Skocz do zawartości

Zwrot dokanalowych sluchawek


Pechowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Poniewaz w naszym chorym kraju nie mozna odsluchac sluchawek dokanalowych (prosze o niekomentowanie tego), kupilem cos, co wydawalo mnie sie trafnym wyborem, a mianowicie:

Klipsch X7i.

Mam juz sluchawki nauszne tej firmy, jak i cale kino domowe - odpowiada mi, jak gra sprzet tej firmy - stad ten zakup.

Oczywiscie przez X tygodni czytalem wszystkie fora swiatowe i nie bylem w stanie zawiesic oka na czyms, co bym chcial.

Wiec kupilem Klipsch, bo j.w.

Tyle slowem wstepu.

 

Okazuje sie, ze to jest KOMPLETNIE nie to, czego oczekiwalem.

Czyli gra fajnie, czysto, ale plasko.

A ja lubie, zeby bylo dobrze slychac od dolu do gory.

Pozytywem jest to, ze perfekcyjnie leza w uszach, ale to za malo...

 

Pytanie: czy mozna zwrocic sluchawki dokanalowe - opakowanie oczywiscie otwarte.

Edytowane przez Pechowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imho zwrócić nie można, ale to pytanie do forumowych prawników.

Natomiast MOŻNA posłuchać słuchawek dokanałowych w Polsce. Np. w audiomagic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poniewaz w naszym chorym kraju nie mozna odsluchac sluchawek dokanalowych (prosze o niekomentowanie tego)

 

chora opinia

Moze i chora - potrafisz czytac?

Jeżeli to był zakup przez internet to niby można - tylko nie wiem jak to wygląda w przypadku otwarcia. Jeżeli kupiłeś coś ze sklepu stacjonargnego, na miejscu, to niestety nie można.

Przez net.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre sklepy mają egzemplarze testowe, inaczej kupujesz w ciemno i jeśli nie spodoba Ci się dźwięk to masz problem. To jest raczej sprawa nie do rozwiązania. Wyjście jest jedno - sprzedaj słuchawki i kup inne. W audio czasem nie ma innego rozwiązania na sprawdzenie sprzętu, a że się na tym traci to już inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem co na to mowi prawo i teoretycznie daloby sie to zwrocic.

Temat opakowan dotyczy tylko nagran audiowideo i programow komputerowych.

 

Federacja konsumentow mowi cos innego, wiec chyba lipa...

Edytowane przez Pechowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... kupilem cos, co wydawalo mnie sie trafnym wyborem, a mianowicie:

Klipsch i7......

A co to za słuchawki? Pierwsze Słyszę, przy zakładaniu tematu wykaż odrobinę zaangażowania i nie wal prostych błędów takich jak model słuchawek o które chodzi (choć to nieistotne dla wątku).

To Forum.Mp3Store for God sakes!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zakup był przez internet, to można w ciągu 10 dni odstąpić od umowy i zwrócić towar w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu (art. 7 ust. 3 ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów...). Gwarancji nie ma, że sklep uzna odstąpienie za skuteczne, ale nie jest tak, że nie warto spróbować. Zresztą gdzieś na tym forum był już wałkowany temat opakowań.

 

Osobiście oddawałem rzeczy odpakowane i użyte przeze mnie - byleby nic nie zostało zniszczone (uprzedzę ewentualne pytania dotyczące blistra - nie gwarantuję, że ktoś nie będzie się upierał, żeby towaru nie przyjąć, ale - w mojej ocenie - jest to błędne rozumowanie). Termin 10-dniowy jest zastrzeżony dla konsumenta, żeby ewentualnie mógł przemyśleć swoje decyzje zakupowe (ochłonąć, stąd nazywa się to cooling off period), które - zwłaszcza przy zakupach na odległość (czyt. sklepy internetowe) - bywają impulsywne.

 

Także jeszcze nie wysyłajmy kolegi do komisu.

Edytowane przez Gourney
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Towar nabyty przez sklep internetowy można zwrócić do 10 dni bez podania przyczyny (m.in. dlatego, że nie mogłeś go przed zakupem przetestować). Większość sklepów nie robi przez to problemu, bo to walka z wiatrakami.

Tak jak mówi kolega - jest to wymóg unii, sklep nie ma prawa "nie przyjąć" zwrotu.

 

//Edit: Koledzy chyba bardzo chcieli kupić słuchawki po jakiejś ciekawej cenie że z góry założyli forumowy komis ^^

Edytowane przez Avantu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...... kupilem cos, co wydawalo mnie sie trafnym wyborem, a mianowicie:

Klipsch i7......

 

A co to za słuchawki? Pierwsze Słyszę, przy zakładaniu tematu wykaż odrobinę zaangażowania i nie wal prostych błędów takich jak model słuchawek o które chodzi (choć to nieistotne dla wątku).

To Forum.Mp3Store for God sakes!

Nie jest to CHYBA istota sprawy, ale dzieki za zwrocenie uwagi.

Jak zakup był przez internet, to można w ciągu 10 dni odstąpić od umowy i zwrócić towar w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu (art. 7 ust. 3 ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów...). Gwarancji nie ma, że sklep uzna odstąpienie za skuteczne, ale nie jest tak, że nie warto spróbować. Zresztą gdzieś na tym forum był już wałkowany temat opakowań.

 

Osobiście oddawałem rzeczy odpakowane i użyte przeze mnie - byleby nic nie zostało zniszczone (uprzedzę ewentualne pytania dotyczące blistra - nie gwarantuję, że ktoś nie będzie się upierał, żeby towaru nie przyjąć, ale - w mojej ocenie - jest to błędne rozumowanie). Termin 10-dniowy jest zastrzeżony dla konsumenta, żeby ewentualnie mógł przemyśleć swoje decyzje zakupowe (ochłonąć, stąd nazywa się to cooling off period), które - zwłaszcza przy zakupach na odległość (czyt. sklepy internetowe) - są impulsywne.

 

Także jeszcze nie wysyłajmy kolegi do komisu.

 

Towar nabyty przez sklep internetowy można zwrócić do 10 dni bez podania przyczyny (m.in. dlatego, że nie mogłeś go przed zakupem przetestować). Większość sklepów nie robi przez to problemu, bo to walka z wiatrakami.

 

Tak jak mówi kolega - jest to wymóg unii, sklep nie ma prawa "nie przyjąć" zwrotu.

 

//Edit: Koledzy chyba bardzo chcieli kupić słuchawki po jakiejś ciekawej cenie że z góry założyli forumowy komis ^^

Pamietajmy, ze to Polska i kazdy tu wie lepiej. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zwrócić, ja nigdy tego nie robiłem więc nie wiem czy będą się czepiać otwartego opakowania ale raczej nie będzie problemu - a najlepiej udaj się do rzecznika praw konsumenta, za darmo odpowie ci na zadane tutaj pytania - tylko się pośpiesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa - czy chciałbyś dostać takie otwierane i używane już przez kogoś słuchawki kupując nowe w sklepie albo postawić się na miejscu sklepu i tracić kilkadziesiąt złotych sprzedając taki towar jako "b-grade" bo ktoś dokonał pochopnego zakupu? Jak w przypadku np. karty graficznej nie robi to praktycznie różnicy, tak wykorzystywanie tych 10 dni do organizowania sobie odsłuchów jest moim zdaniem trochę nie fair ;)

Oddać pewnie oddasz, bo sprzedawcy boją się trochę teraz tych przepisów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy macie poniekąd racje, ale tak działa handel w dzisiejszych czasach. Prawa konsumenta są takie a nie inne i trzeba ich przestrzegać. Takie "użyte" słuchawki i tak nie wylądują już u następnego klienta, chyba że jako "powystawowe", "refurb" itp. Najczęściej wracają do producenta/dostawcy i zostają wymienione na nowe (w dużym skrócie).

Edytowane przez Strodus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez. Ale co to zmienia?

Mam wrazenie, ze widzicie problemy, ktorych nie ma.

 

A w temacie: przeczytalem na head-fi, ze armatury powinny zostac "wygrzane" (zawsze myslalem, ze nie), wiec dam im druga szanse.

I dokupie SE 215 uznawane za basowe i wtedy porownam.

 

ps. Wiesz czego uzywa pielegniarka, zanim wbije sie igla w Twoja skore? Tym sie dezynfekuje takie rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avantu, ja nie mam mg wosku w kanale - uwierzysz?

 

No wlasnie nie wiem, czy oddac - nie wiem co kupic, znow moze mi cos nie przypasowac - chocby dopasowanie.

A tutaj mam tylko jedno zastrzezenie, reszta same plusy.

A moze ja za duzo oczekuje, po przesiadce z 50 i 40 mm wokolusznych? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności