to wiadomo inne preferencje. Kwestia synergii to inna sprawa.

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym limitem to nie tak...... Można w opcjach wyłączyć limit i wtedy korzystamy z pełnej skali głośności, a jak włączamy limit, to się skala blokuje na na jakieś 2/3 maxa i nie można bardziej podglosic. W trybie bezpośredniego wyjścia sygnału (LOD) nie działa limiter i możemy "cieszyć się" pełną mocą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności