Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki 1500 pln


dzideo

Pytanie

Cześć Wam wszystkim

Chciałbym, żebście mi pomogli w wyborze sprzętu do słuchania w domu przy komputerze. Sprawa jest dość nietypowa, dlatego że jestem osobą sparaliżowaną, więc odsłuchy gdzieś specjalistycznych sklepach całkowicie odpadają... Mam budżet w wysokości ~1500 pln, a co bym potrzebował? No zapewne dac/amp i słuchawki. Teraz opiszę swe "doświadczenie" z kupnem słuchawek, pierwsze kupiłem akg 520 i pałąk pękł bardzo szybko. Do czasu kiedy były sprawne, to z racji bardzo słabego krążenia raniły mi niemiłosiernie uszy, efekt imadła był okropny to też chciałbym go uniknąć w przyszłym zestawie. Nie za bardzo pamiętam jak było z dźwiękiem w tych akg, bo ból obierał ochotę na słuchanie. Potem kupiłem cal! i tu już efekt imadła nie występował. Choć do komfortu to i daleko, to nie narzekam na wygodę, tylkokabel jest zdecydowanie za krótki. Co do tych cali to nie były rekablowane, modowane, czy też do czegoś ciekawego podpinane. Dźwięk na integrze w tych słuchawkach jest w miarę, daję całkiem sporo funu ze słuchania, choć przy jakiejś rockowej czy metalowej rezaninie dźwięk się potrafi trochę zlewać. Bas jest na wyższej głośnści, ale za dużo na jego temat nie umiem powiedzieć. Czego bym oczekiwał od nowego zestawu? Napewno sporo funu, siedzę w domu nic nie robię, to im weselej tym lepiej. Z teg co zauważyłem to lubię różne smaczki w piosenkach wynajdować, ale bez przesady nie będę siedział i liczył uderzenia talerzy. Bas musi być to oczywiste, ale subwoofera na głowie nie potrzebuję. Chciałbym w miarę możliwości zestawik uniwersalny, bo muzyki słucham najróżniejszej oprócz techno. Czytałem sporo o akg 550, wydają się w porządku tylko martwią mnie opinie o braku basu czy zbytnia neutralność. Czy to opłacalne w tym budżecie? A jak dobry wybór to co za amp czy dac do tego? Prosiłbym o odzew mimo tego, że pewnie źle post napisałem, mało(raczej nic...) opisałem co mi się podoba, czego oczekuję itp. Jeśli potrzeba Wam informacji zapytajcie, a w miarę własnych możliwości. Wyczytałem, że każdy odbiera dźwięki inaczej, to też Wam na pewno będzie ciężko coś doradzić, ale nie obawiajcie się proponować. Propozycje słuchawek proszę od razu z dopasowanym daciem/ampem, bo samemu se wbrać jakz takimi gra tak a innymi inaczej to trudno. Jeszcze raz napiszę proszę nie odsyłać do sklepów, proszę także nie pisać bym nic nie kupował bo skoro nie wiem co to lepiej pieniądze se zostawić... Zagmatwany trochę post, ale jak co to dopiszę co będzie trzeba.
Dziękuję z góry za uwagę i pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

HE 300 pięknie grają, głęboka scena, przestrzeń, średnica nie naganna, bas..troche podkreślony w wyższym podzakresie,ale w porównaniu do HD 650 które miałem okazje wcześniej użytkować grają wyżym ale lepiej kontrolowanym basem, w tej cenie ciężko znaleśc konkurenta. I wydasz zdecydowanie mniej niż 1500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

HE 300 pięknie grają, głęboka scena, przestrzeń, średnica nie naganna, bas..troche podkreślony w wyższym podzakresie,ale w porównaniu do HD 650 które miałem okazje wcześniej użytkować grają wyżym ale lepiej kontrolowanym basem, w tej cenie ciężko znaleśc konkurenta. I wydasz zdecydowanie mniej niż 1500zł.

 

Może i wyda mniej ale i tak nie starczy na dac i amp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Jesteś chyba pierwszą osobą, dla której pady HD650 są za małe .

 

Mam normalnej wielkości głowę i uszy, HD650 nie zakrywały mi ich całych, leżały fizycznie na małżowinach, co mi nie pasowało, jestem przyzwyczajony do wielkich padów z dt-150 i teraz każde słuchawki, które są mniejsze mnie denerwują :) Zdjęcie faktycznie pokazuje, że HD650 są duże, natomiast gdy miałem je na głowie to było jak napisałem wcześniej, DT-150 mają trochę większy nacisk (właściciel hd650 określił to jako "małe imadło") ale dają więcej miejsca dla małżowin.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Skoro o wiele tańsze DT-150 były lepsze (wg mnie) to z pewnością wiele innych słuchawek się znajdzie, ja niestety nie testowałem zbyt dużej ilości więc to pytanie do kogoś innego. Swoją drogą gdyby HD650 kosztowały nawet te 300zł to bym ich pewnie nie kupił ze względu na komfort - nie zakrywały mi całego ucha.

??? Jesteś słoniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
??? Jesteś słoniem?

 

Trochę kultury.

 

Uszy mam normalne, nawet mógłbym powiedzieć że małe. Pady HD650 były dla mnie zbyt małe aby je całe zakryć (w środku), mógłbym się do tego przyzwyczaić bo ogólnie to wygodne słuchawki, ale osobiście cenię wygodę takich DT-150 wyżej.

Kolega, który posiada te HD650 też stwierdził, że faktycznie DT-150 okrywają ucho a HD650 są mniejsze, a jest to człowiek o wiele drobniejszy niż ja.

Edytowane przez tybysh
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobra Panowie po powrocie z podróży kupiłem x1, a w zasadzie zamowiłem. Mam 900 złotych na dac, co można w tej cenie kupić? Czytałem o M2Tech Hiface DAC, pisze tam ktoś na necie, że dobrze gra tylko nie za bardzo z wykonaniem. Wolałbym coś raczej wyglądającego na konkretny sprzęt, a nie jak pendrive... Wzmaczniacz jakby co to będę kupował za 2-3 miesiące, także sam dac jakbyście dobrali, byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam!

Nie chcę zakładać kolejnego tematu. Spróbuję się więc podpiąć po ten bo i kwota jest OK w tytule. Ale o co mi chodzi.

Mam od lat dt-150, AKG K401 od kilku dni Fostexy T50RP, słuchałem też HD 600. Pytanie jest proste jakie następne słuchawki kupić aby uzyskać wyraźny krok jakościowy. Proszę mi wiec nie polecać ani wyżej już wymienionych HD 600 czy 650, X1, H300. Bo to nie jest skok jakościowy. Różnice są owszem ale...to nie o to mi chodzi. Bardzo lubię DT-150 a wiec kolejne słuchawki mogą być podobne. Oczekuję zwiększenia realizmu i namacalności z obcowaniem z muzkami. Rozciągniecie i rozdzielczości i separacja między dźwiękami. Sam mogę też odpowiedzieć sobie na to pytanie - kup sobie Staxy :-). Ale niestety nie mam tyle kasy :D. Poproszę o jakieś sugestie!

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mieszkam pod Kielcami...właściwie nie ma czego posłuchać. Nikt w sklepach nie ma sensownych słuchawek np już wymienionych powyżej Deononach AH-D7100 by moc je odsłuchać. A co myślicie o Hifimanach typu HE-400 lub podobnych?

Edytowane przez cypek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mieszkam pod Kielcami...właściwie nie ma czego posłuchać. Nikt w sklepach nie ma sensownych słuchawek np już wymienionych powyżej Deononach AH-D7100 by moc je odsłuchać. A co myślicie o Hifimanach typu HE-400 lub podobnych?

 

Hifimany (HE-400 i wyższe) to orto... Mogą ci się spodobać albo i nie. Ja słuchałem HE-500 i już wiem że nie chcę orto :). Jak chcesz przeznaczyć tyle kasy na słuchawki to może jednak warto też kupić bilet i się przejechać nawet kilkaset km i mieć pewność że kupisz to co chcesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

.... Oczekuję zwiększenia realizmu i namacalności z obcowaniem z muzkami. Rozciągniecie i rozdzielczości i separacja między dźwiękami...

HE400 są fajne, ale zbyt nachalną górę mają, pod tym względem HE500 są lepsze.

Co do realizmu to HE-5LE - tu masz w dobrej cenie http://forum.mp3store.pl/topic/115777-s-hifiman-he-5le/

 

Słuchałem kiedyś T-50 Mad Dog - imo nic szczególnego, zwłaszcza jeśli chodzi o naturalność, i bas bez rewelacji. No ale to porównując z HiFimanami, bo w swojej cenie są całkiem OK.

 

Z dynamików Denony D5000/D7000 - separacja i holografia na świetnym poziomie. D2000 też nie są złe pod tym względem, ale góra w nich mi się nie podoba.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

d7100 imo nie sa jakims jakosciowym przeskokiem a przede wszystkim sa po prostu inne.

posluchaj orto. he400 mi d nie urwaly. he5le juz lepiej...

posluchaj beyerow t90 i t1...

 

imo w tej klasie jedno to SQ a drugie to wlasne preferencje - rozne firmy ida w roznym kierunku w swoich flagowcach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

a sluchales dt880? T90 to sygnatura dt880, tylko wszystko lepsze. Ja zostalem przy dt990, gdyz wlasnie ich barwa mnie bardziej przekonuje. Odbieram jako bardziej naturalna... ale mam zamiar posluchac jeszcze t90 na innym torze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A co z górą nie tak? Sam z chęcią posłuchałbym "wyższych" Beyerdynamiców - T1, T90...

 

Dla mnie góra w T1 jest trochę za ostra tzw. "żyletki" :). Ale poza tym są genialne. Słuchałem ich na kolnie Perula. Jestem zły na siebie że nie przesłuchałem na Sonic Pearl a miałem okazję, myślę że tam góra była by gładsza...

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności