Skocz do zawartości
  • 0

słuchawki o naturalnym brzmieniu


toxic

Pytanie

Witam serdecznie,

 

chciałem Was bardzo gorąco prosić o radę w wyborze słuchawek (mogą być używane). Słuchawki służyłyby głównie do słuchania muzyki z kompa poprzez odac+o2 ,lecz także od czasu do czasu do zagrania w jakąś grę. Póki co posiadam zestaw z HM5 lekko modowanymi i szczerze powiedziawszy chciałbym przejść na wyższy poziom (o ile to możliwe w takiej cenie).

Budżet jakim bym dysponował to jakieś 1500zł , muzyka jakiej słucham to po prostu niemal wszystko poza techno i metalem:)marzyłyby mi się słuchawki posiadające jak najbardziej naturalne brzmienie z szerszą sceną niż w HM5 i większą ilością szczegółów. Myślałem nad zakupem denon 7100, lecz w sumie potrzebuję bardzo waszego doświadczenia w wyborze.

Pozdrawiam i dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Kupując w ciemno słuchawki (tak to trzeba nazwać) możesz się bardzo zawieść lub też będziesz zadowolony. Sam póki, co kupiłem kilka par słuchawek, większość ze względu na recenzję lub głosy użytkowników, jakie to dobre i udane słuchawki są. Niemniej nie trafiłem ani razu i tak do końca żadne słuchawki mi do gustu nie przypadły. Obecnie czekam na DT990Pro, bo kosztują tyle, że jestem w stanie zaryzykować i spróbować tego towaru. To jest według mnie i moich możliwości suma graniczna jaką jestem w stanie wydać na słuchawki kupowane "na ślepo". Oczywiście moja zabawa w słuchawki, które kosztowały sporo mniej niż 1500zł, to co innego niż Twój zakup. Jeżeli stać Cię na metodę prób i błędów to spokojnie możesz się tak pobawić i kupić je, odsłuchu dokonasz już w domu, by stwierdzić co i jak. Nikt nie jest w stanie powiedzieć, czy dane słuchawki się Tobie spodobają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Fatso 1500 zł nie jest kwotą zapewne ostateczną lecz taką, która będzie musiała wystarczyć przez długie miesiące. Nie zarzekam się, że zaraz czegoś nie zmienię,ale patrząc w obecną przyszłość okazuje się,że trochę wydatków mnie czeka. Dlatego na 80% rozpocznę przygodę z Denon ,ale byłbym bardzo wdzięczny za wskazanie bardziej właściwej ścieżki. Wiem,że mój tor nie jest bogaty tylko czy niewielkim nakładem mogę go zmienić?Na prawdę potrzebuję Waszego doświadczenia i nie koniecznie w sporze, lecz konstruktywnej rozmowie)chociaż ta burza umysłów uświadomiła mi jaką ubogą wiedzą dysponuję na temat dźwięku pomimo tego jak bardzo ważny jest on dla mnie. Jeśli mielibyście pomysł na zmianę toru, która wyjdzie mi na lepsze to proszę o doradzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Długie miesiące powiadasz? Tak samo miało być z moimi Superluxami HD330. Wcześniej miałem jedynie CS-HP500, przez bodajże 3 lata. Kupiłem wokółuszne HD330, ale chciałem czegoś więcej, więc posypały się kolejne słuchawki, potem budżetowy tor, a teraz rzeczone Beyery. Człowiek to dziwna istota :) Jeśli masz dobrze wydać 1500zł przesłuchaj je przed zakupem, chyba, że wiesz, że uda Ci się je ewentualnie sprzedać bez większyc strat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Twój tor daje radę, kup słuchawki które Ci się podobają i się baw, jak to nie będzie jednak to, zawsze możesz zmienić ;)

 

Zwłaszcza jeśli chodzi o D7100, natomiast jak o HD600 to już niekoniecznie.

 

Co do samych D7100 to prostym i odwracalnym modem (gwarancja nie przepada) można im obciąć basu, czy wysokich i zrobić je mniej rozrywkowe ;)

Osobiście poszedłbym właśnie w nie (jakbym miał taki budżet), bo takiej sceny nie znajdziesz w innych zamkniętych (poza D600, które ze względu na bardzo podobną konstrukcję mają też bardzo podobną scenę) a brzmienie da się podrasować, jakby nie pasowało.

No chyba, że wolisz z Niemiec D600 ściągnąć (ok 600zł) i je modować. Tyle, że tym razem mody odwracalne by nie były jeśli chciałbyś się do naturalności się zbliżyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jesli bylbym na Twoim miejscu to kupilbym d7100. Ath nie sa moimi ulubionymi sluchawkami, bo na niektorych zestawach brzmia strasznie kartonowo. Latwiej wiec tradic w dobry zestaw majac d7100. A o2 i odac to calkiem niezly zestaw do tych sluchawek. Wiec na dlugie miesiace prawdopodobnie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Perul a jaki to sposób?

Najprostszy to wrzucenie waty (lub czegoś podobnego) do środka, ale równie dobrze można basreflex w obudowie zakleić, albo przytkać ten z tyłu przetwornika.

 

Nie znam ATH-A2000X - polecam to co słyszałem (jak chyba każdy tutaj ;) ).

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

to bardzo podobnie zrobiłem ze swoimi hm5:)jeszcze użyłem trochę Dynamat dzięki czemu dźwięk nie ucieka mi do tyłu:)

ok w takim razie na chwilę obecną zdecydowałem:)co będzie później to już czas pokaże:)Bardzo dziękuję Wszystkim bez wyjątku za pomoc:)

 

Minęło kilka dni od zakupu:)ostatecznie wybrałem denonki i muszę przyznać,że jestem pod wielkim wrażeniem. Ale do rzeczy:) Przez cały czas w jakim przyszło mi się stykać z muzyką zawsze unikałem podbijania basu na equ a niekiedy nawet go wyciszałem abym mógł cieszyć się tym jak brzmią słowa w połączeniu z dźwiękiem. Zapewne robiłbym tak jeszcze bardzo bardzo długo, aż zaryzykowałem. Tak zgadza się, mówiliście, że jest bardzo dużo basu w tych słuchawkach, hmm przyznaje, iż bas występuje, lecz nie ma go w nadmiarze, znajduje się dokładnie tam gdzie powinien być a jego jakość jest wręcz powalająca. Co mnie wręcz urzekło to fakt, że przy całym tym basowym rozbrzmiewaniu słyszę bardzo dobrze i wyraźnie każde słowo. Nigdy nie pomyślałbym, że tak dobrze dół może zgrać się z górą i środkiem. Nawet w moich ulubionych hm5 przy niektórych utworach miałem w głowie miazgę, bywało tak ,że dźwięk wręcz świdrował mi czaszkę. W denonach przy tych samych kawałkach nic takiego się nie dzieje. Jestem na prawdę zadowolony z zakupu i na pewien czas odkładam zakupy audio:)chociaż w głowie zaczął mi kiełkować the wire od bamboszka:)testowałem już nowe słuchawki na 3 różnych kabelkach oryginalnym, od majkela i od hm i albo mam urojenia albo istotnie wiele zmienia ten kawałek drutu:)ah zapomniałem podsumować,że pierwszego dnia tak się zasłuchałem,że niemal poszedłem w nich spać:)są mega wygodne i muzyka w nich brzmi po prostu ślicznie, z pewnością nie idealnie, lecz mi pasuje:) zawsze znajdzie się jakieś ale:)polecam tym którzy boją (bali) się basu jak ja:)

Edytowane przez toxic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności