Skocz do zawartości

Szumy uszne (piski, buczenie, szum). Macie?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Kilka dni temu nagle ni z tego ni z owego przytkało mi lewe ucho tak specyficznie, że niedosłuch padł głównie na dolne częstotliwości, górne były przytłumione. Jako, że był to weekend, to do poniedziałkowej wizyty postanowiłem wziąć jakiś ibuprom i czekać. Po dwóch dniach nagle ucho się "odetkało", ale zaczął się jednostajny pisk. Pisk trzyma się aż do tej chwili, u laryngologa dowiedziałem się tyle co nic, tymczasowe pogorszenie odbioru niskich rejestrów tłumaczył ciśnieniem w trąbce słuchowej, a o szumie (pisku) raczej niewiele mógł powiedzieć. Jestem obecnie dość przeziębiony, prychający, mam nadzieje, że to spowodowane jakimś zapaleniem i przejdzie, ale czytając internet i zastanawiając się nad tym można się pociąć. Siedząc w ciszy można oszaleć.

Mieliście podobne objawy podczas przeziębienia? A może macie takie szumy non stop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię straszyć, ale mnie pewnego dnia zaczęło piszczeć w obu uszach i nie przestaje... nawet nie wiem czym to jest spowodowane. A laryngolog tez nie był mi w stanie nic powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn szumów usznych może być wiele jeżeli jednak jesteś przeziębiony to bardzo możliwe że masz zapalenie któregoś ucha lub ucha wewnętrznego. U mnie jakiś czas temu pojawiły się szumy - po wizycie na basenie i powrocie do domu bez czapki (white noise słyszalny tylko w ciszy) i po tym co przeczytałem w internecie byłem przerażony (lepiej nie czytaj). Poszedłem do lekarza internisty, pani dr. przepisała mi lek o aplikacji do nosowej "Fanipos". Lek ten usuwa jakąś wydzielinę która powoduje te szumy ( ta wydzielina zwiększa ciśnienie gdzieś tam i dlatego szumi). Po dwóch tygodniach szumy się znacznie zmniejszyły (praktycznie nie słyszalne nawet w ciszy) a zostały mi jeszcze 2 tygodnie kuracji.

Edytowane przez soulreaver
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miewam szumy, miewam...jak teraz czytam Wasze wypowiedzi, to może się w końcu zmobilizuje i umówię na wizytę u laryngologa, bo bywa to denerwujące.

 

Laryngolog w moim wypadku przepisał tylko jakieś krople do ucha i tabletki na katar sienny, mówił że przejdzie - tyle to każdy może sobie sam kupić. Nie wiem czy całkowicie przeszło, nawet jeśli, to i tak w psychice już mam zakotwiczone że "sprawdzam" czy czasem nie słuchać gorzej.

 

Co do szumów to zależy, miewam, szczególnie jak wstanę niewyspany czy coś to taki dziwny jestem - ale to też spowodowane wysokim ciśnieniem żylnym w moim wypadku. Ale to takie szumy na które nigdy nie zwracałem uwagi, przy kompletnej ciszy mogę coś w głowie usłyszeć, albo sobie wymówić że coś jest, jak np cichutko sobie laptop pracuje to jest ok.

 

No i mi często po myciu wlewa się woda do jednego ucha i też z tego powodu szumi. Pomachaj mocno baniakiem i sprawdź czy czasem nie słychać/czuć delikatnego szumu itp.

 

Standardowo po przewianiu również szumy są, tak samo jak po głośnym słuchaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@soulreaver trochę mnie pocieszyłeś. To ku...wsko mocny pisk, trochę mi się pogorszył odbiór w tym uchu. To fakt, im więcej czytam, tym bardziej jestem przerażony.

 

Ta, standardowo, czytając objawy w internecie wszystkie się zgadzają i wychodzi na to że człowiek ma wszystkie najgorsze choroby, ledwo żyje ;).

 

Nie ma się co przerażać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 1,5 roku mam szumy uszne (bardzo cichy pisk, kilka dźwięków o różnych częstotliwościach jednocześnie). Laryngolodzy, neurolodzy, bardzo dużo różnych badań, od morfologii po rezonans głowy i nic, jestem zdrowy. Przyzwyczaiłem się -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też to mam . Chyba wskutek urazu akustycznego. Pisk w lewym uchu. Brałem leki ( laryngolog) , ale nie mija.

Do leczenia stosuje się jakiś laser, generatory szumu. Droga terapia.

Ja z tym jakoś żyję, psychika mi nie padła ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem przyczyn może być wiele... Nie chcę się tutaj wymądrzać i udawać lekarza bo nim nie jestem ale z tego co napisałeś w pierwszym poście najbardziej prawdopodobne wydaje się zapalenie któregoś z uszu. Lekarz, nawet laryngolog nie zawsze potrafi je zdiagnozować we wczesnym stadium (gdy jeszcze nie bolą uszy). Czasem trzeba coś podpowiedzieć tym znachorom :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Miewam szumy, miewam...jak teraz czytam Wasze wypowiedzi, to może się w końcu zmobilizuje i umówię na wizytę u laryngologa, bo bywa to denerwujące.

 

Pomachaj mocno baniakiem i sprawdź czy czasem nie słychać/czuć delikatnego szumu itp.

 

Tak machałem, że aż mi się niedobrze zrobiło, ale szumu jako-takiego nie zaznałem :D . I tak pójdę do lekarza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mam, bo w sobotę na badanie audiometryczne idę od którego zależy czy na studia się dostanę ;)

Oby mieli tylko dobry sprzęt, bo niekiedy to padaka taka, że możesz równie dobrze wpisać sobie losowe ubytki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa źe jestem neurochirurgiem, przyczyną szumów jest ucisk na jeden z nerwów, zapytacie który, nie powiem TAJEMNICA

Mogę wykonać operację, mam dostęp do sali etc 15 typa staffu wszystko full wypas

Dokładne koszty dogadamy na pw ale myślę na początek starczy 10k na poustawianie paru podstawowych spraw.

Gwarantuje 100% zadowolenia jak nie to zwrot hajsu w ciągu 7 dni roboczych. Od siebie dodam że nigdy nie zgłosił się klient który byłby niezadowolony z moich usług.

Pozdr :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa źe jestem neurochirurgiem, przyczyną szumów jest ucisk na jeden z nerwów, zapytacie który, nie powiem TAJEMNICA

Mogę wykonać operację, mam dostęp do sali etc 15 typa staffu wszystko full wypas

Dokładne koszty dogadamy na pw ale myślę na początek starczy 10k na poustawianie paru podstawowych spraw.

Gwarantuje 100% zadowolenia jak nie to zwrot hajsu w ciągu 7 dni roboczych. Od siebie dodam że nigdy nie zgłosił się klient który byłby niezadowolony z moich usług.

Pozdr :)

Klient żeby się zgłosić to jeszcze żywy musiał wyjść z tego wszystkiego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności