Skocz do zawartości

Zmiany w Komisie - by żyło się lepiej


Rekomendowane odpowiedzi

Mi obecna forma komisu odpowiada i może tak już pozostać. Są jednak dwa usprawnienia, które chętnie bym zobaczył.

 

Po pierwsze znikająca możliwość edycji pierwszego posta i tytułu... Czasami oferty stoją w komisie miesiącami, a edytować można chyba tylko przez pierwsze 2 tygodnie. Po co to utrudnienie? Często w międzyczasie stan przedmiotu ulegnie zmianie, pojawią się jakieś gratisy, cena się zmieni.... i wszystko trzeba pisać w kolejnych postach. Zupełnie tego nie rozumiem.

 

Kolejna sprawa to zakaz komentowania. Tak wiem, wszyscy są 'na nie'. Ale proszę sobie zobaczyć, jak to wygląda na forum nhl (notebookcheck). Możliwość komentowania z jednoczesnym zakazem podbijania. I każda wypowiedź jest wartościowa, a nie jakieś durne 'UPy'. Poza tym jak oferta jest słaba i niewarta zainteresowania, to szybko znika z pola widzenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, to mam konkretne pytanie, sprzedaje DX'a, piszę w poście, że brak rezerwacji, a ktoś odpowiada, że rezerwuje do czasu odp. na pw,

ten ktoś ma u mnie rezerwację, ale jak czas ustalony na pw na rezerwację mija to co? mogę odpowiedzieć w kolejnym poście, że rezerwacja nieaktualna? inni zainteresowani przeczytawszy, że jest rezerwacja, bez żadnej informacji o tym że jest odwołana, nie będą o tym wiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł soulreavera jest spoko. bo co z tego, że ja nie uznaję rezerwacji czy dogaduję się na PW, jak kupujący mogą mi zaspamować temat wypisywaniem o rezerwacjach. oczywiste jest, że często jak osoba wchodzi w temat i widzi hasło rezerwacja to nie dopytuje się jaki jest status tylko odpuszcza a może być tak że rezerwacji nigdy nie było.

Edytowane przez shakur1996
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do upowania to nie można dodać specjalnej zakładki np. "podbijam" dostępnej tylko dla autora posta w komisie?

Nie byłoby potrzeby "upowania" w postaci oddzielnego posta, a gdyby zrobić ograniczenie, że nie można użyć takiego "upa" przed terminem 5 czy 7 dni (zakładka aktywna dopiero po tym czasie) nie byłoby potrzeby pilnowania terminów i nikt nie byłby karany bo nie byłoby możliwości popełnienia takiego wykroczenia czy błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dalej nieco przeszkadzające w przeglądaniu i zaśmiecające komis jest tworzenie przez niektórych po 10 tematów a w każdym osobno woreczek na słuchawki, wylutowany kabelek, wtyczka. Mam pomysł, żeby podejść do tego z nieco innej strony - nie narzucać ograniczenia w ilości tematów na użytkownika, a zamiast tego wprowadzić np zakaz tworzenia nowego tematu, dopóki w poprzednim ilość oferowanych przedmiotów (różnych, żeby nie było, że ktoś sprzedaje 10 woreczków w 4 tematach) nie przekroczy np. 3. W tytule nazwy przedmiotów powinny się spokojnie zmieścić w taki sposób, żeby były rozpoznawalne, a co za tym idzie, mogły skusić zainteresowanych do zapoznania się z ofertą.

Edit: choć obecne zmiany dla mnie są i tak bardzo na plus :).

Edytowane przez Piotrus1910
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dalej nieco przeszkadzające w przeglądaniu i zaśmiecające komis jest tworzenie przez niektórych po 10 tematów a w każdym osobno woreczek na słuchawki, wylutowany kabelek, wtyczka. Mam pomysł, żeby podejść do tego z nieco innej strony - nie narzucać ograniczenia w ilości tematów na użytkownika, a zamiast tego wprowadzić np zakaz tworzenia nowego tematu, dopóki w poprzednim ilość oferowanych przedmiotów (różnych, żeby nie było, że ktoś sprzedaje 10 woreczków w 4 tematach) nie przekroczy np. 3. W tytule nazwy przedmiotów powinny się spokojnie zmieścić w taki sposób, żeby były rozpoznawalne, a co za tym idzie, mogły skusić zainteresowanych do zapoznania się z ofertą.

Edit: choć obecne zmiany dla mnie są i tak bardzo na plus :).

Jaki problem wstawię 20 ogłoszeń w każdym co innego wtyki gniazda kabelki woreczki pierdółki i komis poleci w kosmos bo będę tylko ja :D

Atam taki spam że zaczną ludzie rzygać ofertami :D

Zrobimy akcie w 5 i to unicestwi komis ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy, że było by ograniczenie na 2 tematy założone w ciągu 7 dni.
Moderatorzy przypuszczalnie będą musieli przekopywać się przez tematy i sprawdzać, czy ktoś nie założył nowego tematu tylko po to, żeby sobie podbić ogłoszenie, bo w starym nie chciało mu się sprzedać, a wykorzystał podbicie, czy cokolwiek innego. Do tej pory (chyba) nikt jeszcze na to nie wpadł. Przy dużej ilości nowych tematów stwarza się możliwość bezkarnego podbijania np. co 3 dni, bo skoro drugi temat z tą samą ofertą jest już na drugiej stronie, to kto to zauważy...

Jesteśmy takim narodem (niestety), że każde nałożone na użytkownika ograniczenie stwarza w nim chęć znalezienia jego obejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnej formie rozumiem to tak, że po 7 dniach od wystawienia ostatniego ogłoszenia z tych dwóch, które są regulaminowe, można zrobić kolejne. I wtedy robimy kolejne z np. pojedynczym przedmiotem (który de facto jest już w starym ogłoszeniu), żeby nie wzbudzać podejrzeń i mamy możliwość "cichego" podbicia oferty.

Wiadomo, że jeśli ktoś ma dobrą pamięć i przegląda komis na bieżąco, to bez problemu takie "wałki" wyłapie, ale zapewne chętni się znajdą i wykorzystają każdy gorszy dzień moderacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę o tym o czym pisał mi w feedzie Nismo, tj. o użytkowniku Artekk. Jeśli docelowo chce założyć np. 10 tematów, to je założy również pod szyldem limitu 2 topics per week. Zakłada 2 w jednym tygodniu ze słuchawkami, potem 2 w kolejnym itd., a potem podbija za jednym zamachem wszystkie 10 = ściana wątków. Zrobił to regulaminowo, problem wciąż jest ten sam.

 

Dlatego po namyśle jednak skłaniałbym się w stronę ilości aktywnych wątków sprzedażowych na usera. Artekk jest bardzo dobrym przykładem na którym i tu przedstawić można sens tej propozycji - jeśli miałby limit tych 3 wątków to byłby automatycznie zmuszony do zamykania i łączenia ze sobą ofert. Może mieć 500 rzeczy, ale sprzedać je będzie mógł w trzech własnych "bazarkach" nie zalewając przy tym całych stron komisu.


+ odpada nam problem o którym mówił rytek.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podzielmy może dział sprzedam na: źródła (DAPy, DACe, CD playery), wzmacniacze (wzmacniacze przenośne, stacjonarne), słuchawki (wszelkiej maści), muzyka i inne (akcesoria do słuchawek, źródeł, wzmiacniaczym, w tym opaski, kable, opampy). Każdy user mógłby mieć po jednym temacie w każdym z poddziałów z prawem do edycji tematu gdyż jakby wrzucał nowy produkt w swój temat musiłby zmienić temat (a po co w takie technikalia angażować moderację). Podbijanie co 5 dni (zgodnie z ostatniem rozumiem czyli każdy nowy post czy jako up czy jako nowa cena to podbicie; podbicia nie stanowi edycja pierwszego postu). Zakaz postowania przez kupujących w tematach; tylko sprzedający robili by up'y albo edytowali posty; wszelka dyskusja, rezerwacje na PM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności