Skocz do zawartości

FanKlub TAKSTAR


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Już się skonsultowałem, napisałem tu na wypadek gdyby znalazł się ktoś jeszcze z doświadczeniem w tej kwestii. Raczej zdecyduję się na kanara, tym bardziej że jest w miarę tani (i sprawdzony), a nie chciałbym wydawać na kabel tyle samo albo więcej niż kosztowały same słuchawki.

Edytowane przez jouhou
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do klubu, póki co zakupiłem tylko HD2000. Cudów po ich cenie nie oczekiwałem, ale jednak jestem trochę rozczarowany. Niby miały przebijać CAL!, ale w takim razie nie chciałbym wiedzieć jak grają CAL!, bo HD2000 to słuchawki w mojej opinii jedynie poprawne. Ktoś tu napisał gdzieś, że brakuje im charakteru i w pełni się z tym zgadzam. Porównałem je po skromnym wygrzaniu z HD681 i w wielu aspektach Superluxy wygrywają. Cóż, na pewno Takstary nie są monitorowe tak jak chciałby ich producent, ponieważ są podkolorowane, nie są aż tak wyraziste jak HD681 no i mają dziwny bas, który czasami jest prawie niesłyszalny, a czasami napiera za mocno (w sensie zamiast mruczeć to robi jedynie pffff pffff albo łupie bez wyczucia). Na pewno nie potrafi zejść tak nisko jak w HD681. Najbardziej jednakże dziwi mnie ta średnica, jest jakby ciut wycofana, nie słyszy się wokali tak wyraźnie i blisko jakby się chciało, a jeszcze czasami wchodzi na nie właśnie ten dziwaczny midbas. Góra niezła, o ile się do niej dokopiemy i to w sumie tyle, co można o niej rzec. Czuć, że są nastawione bardziej na fun i może sytuacja poprawi się z czasem, póki co działały dopiero ok. 30h, z czego tylko 5-6 na uszach. Plusy - wygodniejsze od Superluxów, chociaż ucho i tak zagrzeją, ale nie cisną tak. Głowę mam całkiem sporą, a jeszcze mały zapas regulacji został. Są dosyć uniwersalne, ale najlepiej się w nich słuchało rapu i jazzu. Jeśli Superluxom dałbym w swojej kategorii cenowej 8/10, Takstary zgarnęłyby jedynie 6,5. Po prostu nie przypasowało mi takie spektrum grania.

 

W tej chwili zastanawiam się, czy by ich nie zamienić na tak hajpowane KX-100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sansa Clip+ podłączona pod dobrego wzmaka, Bob Marley i TS-671 przy kawie czarują bardzo. Chyba od ponad miesiąca nie miałem na głowie DT-150 ^_^(głównie z powodu braku czasu ale fakt to fakt). Także tego, do odpowiedniego repertuaru są bardzo fajne. Nawet bez złotego kabla i ugniecionych przez dziewice padów:)

Edytowane przez tybysh
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, na pewno Takstary nie są monitorowe tak jak chciałby ich producent, ponieważ są podkolorowane, nie są aż tak wyraziste jak HD681 no i mają dziwny bas, który czasami jest prawie niesłyszalny, a czasami napiera za mocno (w sensie zamiast mruczeć to robi jedynie pffff pffff albo łupie bez wyczucia). Na pewno nie potrafi zejść tak nisko jak w HD681. Najbardziej jednakże dziwi mnie ta średnica, jest jakby ciut wycofana, nie słyszy się wokali tak wyraźnie i blisko jakby się chciało, a jeszcze czasami wchodzi na nie właśnie ten dziwaczny midbas.

Brzmi to mi trochę jak niedopasowane pady. Miałem podobne wrażenia. Na padach lepiej dociskających do ucha brzmiało to już inaczej, z pełniejszym basem i wypchniętą średnicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat pady w porządku raczej, czuję wyraźny docisk choć nie jest to poziom ucisku niektórych słuchawek. Sądzę jednak, że większy docisk nic by już tu nie zmienił, one takie po prostu są albo to efekt mojego przyzwyczajenia do innych słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nabyłem drogą kupna w krakowskim mp3store (jak zwykle sympatyczna obsługa) Pro 80. Słuchawki są świetne w tej cenie. Jedynie góra czasami jest ostra. Powietrze, przestrzeń, separacja, świetny bas... Jakby nie czasami ostra góra to byłyby idealne ale i tak jest 5/6. I wcale nie są aż tak trudne do napędzenia. Nawet ze smartfona dają radoche ze słuchania :D Słuchałem również HD2000 i to jednak jeden poziom SQ niżej od Pro 80.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Grałem na PRO80 obok K550. K550 są lepsze zdecydowanie. Inna szkoła grania, ale klasowo lepsza.

Czy ja wiem czy AKG sa o klase lepsze? Kwestia preferencji tak naprawde a ze wzgledu na to ale ze graja zupelnie inaczej to trzymam obie pary (zmodowane Pro80 i stockowe K551)

 

jest mod gdzieś opisany tych słuchawek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modowanie Pro 80 to chyba rekabling, zakładanie padów od HM5. Wiecej to pewnie Fatso, Perul wiedzą.

 

http://www.head-fi.org/t/715176/diy-takstar-pro-80-removable-cable-mod

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modowanie Pro 80 to chyba rekabling, zakładanie padów od HM5. Wiecej to pewnie Fatso, Perul wiedzą.

 

http://www.head-fi.org/t/715176/diy-takstar-pro-80-removable-cable-mod

pady soft HM5 to nic dobrego dla tych słuchawek gdyby ktoś się czaił na taki "mod"

co do wnętrza to jakaś wielka tajemnica.. chyba że to zwykłe wytłumienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle zastosowany mod i dziwicie się ze NIE jest lepiej ....

lewą stroną założyłem pady czy co bo nie czaję

@hibi

wygoda bez porównania większa, a dźwiękowo też raczej nie jest źle (z pamięci tylko, bo słuchawek już nie mam, a zakładałem supersofty)

kto co lubi, średnica się oddaliła i to sporo

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z deszczu pod rynnę i do z gradem :P tak bardziej zrozumiale ? :):P

 

 

Pro80 mają sporo wysokich które nie mają gdzie się wygasić ani uciec, padami supersoft uszczelniasz komorę przez co podkreśla bas a wysokie sypią tyle wysokich ile tylko mogą bo jak nie w ucho to gdzie ?

To nie średnica ucieka tylko bas i wysokie F są podkreślone.

 

 

Jak chłopu na miedzy prościej nie umiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O sam bas i górę tutaj nie chodzi. Zwiększając miejsce w padach przy Pro80 dzieje się coś dziwnego i tworzy się jakiś pogłos oraz efekt studni. Nie jest to jakoś bardzo wyraźne, ale daje się we znaki. Na padach HyperX wcale tego basu nie ma mniej, a wyraźnie średnica tak nie V-kuje.

 

To samo się dzieje z DT990 Edition 600Ohm, na nowych padach ucieka trochę średnicy, na oklepniętych jest jej więcej, przy czym nie czuć zmian na basie, a może nieco na wysokich. I jak to się ma do Twoich teorii? :)

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności