Skocz do zawartości

Spotify, Dezeer, Tidal - Jak słuchacie?


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Jesteśmy tu społecznością, która ceni jakość dźwięku. Tymczasem wielu z nas zafascynowały serwisy streamingowe typu Wimp. Moje pytanie : Jak ich słuchacie ? Oprócz PC... Bo smartfony specjalnie audiofilskie nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

G2 podpiete limonki i google play muzyka to moj aktualny zestaw rowerowy na dojazdy do pracy. Ale przerzuce sie chyba na wipa we flacu bo jakosc z google muzyka jest bez szalu. Nuby 320 mp3 ale brzmi tak se

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekaw ilu jest tu takich audiofilskich słuchaczy, że w ruchu muszą mieć sprzęt za dobre kilka/kilkanaście tysięcy, bo inaczej muzyki nie da się słuchać.

Mi tam w trasie styka Lumia z Audeo/Pro330 i Spotify.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mieście i w drodze do/z pracy odstawiam na bok ten cały ałdiofilski blichtr i słucham muzyki ze zwykłego Galaxy S2 z dołączonych do niego słuchawek Samsunga, czasami z MOE. W domu natomiast nie korzystam z żadnych Deezerów, Spotify itd. Owszem, czasami włączę sobie coś na szybko na YT ale generalnie słucham muzyki z płyt/dobrze skonwertowanych mp3. Nie po się wydaje przecież dużą kasę na sprzęt żeby go później katować słabej jakości nagraniami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną wimp hi-fi z Touchem 4G i nawet jakoś to gra, ale szukam ciekawszego rozwiązania. Może Sony ZX1, może Touch 5G, albo zewnętrzny dac/amp to telefonu (jakiś AK10, czy coś innego).

W każdym razie z wimpa jestem zadowolony.

Edytowane przez surround
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam staruszka SGS i9000 + Audeo/K420 i Google Play Music.

Cenię dokładnie to co Destruktor, mogę mieć bez miliarda aplikacji i swoją muzykę, którą mam na SD i muzykę z chmury którą tam zuploadowałem w domu oraz streaming jak pakietu nadmiar ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na moto g tnie się nie wiem czemu :/

Mi niedawno zaczął przycinać na HTC One i raczej nie jest to kwestia buforu/sieci, po prostu zatrzymuje się co jakiś czas.

 

u mnie nie zatrzymuje się ale wstawia przecinki taki miliskundowe braki dźwięku jakby procek niewyrabiał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na moto g tnie się nie wiem czemu :/

Mi niedawno zaczął przycinać na HTC One i raczej nie jest to kwestia buforu/sieci, po prostu zatrzymuje się co jakiś czas.

 

u mnie nie zatrzymuje się ale wstawia przecinki taki miliskundowe braki dźwięku jakby procek niewyrabiał.

 

:) wyszła aktualizacja androida na motki 4.4.4. :D

problem zniknął :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

W domu natomiast nie korzystam z żadnych Deezerów, Spotify itd. Owszem, czasami włączę sobie coś na szybko na YT ale generalnie słucham muzyki z płyt/dobrze skonwertowanych mp3. Nie po się wydaje przecież dużą kasę na sprzęt żeby go później katować słabej jakości nagraniami.

Akurat Spotify bardzo dobrze rippuje płyty, więc nie ma co się obawiać. Od wszystkich wykonawców/wytwórni dostają pliki WAV i dalej je kompresują do OGG ~160kbps (standardowa jakość) lub ~320 (premium). Ja nie jestem w stanie odróżnić OGG 128 od FLACA, więc te 160 które oferuje Spotify jest w pełni satysfakcjonujące.

Reasumując - uważam że puszczanie muzyki ze Spotify na sprzęcie HiFi nie jest jego katowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zainstalowałem sobie Deezera (ten za 1 zł na 3 miesiące) na PC i coś tam słucham ;) . Sprawdzam nowości - nowy Accept, Judas Priest, Laibach. Nie podoba mi się w nim nachalne "reklamowanie" na pierwszej stronie g..wartego popu. Słucham HQ.

 

Mam też zainstalowanego Deezera na LG G3 ale nie mam pakietu na słuchanie muzy w streamingu 3G a w tramwaju nie ma WiFi ;). Tam rządzi AK120 lub iPod 5g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam spotify i wimp. Wimp teraz więcej korzystam, że względu ze mam darmowy transfer (nie żebym miał mało bo 5 GB i nie płacę za to). Spotify w domu głównie korzystam. Wkurza mnie ze sporo płyt na wimpie ma ograniczenia.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności