Skocz do zawartości

Sony Walkman A17


xkarionx

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze wrażenia takie sobie.

 

Nie każde słuchawki mu podejdą. Nie wiem jak HD681, ale MOE w ogóle nie były dla niego, ale już z ER4s jest naprawdę dobrze. Wyłącz te wszystkie polepszacze, pobaw się ewentualnie delikatnie EQ.

 

Zastanawiam się, jak zagrałby z PM-3?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pierwsze wrażenia takie sobie.

 

Nie każde słuchawki mu podejdą. Nie wiem jak HD681, ale MOE w ogóle nie były dla niego, ale już z ER4s jest naprawdę dobrze. Wyłącz te wszystkie polepszacze, pobaw się ewentualnie delikatnie EQ.

 

Zastanawiam się, jak zagrałby z PM-3?

Słuchałem dłuższą chwilę tych Oppo z innym grajkiem Sony i było to naprawdę rewelacyjne połączenie. Fakt, że one chcą trochę prądu dostać.

Ale skoro A15 daje radę z ER-4S (bez wzmacniacza?), to i z tymi Oppo powinien sobie poradzić.

Mam pytanie odnośnie głośności - czy wyłączenie wszystkich dodatków, EQ itd. powoduje wzrost maksymalnej głośności? Taki myk da się zrobić w ZX1/ZX2 ale wyłączając odpowiednią aplikację (Android), ciekaw jestem czy w małym soniaczu też jest jakiś sposób na wykrzesanie nieco więcej mocy ;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując do Sansy Clip Sport jedna funkcja sprawia, że A15 zostaje w domu a Sansa poszuka nowego właściciela: korektor i clear bass. Po zmianie na +3, włączeniu murzyńskiej ;) muzyki bas w NuForce NE-700x robi z mózgu galaretkę i co ciekawe zbytnio nie zaburza odbioru innych pas - duże wow. Z AKG K181 będzie jeszcze lepiej - one mają więcej basu.

 

Obsługa jest bajeczna - po 5 minutach wydawało mi się, że znam to urządzenie od lat. Dobry, czytelny wyświetlacz. Tyle z plusów na razie.

 

Minusy - mało mocy i sam dźwięk bez szału porównując do 4-krotnie tańszego grajka. No ale jeszcze walczę, może zmienię zdanie na ten temat.

 

Soft z tamtego linku aktualizuje do wersji 1.10.

Edytowane przez ICTC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Minusy - mało mocy i sam dźwięk bez szału porównując do 4-krotnie tańszego grajka. No ale jeszcze walczę, może zmienię zdanie na ten temat.

 

Soft z tamtego linku aktualizuje do wersji 1.10.

Mocy troszeczkę mu brakuje ale z HP100 i K551 daje radę bez problemu, PFE012 też ładnie rozbujał, no i MSR7. Druga sprawa, że musisz się przyzwyczaić po przesiadce z głośniej grającej Sansy, można powiedzieć że to taki początkowy szok.

Jeżeli chodzi o dźwięk(Sporta nie słuchałem), to gniecie Clipa+, ZIPa i Fiio X1 na starcie - co prawda Sandiski są bardziej dociążone ale brakuje im szczegółowości, separacji i zwiewności. Miałem równocześnie Clipa+ i Zipa i, o ile podobało mi się niezłe kopnięcie na tych grajka, to jednak przy bardziej zagęszczonych kawałkach robiła się jedna wielka ściana dźwięku, wszystko się zlewało i to przy odsłuchu na K551, które są raczej analityczne. Na A15 takiego zjawiska nie uświadczysz.

Soniacz ma dosyć szczegółowy, wygładzony dźwięk - góra jest ładnie rozciągnięta, czuć powietrze i lekkoś. Dla mnie, pod wieloma względami jest lepszy o X5 ale to już bardzo subiektywna opinia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soniak od X5 jest kilka razy lżejszy, poręczniejszy i tak dalej i tak dalej.No i tańśzy. Ale X5 jednak fajniej gra.

W sumie to Sony w moim odczuciu ma tylko dwie takie naprawdę poważne wady - brak ReplayGain i gapless tylko we flac. Czasem zdarzą się utwory w mp3 i wtedy są te drażniące ucho przerwy między utworami.
Jakby to poprawili to odtwarzacz bajka i jedynie chyba taczki byłyby wygodniejsze.

A15 lubi takie słuchawki dociążone, którym jednak nie potrzeba dużo prądu. Ona radzi sobie z separacją fajnie, perkusiści metalowi nie cierpią przy nim, a do tego kapitalnie je "nadmu****e", w tym wszystkim się pojawia jakaś taka przestrzeń.

Dajcie mi chociaż ReplayGain i ten cwaniak wróci do mnie przy najbliższej okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soniak od X5 jest kilka razy lżejszy, poręczniejszy i tak dalej i tak dalej.No i tańśzy. Ale X5 jednak fajniej gra.

 

 

A15 lubi takie słuchawki dociążone, którym jednak nie potrzeba dużo prądu. Ona radzi sobie z separacją fajnie, perkusiści metalowi nie cierpią przy nim, a do tego kapitalnie je "nadmu****e", w tym wszystkim się pojawia jakaś taka przestrzeń.

 

No widzisz, a mi X5 nie podszedł, oczywiście nie przeczę że technicznie gra lepiej ale jednak Soniacz ma to coś w sobie + wszystkie te rzeczy, które wymieniłeś.

Żeby nie było, Soniacz nie oczarował mnie tak od razu, w sumie na początku myślałem o sprzedaży i dopiero z czasem zacząłem go doceniać, głównie dlatego, że w międzyczasie przewinęło mi się kilka tak zwanych zapasowych grajków(clip+, clip zip, Fiio X1, Xduoo X2) i przy porównywaniu A15 zawsze wypadał najlepiej, zostawiając konkurencję dosyć daleko w tyle.

 

Zgoda co do zapotrzebowania prądowego ale z tym dociążeniem, to już tak nie do końca - K551 nie można nazwać dociążonymi, a z A15 tworzą wyśmienity duet, w przeciwieństwie do K550.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A ten a17 juz jest gdzieś dostępny ?

Wysłane z mojego GT-I9506

Od dawna. Ale nie w Polsce... na nasz rynek przewidziana jest tylko wersja 16gb.

 

Oznaczenia A17 czy A15 mówią tylko o ilości pamięci wbudowanej - poza tym oba grajki są identyczne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Soniak od X5 jest kilka razy lżejszy, poręczniejszy i tak dalej i tak dalej.No i tańśzy. Ale X5 jednak fajniej gra.

 

 

A15 lubi takie słuchawki dociążone, którym jednak nie potrzeba dużo prądu. Ona radzi sobie z separacją fajnie, perkusiści metalowi nie cierpią przy nim, a do tego kapitalnie je "nadmu****e", w tym wszystkim się pojawia jakaś taka przestrzeń.

 

No widzisz, a mi X5 nie podszedł, oczywiście nie przeczę że technicznie gra lepiej ale jednak Soniacz ma to coś w sobie + wszystkie te rzeczy, które wymieniłeś.

Żeby nie było, Soniacz nie oczarował mnie tak od razu, w sumie na początku myślałem o sprzedaży i dopiero z czasem zacząłem go doceniać, głównie dlatego, że w międzyczasie przewinęło mi się kilka tak zwanych zapasowych grajków(clip+, clip zip, Fiio X1, Xduoo X2) i przy porównywaniu A15 zawsze wypadał najlepiej, zostawiając konkurencję dosyć daleko w tyle.

Wiadomo, że są różne opinie. Dla mnie z przenośnych grajków najfajniej grały iPod Classic i Cowon M2/X9, ale i nich ten archaiczny ekran jest trochę uciążliwy.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest w tym co piszecie. Muzyka brzmi tak bardziej żywo, klarowniej w porównaniu do niektórych utworów odtwarzanych na Sansie no ale nie są to duże różnice. Może mam słabe ucho (nie wyłapuję różnicy pomiędzy flac a 320 mp3), może na słuchawkach za 200zł tego wyłapać się nie da. Nie wiem, póki co jeśli chodzi o jakość grania to różnicy dużej nie widzę. Oba grajki grają wystarczająco dobrze, a Sony ma dodatkowo kilka innych atutów i tylko jedną wadę (niską moc).

 

Co do mocy i możliwości wysterowania nausznych/wokółusznych słuchawek to jest to bardzo subiektywna sprawa. Ja w zależności od nastroju i rodzaju słuchanej muzyki często po prostu lubię słuchać głośno. Dokanałowce mi to umożliwiają, HD681 Evo nie. Zobaczymy czy z K181 będzie ok, wątpliwa sprawa, ten grajek lubi IEMy, trzeba będzie zorganizować coś lepszego.

Edytowane przez ICTC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie pierwsze co zauważyłem po uruchomieniu A15 to przestrzeń i powietrze, którego było dotąd mniej w świetnie znanych mi utworach. Porozsuwał instrumenty. Teraz moje mx985 i xba-H3 grają znacznie szerzej.

Z mx985 to się takie małe Grado 325 zrobiło. Gdyby miały ciut więcej basu wytatuowałbym je sobie na klacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gourney, mnie właśnie wpadły w oko te sennki zlinkowane wyżej, bo pomyślałem sobie, że skoro 985 tak fajnie mi brzmią to może szukać doków w Sennheiserach ?

Z pchłami jest jak jest - bas zawsze będzie niedomagał przez kiepskie uszczelnienie.

Też zanim Twój post zobaczyłem, przyszło mi do głowy żeby gdzieś za OMX980 poszperać. Na co dzień pchły 985 spoko, ale czasem warunki odsłuchowe ( hałas ) gorsze i przydałaby się izolacja od planety ;)

 

Jak tam u nich z powyższym? Pamiętasz ?

 

edit : nie było pytania, przecież to też pchły tylko z prowadnicami !

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dorzucam CA M1 i Momentum In-Ear.

 

Jak one Ci grają z A15?

 

 

 

Bardzo dobrze, żeby nie powiedzieć fantastycznie. Jest to rozrywkowe granie, wysokich lotów. Najszybsze słuchawki jakie miałem, robią wrażenie szczególnie w albumach "na żywo". Dół jest mocny, ale nie zachodzi, bardzo dobrze kontrolowany. Do tego nie zamula ani kszty! Góra jasna, niewycofana, agresywna, to co lubię. Średnica wcale nie cierpi na tym. Wspaniała stereofonia.

 

Jak się wstrzymasz odpowiednio długo i moje będą nadal do wzięcia, mogę podesłać na testy (kolejka), bo do odsłuchu raczej ich nie znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra nie za bardzo uwypuklona? Nie lubię wysokich tonów.

 

Dla mnie nie, ale lubię dużo jasnej, dobrej góry. Jak nie lubisz wysokich to chyba będzie za dużo dla Ciebie. Może jednak powinieneś się przyjrzeć bliżej jakimś słuchawkom ze stajni Sony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności