Skocz do zawartości

Fanklub Stax i słuchawek ES


Ermac

Rekomendowane odpowiedzi

"O to przecież chodzi, żeby mieć przyjemność z obcowania z realizmem, ale taką niewymuszoną, a nie wydedukowaną w drodze długiej i uważnej analizy ciągów wydobywających się dźwięków. Moim zdaniem powinno być tak, że pierwsze uderza piękno, a potem gdy się przejdzie do analizy okazuje się, że każdy składnik składnik muzyki jest oddany z należytą starannością."

 

Gdyby tekst był krótszy, zaraz polecialbym wytatuowac go sobie na klacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"O to przecież chodzi, żeby mieć przyjemność z obcowania z realizmem, ale taką niewymuszoną, a nie wydedukowaną w drodze długiej i uważnej analizy ciągów wydobywających się dźwięków. Moim zdaniem powinno być tak, że pierwsze uderza piękno, a potem gdy się przejdzie do analizy okazuje się, że każdy składnik składnik muzyki jest oddany z należytą starannością."

 

Gdyby tekst był krótszy, zaraz polecialbym wytatuowac go sobie na klacie...

No to przytnij trochę, np. "O to przecież chodzi, żeby mieć przyjemność (...) z należytą starannością." ;)

 

 

edit:

Albo wytatuuj sobie link :D

http://forum.mp3store.pl/topic/114900-fanklub-stax-i-sluchawek-es/?p=1336487 
Edytowane przez krz
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Baele Staxy wpinam w LST-TS, czyli to z dużymi trafami Lundahla i bez przełożenia, do tego podpięty Denon PMA-560, a wcześniej Muse Dac na 2x PCM63K i Xmos z zegarami TCXO. Zbieram się do wypróbowania innych wzmacniaczy, jakąś wyższą półkę, choć Denon gra bardzo fajnie, przestrzennie. Jednak na pewno można lepiej, choćby z tego powodu, że ten typ LST do optymalnej pracy wymaga tak ze 100W na kanał albo i lepiej. Dlatego z 007 wiem, że można więcej wyciągnąć z lepszym wzmacniaczem, to się czuje, choć już zazwyczaj mi nic nie brakuje. Lambdy Signature łatwiej napędzić. Ogółem Lambdy łatwiej napędzić niż Omegi, to się chyba tyczy wszystkich modeli.

 

@majkel, moje to te złoto-brązowe, pierwsza seria. Nie są posłodzone, tylko muzykalne - tak w sam raz, tak się i mi zdaje.

Mam takie nawet 2 pary (różnica w numerach seryjnych tylko 3) i stąd jedna para w komisie.

007 MK2 też miałem i to są dobre słuchawki, ale do klasyki się średnio nadają. Nie ma tej przejrzystości

Edytowane przez touok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że chociaż Stax pomyślał o ergonomii w swoich nowych modelach i nadają się też

dla osób z większymi głowami....he,he.

Ja mam dużą głowę a trzymam swoje praktycznie na 'zero'.

 

Porównywałem bezpośrednio SR-307 + SRM-323s i SRM-1 + SR-Lambda.

Bardziej muzykalne są Lambdy, gdzie łapia bardzo fajną synergię z Mytekiem. 307ki grają chudziej i w kazdym aspekcie są gorsze. Mniejsza scena, grają bliżej, gorsza średnica, mniej detalu i bardziej matowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja miałem podobnie jak Ty, minczin, tylko że ja porównywałem do Lambda Nova Basic + SRM-Xh.

 

Też mam dużą głowę i na niej wiele Staxów "mierzyłem", nigdy nie miałem poczucia, że coś ciśnie czy że ledwie wchodzi. Tak że nie wiem na jakiej podstawie takie stwierdzenia ;)

Edytowane przez touok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wpisuję się do fanklubu z ostatnio nabytym zestawem Baby Stax SR-001 MK2. Jest to jak dotąd zdecydowanie mój "best buy" w kategorii słuchawek dousznych i dokanałowych. :)

Właściwie powinieniem wpisać się już jakiś czas temu z zestawem Lambda Nova Basic + SRM-Xh, nabytym od @touoka, który to zestaw dotąd dobrze mi służy.

Słuchałem kiedyś zestawu Baby Stax SR-002, które bazują na SR-001 MK2, stąd moje zainteresowanie w ogóle tym zestawem.

Same słuchawki zewnętrznie od nowszej wersji specjalnie się nie różnią poza tym, że posiadają opaskę na pałąku, której w nowszej wersji brak. Inny jest energizer, starsza wersja poza kształtem i wymiarami, różni się tym, że wyjście na sygnał ma z boku. Nie posiada również trybu EKO, który umożliwia trochę dłuższe słuchanie na baterii, gdyż zapotrzebowanie na energię słuchawki mają duże i czas działania na paluszkach do imponujących nie należy. Ale tragedii nie ma, 2-3 zestawy akumulatorków na zmianę wystarczają, żeby podelektować się dźwiękiem w podróży. Stacjonarnie pozostaje jeszcze zasilacz.

Małe Staxy używam podpięte z dedykowanym wzmacniaczem do iBasso DX90, iPod Touch 4G, Sony NWZ-A15, czasem do line out w HRT microStreamerze, gdy słucham z laptopa. Bardzo muzykalne słuchawki w każdym zestawie.

Kupiłem je bez oryginalnych białych tipsów, jednak chyba nie ma czego żałować, gdyż te oryginalne do najwygodniejszych nie należą. Z tego co pamiętam z nowszej wersji, w której były podobne tylko czarne, można też przeczytać wiele narzekań na Head-Fi i kombinacje z innymi tipsami. Tulejka jest duża, ja naciągnąłem tipsy, które zostały mi chyba od popularnych niegdyś EP-630. Brzmienie raczej się nie popsuło, sporo poprawiła się na pewno izolacja, która na stockowych była bardzo słaba, przybyło delikatnie basu, dżwięk jest pełniejszy, przynajmniej tak z pamięci je odbieram w porównaniu do słuchanych kiedyś SR-002.

SAM_5358.JPG

Edytowane przez Bernie
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Z tego co pamiętam, to potek i spora część elementów pasywnych przed nim i za nim.

 

Ogólnie ludzie bardzo chwalą sobie odcięcie ten przełącznik, bo w teorii miał tylko ustawiać maksymalne wzmocnienie, a jest spora różnica między wyłączonym potencjometrem a odkręconym na fulla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją chyba też, choć czasem nachodzą mnie audio-wątpliwości, zwłaszcza jak mam 2 tygodnie z Nighthawkami i Denonami a potem Staxów posłucham.. i nie ma basu. Ale jest piękna góra, przestrzeń, lekkość, czystość i szybkość, której nie ma nigdzie indziej. A bas wróci. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem... Co sie stało sie?

 

Ja sie boje sprzedawać, bo potem moge już Pro nie trafić :D

 

#1000 post! Gonimy OrthoMafie :P

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem... Co sie stało sie?

 

Ja sie boje sprzedawać, bo potem moge już Pro nie trafić :D

 

#1000 post! Gonimy OrthoMafie :P

 

Nie sprzedawaj, jeśli nie musisz. Ja się nieźle naszukałem, a i wydałem sporo więcej niż za pierwszym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nieśmiało, ale pozwolę się zapisać do fanklubu, bo co prawda na ten moment znam tylko jeden zestaw, a więc Lambda Nova Basic + SRM-T1, ale już po 5 minutach odsłuchu zostałem fanem tego zestawienia.

 

Dodam jeszcze, chociaż było to już tutaj wspominane, że jeśli ktoś się boi Staxów, bo będą grały sterylnie, czy też braknie im basu lub muzykalności, niech spróbuje takiego zestawu. Basu jest na prawdę sporo, a i ogólnie to raczej odwrotność sterylności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności