Skocz do zawartości

Zmiany w Komisie - by żyło się lepiej


Rekomendowane odpowiedzi

Proponuje zamknac forum bo obsluga gdy forum dziala musi cos robic. W glowach wam sie po.... bardziej swieci od papieża. Jak mam poinformowac ze cos zostalo sprzedane? Czekac 7 dni i odpowiadac na @, pw itp?

 

Forum jest dla userow nie dla was. Przebywanie na forum ma dawac przyjemnosc opcowania z takimi samymi freakami. Jedyne dzialy ktore przyciagaja do forum to komis i co kupic.

 

Wysłane z mojego ITQ700 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez WojtekC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Proponuje zamknac forum bo obsluga gdy forum dziala musi cos robic. W glowach wam sie po.... bardziej swieci od papieża. Jak mam poinformowac ze cos zostalo sprzedane? Czekac 7 dni i odpowiadac na @, pw itp?

 

Wojtku

Coś za coś. Zawsze jakaś zmiana jest kosztem innej zmiany. Było tak od zawsze. Zawsze było grono narzekających

 

Poinformować o sprzedaży możesz na dwa sposoby

 

1. po co informować kogokolwiek ? Wystarczy raport. Moderatorów jest tyle że zniknie w przeciągu kilkunastu minut

2. piszesz że przedmiot został sprzedany tylko co dalej. Będzie tak wisiał i zabierał miejsce dopóki jakiś moderator go sam nie zauważy ?

 

Na twój wniosek umieszcze dopisek że przed upływem 5 dni można dodać posta o sprzedaniu przedmiotu ale i tak należeć do obowiązków użytkownika będzie zaraportowanie go

 

-----

 

dla niezadowolonych. Nie powinno być obecnie problemów z zauważeniem regulaminu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś Orwella? Kuba robisz swój folwark. Wszystko ok jak sprzedajesz jedną rzecz. W momencie kiedy kilka rzeczy traci to sens. Po co informować? Żeby nie mieć zapytań o dany przedmiot, żeby nie tracić czasu. Jak komis przeszkadza usunąć. Jak użytkownik przeszkadza usunąć. Jak gość pluje w twarz zamknąć oczy. Zmianami to sie zajmijcie od strony technicznej i uporządkowania działów ze śmieci.

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Wszystko jest jasne, widoczne dla nas, a zamykane są niemal od razu, bo to dwa kliki. Akurat zamknięcie oferty jest tak banalne, że sam nie wiem czemu ludzie mają z tym problem.


Jak użytkownik przeszkadza usunąć.

 

Bycie natrętem to jedno, ale póki nie łamie regulaminu - no can do. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wystawiam 3 rzeczy a jedna sie sorzedala to co mam robić? Raportowac? Musimy byc konkurecyjni przyjaźni dla wszystkich. Nie dla grupy kolesiow.

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idę o zakład, że jeszcze przez pewien czas będzie masa sytuacji z niepozamykanymi tematami. To jest kuriozum, bo przecież tyle było mówione o tym aby zaraportować swój temat, a nie liczyć na to, że Moderator go sam zauważy. Pomagajmy sobie nawzajem zamiast liczyć na to, że ktoś wyręczy nas w NASZYCH obowiązkach ;)

@WojtekC - jak sprzedałeś jedną rzecz to skreślasz ją w opcji "edytuj" (jest tam ikonka przekreślonego "S" - zaznaczasz tekst, klikasz i po bólu). Jeśli nie ma opcji "edytuj", bo po czasie zniknęła to można zaraportować swój pierwszy post w temacie z dopiskiem "proszę o usunięcie pozycji nr X z dopiskiem "sprzedane". Na bank taka adnotacja szybko się pojawi :)

Edytowane przez nismovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nismo - nie kuriozum, a kuzorium;)...nawiązując do prblemu poruszonego przez Wojtka uważam, ze należałoby wprowadzić albo opcje nieograniczonej możliwości edytowania pierwszego posta, albo przywrócić opcje automoderacji tak, aby każdy użytkownik mogl sam przenieść temat do archiwum...

Nismo - nie kuriozum, a kuzorium;)...nawiązując do prblemu poruszonego przez Wojtka uważam, ze należałoby wprowadzić albo opcje nieograniczonej możliwości edycji pierwszego posta albo przywrócić automoderacje da użytkowników...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja potrafię znaleźć dział, ale powiedz mi co mam wybrać jak chcę przenieść temat do archiwum, bo tam już go nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nigdy nie robiłem tego ręcznie w ramach komisu, a tylko za pomocą Topic Moderation -> Komis SPRZEDANE (pisownia oryginalna). Tudzież odpowiednio Kupione, Zamienione. Tak jest niezwykle prosto i szybko. Wątki od razu przenoszone są do odpowiedniego działu Archiwum.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja potrafię znaleźć dział, ale powiedz mi co mam wybrać jak chcę przenieść temat do archiwum, bo tam już go nie widzę.

 

Ja zawsze klikam z komisu "Komis SPRZEDANE" to definitywnie zamyka temat i dostaje ikonę "zamek" bo ta druga opcja tylko przenośni do archiwum chyba.

 

Evil gdzie jest Topic Moderation ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak wystawiam 3 rzeczy a jedna sie sorzedala to co mam robić? Raportowac? Musimy byc konkurecyjni przyjaźni dla wszystkich. Nie dla grupy kolesiow.

 

Wojtku czytaj ze zrozumieniem. Specjalnie na twoją prośbe wprowadziłem wyszczególnienie w temacie że o sprzedaży konkretnego przedmiotu poinformować w temacie możesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak jest bałagan w tym komisie, przed tymi wszystkimi zmianami przede wszystkim podzieliłbym forym "sprzedam na działy" przynajmniej na słuchawki/odtwarzacze/akcesoria/inne. Bo wchodze do komisu, chce kupić słuchawki albo odtwarzacz na forum słuchawkowym, a widzę zwykle same telefony i tablety ; ) Na head-fi jest to w miare rozsądnie podzielone, poza tym, można napisać w swoim wątku że coś jest sprzedane, i jakoś to nikomu nie przeszkadza. Idealnego reglaminu i tak nie wymyślicie, a im będzie bardziej skomplikowany, tym trudniej będzie zwykłemu użytkownikowi sprzedać swój sprzęt. Handlarz sobie zawsze poradzi, w końcu zarabia na sprzedaży i ma czas na jak najkorzystniejsze sprzedanie swojego produktu. Takie utrudnienia niestety zawsze godzą w bogu ducha winnych userów. Ale to tylko moje 3 grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bo wchodze do komisu, chce kupić słuchawki albo odtwarzacz na forum słuchawkowym, a widzę zwykle same telefony i tablety ; ) Na head-fi jest to w miare rozsądnie podzielone, poza tym, można napisać w swoim wątku że coś jest sprzedane, i jakoś to nikomu nie przeszkadza

 

Możliwe że znów to zostanie wprowadzone. Nie wykluczam tego. Jednakże sytuacja taka będzie wiązała się z wywaleniem wszystkiego z komisu i zamknięciem wszystkiego na dzień przynajmniej

 

------

 

Jednakże musi zostać rozwiązany pewien problem który kiedyś spowodował zamknięcie tych działów. Mianowicie co ze sprzedażami kilkunastu przedmiotów gdy ktoś sprzedaje w jednym (odtwarzacze, wzmacniacze, słuchawki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Bo wchodze do komisu, chce kupić słuchawki albo odtwarzacz na forum słuchawkowym, a widzę zwykle same telefony i tablety ; ) Na head-fi jest to w miare rozsądnie podzielone, poza tym, można napisać w swoim wątku że coś jest sprzedane, i jakoś to nikomu nie przeszkadza

 

Możliwe że znów to zostanie wprowadzone. Nie wykluczam tego. Jednakże sytuacja taka będzie wiązała się z wywaleniem wszystkiego z komisu i zamknięciem wszystkiego na dzień przynajmniej

 

------

 

Jednakże musi zostać rozwiązany pewien problem który kiedyś spowodował zamknięcie tych działów. Mianowicie co ze sprzedażami kilkunastu przedmiotów gdy ktoś sprzedaje w jednym (odtwarzacze, wzmacniacze, słuchawki)

 

Wtedy po prostu takiego jednego tematu nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Wtedy po prostu takiego jednego tematu nie będzie.

 

Zaraz zaraz a to swięte oburzenie że musze wystawiać 10 tematów żeby sprzedać swoją kolekcje

 

nie będzie jednego tematu do mixów, ale jeżeli jeden chce wrzucić w dziale sprzedam słuchawki kilka par słuchawek to musi to zrobić jednym tematem. tak samo jeżeli będzie chciał sprzedać kilka playerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy to ja sobie pójdę gdzieś indziej. Kogo to boli ze ktos ma 10 rzeczy do sprzedania. Dla mnie jako usera super moze cos kupie, jako mp3store super bo liczy sie ruch na forum. Każdy user to potencjalny klient.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zabrania się:

  • Sprzedaży cudzej własności
  • Ponawiania oferty przed upływem 5 dni (zaliczamy do tego podbicie oferty, zmiane jej warunków cena, opis) UWAGA! : Jedyną możliwością wcześniejszego posta jest informacja o sprzedaży przedmiotu
  • Prowadzenia licytacji przedmiotu oferty, chyba że oferta prowadzi do licytacji allegro
  • Prowadzenia dyskusji (od tego są inne kanały typu: cała reszta forum, PM, mail, dowolny komunikator, telefon etc.).

 

Co to znaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że oznacza to iż jeśli sprzedajesz np. Sansę Clip+, jakiegoś Soniacza i iModa to jak po 3 dniach od któregoś bumpa pójdzie Ci Clip+ (i nie możesz edytować pierwszego postu) to możesz dopisać "Clip+ sprzedany" ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności