Skocz do zawartości

Test słuchawek Denon AH-D7100


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

To wpisz tu potem Twoje wrażenia, bo ja ich łeb w łeb nie słuchałem przeca :)

 

 

Wpiszę w Muzo, wpiszę (jak się może w końcu z Siarą zgadamy - ale to moja wina, bo czasu mi brakuje).

 

Poza tym będę chciał opisać te Beyery od Ciebie i... od Mikołaja ;)

 

 

Nie wiedziałem, że te Denki D7100, które wystawił jesoos były Twoje. Zaintrygowała mnie ich cena, zacząłem się zastanawiać itd. A sam wiem, że niekiedy topowe modele nie zawsze są w stanie wpasować się w gust danej osoby (vide Senki HD600, które mi podesłałeś i moje poniekąd nimi rozczarowanie).

 

Ale to też jest piękne w audio - że każdy z nas ma inny, indywidualny gust i nie każdemu musi podobać się coś, co uchodzi ogólnie za referencję.

 

:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studio oczywiście domowe,nagrywanie wokali itd

dokładnie za 1100zł moge je kupić,na forum też są za 1200 :) dlatego pytam

 

jedynie co w nich może mi przeszkadzać to wielkość.. :)..wygląda się w nich pewnie jak kosmita hee

 

nad Momentum myśle ,AKG 550 miałem i sprawdzały się bardzo dobrze,tylko że mam ochote sprawdzić coś innego.. :) a nie wiem czy Momentum będą słuchawkami lepszymi od K550 czy tylko detalicznie

ja chciałbym już słyszeć jakąś różnice

Edytowane przez Ahas93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba pójść w stronę źrodła/daca wzmaka IMHO.

D7100 w Tych pieniądzach sa opłacalne. Do nagrywania wokali - z wycofana średnicą niekoniecznie jednak, to sa rozrywkowe słuchawki, k551 (550 nie miałem) są płaskie, równe, bliższe prawdy, d7100 mają dawać erotyczną iluzję, że zimna Zośka z rozmiarem B ma rozmiar D i uśmiecha sie do Ciebie filuternie ;) zagrają zatem zdecydowanie inaczej - juz z touch4, dalej prawdy, bliżej przyjemności, rozrywki i fun, dalej od prawdy. MOE aż tak bardzo rozrywkowe nie są, górę imo d7100 jak i k551 maja jednak bardziej detaliczną...

Jeśli studio i touch4 - osobiście brałbym k551

Jeśli chcesz nowych silnych wrażeń - d7100

Jeżeli masz mała głowę - zamiast d7100 (będą sie kolebać) - MOE

Prawda - akg,

przyjemność, fun, rozrywka - d7100, dłuższą chwilę potem - MOE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio własnie czytam posty i recki i też wychodze z takiego założenia ,wokale na k550 były czyste,krystaliczna góra,i ta przestrzeń :) ..a dennony to zapewne zupełnie inne granie,poza tym jak wspomniałeś mam małą głowę..już k550 są dla mnei odrobine przy duże ,więc chyba odpuszcze sobie te d7100 chociaż mnie kuszą cenowo ,słuchawek urzywam 50/50 na miasto i w domowym studio wiec tu tez lepiej sprawdzą się jakieś inne słuchawki

moe odpadają ,wole większe momentum :) tylko że 1000,czy 900zł wydaje mi się być wygórowaną ceną jeśli za 400-500 mogę znaleźć k551 które jak mi się wydaje..wiele gorsze albo i wcale nie sa :)

 

niezłe recki też zbierają NAdY Viso HP50,niestety również duże ale ciekawe :)

ps:ja jednak chyba wole być bliżej prawdy :)

Edytowane przez Ahas93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to manu napisał.

 

K551 tez są bliżej prawdy niż HP50. Te są bardziej naturalne, lekko ciepłe, łagodniejsze w górze - bardziej audiofilskie, lekko podkreślone w basie, czarujące - mają dużo detali, kreują ciekawie scenę od przodu, ale K551 są przy nich bardziej studyjne, bezwzględne, bardziej analityczne, mocniej rysują brzmienie, ale i z dozą funu, pewnej efektowności. Również głos za K551.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wam za rady :)

ogólnie mogę na słuchawki przeznaczyć 1000zł ale to już wtedy kiedy byłoby naprawdę warto dołożyć bo tak jak pisaliśmy za połowe tej ceny można mieć już AKG K551

czy jest coś lepszego do tysia od k551 do urzytkownia w domu i na mieście czy nie warto kupowac nic droższego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam jeszcze Focale Spirit Professional. Są bardziej portable, nauszne - dobre tłumienie na miasto + monitorowe brzmienie z kopem. Dużo detali, wierny bas, góra łagodniejsza. Są bardziej żywe i naturalne od K551, mają mocniejsze średnie, a do tego bardziej bawią niż K551.

 

W zestawie dwa kable, jeden z pilotem, jeden spiralny. Cały czas nie mogę zdecydować czy wolę je czy K551 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

recablowanie wyniesie aż 500zł ? :) trochę dużo

nigdy nie słuchałem modowanych ani recablowanych słuchawek,ile to wnosi do brzmienia? :)\

Maciux,te Focale Spirit Professional również obserwowałem ,tylko nie wiem czy jest sens dokładać ,i jak sprawdzą się w studiu

miałem k545,jako portable super..ale nagrywanie wokali na nich to już była porażka przy k550 :)

Edytowane przez Ahas93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki kabel będziesz chciał, można walnąć taki za "pinć milionuff" jak i za 200 zł :D Ja na dniach mam w planach wejść w posiadanie właśnie rekablowanych K550 to Ci opiszę co i jak. Co do brzmienia po rekablowaniu to muszę poprosić forumowych kolegów o szczegółowy opis. Z tego co ja wiem to poprawia się jeszcze bardziej ułożenie sceny i góra nieco łagodnieje :)

 

P.S. To jednak temat o Denonach, więc proszę jakiegoś moderatora o przeniesienie do Fanklubu AKG chociażby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

recablowanie wyniesie aż 500zł ? :) trochę dużo

nigdy nie słuchałem modowanych ani recablowanych słuchawek,ile to wnosi do brzmienia? :)\

Maciux,te Focale Spirit Professional również obserwowałem ,tylko nie wiem czy jest sens dokładać ,i jak sprawdzą się w studiu

miałem k545,jako portable super..ale nagrywanie wokali na nich to już była porażka przy k550 :)

 

Focale mają przeznaczenie niby typowo studyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie,temat troche odpłynął od dennonow wiec można przenieść :)

a tych focali chyba musiałbym posłuchać..może gdzieś w Olsztynie można ich posłuchać?

narazie chyba akg k551 to najciekawsza dla mnie i najbezpieczniejsza opcja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja odkrywam swoje Denony na nowo po modach i powiem szczerze, że słuchawki ze świetnych zamienił się we wspaniałe i co najważniejsze udało się w pełni zachować ich charakter. W dalszym ciągu uważam, że to kawał bardzo dobrego sprzętu !

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności