Skocz do zawartości

Zwrot dokanalowych sluchawek


Pechowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Pozostaje kwestia, czy warto walczyc.

 

Jak bedzie na temat i bez przedszkola, to sie nie bedzie lac - bo z jakiego powodu?

Edytowane przez Pechowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep internetowy zwróć, stacjonarny sprzedaj ...
Ej koleś jak stać cię na latanie po świecie to daj to do komisu -30% prawie nowe i brak problemu.
Nie próbuj zrobić z wody piachu, usa to nie pl, sam powiedziałeś inna galaktyka inne prawa no chyba że ty rycerz z wiatrakami chcesz walczyć?

 

 

W tym momencie podchodzi to pod trolowanie a przecież mówiłeś ze nie masz czasu, po porady prawne rejestrujesz się na forum sprzętu muzycznego. To nie jest ten adres odsyłam na forum prawne i tyle w temacie.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zwrotu, to jest 50/50, bo nie wiem co kupic, a jak sie dowiem, to pewnie nie bede mial gdzie tego sprawdzic...

A propos, czy mozna sie dogadac z audiomagic, ze ja im przelewam np. 5-10 000, a oni mi przysylaja kilka(nascie) par sluchawek do odsluchania, czy tylko odsluch w sklepie wchodzi w gre?

Moze ktos slyszal o czyms takim?

Sklep internetowy zwróć, stacjonarny sprzedaj ...

Ej koleś jak stać cię na latanie po świecie to daj to do komisu -30% prawie nowe i brak problemu.

Nie próbuj zrobić z wody piachu, usa to nie pl, sam powiedziałeś inna galaktyka inne prawa no chyba że ty rycerz z wiatrakami chcesz walczyć?

 

 

W tym momencie podchodzi to pod trolowanie a przecież mówiłeś ze nie masz czasu, po porady prawne rejestrujesz się na forum sprzętu muzycznego. To nie jest ten adres odsyłam na forum prawne i tyle w temacie.

Dalem do komisu. W pierwszej minucie. W tej chwili sie waham.

 

Kolego, czytaj ze zrozumieniem - prawo, to ja znam.

A ze PL prawo jest, jakie jest, a kwestia dotyczy tego, czego dotyczy, to pytam na forum "sluchawkowym", a nie fryzjerskim.

I tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrozumiałem ? jeszcze nie kopiłeś ? o co tyle płaczu ? troling ....
Nie pytaj tu ludzi zapytaj obsługę tego sklepu, no chyba dorosły jesteś tak ? bo pytając o to to takie dziecinne
dla mnie EOT ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, czytaj ze zrozumieniem - prawo, to ja znam.

...to po co powstawał ten temat?

 

 

...żeby nie było, że piszę tylko dla flejmu: audiomagic wypożycza słuchawki za kaucją (tak się na to w Polsce mówi)

Edytowane przez Jackzor
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrozumiałem ? jeszcze nie kopiłeś ? o co tyle płaczu ? troling ....

Nie pytaj tu ludzi zapytaj obsługę tego sklepu, no chyba dorosły jesteś tak ? bo pytając o to to takie dziecinne

dla mnie EOT ....

Co to "kopiles"?

Zapytam, jak OTWORZA.

 

A czym jest pisanie w temacie, w ktorym nie ma sie nic do napisania?

Powiedziales, co miales do powiedzenia i zrob w koncu obiecany EOT - bedzie spokojniej.

 

Kolego, czytaj ze zrozumieniem - prawo, to ja znam.

 

...to po co powstawał ten temat?

 

 

...żeby nie było, że piszę tylko dla flejmu: audiomagic wypożycza słuchawki za kaucją (tak się na to w Polsce mówi)

Skoro musze tlumaczyc takie oczywistosci:

Sluchawki sa DOKANALOWE - w 10 sklepaxh, w ktorych bylem, odmowiono jakiegokolwiek odsluchu.

Co za tym idzie, pomyslalem, ze moze byc problem ze zwrotem TEGO AKURAT TOWARU, wiec zapytalem tutaj.

Niestety, nie moglem zapytac na forum miedzynarodowym, gdzie zazwyczaj pytam - musze tlumaczyc dlaczego?

 

Dzieki za info o Audiomagic - zobaczymy co i ile mozna wziac na raz.

Edytowane przez Pechowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale Twoje wypowiedzi to też bzdury.

Kupiłeś słuchawki, nie spodobały Ci się i winni są wszyscy. Szczególnie Polska. Czemu nie kupiłeś słuchawek w USA?

 

Widzę, że daleko Ci do zrozumienia tego, co robi tu większość na forum. Sam kupiłem w ciemno UM3x RC (1500zł) i parę innych słuchawek, które jeśli mi się nie spodobały, wylądowały w komisie za trochę mniejsze pieniądze. Tak to działa.

 

A złota zasada jest taka, że jeśli chcesz mieć pewność, czy dane słuchawki są dla Ciebie - przesłuchaj je. Nie koniecznie w sklepie - może u kogoś z forum...

Nie, nie winni sa wszyscy, tylko idioci ze sklepow tlumaczacy sie "higiena".

Ale, najwyrazniej bylem w tych akurat 10-ciu (Trojmiasto+Lodz), gdzie przesluchac nie mozna.

Z tym USA, to akurat dobre pytanie - ale odpowiedz jest prosta: nie kupilem dokanalowych, bo nie potrzebowalem i, co wiecej, nie myslalem, ze bede chcial.

Ba, ja nawet amerykanska wersje iPod'a kupilem na Allegro, z powodu jak wyzej.

Co do komisu - ja to rozumiem, ale sa PRAWA konsumenta, a tu juz placz, ze higiena, vat, co z tym zrobic - a co ja mam do tego?

Idzcie do ustawodawcy.

 

Co do odsluchu - masz racje, ale tu znow jest problem techniczny - ja bardzo duzo podrozuje po swiecie i mam problem z czasem, stad tez zakup ad-hoc w PL przed kolejna podroza.

 

A do kolegi od samochodow - jak kupujesz samochod, robisz to w ciemno, bez jazdy probnej?

jeśli nie kupujesz samochodu bez jazdy próbnej, to dlaczego kupiłeś słuchawki bez odsłuchu? A może miałeś kiedyś magnetowid Mitsubishi, więc mogłeś bez obaw kupić Lancera?

Ile Ty masz lat?

Jutro postaram się znaleźć w kodeksach o zwrocie towaru. O ile mnie pamięć nie myli to zgodnie z ustawą z dnia 2002r klient ma prawo na zwrot towaru bez podania przyczyny. Jednak trzeba poszukać informacji czy sprzedający nie napisał czasem, że nie przyjmuje zwrotów. Jeżeli nie ma nic takiego to prawo jest po Twojej/naszej stronie. Dokładniej poszukam jutro jak będzie widno;)

Ustawe znam, a sprzedajacy nie napisal - sprawdzalem.

A dlaczego nie napisal?

Bo pewnie jest powaznym czlowiekiem, a nie sam nie wiem kim, wypisujacym bzdury na forum.

Ot, co.

 

 

Zapis w regulaminie sklepu internetowego typu 'zwrotów nie przyjmujemy' jest wbrew przepisom, więc pisać to sobie może co chce ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótka chwilka z wizytą u wujka Googla (zdaje się, że w USA go nie mają):

http://konsumentwsieci.pl/index.php/odstapienie-od-umowy-cala-prawda/

 

stan faktyczny=/=orzecznictwo

Ale orzecznictwu znacznie bliżej do stanu faktycznego niż przepisom. W końcu to wyroki go ustalają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestie prawne ew zwrotu nie kupionego jeszcze towaru też pytasz w warsztacie mechanicznym ? Gratuluje myślenia ....

Dobra rada zamiast pytać tu o porady prawne zapytaj co kupić.

 

No i ostatnie twoja kultura do wszystkich, nawet nie wiem jak to nazwać a wiem troling. Ide słuchać muzyki a nie czytać o hameryce ... EOT

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótka chwilka z wizytą u wujka Googla (zdaje się, że w USA go nie mają):

http://konsumentwsieci.pl/index.php/odstapienie-od-umowy-cala-prawda/

 

stan faktyczny=/=orzecznictwo

Ale orzecznictwu znacznie bliżej do stanu faktycznego niż przepisom. W końcu to wyroki go ustalają.

 

Tyko że w Polsce nie ma pojęcia precedensu - sędzia nie musi się kierować orzeczeniami przy wydawaniu wyroku.

A do autora - zapytałeś się może sprzedawcy czy Ci te słuchawki przyjmą czy na zapas się uzewnętrzniasz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na temat padła już na pierwszej stronie, tylko że wyszło jak zwykle - spam i histeryczne plucie na wszystkie strony.

 

- ustawa jasno stanowi o zwrocie 10 dni przy zakupie przez internet na paragon na osobę prywatną (zakup nie może być na firmę), przepis jest bardzo mocno na rękę kupującym, często nadużywany tylko po to, aby sobie odsłuchać jakiś sprzęt przy chwilowym zamrożeniu w nim środków,

 

- sklep może wypisywać sobie poematy filozoficzne jakie chce, ale nie zmienia to faktu, że ustawy nie obejdzie, czy to mu się podoba, czy nie. Jest 10 dni przy takich a nie innych warunkach i kapeć.

 

- to jak jest w Ameryce czy innym bajzlu nie ma znaczenia, jesteśmy w Polsce i obowiązuje nas lokalne prawo, a płacz i spazmy nic tu nie dadzą,

 

- słuchawki dokanałowe są takie same jak każde inne. Na wokółusznych pozostają też przecież łupież, włosy itp., więc wyłączanie ich ze zwrotów jest nawet w kwestii czysto teoretycznej bezpodstawne.

 

 

A co do odsłuchów na miejscu egzemplarzy testowych - od jednego ze swoich providerów sprzętu dostawałem egzemplarze testowe, które brzydziłem się wtykać w uszy: woskowina, tłuszcz, syf, brud, czyli typowy standard. Zanim mogłem rozpocząć testy musiałem siedzieć z pędzelkami do czyszczenia armatur i czyścić sitka, tipsy, łączniki kabli etc. Dlatego bardzo na rękę mi jest, że ostatnio przychodzi głównie sprzęt źródłowy, a nie wymemlane przez kogoś doki ze śmietnika.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim zakochanym w swoim kraju, zycze okna na swiat.

Warto rownac do najlepszych, ale widac, ze to w PL niepopularne.

 

Tym, ktorzy cos wniesli - dziekuje.

Zagladam tu od okolo 8 lat i widze, ze zarejestrowalem sie o jakies kolejne 8 lat za wczesnie.

No coz: TUTAJ PADA SLYNNA WYPOWIEDZ PILSUDSKIEGO.

 

Prosze o zamkniecie tematu.

 

ps. Kultura racze ludzi na to zaslugujacych (i dla nich bylem kulturalny), a akurat ty retter do nich nie nalezysz. Proponuje rowniez nauczyc sie paru nowych slowek - moze byc po polsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. Kultura racze ludzi na to zaslugujacych (i dla nich bylem kulturalny), a akurat ty retter do nich nie nalezysz. Proponuje rowniez nauczyc sie paru nowych slowek - moze byc po polsku.

 

Proponuję nauczyć się używać polskich liter, a nie dyskutować na temat kultury wobec innych, czy nauki języka.

 

Tyle narzekania na to jaka Polska jest zacofana, a frekwencja wyborcza to niecałe 50%.

Edytowane przez Panataki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszły dwa owsiki z d**y, ojciec i syn. Idą, idą, w końcu syn pyta:
- Tato, a co to jest to zielone po czym idziemy?
- Trawa, synu.
- Acha, a to mokre tam dalej?
- Rzeka, synu.
- Acha, a to żółte co tak świeci?
- Słońce, synu.
- Acha. Tato, ładnie tutaj, dlaczego my musimy w tej du**e mieszkać?
- Bo to jest, synu, nasza Ojczyzna.

 

​Co do tematu, to chyba wszystko już zostało wyjaśnione. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Pan Światowy, w wielkim świecie nie ma polskiego układu klawiatury.

Ale jak już się powołał na Piłsudskiego, to dam ten cytat o którym wspomniał: "Czego krzyczysz… co noga? A tamtemu głowę urwało i nie krzyczy, a ty o takie głupstwo."

 

Tyko że w Polsce nie ma pojęcia precedensu - sędzia nie musi się kierować orzeczeniami przy wydawaniu wyroku.

 

Ale z reguły się kieruje, więc jak pisałem wcześniej - wyroki dają więcej niż puste przepisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności