Skocz do zawartości

Denon AH-D600 a kabel DIY


rymcymcym

Rekomendowane odpowiedzi

Szukając w sieci informacji o customowych kablach do D600 przeczytałem kilka opinii jakoby stockowy kabel (długi, bez pilota) był na tyle dobry, że nie ma sensu go wymieniać bo lepiej nie będzie..

 

Wiem, że wśród naszych forumowiczów są osoby co to kabel zmieniły i sobie chwalą. Może właściciele takowych kabelków podzielili by się swoimi spostrzeżeniami ? :)

 

Chciałbym wymienić w swoich Denonach kabel (głównie za sprawą długości bo potrzebuję wersję portable) i zastanawiam się czy różnica będzie (jeśli w ogóle) tak znacząca, jak np. w przypadku HD650...

Edytowane przez rymcymcym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie podjadę, umówimy się przez PW.

 

Niestety LCD nie przetrzymały mojego wrześniowego dołka finansowego, przez który to musiałem pozbyć się większości moich audio-zabawek :( Teraz dopiero 2 miesiące po przeprowadzce zacząłem się odbijać od dna więc na początek wrócił ak120. Do lcd raczej nie wrócę bo primo za dużo zachodu ze sprowadzaniem, secundo Denony właśnie dzielnie mi te Audeze zastępują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety LCD nie przetrzymały mojego wrześniowego dołka finansowego, przez który to musiałem pozbyć się większości moich audio-zabawek :(

 

A miałeś się do mnie odzywać ze sprzedażą...

 

Coś mi się zdaje, że zaproszenie nieaktualne :lol:

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co się smucisz, sam miałeś do mnie przyjeżdżać. A żeś sobie mieszkanie kupił...

 

Dopóki bank nie powie, że kupiłem to nie kupiłem :mellow:

 

Oj, to będzie forumowa parapetówka. :woot: Kiedy wpaść? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam już 600tek w domu, żeby sprawdzić różnice, mogę je tylko opisać na podstawie 7100.

I w każdym z 3ch przypadków mam wrażenie, że na średnich nic się nie zmienia. Za to zmienia się wszystko wokół. Na stopie jest zdecydowanie więcej powietrza i przestrzenności. Trochę bardziej nerwowa góra, ale nie na tyle, żeby to przeszkadzało, ot wyłazi trochę więcej śmieci z nagrania w stosunku do stockowego kabla. Ale też i więcej mięcha jest niż na stockowym kablu. Na Twoim sreberku jest zdecydowanie najjaśniej, brzmienie jest znowu delikatnie odchudzone, ale rozdzielczość idzie w takie rejony, że aż się boję co jeszcze znajdę w nagraniu.

 

Myślę, że do D600 idealne będzie srebro, natomiast do 7100 najlepiej pasuje stop. Przynajmniej w moich klockach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie sam dół odejmuje w d600 z biegiem ... grania i charakter zmienia. Szybszy, bardziej punktowy, precyzyjny. To przed wygrzaniem chyba trzeba uważać ze zmianą kabla, myślę.

 

Jak dlugo zajela ta zmiana dolu?

Jestem po okolo 50 godzinach i z niecierpliwoscia czekam na ten szybszy, punktowy dol, ktorego sluchalem na wygrzanym egzemplarzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

A ktoś ma jakiś pomysł na kabel, który by wyciągnął średnicę do przodu?

Na kabel nie mam, ale na mod jak najbardziej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na kabel nie mam, ale na mod jak najbardziej :)

 

Miałem kiedyś okazję króciutko ich posłuchać i rzuciła mi się w uszy właśnie wycofana średnica.

Perul, słyszałeś AH-D600? Porównywałeś bezpośrednio do X1? W Fidelio średnica też wycofana i ciekawi mnie w których bardziej.

A mod to pomysł teoretyczny, czy miałeś okazję przetestować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności