Skocz do zawartości
  • 0

słuchawki o naturalnym brzmieniu


toxic

Pytanie

Witam serdecznie,

 

chciałem Was bardzo gorąco prosić o radę w wyborze słuchawek (mogą być używane). Słuchawki służyłyby głównie do słuchania muzyki z kompa poprzez odac+o2 ,lecz także od czasu do czasu do zagrania w jakąś grę. Póki co posiadam zestaw z HM5 lekko modowanymi i szczerze powiedziawszy chciałbym przejść na wyższy poziom (o ile to możliwe w takiej cenie).

Budżet jakim bym dysponował to jakieś 1500zł , muzyka jakiej słucham to po prostu niemal wszystko poza techno i metalem:)marzyłyby mi się słuchawki posiadające jak najbardziej naturalne brzmienie z szerszą sceną niż w HM5 i większą ilością szczegółów. Myślałem nad zakupem denon 7100, lecz w sumie potrzebuję bardzo waszego doświadczenia w wyborze.

Pozdrawiam i dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Z tym że ja łącze O2 z Custom Cute które ma bardziej dociążony i kontrolowany bas od UAE23 vel ODAC.

To połączenie bardziej mi się widzi pod K551.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jesli chodzi o 550 to wyczytalem tyle"Niegdyś zamiast K550 wybrałem właśnie Brainwavz HM5, podczas ostatnich odsłuchów miałem co do tego wątpliwości. K550 to bardziej efektowne słuchawki, mają zdecydowanie większą scenę i bardziej relaksujący charakter. HM5 to przy nich słuchawki monitorowe, zgodnie z opisem producenta – mają bardziej zaakcentowaną średnicę, są bardziej szorstkie i nie tak czyste w brzmieniu, lekko zadziorne, ale bardziej naturalne i zwarte w przekazie. Scena jest zdecydowanie mniejsza – przy K550 prawie jej nie ma, ale przekaz jest ogólnie bardziej precyzyjny. HM5 są mi bliższe, wolę bardziej analityczną prezentację. K550 wybrałbym do bardziej relaksujących odsłuchów." dlatego chyba srednio by mi podeszly sprawdze jeszcze 551.
P.S.1. rowniez wole analityczne i bardzo szczegółowe brzmienie

P.S.2.wlaśnie przeczytałem,że 551 rożnią się od 550 tylko kablem

Edytowane przez toxic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

,,P.S.2.wlaśnie przeczytałem,że 551 rożnią się od 550 tylko kablem" ale kabel robi też różnice w dźwięku.

akg.jpg

Edytowane przez jd1210
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja tam nie wiem czy k550 beda krokiem naprzod od hm5. Raczej krok.w bok. Druga kwestia to naturalnosc. Dla mnie one nie lezaly kolo naturalnosci. Odchudzone i nudne. Nutralne moze tak ale naturalne... to chyba z tego co obserwuje bardzo subiektywne pojecie i dla mnie k550 takimi nie sa.

 

W budzecie 1500pln mozna sie pokusic o cos lepszego.

Jesli zalezy Ci na scenie to nie myslales o otwartych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A widzisz, ja co prawda mam K551, ale dla mnie z kolei one sa naturalne/neutralne, na pewno nie sa nudne ;). Nie znam sluchawek zamknietych do 2tys, ktore graja na takim poziomie,

co te AKG.

 

Z otwartych, rownie wybitnych w swojej klasie, to Q701 i ewentualnie HD600, ale te drugie sa bardziej audiofilskie, niz monitorowe/neutralne. Grubbby, mozesz podac przyklad tych "lepszych",

w tej klasie cenowej?

Edytowane przez PENDRAGON
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Lepsze dla mnie to cala stajnie beyera, z zamknietych t70. Nie lubie tez ich zbytnio ale uwazam za lepsze. Fidelio L2 uznaje za lepsze i bardziej naturalne.

Zaraz sie naraze ale i d600 wole:)

Do zastosowan domowych to w ogole otwarte proponuje i jako lepsze, choc niekoniecznie moje granie, w tej cenie uwazam q701, hd650, he300, itd.

Tez moze sie nie zrozumielismy... mowiac w tej cenie mialem na mysli budzet autora a nie cene k550...

Tez przypominam ze lepsze pijecie wzgledne... a w powyzszych przykladach lepszosci skupilem sie na bardziej naturalnej imo barwie przede wszystkim...

Nie wspimnialem.o calej serii dt990 :))) gupi ja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

jak pisałem wcześniej , nie za bardzo wcześniej mi podpasowała otwarta konstrukcja dlatego bardziej byłbym zainteresowany zamkniętą. Istotnie są różne odczucia naturalności. Mi osobiście podoba się brzmienie HM tylko myślałem o małym kroku do przodu i miałem nadzieję,że za 3 krotność ich ceny byłbym w stanie dostać coś chociażby używanego. Powiedzmy, iż mam okazję w swoim budżecie kupić d7100 na kabelku EarStream i bardzo mnie to kusi. Czytając sporo na ich temat dobrego mam je za głównego pretendenta, aczkolwiek nie odrzucam żadnej propozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

P.S.1. rowniez wole analityczne i bardzo szczegółowe brzmienie

Probuje tutaj wpasowac AH-D7100 i za cholere mi nie wychodzi :P.

Lepsze dla mnie to cala stajnie beyera, z zamknietych t70. Nie lubie tez ich zbytnio ale uwazam za lepsze. Fidelio L2 uznaje za lepsze i bardziej naturalne.

Zaraz sie naraze ale i d600 wole:)

Do zastosowan domowych to w ogole otwarte proponuje i jako lepsze, choc niekoniecznie moje granie, w tej cenie uwazam q701, hd650, he300, itd.

Tez moze sie nie zrozumielismy... mowiac w tej cenie mialem na mysli budzet autora a nie cene k550...

Tez przypominam ze lepsze pijecie wzgledne... a w powyzszych przykladach lepszosci skupilem sie na bardziej naturalnej imo barwie przede wszystkim...

Nie wspimnialem.o calej serii dt990 :))) gupi ja :)

T70 mowisz? ..hmm ..ok ;) ..DT990 and company? ..OH YEAH! :D .

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jezeli wiezyc tym tabelkom, to wychodzi na to, ze ten drucik z pilotem w K551, daje lepsza transparentnosc i roznicowanie barw. Czyli tak holubiony rekabling, o kant d..y rozbic :D.

Przeciez ta tabelka wlasnie pokazuje co w sluchawkach daje wymiana kabla. Kabel w k551 jest ponad polowe krotszy. Jest tez zauwazalnie grubszy. Drivery sa identyczne. Mam wlasnie k550 i k551, drivery sa dokladnie takie same. Wymiennie da sie je przekladac miedzy sluchawkami bez zadnych roznic.

 

Czyli holubiony rekabling wlasnie zostal udowodniony...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

P.S.1. rowniez wole analityczne i bardzo szczegółowe brzmienie

Probuje tutaj wpasowac AH-D7100 i za cholere mi nie wychodzi :P.

Lepsze dla mnie to cala stajnie beyera, z zamknietych t70. Nie lubie tez ich zbytnio ale uwazam za lepsze. Fidelio L2 uznaje za lepsze i bardziej naturalne.

Zaraz sie naraze ale i d600 wole:)

Do zastosowan domowych to w ogole otwarte proponuje i jako lepsze, choc niekoniecznie moje granie, w tej cenie uwazam q701, hd650, he300, itd.

Tez moze sie nie zrozumielismy... mowiac w tej cenie mialem na mysli budzet autora a nie cene k550...

Tez przypominam ze lepsze pijecie wzgledne... a w powyzszych przykladach lepszosci skupilem sie na bardziej naturalnej imo barwie przede wszystkim...

Nie wspimnialem.o calej serii dt990 :))) gupi ja :)

T70 mowisz? ..hmm ..ok ;) ..DT990 and company? ..OH YEAH! :D .
Nie za bardzo rozumiem tresci tego posta :) autorowi tematu tez pewnie nie pomoze.

A drogi autorze co oznacza dla Ciebie ze chcesz sluchaki analityczne?

Chcesz bardziej w stosunku do hm5 punktowy bas, z mniejsza masa, srednice nieco odchudzona i sucha acz bardziej szczegolowa, wiecej gory z wylapaniem smaczkow w tym czasem pietnujacych slabosc nagrania np sybilacja?

Bo tego w d7100 nie dostaniesz... no moze poza nieco chud srednica...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Naturalne to pojecie wzgledne. Ja w hd600, t70, q701, k550 nie slysze naturalnosci. Kontrabas czy basowka nie ma tam takiej masy i glebi jak w rzeczywistosci... k550 dla mnie ma suche wokale, nijak jak w rzeczywistosci. Wiec jak nie jest jak w rzeczywistosci to dla mnie nie jest naturalne...

Poza tym Panowie tu nie chodzi o popieranie a o swiadomosc ze naturalnosc to bardzo subiektywne pojecie... pomimo tych powyzszych przykladow ktore dla mnie sa oczywiste. Ale moze tylko dla mnie bo moze inne instrumenty na ktore ja klade mniejszy nacisk sa bardziej naturalne wlasnie na nich...

Pamietajcie o tym...

Dlatego zadalem to pytanie autorowi... czego konkretnie oczekuje wzgledem hm5 ktore pewnie wszyscy znamy.

Wtedy pomozemy obiektywniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

K550 to faktycznie będzie odskok w bok względem hm5, moim zdaniem.

HD600 to legenda, nie są jakieś przesadzone czy to na dole, czy w środku czy na górze, są wyrównane względem np hd650 czy nawet hd800, więc myślę że by się nadały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@toxic,

Myślę, że koledzy polecają Ci to co im się najbardziej podoba. Niekoniecznie próbują dopasować wybór do Twojego gustu. Z doświadczenia wiem, że jeśli jesteś zdecydowany na D7100, a kupisz coś innego, to jakiekolwiek odstepstwo od oczekiwań spowoduje, że nie będziesz z zakupu zadowolony.

 

Mam HM5, miałem D7100. To faktycznie inna liga. D7100 mają wszystko o klasę lepsze, szczególnie scenę, szczegółowość, rodzielczość i górę. O basie nie wspominam, ponieważ moim zdaniem, odpowiednio złapane za pysk mocnym wzmakiem nie przerażają w tym aspekcie.

 

Kabel na sonolene, nie jest moim zdaniem najszczęśliwszym wyborem, bo robi z bardzo szybkich i szczegółowych słuchawek dość nerwowe urządzenie.

Więc będąc na Twoim miejscu, kupił bym Denony AH-D7100.

 

ps. Ja jednak dzisiaj wolę Takstary Pro80. Ale to ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam serdecznie,

 

chciałem Was bardzo gorąco prosić o radę w wyborze słuchawek (mogą być używane). Słuchawki służyłyby głównie do słuchania muzyki z kompa poprzez odac+o2 ,lecz także od czasu do czasu do zagrania w jakąś grę. Póki co posiadam zestaw z HM5 lekko modowanymi i szczerze powiedziawszy chciałbym przejść na wyższy poziom (o ile to możliwe w takiej cenie).

Budżet jakim bym dysponował to jakieś 1500zł , muzyka jakiej słucham to po prostu niemal wszystko poza techno i metalem:)marzyłyby mi się słuchawki posiadające jak najbardziej naturalne brzmienie z szerszą sceną niż w HM5 i większą ilością szczegółów. Myślałem nad zakupem denon 7100, lecz w sumie potrzebuję bardzo waszego doświadczenia w wyborze.

Pozdrawiam i dziękuję.

Pamietaj ze majac HM5 przyzwyczailes sie do "bycia" srednicy oraz do mniejszej ilosci basu.

Kupujac Denon D7000 zaskoczy cie wycofana srednica i duzy bas.

Kabel cos da ale znaczaco charakteru sluchawek nie zmieni.Bardziej juz mod.

 

 

PS: Sluchawki Ultrasone - poczytaj o tej marce.Tu pewne modele roznia sie charakterystyka miedzy soba.Nie ma jak w Denon ze im wyzszy a wiec drozszy model rozni sie tym ze gra to samo ale lepiej.Jak juz Denon to poczytaj o D600.

Edytowane przez Art-S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Jezeli wiezyc tym tabelkom, to wychodzi na to, ze ten drucik z pilotem w K551, daje lepsza transparentnosc i roznicowanie barw. Czyli tak holubiony rekabling, o kant d..y rozbic :D.

Przeciez ta tabelka wlasnie pokazuje co w sluchawkach daje wymiana kabla. Kabel w k551 jest ponad polowe krotszy. Jest tez zauwazalnie grubszy. Drivery sa identyczne. Mam wlasnie k550 i k551, drivery sa dokladnie takie same. Wymiennie da sie je przekladac miedzy sluchawkami bez zadnych roznic.

 

Czyli holubiony rekabling wlasnie zostal udowodniony...

 

Z powyzszego zrozumialem tyle, ze rzeczona wymiana kabla nic nie daje, czy zle to zrozumialem? :mellow:

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • MP3store

Denon AH-D7100 to na pewno dobry wybór, ale jak chcesz do 1500zl to chyba sie przeliczyłeś bo one kosztują koło 3k. Co prawda moglibysmy zaproponować jakieś 2100zl na ten model - mamy chyba cos co zostalo jeszcze z wiekszych zakupów . W razie co mozesz zlozyc zam. i powolac sie na posta.

 

Ale na pewno warto jeszcze wziaść pod uwagę: Beyerdynamic T70 250oHM. Seria konsumencka 880 i 990 w wersji 250OHm tez dobry wybór i tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dla mnie AH-D7100, to wysokiej klasy rozrywkowe granie, nie majace nic wspolnego z neutralnoscia, a o to chodzi autorowi tematu. Wspomniane Denon-y nie wpisuja sie w oczekiwania, jednak nie wykluczone, ze przekona sie do takiego dzwieku, w koncu to nie sluchawki za 200zl i swoj urok maja ;). Z drugiej strony 400zl za K551, to nie majatek, zawsze mozna odsprzedac z niewielka strata ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności