Skocz do zawartości
  • 0

Doki,1000-1300zł


delfin150

Pytanie

Witam.Po odbyciu konkretnej rozmowy z samym sobą postanowiłem zainwestować w doki i mam do was prośbę,żebyście mi poradzili.

Przedział cenowy w którym się poruszamy to ok.1,0k-1,3k zł.Za tą cenę można już kupić armatury(ba nawet dwuprzetwornikowe!).Sęk w tym,że nie analizuję dźwięku,każdej nuty po kolei,muzyki słucham zazwyczaj w biegu,komunikacji miejskiej,generalnie outside,dlatego też,nie chcę się pchać w armatury,tylko kupić porządne dynamiki,które będą lekko ciepłe,a swoim basem,dynamiką ale zarazem dobrą średnicą i conajmniej poprawną górą przyprawią mą twarz o gigantyczny uśmiech.

 

Podsumowując:

- Bas musi być dobry jakościowo,dynamiczny,w miarę obfity(ale bez przesady,nie taki jak w eternach!! :P),ale nie rozlewający się wszędzie gdzie się da

- Dół powinien leciutko dominować,aczkolwiek to nie musi być dominacja absolutna(taka jak we wspomnianych wcześniej eternach :P).

- Średnica dobrze współpracująca z dołem,nie przytłumiona,wyraźna i czytelna.

- Góra może być wycofana,aczkolwiek nie ścięta całkowicie.

 

Słucham wszystkiego co się da,dlatego wolałem podać kryteria co do poszczególnych tonów :).

 

Ostatnio udało mi się dopaść i odsłuchać Westone adventure,to poza dobrym dołem i generalnie szeroko pojętą solidnością,to szału nie ma,nie za tą cenę.Osobiście zastanawiałem się nad Senkami ie80.Dość dobre wpasowuje się w moje kryteria.To jak,podpowiecie coś? :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Delfin150-> Po przeczytaniu Twoich preferencji - zdecydowanie Westone 4.

No właśnie koledzy w większości polecają mi Westony 3 lub 4,chociaż przewinęły się ich nowsze odpowiedniki w30,w40 a nawet um pro30.Do tego dochodzą Customy.Wybór mam całkiem spory,niedługo pewnie przekonam się na własne uszy,które mi najbardziej pasują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Delfin150-> Po przeczytaniu Twoich preferencji - zdecydowanie Westone 4.

No właśnie koledzy w większości polecają mi Westony 3 lub 4,chociaż przewinęły się ich nowsze odpowiedniki w30,w40 a nawet um pro30.

 

Westone 3 brzmieniowo mi się nie podobały.

W30, W40 i UM PRO30 nie słuchałem, więc się nie wypowiadam.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Westone 3 brzmieniowo mi się nie podobały.

W30, W40 i UM PRO30 nie słuchałem, więc się nie wypowiadam.

 

No w30 i w40 podobno są dość specyficznymi słuchawkami,ale czysto teoretycznie mają mi przypaść do gustu,zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W4 tez bardzo specyficzne. Takie troche muly bagienne :P

Grubbby-> Czytałem trochę tego, co dotychczas napisałeś i bardzo podobają mi się Twoje trafne spostrzeżenia :)

Tak samo jest w tym przypadku, ale z drugiej strony Westone 4 są bardzo ładnie zrównoważone brzmieniowo, więc trzeba im pewne rzeczy wybaczyć ;)

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przyciemnione, geste, zbite granie. Takie troche w kisielu, bez wyraznego powietrza miedzy instrumentami. Brakuje nieco czystosci, klarownosci instrumentow przez bardzo zlagodzona i wycofana gore. Ten kisiel podobny do shure 535. Ale shure graja bardziej slodko, zwlaszcza na wokalach.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na W4 przyjemnie mi się słuchało wszelkiego maści rocka, metalu, oraz jazzu ze względu na świetną średnicę, charakterystycznie przybrudzoną, przyćmioną taką uch blaszaną, miedzianą, analogową górę. Elektronika też była fajna dzięki dobrej holografii tych słuchawek :)

Nie odebrałem ich jako muły bagienne, ale fakt faktem, ze specyficzne to one są, bez odsłuchu ani rusz ;)

Edytowane przez Suszec
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

tak... 3 przetworniki. dynamik basowy i dwie armatury.

Powiem tak - jak szukalem nastepcow rockitow przesluchalem westone um30 pro, um10 pro, shure 530/535, westone 4, cowon eh2, ue900 i tez uniwersalne wersjie CIEMow dwoch rodzimych producentow. I ja wybralem soniaki :) Dlaczego Tobie nie polecalem? bo piszesz ze przede wszystkim komunikacja miejska i w biegu.

One stosunkowo slabo tlumia - ja slucham glownie na ulicy i mi to nie przeszkadza - choc jak ikarus przejedzie metr obok mnie to jest irytujace :)

do biegania sa git bo sa wygodne i dobrze siedza... ale np. na rower za bardzo wystaja i szum powietrza sie robi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bo w4 trzeba sluchac z cowonem x5. Lub ze.wzmaka. Ak i nowe graje tez im dadza rade. Dx50 sobie z nimi kompletnie nie radzi. I robi sie klucha

 

Naklepane z BB Z10

A no właśnie,czyli póki co sam iphone 5 też nie zrobi z w4 większego użytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem jak z iPhone 5, ale z Touchem 4G czwórki grają całkiem ciekawie, gdyby nie to, że wolę bardziej otwarte granie z wyraźnie zaznaczoną górą to byłoby idealnie.

To prawie to samo,z tego co wiem 4g jest odrobinę głośniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Bo w4 trzeba sluchac z cowonem x5. Lub ze.wzmaka. Ak i nowe graje tez im dadza rade. Dx50 sobie z nimi kompletnie nie radzi. I robi sie klucha

 

Naklepane z BB Z10

A no właśnie,czyli póki co sam iphone 5 też nie zrobi z w4 większego użytku.

 

sluchalem ich z ak100, j3, iP4s i ze stacjonarki. Wtedy nie mialem dx50. Dla mnie po prostu kupa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

tez nie powiedzialbym ze dx50 by sobie z nimi nie poradzil. na sofcie od doc2008 bardzo przypomina x5 na 2.0.3. Minimalnie mniej gory i pazurka, nieco slodsza srednica.

ale imo to kwestia preferencji i synergii - ale jakosciowo ta sama polka przy typowych portable (doki czy nauszniki portable)... chyba ze potrzebujemy duuuzo mocy dla nausznikow to tu x5 moze zrobic roznice.

na xba-h3 wolalem x5. Na LE wole dx50...

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bo w4 trzeba sluchac z cowonem x5. Lub ze.wzmaka. Ak i nowe graje tez im dadza rade. Dx50 sobie z nimi kompletnie nie radzi. I robi sie klucha

 

Naklepane z BB Z10

I, jak dla mnie - nie na stockowych tipsach. Dla mnie są kiepskie. Ucinają górę i robią właśnie efekt zbicia dźwięku. Silikonów szczurkowych im trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przyciemnione, geste, zbite granie. Takie troche w kisielu, bez wyraznego powietrza miedzy instrumentami. Brakuje nieco czystosci, klarownosci instrumentow przez bardzo zlagodzona i wycofana gore. Ten kisiel podobny do shure 535. Ale shure graja bardziej slodko, zwlaszcza na wokalach.

 

Posłuchaj W50 :ph34r: (ktoś w Westone nie lubi góry i wyższej średnicy, a W50 też coś niezbyt podane na EQ)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

o to wole nie :) mi z westonow najbardziej sie um30 pro podobaja... acz i tak wole xba-h3 :D

z tego co slucham roznych wysokich modeli to juz ewentualnie tylko customy dla mnie zostaly...

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności