Skocz do zawartości

Kabel 3,5 mm / 3,5 mm MiniJack do słuchawek bezprzewodowych


Paradoxy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Mam pewien problem/dylemat na którego odpowiedzi nie udało mi się znaleźć w żadnym innym temacie.

Otóż sytuacja jest taka:

Zakupiłem na Allegro słuchawki bezprzewodowe (na próbę) działające na zasadzie PC -> Stacja dokująca -> Słuchawki

I problem jest tego rzędu, że sprzedający zgubił i nie dołączył potrzebnego kabla MiniJack wg instrukcji "3,5mm to 3,5mm". Po skontaktowaniu się był wyraźnie przejęty. Poprosił abym kupił takowy na własną rękę i on zwróci pieniądze. No i tutaj mam dylemat, gdyż na kablach się nie znam. Wiem, że potrafią zmienić klarowność i jakość dźwięku w zależności od jakości ich samych, ale nigdy specjalnie się tym nie interesowałem. A że mam pole do popisu mogę skusić się na jakiś dobry kabelek (oczywiście bez przesady, nie chce Nucleotide'a za 150zł DIY bo w końcu to kasa kontrahenta), tylko moje pytanie, czy jakość kabla będzie miała wpływ na jakość dźwięku jeśli będzie on szedł nie bezpośrednio do słuchawek ale do Stacji Dokującej? Gdyż jak wspomniałem jest to model bezprzewodowy. Jeśli tak serdecznie proszę o poradę w kupnie kabla najlepiej 1m albo 1,5m, do 50zł, będącego zapewne i tak diametralnie lepszym niż zwykły, zestawowy.

 

Pozdrawiam i proszę o niezwłoczną pomoc ekspertów

Paradoxy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena rynkowa słuchawek to 750zł

 

Co sądzicie o tym : http://allegro.pl/cordial-pro-kabel-do-sluchawek-jack-3-5mm-1-5m-i3951950351.html ?


UWAGA! Mała zmiana: Niedoczytałem instrukcji i okazalo się, że potrzebuje 2 kabli:

1. 3,5 mm - 3,5 mm
2. 3,5 mm - 2RCA

Razem do 50PLN.

Proszę o pomoc.

Edytowane przez Paradoxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prolink exclisive lub futura. Oba kabelki bardzo dobre. Sam używam kabla mini jack- 2xRCA i dźwięk jest bardzo dobry, kabel nie powoduje szumów czy buczenia jak to czasem bywa w tanich kablach. Prolink futura to klasa kanarka z wtykami neutrik

Edytowane przez down32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

to ponownie ja z małym problemem. Otóż po podłączeniu owych kabli wystąpił mankament,

co prawda może to nie ten dział, ale z tego co widzę osoby doradzające mi w tym temacie są obeznane także w innych dziedzinach audio

otóz po podlaczeniu obu przewodow do stacji dokującej dźwięk jest naprawdę ciekawy, klarowny, może trochę zbyt zalany basem ale wszystko można ustawić jednym przyciskiem w equalizerze pomiędzy modami: Bas, Treble i Mid

Ale wracając do meritum: otoz po podalczeniu obu przewodow słuchawki działają jak należy, jednak nie działa zintegrowany mikrofon gdyż są to słuchawki przeznaczone do gier (tak wiem - szajs 4 gamers lecz mając 30 dniową gwarancje rozruchowa od sprzedawcy chcialem sprawdzic "na własnej skórze"). Oprocz mikrofona nie działa także regulacja głośności. W ustawieniach i panelu sterowania wydaje mi się, że wszystko sprawdziłem, jednak być może to wada produktu?

Co o tym sadzicie? Odsyłać do nadawcy? Reklamować? Naprawić?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj model słuchawek.

Nie chcesz, to nie mów.

 

Ja podejrzewam że RCA są wejściem dźwięku a 3,5mm to przewód do mikrofonu.

 

Ale jak koledze nie chce się spojrzeć na opis gniazd na bazie, a dodatkowo wstydzi się słuchawek które kupił, to ja odpadam.

Edytowane przez chilli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam @chilli nie spojrzałem na twój post bo zaintrygowal mnie post uzytkownika Panataka. Oczywiście ze spojrzałem na opis gniazd oraz prawidłowo podpialem kable tzn. zgodnie z instrukcją. Rca od dźwięku a 3,5 mini jack od wejścia mikrofonu. Absolutnie nie wstydzę się zakupu nawet jeśli kupiłbym Beatsy Solo Wireless :). Tymbardziej że kierowany opiniami forumowiczów m.in. mp3store forum a także na prośbę znajomych chciałem osobiście przetestować słuchawki gamingowe w dodatku bezprzewodowe (do tej pory używałem Superluxow zakupionych w Tomannie przy okazji zakupu gitary przez brata). Model to Razer Chimaera jednak zakupiłem je a właściwie wylicytowalem na Allegro zachecony 30 dniami gwarancji rozruchowej: "dźwięk mi nie pasi - słuchawki wracają do bazy". Tak więc proszę o fachową pomoc jesli wiesz jak mi pomóc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak to spoko. :)

 

Glupie pytanie, czy podpiales mikrofon do odpowiedniego wejscia? jesli masz jedno (MacBook) to możesz potrzebować przejściówki lub kabla z 4 pierscieniami na wtyczce jack. W systemie nie masz wybranego złego urządzenia albo nie jest wyciszone?

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to tak. Przewód mini jack - mini jack podpinamy do wejścia Mic in oraz do Stacji Dokującej/Bazy do wejścia 3,5 out. Oraz przewód mini jack - 2rca: mini jack do wyjścia Audio in z PC a cinche do Stacji Dokującej. Wątpię żebym cos pomylił z kablami bo kilka razy się upewnialem. W systemie wydaje mi sie tez wszystko dobrze poustawiane - moze było wyciszone ale wątpię. Jutro rano posprawdzam ale szczerze wątpię. O co chodzi z 4 pierścieniami na Jacku?

Edytowane przez Paradoxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa takie słuchawki, ktore sygnał pochodzący z mikrofonu przesyłają tym samym przewodem co dźwięk ze źródła do słuchawek - w takim przypadku w kablu idą cztery żyły ( kanał lewy, kanał prawy, masa, sygnał mikrofonu). Tak jest np. W zdecydowanej większości słuchawek do telefonów, np. iPhone'a.

 

W takim wypadku wtyczka jack wygląda tak:

4348537600_1324062286.jpg

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rozumiem. Jednak u mnie są ewidentnie 2 oddzielne kable i tak też zalecają w instrukcji. Słuchawki te możliwe są do podpięcia do Xboxa 360 wiec jutro rano podepne je pod te machinę i się przekonam czy mikrofon i regulacja głośności to wada sprzętu czy moje niedopatrzenie względem konfiguracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to testowales?

 

Q: How do I adjust the Outgoing microphone volume on the Razer Chimaera 5.1? Sound after the above.

 

A: To change the outgoing volume press and hold the MODE button on the right side of the Razer Chimaera 5.1. You will hear one beep.

Now you can turn up or turn down outgoing microphone volume using the volume buttons on the left side of the headphones.

 

 

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

O tego nie widziałem

Jednakże

Nacisnąłem i przytrzymałem zgodnie z instrukcją przycisk "mode" jednak nie usłyszałem żadnego "beepnięcia". Być może to jakaś wada i trzeba słuchawki zwrócić?

A może jest jakieś rozwiązanie.

EDIT: probowalem na wszelkie sposoby i poddaje się (jeszcze do Xboxa nie podłączałem, ale na PC ten cały "MODE" absolutnie nie działa. Wydaje mi się, że to wada nabyta bo wszystko powinno śmigać.

Edytowane przez Paradoxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności