Skocz do zawartości

Westone Es2


bart132

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nawet ja nie mam sluchawek za 1/10 ceny.... :D

 

Jak narazie mam szczescie w zyciu. Za ES2 dalem 1/4 ceny a za ACS dam 1/2 ceny ale za to jaki obowiazek na mnie spada pisania recenzji ktora wszyscy czytaja i komentuja a ustrzec bledow sie nie da w 100% - zawsze ktos , cos Ci zarzuci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wykluczam sprzedazy ES2 jak kupie ACS a okarza sie lepsze.

 

Trzeba sie tylko zapytac w marke-med`zie (otorii) czy potrafia wyciagnac przetworniki z wnetrza moich sluchawek i je zalac w nowej masie.....

 

A Ty Yuurei az tak bardzo nie narzekaj, jak chcesz kupic klocki, kazdy za 1-1,5k to i na ES2 lub ACS tez bys dozbieral :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno zauważyłem, że chcieć a móc to dwie różne sprawy. Ja nie wiem gdzie ja muszę pracować. Z 10k bym przeznaczył na audio. Drugie tyle na fotografię, połowę na rower jeszcze by go dopieścić, jakieś 3k na komputer...

 

... a mogłem sklejać samoloty z tektury.

 

Poza tym jest świetnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoja droga to troche zaskoczony bylem nie do konca profesjonalnym podejsciem firmy Variphone.Chodzi o to - Skawomir Jagsz.Swoja droga troche nie zrecznie bym sie czul gdybym pochwalil sie kumplom jaki to kupilem profesjonalny sprzet,a oni by sie zasmiali gdyby bylo napisane zamiast Naperty np.Naerty.Kiszka troche.Mam nadzieje,ze w ACS nie odwala takiej maniany i bede w 100% zadowolony.Moze czepialstwo,ale jak wydaje prawie 3000zl na sluchawki to wedlug mnie wszystko musi byc zapiete na ostatni guzik.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoja droga to troche zaskoczony bylem nie do konca profesjonalnym podejsciem firmy Variphone.Chodzi o to - Skawomir Jagsz.Swoja droga troche nie zrecznie bym sie czul gdybym pochwalil sie kumplom jaki to kupilem profesjonalny sprzet,a oni by sie zasmiali gdyby bylo napisane zamiast Naperty np.Naerty.Kiszka troche.Mam nadzieje,ze w ACS nie odwala takiej maniany i bede w 100% zadowolony.

Pozdrawiam

 

 

Hmmm....

 

Gdybym sie tego wstydzil to bym to poprostu odkleil bo jest to napisane na zwyklej tasmie klejacej ale mi sie nie chcialo - poprostu czepiasz sie moim zdaniem zwyklej *******ki - napis nie gra.....

 

Pozatym ciekawy czy Ty majac firme i przekazujac towar za 1/4 ceny tez bys sie do niego przylozyl w 100% tak jak do kazdego innego pelnoplatnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozatym ciekawy czy Ty majac firme i przekazujac towar za 1/4 ceny tez bys sie do niego przylozyl w 100% tak jak do kazdego innego pelnoplatnego :)

 

Generalnie to sie wlasnie nazywa pozyskiwanie potencjalnego klienta.Zreszta typowe polskie podejscie.Jak za cos nie biore pelnej kasy albo wogole nie biore to nie bede sie przykladal lepiej zrobic na odp***dol.Tym bardziej,ze wiedzieli z czym wiaze sie podarowanie tobie sluchawek za czesc normalnej ceny.Napisales dla nich recenzje i to powinno dac im do myslenia.Wydaje mi sie ze po zrobieniu wszystkiego nikt tego nie sprawdzil jeszcze raz.Mowisz glupia naklejka,ale wlasnie ta glupia naklejka mnie np.jako potencjalnego klienta zniechecila do zakupu.Nie do konca profesjonalne podejscie,przynajmniej Variphone.Zreszta wystarczy porownac UM56 zrobiona w Stanach i Europie.Na Europe wyglada jak wlasnie taka zrobiona od niechcenia.Ale widocznie wszystko w Europie dostajemy gorszej jakosci (mam nadzieje,ze ACS zmieni moje podejscie) od kolegow zza wielkiej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleście się uwzięli na to "k" zamaist "ł" :D Widocznie nie mieli technicznej możliwości użyć polskiego znaku, to użyli literki najbardziej podobnej graficznie. Skąd obcokrajowcy mają wiedzieć, że "ł" brzmi jak "w" w angielskim, i że "ł" to przeróbka "l" "Slawomir" i Skawomir" wygląda dla mnie tak samo źle - czytaj: tak samo dobrze :P

W ogóle to Michak jestem ;):lol:

Co do ES2 - przydałaby się informacja zbiorcza, ile kosztuje cała impreza, z audiologiem i podróżami włącznie? Gdzieś to oliver pisał na forum i sumę pamiętam, ale w recce nie znalazłem. Nie wątpię, że ES2 są najlepsze, ale czy nie można mieć czegoś prawie tak dobrego za ułamek tej ceny i nie wychdząc z domu? ;)

Poza tym to stwierdzenie, że sobie nie posłucham przed zakupem, bo są custom... To mnie nie przekonuje do wydania dużej kasy. Jak mi nie przypadną do gustu, to co? Zwrot słuchawek do Westone i kasa z powrotem? Ciekawe, czy audiolog i kolej też oddadzą kasę? :D No i nie mam możliwości odsprzedania customowych słuchawek. :( Bida.

Czy jest na przykład możliwe właściwe dobranie ampa, źródła i słuchawek tak, żeby grało to równie dobrze jak ES2, czy zawsze znajdzie się taki zestaw sprzętu, w którym ES2 w roli słuchawek będą najlpesze i nie ma na to rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytalem wlasnie Marke Med czy istnieje mozliwosc wydobycia wnetrznosci z ES2 i zalania ich w masie o nowym ksztalcie - biore pod uwage taka ewentualnosc ze jak ACS okarza sie lepsze to sprzedam wtedy ES2 i ktos z niskie pieniadze bedzie mogl ja nabyc.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem dzisiaj odpowiedz od Andy`ego z ACS.Cytuje:

Hi Adam,

 

Thanks for your mail and thanks for choosing the T2's. I'm sure you won't be disappointed.

 

The best place to get the impressions will be:

David Ormerod Hearing Centres, Boots the Opticians, 145-159 High Street, Perth. Telephone 01738 639793. They may not be familiar with the T2, but will be able to take the impressions and supply the product to you. If you do it this way, I wouldn't be able to do anything on the price for you, because they will be supplying you with the product.

 

I'm happy to offer you a discount for the two pairs, but you would need to find somewhere that would be prepared to take and sell you the impressions only. David Ormerods wouldn't do this, but Perth Hearing Centre might, or the local audiology clinic at the hospital.

 

 

Sometimes, the clear silicone can change in colour when it reacts with certain types of skin and in different environments. The black version with the silver cables looks very cool and won't discolour.

 

If you need any more information, please don't hesitate to contact me.

 

Best wishes

Andy

 

Czyli jednak silikon moze troszke zolknac.Tutaj Oliver jednak miales racje.Ale cieszy mnie fakt,ze bede mogl liczyc na jakis rabacik przy zakupie dwoch par dla mnie i dla dziewczyny,ale tylko w momencie kiedy wykupie od audiologa odlewy i wysle je osobiscie do ACS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja naprawde dobrze wszystkim zycze i nie pisalbym tak gdyby tak nie bylo.... :)

 

Fakt, czarne sluchawki i srebrny kabelek z pewnoscia wygladaja zabojczo ale chcac nie chcac czarne sluchawki beda sie rzucac w oczy, bynajmniej w kraju jakim jest Polska u osobu z krotkimi wlosami ;) a srebrny kabelek zauwazony gdzies przez kogos moze byc tylko powodem do..... moze wyolbrzymiam ale nie powiecie mi ze tak nie moze sie zdarzyc.....

 

Osobiscie w tym wzgledzie nie ide na wyglad bo sam tego nie widze a malo kto wie ze to sluchawki, conajwyzej pomysla o nie ze jestem gluchy i nosze aparat sluchowy :D a takie sluchawki pod kolor skory moga byc praktycznie niezauwazalne skoro podchodza do mnie ludzie i pytaja o godzine :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie w Polsce to wszystko sie moze zdarzyc.Niby na co zlodziejowi takie sluchawki ,ale co tam ukradnie a pozniej nawet nie wiedzialby jak zalozyc.Dostale maila od ACS wczoraj,ale cyuje go dziisiaj dla informacji zainteresowanych kupnem.

 

Hi Adam,

 

You may find if you ring all of the dealers near to you and say you want 2 sets of T2's that they may offer you a small discount. It's worth a try. Alternatively, you could ask how much they would charge for a set of impressions.

 

I would offer you a 10% discount (£100.00) on the 2 sets, so you can work out which course would be the best for you.

 

We have quite a few users in Poland and Eastern Europe - in fact, I am going to Lublin tomorrow as we are intending to set up ACS Poland to manufacture and market our products for that area.

 

Let me know if I can be of further help.

 

Best wishes

Andy

 

Czyli wszystko wskazuje na to,ze ACS prwdopodobnie z pomoca root`a (on jest z Lublina) planuje otworzyc swoj wlasny zaklad i filie produkujaca sluchawki w Polsce.Bardzo ciekawa informacja.Ciekawe tylko ile to moze potrwac.Pewnie z rok.To akurat tyle zebym ogarnal anglika,a pozniej moze zalapie w ACS Poland jakas fajna fuche:)Ale o tym to pewnie bede musial porozmawiac osobiscie z Andy`m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam wszystkich z pochmurnej i deszczowej Szkocji:)

Mieszkam w Crieff,ale specjalnie w czwartek pojechalem do Dundee na spotkanie z Davidem Ormerodem,audiologiem polecanym przez ACS i zostaly zrobione odlewy dla mnie.Sam proces byl identyczny jak podczas robienia odlewow do UM56,jednak silikon byl niebieski i po zakonczeniu duzo bardziej miekki niz ten w Polsce.Zapytalem czy nie ma mozliwosci zeby odlewy sie odksztalcily podczas przeylu poczta,ale David zapewnil mnie,ze nie ma takiej mozliwosci.Coz wpalcilem 499 £ i teraz pozostaje mi czekac na moje cudenka.Poprosilem Andy`ego z ACS zeby odrobine przyspieszyl moj proces i prawdopodobnie dostane sluchawki za okolo 2,5 tygodnia.Zamowilem je w kolorze czarnym z czarnym kablem w wersji soft (1.5m dlugosci),plugiem w ksztalcie litery L,bez memory cable chociaz jak rozmawialem z Pania z Advanced to powiedziala,ze juz calkowicie odeszli od memory cables,metalowe etui bedzie rowniez czarne z imieniem i nazwiskiem na gorze.Moja wersja bedzie over the ear tzn,ze kabelek bedzie top exit czyli mniej wiecej na srodku sluchawek co pozwoli na noszenie ich jak Westone UM2 za uchem.Nie wiem ktory model otrzymam,gdyz powiedzialem,ze jest mi to obojetne czy T2PRO czy T2i.Wazne zeby zostaly spelnione moje wszystkie warunki.Czyli wybor pozostaje dla Andy`ego.Najsmieszniejsze jest to,ze kupilem je sobie po pierwszych dwoch tygodniach pracy i jest to w zasadzie moj pierwszy powazny zakup w UK,niemniej NAJWAZNIEJSZY!!!W Polsce musialbym zbierac okolo 2 miechow nie wydajac kasy na nic.A tu jeszcze zostalo mi prawie 100 £.Fajnie.

Teraz nie pozostaje nic innego jak tylko uzbroic sie w cierpliwosc i czekac.Ale to bedzie najtrudniejsze ,bo przeciez czekam na jedne z najlepiej brzmiacych sluchawek na swiecie.Prawdziwy high-end.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba transakcja bezgotowkowa co ? Kurcze chcialbym chociaz przez godzine zobaczyc jak graja UM2 nie mowiac juz o wyzszej klasie - powinni jakies odsluchowe auta zrobic i by taki TIR przyjezdzal na zamowienie usera i prezentowal sprzet wiecie cos jak mammobus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wyższa klasa " to rzecz bardzo względna , :)

 

Żebyś w przyszłości się nie rozczrował - nie ma takich słuchawek

które mogłyby zadowolić wszystkie gusta i zagrać dobrze w kazdym zestawieniu.

 

To że niektórzy przekładają na przykład E 4 lub Er 4 nad E 500 , E 5 czy UM 2

to nie przypadek . Wszystkie dwu -driverowe IEM-y są bardzo bezpośrednie

i grają "namacalnym" dzwiękiem ale sa zle zbalansowane po prostu.

 

Dlatego takie opinie o UM 2 jak ov Darkness`a na ostanim meetcie u Duke`a

że UM 2 w jego mniemaniu grają znacznie gorzej niż jego Panasonici RP-HG20

nie są znowu tak bardzo rzadkie . :D

 

UM 2 oczywiście potrafią zagrać super , ale lubią one skromną

kamareralną i niezbyt "gęstą " muzykę > wtedy ich sposób grania - bardzo bliski

i pełen podbarwień znakomicie się sprawdza . Przy dużych składach i szerokiej

scenie muzycznej Westone kompletnie się gubię . Podobnie jest z UE5pro i Shure E 5

 

Z kolei wszystkie triple driver IEM są bardzo dobrze zbalansowane

, ale nie wiedzą co to bezpośredniość i graja bardzo podobnym dzwiekiem .. jak IEMy

z jednym przetwornikiem . :D Pomiędzy E 500 a E 4 nie ma jakieś przepasci

jakościowej .To w sumie bardzo podbne słuchawki . :)

 

W przypadku IEM-ów trudno więc mówić o szkolnej gradacji klas .

To raczej uniwersytet z samodzielnymi katedrami. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

getz, wprowadziłeś trochę zamentu w mojej głowie. Otóż już od pewnego czasu myślałem nad zmianą E3 na E4 (E3 są dla mnie lekko przebasowione, jak na nich słucham to podbijam tony wysokie na EQ), ale po recenzji E500 zaczołem myśleć właśnie nad nimi. A teraz ty piszesz że w sumie nie ma wielkiej różnicy w brzmieniu pomiędzy E4 a E500. Więc jak to w pewnej tandetnej reklamie było "skoro nie widać (słychać) różnicy, po co przepłacać?". Najgorsze że nie mam jak porównać brzmienia tych słuchawek :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnicę masz głównie w basie i średnicy - oczywiście E 500

mają znacznie lepiej kontrolowany , sprężysty i nie rozlewający

się bas . Poza tym posiadają bogaty tak zwany wysoki bas i średnicę -

w E4 bas jest , ale niskie dzwięki są trochę jednowymiarowe .

 

Ale z kolei prezencja , a zwłaszcza sama góra pasma przenoszenia

w E 4 jest chyba jednak ciekawsza niż w E 500 . W sumie oba modele

mają dosyć podobną sygnaturę dzwięku , ale na pytanie czy warto

płacić dwa razy więcej musisz jednak odpowiedzieć sobie sam . ;)

 

Wszystko zależy od muzyki której słuchasz - jeżeli pewne

"rozmazanie " basu i wycofanie niskiej średnicy w E 4 nie będzie

przeszkadzać , to może zamiast wydawać wszystkie pieniądze na E - 500

kup sobie rzeczywiście "czwórki" + amp słuchawkowy u Lazio ( E 4 powinny

zyskać więcej na amplifikacji niż 500-tki ) i jeszcze Sennheisery HD 595

na dokładkę . Sam myślę , że chyba nie straciłbyś wiele na takiej " wymianie " :D

 

PS Może jeszcze Forza Lazio coś napisze o relacji charakterystyk E 500 i E 4 ?

Zdaje się że w tych dniach to właśnie On jest na naszym forum

najbardziej kompetentny w tej materii . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich z pochmurnej i deszczowej Szkocji:)

Mieszkam w Crieff,ale specjalnie w czwartek pojechalem do Dundee na spotkanie z Davidem Ormerodem,audiologiem polecanym przez ACS i zostaly zrobione odlewy dla mnie.Sam proces byl identyczny jak podczas robienia odlewow do UM56,jednak silikon byl niebieski i po zakonczeniu duzo bardziej miekki niz ten w Polsce.Zapytalem czy nie ma mozliwosci zeby odlewy sie odksztalcily podczas przeylu poczta,ale David zapewnil mnie,ze nie ma takiej mozliwosci.Coz wpalcilem 499 £ i teraz pozostaje mi czekac na moje cudenka.Poprosilem Andy`ego z ACS zeby odrobine przyspieszyl moj proces i prawdopodobnie dostane sluchawki za okolo 2,5 tygodnia.Zamowilem je w kolorze czarnym z czarnym kablem w wersji soft (1.5m dlugosci),plugiem w ksztalcie litery L,bez memory cable chociaz jak rozmawialem z Pania z Advanced to powiedziala,ze juz calkowicie odeszli od memory cables,metalowe etui bedzie rowniez czarne z imieniem i nazwiskiem na gorze.Moja wersja bedzie over the ear tzn,ze kabelek bedzie top exit czyli mniej wiecej na srodku sluchawek co pozwoli na noszenie ich jak Westone UM2 za uchem.Nie wiem ktory model otrzymam,gdyz powiedzialem,ze jest mi to obojetne czy T2PRO czy T2i.Wazne zeby zostaly spelnione moje wszystkie warunki.Czyli wybor pozostaje dla Andy`ego.Najsmieszniejsze jest to,ze kupilem je sobie po pierwszych dwoch tygodniach pracy i jest to w zasadzie moj pierwszy powazny zakup w UK,niemniej NAJWAZNIEJSZY!!!W Polsce musialbym zbierac okolo 2 miechow nie wydajac kasy na nic.A tu jeszcze zostalo mi prawie 100 £.Fajnie.

Teraz nie pozostaje nic innego jak tylko uzbroic sie w cierpliwosc i czekac.Ale to bedzie najtrudniejsze ,bo przeciez czekam na jedne z najlepiej brzmiacych sluchawek na swiecie.Prawdziwy high-end.

Pozdrawiam

 

 

:) mysle, ze napewno bedziesz zadowolony. gratuluje :)

Odlewy David'a Ormerod'a sa ok (mogles trafic gorzej;) ), takze spoko :). Te nowe kable sa naprawde swietne (srebrne i czarne), roznice poczujesz odrazu- mam nadzieje, ze mowimy o tym samym kablu, bo Twoj bedzie w wersji niestandardowej; nie wymagaja tez zadnych "memory cables". Jesli miales juz do czynienia z kablami jakiejkolwiek innej firmy (UE, Shure, Etymotics, Sensaphonics, Westone) sam zobaczysz :). Powoli odchodzi sie od nazywania ich T2PRO/T2i- teraz prawdopodobnie beda wszystkie T2 (z kablem "over the ear"- w okolicach "tragus" mniej wiecej, oraz z "wyjsciem tradycyjnym"- zwisajace z ucha jak wiekszosc sluchawek- mniej wiecej w podstawie "concha ball"). Te pierwsze byly nazwane T2PRO, drugie T2i.

 

"Wyższa klasa " to rzecz bardzo względna , smile.gif

 

Dokladnie

 

Żebyś w przyszłości się nie rozczrował - nie ma takich słuchawek które mogłyby zadowolić wszystkie gusta i zagrać dobrze w kazdym zestawieniu.

 

Poniewaz nie ma dwoch takich samych par uszu. Mnostwo jednak zalezy od "zestawienia".

 

Wszystkie dwu -driverowe IEM-y są bardzo bezpośrednie i grają "namacalnym" dzwiękiem ale sa zle zbalansowane po prostu.

 

Istnieja dwie szkoly;)- o trzeciej nie wspominam :)- o "pelnosci" i przewadze jednego przetwornika nad "pelnoscia" tych z dwoma, polaczonych passive crossover (roznego rodzaju). Fakt, trzeba posluchac "wlasnym uchem", ale roznice sa czasem ogromne. Testowalem modele wiekszosci IEM's (nie wszystkie oczywiscie) i da sie to zauwazyc. W gre wchodzi rowniez cel przeznaczenia sluchawek- profesjonalny odsluch sceniczny, czy sprzet do sluchania muzyki)- to czasem dwie rozne rzeczy... Nie mam niestety zbytnio czasu na wywody aktualnie. Z tym, ze wszystkie sa "zle zbalansowane" to poprostu nieprawda. A jesli przez "namacalnosc" dzwieku masz na mysli sygnature dzwiekowa to nie ma na swiecie zadnego glosnika i zadnej sluchawki, ktora by tego nie miala.

 

Z kolei wszystkie triple driver IEM są bardzo dobrze zbalansowane, ale nie wiedzą co to bezpośredniość i graja bardzo podobnym dzwiekiem .. jak IEMy

z jednym przetwornikiem . biggrin.gif Pomiędzy E 500 a E 4 nie ma jakieś przepasci

jakościowej .To w sumie bardzo podbne słuchawki . smile.gif

 

Tak wogole nie jest. Najblizej "zbalansowania" ze wszystkich triple-driver IEM's jakie slyszalem podchodza UE-10 Pro, ES3 (to sie wyklucza samo przez siebie), a z uniwersalnych: E500 (2 przetworniki basowe polaczone jednym portem wylotowym i w miare kiepskim crossover daje taki, a nie inny efekt), Triple.fi 10 Pro (szkoda gadac). Nie mowie, ze czesc wymienionych sluchawek nie charakteryzuje sie jako tako "zbalansowanym" dzwiekiem (problem w tym jak sie charakteryzuje i w jakim stopniu).

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności