Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

tak... wygody hd800 to chyba pobic sie nie da.

acz wlasnie jednak barwe wole LCD. Zwlaszcza lcd2 - dlatego moje preferencje sa dalej wlasnie od hd800 :)

ale scenicznie nie moge LCD2 przelknac, stad poki co lcd-x wydaja sie takim zlotym srodkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

A mnie się marzą słuchawki o scenie wielkości tej z HD800 i barwie dźwiękowej z LCD2/3.

Oczywiście z taką samą wygodą użytkowania jak w 800tkach.

Marzenie ściętej głowy....a nie są przecież Abyssy, tylko ta cena....heh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pozwolę dodać sobie to w formie opinii:

Jakie HE-500 są zarąbiste za jedynie 3k,

taki przezkok nad dynamikami, że jak się doloży jeszcze ciężar i wymogi wzmacniaczowei to trudno go zobaczć;

dodatkowo za tylko 1k więcej można dostać mniejszą scenę,

a podobno (bo tego nie słyszałem) za jeszcze dodatkowe 3k (jeszcze bardziej) wycofaną górę...

 

Jedyny plus tego to że teraz mi się odechciało sprawdzania STAX'ów, bo 3.5k za dowiedzenie się że dziwięk elektrostatyczny ma także negatywne konotacje, to trochę ten teges.

PS (przepraszam za offtopa): najbardziej rozbroiło mnie że cała linia staxów x07(x>0) ma ten sam przetwornik....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pozwolę dodać sobie to w formie opinii:

Jakie HE-500 są zarąbiste za jedynie 3k,

taki przezkok nad dynamikami, że jak się doloży jeszcze ciężar i wymogi wzmacniaczowei to trudno go zobaczć;

dodatkowo za tylko 1k więcej można dostać mniejszą scenę,

a podobno (bo tego nie słyszałem) za jeszcze dodatkowe 3k (jeszcze bardziej) wycofaną górę...

 

Jedyny plus tego to że teraz mi się odechciało sprawdzania STAX'ów, bo 3.5k za dowiedzenie się że dziwięk elektrostatyczny ma także negatywne konotacje, to trochę ten teges.

PS (przepraszam za offtopa): najbardziej rozbroiło mnie że cała linia staxów x07(x>0) ma ten sam przetwornik....

 

Nikt Ci nie każe wymieniać swoich Takstarów na zarąbiście nieopłacalne he500 za 3k. Jeszcze byś potrzebował wzmacniacza, a to już kompletna przesada i audiovoodoo.

Edytowane przez minczin
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja tam wolę Taksy HD6000 od Hifimanów no i co mi zrobicie? ;)

Ja proponuję jakieś wymyślne tortury może, np. słuchanie Modern Talking non-stop 24h... ? ;)

Dałbym radę. Żeby była jasność, nie piszę o Twoich hajmenach bo tych nie słuchałem.

Ja pogratuluje Twojemu portfelowi. :)

E tam, mam też YH1000, ale one przy Takstarach też są do dupy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja tam wolę Taksy HD6000 od Hifimanów no i co mi zrobicie? ;)

Ja proponuję jakieś wymyślne tortury może, np. słuchanie Modern Talking non-stop 24h... ? ;)

Dałbym radę. Żeby była jasność, nie piszę o Twoich hajmenach bo tych nie słuchałem.

Eee, przy takstarach wszystko wymięka, wiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się tam z @xdog w kilku kwestiach zgadzam... Przede wszystkim góra w słuchawkach za tyle $ jest nie do przyjęcia. Średnica jest ok... ale no właśnie czy to wystarczy? Do TDS-5 nie ma podejścia a o YH-100 nie wspominając... Przestrzeń kiepska, większość dynamików >1000pln robi to lepiej. Ale za to bas... bas w tych słuchawkach to chyba moja referencja :). HE500 mają i tak dużo większą wartość soniczną niż takie Audeze LCD-2... Zwłaszcza dziwi minie że LCD-2 są uznawane za słuchawki z najlepszym basem - dla mnie jest fatalny.

 

 

*Wszystko powyższe jest IMO :)

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

No właśnie....bas w planarach jest świetny, można powiedzieć że referencyjny. Średnica również dobra ale góra już pozostawia często sporo do życzenia.

Jednak ten ciężki,dociążony przekaz dobry jest na 2h góra, potem już miałem dosyć, swoje robi też waga słuchawek.

Swój ideał znalazłem w HD800 na moim obecnym torze, planary nie mają szans...może te HE560 by namieszały trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Soundman1200 zapewniam Cię, że góra to jest kwestia preferencji, ja np. nie trawię dynamików w stylu HD800 czy Beyerów z teslą głównie za górę, która wierci mi w głowie i krwawi uszy. Dla mnie góra w planarach jest znacznie subtelniejsza, bardziej aksamitna i dla mnie to jest bliższe naturalności bez nachalnej ostrości i rozjaśnienia. Nie wszystkie planary mają przecież tyle mięsa w graniu co Audeze czy moje ukochane Yamki. A górę to i tak najlepszą mają elektrostaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dla mnie to w HE-500 ta góra mimo że kończy się szybko to jest ostra i nieprzyjemna. Coś podobnego słyszałem ostatnio w jakiś niskich AKG... Chyba K514. Co innego TDS tam góry jest mało i jest niespecjalna ale trzyma się w cieniu więc nie razi :)

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy posłuchać starych Fostex'ów czy Sansui i od razu wiadomo o co chodzi - góra jest rozdzielcza, przejrzysta, jest jej sporo i jest dobrze rozciągnięta, ale nigdy nie łapie ostrości czy nie jest przesadnie rozjaśniona. Dla mnie w kwestii góry Hifimany grają na modłę dynamików, dlatego gubią klimat dobrych planarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Szwagiero, to chyba nie słyszałeś HD800 na miękkim,ciepłym torze! Ja też nie lubię ostrości na górze, ale prawda w muzyce jednak przecież musi być, jak ma zakłuć w ucho to tak ma być.

Jak perkusista wali w talerze to mam to odczuć jak w realu, inaczej to nie są słuchawki z prawdziwym przekazem.

Co nie oznacza że nie lubię relaksującego przekazu Audeze, jest świetny, LCD2 bardzo naturalnie grają nawet....

Ale jak zakładam HD800 na łeb to odpoczywam, zero ściemy, sama prawda w muzyce....a że nie ma tej magii planarów....cóż zrobić.

Trzeba na Abyssy odkładać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Soundman1200 słuchałem na FCL II i Cayinie HA. Dla mnie to one w ogóle grały mega dziwnie nawet jak na dynamiki, ale fakt, że mogę się mylić, bo zbytnio nie poświęciłem im uwagi, było to też bardzo krótko. Po prostu wysokie modele dynamików są dla mnie często "przekombinowane" w ten czy inny sposób, przejaskrawione. Zresztą mnie tam w muzycecna żywo nic nie kłuje, chyba że sobie ucho przytknę do blachy w perkusji, ale to też nie jest ta "nieprzyjemna" ostrość przetwornika. Oczywiście mowa o żywych instrumentach, a nie skopanych przez realizatora na płycie bądź na koncercie nagłaśnianym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności