Skocz do zawartości

Jak zaczęła się wasza przygoda z światem audio?


piotrek1004

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w dniu dzisiejszym porozmawiajmy o tym jak zaczęła się wasza przygoda z światem audio.

Jeżeli taki temat już jest to proszę moderatorów o usunięcie tematu a mój post o przeniesienie do tematu.

Ja to w sumie niedawno zacząłem się interesować światem audio bo jakieś 4 lata temu bo potrzebowałem słuchawki do swojego nowego telefonu czyli fali 1 no stwierdziłem że nigdy na słuchawki które mam to uszy więdną coś wtedy mi się przedstawiało i stwierdziłem dość słuchawki za 5 zł w kiosku( chociaż sam takie mam czyli philips 3590 ). Pierwszy mój poważniejszy zakup to były słuchawki creative hq-1400 kupione w saturnie za około 100 zł miałem do wyboru wtedy albo sennki hd 201 albo te hq-1400. Mam je do tej pory i gdyby nie pałką który jest popękane to by mi dalej służyły, i stwierdzam że wtedy to był całkiem niezły wybór. Następnie przyszedł czas na słuchawki też nauszne ale o klasę wyżej czyli CAL-e po wnikliwym studiowaniu tego forum. Później przyszedł czas na doki czyli SoundMagic e30 które mi poleciliście byłem z nich bardzo zadowolony ale gdzieś mi one przepadły. A pierwszy mój poważniejszy odtwarzacz muzyki to był samsung wave 1 a teraz clip+ i ipod video.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw Walkman na kasety- eminem, paktofonika i muzyka elektroniczna. Ok 11 lat temu.

Później kupiłem mp3 z twardym dyskiem Philipsa wraz z oryginalnymi pchełkami :D To było jakieś 8 lat temu.

Potem pierwsze poważne mp3- Samsung K5 bodajże? Niestety popsułem go i tak zaczęła się zabawa z naprawianiem :) Później pchełki Philipsa i epki i wtedy zaczęła się zabawa, Samsung P2 i CAL!. Do dziś przewinęło się sporo sprzętu przez ręce, ale również ze względu na recablingi i naprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacjonarnie - Kasprzak kuzynka, a później na własność jakiś jamnik i niezapomniane chwile z Fancy, Modern Talking, Gawędą i Polskimi Orłami.

Portable - kaseciak Panasonics wciągający taśmy z Armią i T.Love.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy poważniejszy zakup jakoś na początku liceum czyli około 11 lat temu. Był to discman panasonica kupiony w lombardzie za 100zł i słuchawki nauszne aiwa kupione na wystawkach z uszkodzonym pałąkiem za 8 zł. Zarówno discmana i słuchawki mam do dzisiaj. Najlepsze jest to, że pieniądze na zakupy pozyskalem zbierając ślimaki. Zajęło mi to z pomocą przyjaciół jakieś 3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie najpierw walkman Casio jakies 15 lat temu, dobry sprzet, sporo pozniej mp3 creative 512 mb czy 256 nie pamietam, nastepnie irivert10 i koss porta pro (pierwsze lepsze sluchawki) ,ktorego mam do dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś walkman Philipsa jak miałem z 10 lat. Nadal działa. Później mp3 256mb wygrana w CD-Action (Z-cyber torpedo cośtam). Jak się zepsuł paluch to kupiłem MuVo TX SE 512mb. Następny był Nano 3g 8GB. Do niego pierwsze poważne słuchawki (PortaPro). Jak mi się Porty popsuły (jack) to przy okazji rejackingu poznałem piotrusia-g i wsiąkłem w forum... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było to bardzo dawno temu, za górami, za lasami.....

Mój pierwszy sprzęcior Magnetofon - kasetowy B 113, Zakłady Radiowe im. M. Kasprzaka Warszawa, l. 1980-te, przenośny magnetofon tranzystorowy.
Później dokupiłem do niego ODBIORNIK RADIOWY JOWITA 2 IC, (
PRODUCENT - Zakłady Radiowe UNITRA-ELTRA Bydgoszcz) żeby móc nagrywać audycje radiowe.

540x405_magnetofon-kasetowy-1247572.jpg20110126850.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako młodzian wiadomo były jakieś walkmany i radiomagnetofony - grało więc było ok i sie nie zastanawiałem za bardzo nad tym. Jak poszedłem do pierwszej pracy jeszcze za czasów studenckich to stwierdziłem że kupiło by się pierwszy odtwarzacz mp3. Wtedy była to Sansa m250. Nie byłem zadowolony z stockowych pchełek więc kupiłem sobie (prawdopodobnie podróbki) sennheisery mx300. Również źle to grało, siało sybilantami i nie było basu. Zainwestowałem (wtedy dla mnie) potworne pieniędze bo 70zł w ep630 i w końcy byłem zadolony. Poużywałem ich ze 2 lata i odmówiły posłuszeństwa. Kupiłem sobie oczko wyżej aurvany live za kosmiczne 200zł. Znowu poużywałem i wtedy zaczęło się już kręcenie nosem i ciągła wymiana sprzętu. Gdybym zamiast kupić aurvany kupił kolejne epki to pewnie by mnie tu nie było :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z audio ogólnie to trudno powiedzieć.. miałem kaseciaka sharpa dużego od komunii.. jakieś discmany po drodze i walkmany.. a na "poważnie" moja uwagę do portable audio przykuł Iriver T10 kupiony od usera Radzique oraz odsłuch iemów Westone Um1 z Rio Karmą.. będzie jakoś przełom 2005/2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałem wcześnie, bo w wieku kilku (bodajże czterech) lat jak tata mi puszczał Mozarta z winyli, potem jak podrosłem to sam słuchałem z jakichś śmiesznych przenośnych radyjek i w domu zarówno kaset jak i płyt CD, potem gdy weszły MP3 to był wielki zachwyt i natychmiastowe kupno, bardzo długo miałem taką najprostszą empetrójkę co wyglądała jak pendrive, potem kupiłem sobie Creativa Stone, potem iPoda nano 5g i w sumie dopiero wtedy moja świadomość audio zaczęła rosnąć (trzy lata temu) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w dniu dzisiejszym porozmawiajmy o tym jak zaczęła się wasza przygoda z światem audio.

Jeżeli taki temat już jest to proszę moderatorów o usunięcie tematu a mój post o przeniesienie do tematu.

Ja to w sumie niedawno zacząłem się interesować światem audio bo jakieś 4 lata temu bo potrzebowałem słuchawki do swojego nowego telefonu czyli fali 1 no stwierdziłem że nigdy na słuchawki które mam to uszy więdną coś wtedy mi się przedstawiało i stwierdziłem dość słuchawki za 5 zł w kiosku( chociaż sam takie mam czyli philips 3590 ). Pierwszy mój poważniejszy zakup to były słuchawki creative hq-1400 kupione w saturnie za około 100 zł miałem do wyboru wtedy albo sennki hd 201 albo te hq-1400. Mam je do tej pory i gdyby nie pałką który jest popękane to by mi dalej służyły, i stwierdzam że wtedy to był całkiem niezły wybór. Następnie przyszedł czas na słuchawki też nauszne ale o klasę wyżej czyli CAL-e po wnikliwym studiowaniu tego forum. Później przyszedł czas na doki czyli SoundMagic e30 które mi poleciliście byłem z nich bardzo zadowolony ale gdzieś mi one przepadły. A pierwszy mój poważniejszy odtwarzacz muzyki to był samsung wave 1 a teraz clip+ i ipod video.

 

Masz lajka z avatara który zmusił mnie do ruszenia ręką w celu odgonienia muchy ale.... zaraz..... LOL :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się już urodziłem w rodzinie audiofilskiej ;) .

W wieku 5-6 lat ojciec kupił Elizabeth - Hi-End w tych czasach :D

do tego był jeszcze jakiś gramofon stereo z możliwością załadowania 10 płyt i odtwarzania ich automatycznie.

 

Elizabeth.jpg

Edytowane przez kartonik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się już urodziłem w rodzinie audiofilskiej ;) .

W wieku 5-6 lat ojciec kupił takie coś

 

 

do tego był jeszcze jakiś gramofon stereo z możliwością załadowania 10 płyt i odtwarzania ich automatycznie.

 

A co to jest? Radmor?

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja się już urodziłem w rodzinie audiofilskiej ;) .

W wieku 5-6 lat ojciec kupił takie coś

 

 

do tego był jeszcze jakiś gramofon stereo z możliwością załadowania 10 płyt i odtwarzania ich automatycznie.

 

A co to jest? Radmor?

 

Edytowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno, dawno temu pierwszy walkman, później magnetofony, m.in. Kasprzak, trochę nowsze modele, których nie pamiętam, wieża Sony (modelu także nie pamiętam). Mocniej zainteresowałam się słuchawkami, po zakupie Superluxów HD681 - naprawdę mnie wciągnęły i od tamtej pory ulepszam swoje sprzęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności