Skocz do zawartości

Sony Walkman A17


xkarionx

Rekomendowane odpowiedzi

Taki jest plan, tym bardziej, że ponoć "Sony lubi Sony". Zresztą ja też lubię. Pamiętam jak mój ojciec 25 lat temu miał wielkie wokółuszne słuchawki, kurczę jak one brzmiały!!! Pewnie przeciętnie jak na dzisiejsze standardy ale wtedy to było coś,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że są różne opinie. Dla mnie z przenośnych grajków najfajniej grały iPod Classic i Cowon M2/X9, ale i nich ten archaiczny ekran jest trochę uciążliwy.

 

 

 

Ipodzik jak najbardziej spoko, z chęcią bym do niego wrócił gdyby miał lepszą baterię, musiałbym mieć też pewność że nie kupuję grzebanego szrota.

W sumie nigdy nie słuchałem grajków ze stajni Cowona, jestem ciekaw jak wypada M2, jak u niego z mocą, no i czy łyka karty 128GB.

 

p.s.

Ten ekranik faktycznie odstrasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety A15 nie jest w stanie napędzić AKG K181 (Sansa Sport daje radę). Po włączeniu korektora głośność dodatkowo spada.

 

Czyli albo pozbywam się grajka albo szukam słuchawek dokanałowych o klasę lub dwie lepszych od Nuforce NE-700x...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszę różnicy ale moje uszy nie są wyjątkowo czułe.

 

Od 17.30 słuchałem w kółko dwóch utworów O.N.A. Drzwi i Queen The Show Must Go On, na dwóch odtwarzaczach i trzech parach słuchawek. Zestaw A15 i K181 góruje nad innymi kombinacjami ale różnica jest nazwijmy to umownie subtelna. Największa różnica jest gdy włączę podbicie basów w K181, na A15 gra dalej przejrzyście (choć te kawałki bez podbicia brzmią lepiej), Sansa się gubi.

 

Większa różnica jest pomiędzy słuchawkami niż pomiędzy grajkami, czyli jednak ważniejsze są słuchawki niż źródło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak spytałem, bo jak grajek wchodził to czytając o nim gdzieś na zagranicznych forach ktoś tam pisał o tym.

W co w sumie trudno uwierzyć, no bo niby dlaczego tak miałoby się dziać ?

 

Ja z tej funkcji nie korzystam, bo nie tworzę playlist tylko zawsze słucham albumami.I sam sobie głośność zawsze ustawiam pod dany album i słuchawki.

 

Zaś co do : " Większa różnica jest pomiędzy słuchawkami niż pomiędzy grajkami, czyli jednak ważniejsze są słuchawki niż źródło."

 

Jedna z mądrości kamczackich aborygenów ;) mówi, że tor gra tak jak gra jego najsłabszy element .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego tak się dzieje ale po włączeniu tej funkcji głośność wzrasta z 30 tak jakby do 33-34, tak na oko pi razy drzwi. Jestem najwyraźniej mało wybredny bo dla mnie w zasadzie bez względu na konfigurację cały czas odtwarzało te piosenki dobrze, rozrywkowo - tak jak lubię. Rozpoznanie który zestaw gra najlepiej nie było wcale łatwe, bo cały czas grało to ciut inaczej ale po prostu dobrze. Należę do szczęśliwców, nieprawdaż? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Należę do szczęśliwców, nieprawdaż?"

No, ba ... Nic tylko się cieszyć.

A tak po prawdzie ja reaguję alergicznie ( zaraz dostaję wysypki ) jak mam coś porównywać i sprawdzać.

Muzyka ma grać, ma dawać przyjemność ze słuchania.

I już.

 

Zresztą , ja to mam wpisane w punkcie pierwszym sygnaturki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem MDR-1A i MDR-XB950AP. Te pierwsze chyba nawet zalecane są przez producenta do A15 (Hi-Res). Bardzo szczegółowe, czyste granie, świetne wokale. Niezły punktowy bas. Niestety jak puściłem AC/DC T.N.T. czar prysł a na mojej twarzy pojawił się grymas niezadowolenia. Wysokie tony były po prostu nie do zniesienia. Drugie słuchawki są z serii Extra Bass i grają całkiem przyjemnie, rozrywkowo - drugi biegun w porównaniu do MDR-1A. Bardzo dużo basu, wysokie tony trochę przycięte ale ja tak lubię. Szczegółowość oczywiście dużo mniejsza. Pomimo wyższej impedancji (40 vs 24 ohm) odniosłem wrażenie, że A15 lepiej sobie z nimi radzi. Obie pary wygodne, MDR-1A mistrzostwo świata w tym aspekcie. Cenowo XB950AP wypada obecnie bardzo korzystnie. Cena sklepowa 599zł, w internecie do znalezienia za 380zł - świetny stosunek ceny do oferowanej jakości. MDR-1A IMO nie warte 799zł (sklep stacjonarny) czy 725zł (internet).

Edytowane przez ICTC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podobno było do Mecina trochę zapytań na PW jak A15 zachowuje się z przenośnym wzmakiem.

Rozmawiałem z Mecinem, że jak dojdzie do mnie paczka z Aune B1 to wpiszę tutaj kilka zdań żeby kolega Mecin miał spokój na PW ;)

 

B1 doszło, ale po pierwsze nie mam jeszcze kabelka LOD ( Fiio L5 ), który Siara obiecał dosłać na trochę.

Po drugie mam końcówkę infekcji, która siedzi teraz głównie w uszach ( przytępiony słuch ). Oczywiście zepnę to zaraz kabelkiem z zestawu B1 ( mały jack ), ale te kilka zdań na temat napiszę jak uszy się odblokują i dojedzie L5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojechał Fiio L5, Siara - dzięki za użyczenie kabelka :)

Krótko, bo infekcja dalej mi uszy przygłusza.

Między gołym A15,a spiętym z Aune B1 przez L5 jest eee... chyba mała przepaść. Ani się na to nie nastawialem ani tego nie oczekiwałem.

Więcej na razie nie napiszę bo grypsko jeszcze w uszach siedzi i muszę być ostrożny w swoich sądach.
Gdybym nie był zagrypiony, napisalbym coś w stylu : ja pierdzielę!

 

 

edit : po przemyśleniu sprawy - nic więcej pisał nie będę.

Wszystko o B1 macie w recenzjach forumowych Kolegów, a ja nie chcę przykładać ręki do jakiegoś hajpu.

Edytowane przez paratykus
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć, właśnie kupiłem NWZ-A15.

Zastanawiałem sie przez jakiś czas, jaki player byłby dla mnie najlepszy. Miałem czterech faworytów:

FiiO X3II, Sony NWZ-A15, Sony NWZ-A25 i Fiio X7 (preorder). X3 odpadł w przedbiegach ze względu na brak bluetootha. X7 też, (z małym bólem), jako (jeszcze) nieobecny, no i pewnie bez LDACa. Po porównaniu możliwości A15 i A25 wyszło na to, że z wyjątkiem ANC są takie same, w związku z czym 400 złotych więcej nie znalazło uzasadnienia. Został A-15 i od kilku dni cieszę się jego widokiem.

 

Ponieważ służy mi głównie do słuchania muzyki w drodze do pracy, a nie lubię w trakcie chodzenia ani dokanałówek, ani w ogóle przewodowych słuchawek, zostały mi tylko bluetoothowe wokółuszne.

Na razie używam Samsung Level Over (aptX) i jestem z nich całkiem zadowolony - bardzo dobrze współpracują z A-15. Zapas głośności jest wystarczający (przez bluetooth, przewodowo aby, aby), wszystkie funkcje sterujące w słuchawkach (głośność, start/stop, poprzedni/następny) działają z A15. Jakość muzyki przy aptX jest niezła, jak na miejsko-uliczne otoczenie (flac z CD Audio rip) .

Docelowo przymierzam się do słuchawek Sony MDR-1ABT (też bluetooth), ze względu na LDACa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, nie pójść w stronę wzmocnienia A15 przez B1, w sumie beyery 1350 nie są aż tak wymagające prądowo, ale po podłączeniu do dobrego wzmaka pokazują co potrafią. A może lepiej podkoloryzować dźwięk fiio e12???

Ktoś może porównywał B1 i e12 spięte z A15 na w miarę neutralnych słuchawkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie ... Słabeuszy ;)

( mam na myśli siłę wzmocnienia gołego A15 ).

 

B1 jeden jest dosyć transparentny,można by rzec, że wręcz neutralny ( choć może nie do końca ). Robi to co ma robić wzmacniacz - wzmacnia :)

 

Tak, więc do koloryzowania moim zdaniem się nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności