Skocz do zawartości

Krótki "test" Mp4 Mpowera :d


White Haven

Rekomendowane odpowiedzi

Okej na początek dodam że specjalistą od sprzętu grającego nie jestem, opis czysto subiektywny, wręcz skrajnie storonniczy :D . Teścik był krótki (godzinny), odtwarzacz pożyczony od kuzynka, zdjęć nie ma bo nie było czym zrobić ;)

 

Wygląd:

- za wygląd duży plus - gdyby nie brak loga to zewnętrznie prawie nie do odróżnienia od ipoda nano (czarnego) całość estetyczna, aż chce się potrzymać ;) i pomacać :D

- pierwszy zonk - nie tylko wygląd zerżneli z ipoda, gniazdo słuchawkowe też <_< Mogę zapomnieć o moich epkach, trzeba użyć tego dołączonego, białego szmelcu :angry:

 

Wyświetlacz:

- i tu się zdziwicie, ale jest całkiem spoko :blink: Nie mam doświadczenia z lepszym sprzętem, tak że ciężko mi porównać, ale mogę powedzieć że jest lepszy niż w sonym erc K700. Przyjemny dla oka, dobra kolorystyka, bez cudów ale nie ma się do czego przyczepić

 

Technikalia B) :

- drugi zonk - popaprane sterowanie. Oczywiście ipodowskie kółko jest tylko na pokaz, całość operuje na klawiszach, niestety oznaczenia ipodowskie mocno komplikują sterowanie (niewiadomo który przycisk za co odpowiada)

- trzeci zonk - kur**cy można dostać, przy przełączaniu między funkcjami. Czas oczekiwania za każdym razem to ok 6 sekund :angry: Nawet zwykłe potwierdzenie wyboru opcji czy rozpoczęcie przewijania utworu tyle zajmuje,wygląda to tak jakby całość działała z dużym opóźnieniem w stosunku do reakcji użytkownika.

- o czy wspomniałem o tym że jest możliwość przewijania w obrębie utworu? Niby oczywiste ale w wielu no-namach ta funkcja jest niedostępna. Tyle że na skutek wszechobecnych opóźnień niewiele to zmienia

- liczne bajery: odtwarzanie filmów (ale tylko te dziwne formaty MTV joł :D), wyświetlanie zdjęć (czas oczekiwania ok 6 sekund), nagrywanie dźwięku (na poziomie dyktafonów komórkowych, porównywałem z moim k700), radio (szczegóły dalej) i oczywiście funkcja, która nas najbardziej interesuje - odtwarzanie muzyki

 

Odtwarzanie muzy

- standardowy zestaw dla no-namów - oczywiście o ogg możemy zapomnieć <_<

- jakość dźwięku - jestem pozytywnie zaskoczony. Jako urzytkownik irivera bałem się że natychmiast mnie odrzuci (zwłaszcza na załączonych słuchawkach) Tymczasem jakość odbioru jest całkiem niezła, moim zdaniem nieco lepsza niż creativie (mój brat ma Movo) Trochę słabe basy (może na lepszych słuchawkach byłoby lepiej), deczko obcięta góra, środek nawet dobry ;). Dżwięk dynamiczny i czysty [bez szumów i trzasków, można łatwo odróżnić poszczególne instrumenty (soundtrack z "Twierdzy")], wokal znośny (polska "klasyka" rapu - tylko nie bijcie za cudzysłów ;)). Zaznaczam że wszystko to na dołączonych, czyli z gruntu kiepskich słuchawkach! :blink:

- kwestia głośności - za cichy! Na maksymalnych ustawieniach wyciąga może tyle co 1/3 możliwości T30<_<

 

Radio

- krótko beznadzieja!!! Nie mam porównania do innych playerów, ale takich szumów i trzasków dawno nie słyszałem. Radio ma możliwość zapamiętania stacji, ale z tego co mi kumpel opowiadał to zdaża mu się je gubić. Jeśli kogoś interesuje radio to odradzam

 

Zdjęcia

- Jak już wspomniałem długi czas ładowania (ok 6s)

- zadowalajca jakość (nieco lepiej niż w komórkach )

- moim skromnym zdaniem to tylko zbędny bajer (zwłaszcza że player nie ma aparatu)

 

Nagrywanie

- lepiej kupić oddzielny dyktafon ;)

- Jak ktoś nagrywał kiedyś coś na komórce, to jest to mniej więcej to samo :)

 

Odtwarzanie filmów

- Ku mojemu niepomiernemu zaskoczeniu to je pikne :D

- Oczywiście nie można się po czymś takim cudów spodziewać, ale bynajmniej film (kolega miał kilka odcinków "świata według kiepskich") nie przypomina slideshowu. Całość działa płynnie, jakość może nie telewizyjna ;) ale znośna. Do zabicia czasu podczas jazdy pociągiem jak znalazł. Filmy zajmują stosunko mało miejsca (zaleta tej dzikiej konwersji :D) na 512 wchodzi ok 2,5h. (według kumpla ja nie miałem jak sprawdzić) A dla znających angielski inaczej - player nie wyświetla napisów. :huh:

 

Czas działania

- według kumpla przeciętnie 8h

 

Podsumowanie i ocena B)

 

Ciężko będzie ;) Z jednej strony mamy beznadziejnej jakości słuchawki, które cięzko (ze względu na nietypowe gniazdo) wymienić, kiepskie bajery (dyktafon, radio, zdjęcia) i porąbany interfejs. Z drugiej całkiem dobrą jakość dźwięku i obrazu (film). Hm....Gdyby player kosztował tyle co iriver to oczywiście bym odradzał. Ale skoro jest tańszy nawet od sansy (było nie było - nie odtwarzającej filmów) - kosztował kumpla 100 zł (wersja 512mb) to..... z bólem serca i wbrew sobie polecam :lol: Podsumowując, dla poszukujących taniej możliwości oglądania filmów i nie oczekujących wymiatajcej jakość dźwięku i obrazu to całkiem ciekawa alternatywa :)

 

Końcowa ocena: 5/10

 

Z niecierpliwością czekam na naturalny w tej sytuacji opierdziel i wytknięcie (zapewne licznych) błędów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wątpliwą przyjemność pobawić się przez chwilę tym playerkiem. Jedyne co z tego zapamiętałem to na maxa skopane sterowanie które sprawia, że masz ochotę trzasnąć nim o ścianę i to, że chyba trzeba siedzieć w domu przy zamkniętych oknach żeby czegoś posłuchać tak cicho gra.

Jak koleżanka udostępni mi go na dłużej to coś jeszcze dopiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakość dźwięku - jestem pozytywnie zaskoczony. Jako urzytkownik irivera bałem się że natychmiast mnie odrzuci (zwłaszcza na załączonych słuchawkach) Tymczasem jakość odbioru jest całkiem niezła, moim zdaniem nieco lepsza niż creativie (mój brat ma Movo)
Właśnie za to otrzymasz opierdziel :D nikt nie wmówi mi że jakość dźwięku w jakimś no-name bądź MP4 jest lepsza niż w MuVo. W Creative wystarczy się troszeczkę pobawić custom EQ i sytuacja odrazu się poprawia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to każdy no-name gra tak samo beznadziejnie. Miałem możliwość przesłuchania kilku takich odtwarzaczy i wszystkie z nich to porażka. Za mało dynamiki, zniekształcenia na pełnym paśmie i ogromnie trzaski (choć to też od impedancji słuchawek zależy), a o stereo to można zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft jak widać do dupy. Ale sam hardware jest dobry. Jak da się słuchać to znaczy, że to doskonała podróbka iPoda Nano. SŁuchawki to wiadomo. A z tym jackiem to o co chodzi że niestandardowy?

 

Gniazdko jest kompatybilne z wtyczką 2,5 mm, a nie ze standardową (3,5 mm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecierz w słuchawkach od iPoda i w samym iPodzie jest standardowe gniazdko mini-jack, a nie micro-jack. Nie wiem o czym wy mówicie. Może słuchaliście tylko podróbek, bo w normalnych iPodach jest zwykłe standardowe gniazdko.

 

podróbka iPoda Nano.

 

Czytaj uważniej ;)

 

2500. post :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAAA...teraz sobie przypomniałem że nie mogłem iPodowskich słuchaw posłuchać bo miały za małe gniazda. Ach ten microjack. Jakby nie mogli dać oryginalnego, tylko się trzeba z przejściówkami bawić

 

Ja zrozumiałem "iPodowskich" jako słuchawek od oryginalnego iPoda. Nie wiem może Vader miał na myśli słuchawki od podróbki, ale słowo iPod oznacza raczej oryginalny player od Apple. Chyba, że nfsu zrozumiałeś inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrozumiałem "iPodowskich" jako słuchawek od oryginalnego iPoda. Nie wiem może Vader miał na myśli słuchawki od podróbki, ale słowo iPod oznacza raczej oryginalny player od Apple. Chyba, że nfsu zrozumiałeś inaczej.

 

iPodowskie = w stylu iPoda

 

Jak w życiu ktoś coś nazwie PRLowskim, to niekoniecznie to oznacza, że ten przedmiot pochodzi z owego PRLu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ale dlaczego tak mało osób na forum ma ipoda nie jakieś no-namy.???

 

To jak zapytać się na forum mercedesa czemu tak mało osób ma toyotę...

Zwyczajnie to forum ma taka specyfikacje, że udzielają się osoby z sprzętem mniej lub bardziej markowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Oczywiście to wina MP4 :P hehe Taki żarcik...

30 min pracy to wina kiepskich akumulatorków ładowanych do "MP4", bo na świecie nie ma nic za darmo, aby uzyskać niską cene ładują kiepskie jakościowo komponenty. Bateria która długo sie ładuje i krótko trzyma jest zużyta. Pewnie "doładowywałaś" zanim nie rozładował sie do końca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli jest tak od początku to reklamuj może uznają

 

BTW Nie bicie ale ten player który opisywałem właśnie się kumplowi rozsypał - dosłownie :) Chyba trzeba nieco zmodyfikować ten teścik, bo 3 miechy użytkowania to chyba "troche" mało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wieszamy psy na tych mp4, ale wydaje mi się, że sporej części populacji i tak nie robi to różnicy. Puściłem niedawno mojej znajomej kilka kawałków z mojego playera na portach, a potem posłuchała sobie tego samego na swoim noname ze słuchawkami a'la sennheiser i stwierdziła, że u mnie jest tylko więcej basu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności