Skocz do zawartości

Kościół Audiofilski


Rolandsinger

Rekomendowane odpowiedzi

ja Cie nie obrazalem, wiec prosilbym o to samo.

 

pozdrawiam, Śliniący się idiota.

Fatso, bez urazy, ale naprawdę gdy człowiek weźmie wolne od tego całego środowiska na jakiś czas i spojrzy na świat trzeźwymi oczyma, to ponowny rzut oka na te owcze zachwyty nad audiozabawkami jest jak powrót do Matrixa. Stawiam czteropak najlepszej whiskey, że nie rozróżnisz tego AK120 od dobrze dobranego sprzętu kilka razy tańszego w DBT i to jest clou.

 

Zresztą, tu chodzi o jedno, jak ktoś to zręcznie ujął - o emocje, tym większe, im więcej kasy się wywali. A uzasadnień niedostrzegalnych obiektywnie różnic audiofil sobie wyprodukuje co najmniej tyle, ile alkoholik usprawiedliwień regularnego chlania. Ten odpał wynika wprost z cech osobowości. Pisałem o tym już na innych forum:

 

Jednym z najbardziej doniosłych pytań jest to, czy występuje jakiś wspólny mianownik w sensie psychologicznym i funkcjonowania społecznego wśród osób uprawiających to hobby lub obecnych w środowisku audiofilskim?

 

Wieloletnie obserwacje tej grupy prowadzą do wyodrębnienia dość specyficznego i spójnego zespołu cech osobowości i zachowań społecznych współwystępujących u przedstawicieli środowiska audiofilskiego.

 

Najważniejsze z nich to:

 

1. KONSERWATYZM ŚWIATOPOGLĄDOWY to bardzo swoista i wyraźna cecha, którą możemy zaobserwować u znacznej części osób funkcjonujących w tym środowisku. Przejawia się ona w zachowawczym podejściu do spraw obyczajowych, zwłaszcza związków między płciami. Audiofile często posiadają silny kręgosłup norm moralnych, zasadzających się na poglądach idealistycznych, często chrześcijańskich, a przynajmniej nie relatywistycznych. Znajduje to odzwierciedlenie w dyskusjach prowadzonych pomiędzy przedstawicielami tego środowiska, gdzie surowej krytyce poddaje się współczesne rozluźnienie podejścia do życia płciowego, aborcji i eutanazji itp. zjawisk życia społecznego. Wśród przedstawicieli środowiska audiofilskiego, w kontaktach związanych z wymianą handlową sprzętu audio, odnotowuje się znacznie mniejszy odsetek nadużyć czy zachowań nieetycznych w porównaniu do innych grup społecznych.

 

2. ROMANTYCZNA WIZJA ŚWIATA manifestuje się w skłonności audiofilów do emocjonalnie intensywnego przeżywania związków międzyludzkich, kurtuazyjnego i nasyconego metafizycznymi impulsami sposobu budowania relacji z płcią żeńską. Z racji takiej postawy audiofile często wchodzą w związki z kobietami o podobnym usposobieniu, albo popadają w konflikt z kobietami o mniej, niż w ich przypadku - labilnym, idealistycznym podejściu do kwestii związków partnerskich. Kobiety nastawione prakseologicznie do życia z partnerem na zasadzie bilateralnej wymiany korzyści są przez audiofilów dezawuowane.

 

Innym, wręcz kluczowym symptomem ROMANTYCZNEJ WIZJI ŚWIATA występującej u osób ze środowiska audiofilskiego jest niezwykle specyficzna forma zainteresowania muzyką i sposobem jej celebrowania wyrażająca się poprzez inwestowanie irracjonalnych nakładów finansowych w sprzęt audio. Wydaje się, że audiofil dokonuje tych wszystkich nieracjonalnych i kompulsywnych działań związanych z obcowaniem z muzyką w warunkach domowych właśnie ze względu na jego silną inklinację do osiągania stanów głębokiego uniesienia emocjonalnego podczas kontaktu z sztuką muzyczną. Co równie istotne, oprócz intymnego stosunku do muzyki i innych form sztuki, audiofilów ce****e przede wszystkim emocjonalny stosunek do posiadanej aparatury audio.

 

Najdonioślejszym zjawiskiem potwierdzającym powszechną wśród audiofilów ROMANTYCZNĄ WIZJĄ ŚWIATA jest także bezceremonialne i nie poparte jakąkolwiek logiczną argumentacją odrzucenie racjonalnych, elektrometrycznych czy psychoakustycznych kryteriów oceny jakości sprzętu audio na rzecz metafizyki i opisów subiektywistycznych, w których lubują się audiofile, a w szczególności tzw. recenzenci, jako jednostki najumiejętniej wpływające za pomocą języka na emocje czytelników ich poetyckich opisów wrażeń zmysłowych pojawiających się podczas słuchania sprzętu hi-fi. To jedna z najbardziej androgynicznych cech osobowości audiofila.

 

3. ALIENACJA audiofile wykazują daleko posuniętą awersję do zjawisk kultury masowej i relatywistycznej obyczajowości promowanej przez współczesne media, co wynika z ich konserwatyzmu. Ich ROMANTYCZNA WIZJA ŚWIATA często stoi w sprzeczności z wymogami stawianymi przez współczesne, laickie społeczeństwo. Dochodzi do tego trudność w odnalezieniu się w różnych formach organizacji społecznej, głównie z uwagi na ekscentryzm, a przynajmniej nieskrywaną ekstrawagancję w kwestii podejścia do spraw związanych z kulturą i obyczajami. To nasila także integrację i homogeniczność poglądów w tej grupie.

 

Ponadto audiofile wpisują się doskonale w kryteria definicyjne pojęcia HIPSTER. Choć najczęściej nie posiadają żadnego talentu artystycznego, ich zachowania, poglądy, sposób bycia i podejście do mainstreamu kulturowo-światopoglądowego wskazują wyraźnie na silną motywację do bycia ponad przeciętnością, pomimo iż nie kryją się za tym żadne zachowania kreatywne o jakiejkolwiek wartości artystycznej. Zamiast tego, audiofile budują swoją tożsamość poprzez ponoszenie bardzo dużych nakładów finansowych na zakup urządzeń audio wydatnie wzmagających ich przeżywanie muzyki.

 

4. PRAWICOWE POGLĄDY POLITYCZNE - audiofile manifestują często silne przywiązanie do ugrupowań prawicowych odwołujących się do wolności jednostki, tradycji i wartości religijnych. Ta cecha jest bardzo dystynktywna i prosta do stwierdzenia niemal na każdym publicznym forum tematycznym dedykowanym audiofilom toczą się liczne dyskusje zawierające zapalczywą krytykę ideałów i wartości lewicowych.

 

5. FLUENCJA SŁOWNA - wielu audiofilów, nawet jeśli nie posiada wykształcenia humanistycznego, bardzo sprawnie operuje językiem, czego dowodem są wytrawne, nacechowane figurami stylistycznymi zapożyczonymi wprost z literatury lirycznej tzw. Recenzje sprzętu audio. Zawierają one nie tylko suchy opis wrażeń słuchowych autora recenzji związanych z obcowaniem z danym modelem aparatury audio, ale także rozbudowane dygresje światopoglądowe, publicystyczne, beletrystyczne. Śledząc internetowe fora audiofilskie również łatwo odnotować liczne przykłady złożonych opisów i form dyskursu o bardzo wyrafinowanej strukturze literackiej. Niektórzy audiofile zakładają własne blogi by podzielić się nie tylko subiektywnymi wrażeniami i opiniami na temat posiadanego sprzętu audio, ale także pisać o sprawach kulturoznawczych, filozoficznych bądź zagadnieniach z innych dziedzin, co jednak prawie w ogóle nie jest dostrzegane przez jednostki profesjonalnie zajmujące się tymi dyscyplinami.

 

// co to ma do tematu ? Wypowiedź jak najbardziej interesująca ale chyba na osobny wątek. Mogę stworzyć w miarę potrzeby

Edytowane przez aallen
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roland, Ty rześ przyszedł nas nawracać! Nie idźcie tą drogą! Ale Ty swoją chyba przeszedłeś, prawda? Gdyby nie Twoje pełne fluencji słownej zachwyty nad Cal, w życiu bym ich nie kupił, a potem kilkunastu innych! Ty żeś to mi to uczynił. Audio.feelem!

......................

Ale Roland trochę racji ma. Forum idzie w tym kierunku, chyba.

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ manuelvetro

 

Przepraszam, serio.

 

Z drugiej strony, każdy zapalony audiofil ma konstytutywną predylekcję by się emocjonować muzyką, a wobec braku talentu muzycznego - sprzętem do jej odtwarzania.

 

@ Lord Rayden

 

Pomyliłeś kościół audiofilski z katolickim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roland Ty coś dziś przechyliłeś mocniejszego ? :D Polonistą jesteś czy jak ??? ...

 

Zgadam się tylko z jednym pt 2. kupujemy emocje kupując sprzęt. Najpierw nowa zabawa, potem orgazm uszu i znudzenie i znowu nowa zabawa ....

Tym samym Ci odpowiadam tak są tacy ludzie w innych branżach, np gry instalacja 3TV 50" i inne zabawki, jest jeszcze tego typu rynków.

 

Reszta są hmmmm albo są raczej tak trafiałeś albo odnosi się do wypowiedzi powyżej.

Ale czy to coś złego w takim przezywaniu muzyki?? Pozwól ludziom być szczęśliwym w ten sposób. Jeśli dobrze skalkulowany produkt cieszy nabywce ok, zła jest polityka cenowa firm DAPy za ponad 3kzł to już przesada, 7kzł jest chore a ludzie na to pozwalają.

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roland, ale masz jeszcze trochę sprzętu fajnego? Co nie?

Bo ja jako uzależniony alkoholik, nie piję od 3 lat, to Ty żebyś był konsekwentny to ani fidelio, ani akg k701 ani lepszych bajerów, nic... Rozumiesz, tylko gitara, pianinko, koncercik, albo słuchawki i owszem ale już nie z pierwszej ligi, że o dobrym stereo nie wspomnę...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tym samym Ci odpowiadam tak są tacy ludzie w innych branżach, np gry instalacja 3TV 50" i inne zabawki, jest jeszcze tego typu rynków.

 

 

Tia, pokaż mi proszę TV np. 40" za 150 kzł.

 

Ja troche nie w temacie jestem... wiec zeby tylko odpowiedziec na Twoje pytanie http://stuarthughes.com/newdawn/index.php

55 cali za prawie 7 milionow zlotych ;)

Edytowane przez GigereE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna przepastna różnica między złotym iPhonem, Tv 100" z obudową z platyny, a iRiverem AK540 czy 920. Jako JEDYNE uzasadnienie wzrostu ceny tych ostatnich producent podaje wyższą SQ i klient rozumie tę ofertę wyłącznie przez pryzmat wyższej jakości dźwięku, a z dowiedzeniem tego jest coraz ciężej, ba ze spostrzeżeniem tego przez konsumenta to już jest w ogóle tragicznie. Dlatego porównywanie logarytmicznie drożejącej oferty iRivera do produktów luksusowych, gdzie płaci się za rozmach, styl, prestiż, ekskluzywność, a nie jakąś obiektywną właściwość techniczną jest nietrafione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MultiSync® E654

Rozmiar 65inch

Cena netto / brutto 14228 zl / 17500 zl

I zęby nie było marka to jeden z liderów monitorów a nie jakieś tam LG sajsung

Tak z ciekawosci - jako ze ten TV uzywa matrycy S-PVA - czy przypadkiem ta technologia nie jest "dzielem" na wylacznosc firmy "Sajsung" ? Wiec depresjowanie Samsunga nie jest tutaj jakos... nie na miejscu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ak240 będzie droższy niż mój opel. Jakbym go kupił i dalej jeździł oplem, byłbym abnegatem pierwsza klasa. Albo hipsterem? Już mi się qrwa pi..doli...

AK120 jest dwa razy droższy od mojej Hondy Civic. Kim jestę?

Edytowane przez all999
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam nic przeciwko kupowaniu tego czy owego, w cenie literalnie dowolnej, nawet takiej niewyobrażalnej - np. googol baksów za kabel zasilający.

 

Ważne jest aby taki spocony ludzik wiedział - że jest członkiem kościoła audiofilskiego, co jest znacznie bardziej nieracjonalne niż wyznawcy Mzimu czy ludzie, którzy twierdzą, że zostali porwani przez UFO - gdyż ci ostatni nie wydali na to fortuny.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

MultiSync® E654

Rozmiar 65inch

Cena netto / brutto 14228 zl / 17500 zl

I zęby nie było marka to jeden z liderów monitorów a nie jakieś tam LG sajsung

Tak z ciekawosci - jako ze ten TV uzywa matrycy S-PVA - czy przypadkiem ta technologia nie jest "dzielem" na wylacznosc firmy "Sajsung" ? Wiec depresjowanie Samsunga nie jest tutaj jakos... nie na miejscu ?

 

Sajsung i LG robi samą matryce, marki jak NEC i EIZO (liderzy grafiki) wsadzają tam elektronikę i dbają o równość wierność całego panelu, a z wzrostem cali jest to coraz trudniejsze, matryca to tylko jeden element.

 

Roland ale zostaw inne cechy masz dwa parametry SQ w audio, i KM w autach (poza hamownią) to taki sam nie mierzalny parametr na tym poziomie 400+ kucy do tego nie ma drogi tak jak nie ma słuchawek dla AK240 ...

 

Aaa już wiem do czego pijesz :D ok spoko. Nic nie zrobisz wiesz za $$ można kupić wszystko a przynajmniej tak niektórym się wydaje. Mnie to nie boli ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Coś w tym jest, niestety.

Dlatego ja spasowałem i efekty są natychmiast. Bardzo miło mi się znowu słucha bardzo taniego i brzydkiego clip+ ;)

Ale Wy qrde pasujecie, jak żeście większość sprzętu przesłuchali, a połowę posiadali! Ja też tak chce!

 

I zatoczysz koło które da ci do myślenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Barthuss

 

Ja mam dokładnie tak samo.

 

Aha, piję akurat do debilnie drożejących Kałachów, bo źródła mobilne z grubsza rzecz ujmując od poziomu topowych smartfonów grają właściwie tak samo. Słuchawki i głośniki mają zdecydowanie największy wpływ na dźwięk i za nie faktycznie warto dorzucić do pieca, ale nie za kieszonkowe empetrójki w cenie używanego samochodu, których nikt w ślepym teście nie odróżni od odpowiedniego smartfona!!!

 

A tak przy okazji, dlaczego nie ma jeszcze K812 w sprzedaży?

Edytowane przez Rolandsinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zdrowo mieć coś jeszcze po za audio, tak aby w audio nie ładować wora kasy, tylko tak z rozsądkiem.

Umieć sensownie postawić granicę.

No ale każdy musi to przerobić bardziej lub mniej.

 

Tym czasem może zrobić sobie przerwę i jakieś inne fajne zajęcie ?:D ale ottttt się zrobił :) jak tu wejdzie niebieskie mundury to się zacznie będą urlopy :D

 

A może iRiver poszedł drogą im bardziej irracjonalna cena tym bardziej irracjonalny wygląd ?:) bo nie szczęście chodzi parami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja myślę, że to już będzie wreszcie całkiem porządny grajek - taki na poziomie DX100 i taki jaki mógłby być już AK100, gdyby nie polityka marketingowa iRivera polegająca na celowym ograniczaniu możliwości pierwszych modeli, po to aby "przeczołgać" najbardziej napalonych przez zakup 3 modeli i wycisnąć z nich jeszcze więcej kasy, zanim wreszcie otrzymają finalny produkt...

 

... a po AK240 powstanie jeszcze tylko AK 245, który będzie miał te same "bebechy" i (wreszcie) jakąś ładną obudowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności