Skocz do zawartości

Modowanie modeli AKG K6/7xx


snuffdbko

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Ostatnio korespondowalem z pewnym Panem i rozmowa zeszla na modowanie modeli od AKG K6/7xx. Szukam sluchawek ze spora iloscia niskich i bylem zdania, ze te modele sa kompletnie nie dla mnie, ale uslyszalem, ze po dodaniu krazkow foam net pad, fizeliny i odblokowaniu bassportu robia sie z nich basowe potwory, ktore nawet maja go wiecej od DT990 PRO i nawet potrafia zawstydzic pod tym wzgledem modele zamkniete. Jak uwazacie? Ja nie moge uwierzyc jak ze sluchawek uznanych za praktycznie bezbasowe robia sie te tzw basowe potwory. Ktos probowal modowania takiego, jak odczucia, opinie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko zgodnie z planem. Po modyfikacji te słuchawki w starciu ze stockiem to niebo a ziemia. Zwiększa się bas, ale tak naprawdę siła tej modyfikacji tkwi we wszystkim innym, większej czystości, zmianach w SPL, etc.

Ogólnie to wiszę Ci wielkie piwsko ! Miałem dać lajka ale się skończyły :)

 

 

Najbardziej ciekawi mnie bas, bo wszystko inne odpowiadalo, a tu czulem niedosyt. Jakies porownanie moze do DT990 PRO, czy wiecej, ew. jako punkt odniesienia K550.

W tych słuchawkach po otwarciu bassportów bas schodzi do piekieł. Wysokie straciły piach i właściwie to zastanawiam się czy ja jeszcze jakichś słuchawek potrzebuję ? Mam już w sumie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy :). Podziękowania należą się właściwie Krizarowi bo byłem święcie przekonany, że mod dotyczył tylko starych K701 i wyżej nie jest w ogóle aplikowalny (tj. porty są już odetkane w standardzie), A tymczasem nawet K601 dawało się tak modować. Ponoć wyjęcie w nich drivera i odklejenie wszystkich trzech zaślepek podnosiło bas do granic ludzkiej tolerancji:

http://oi35.tinypic.com/2mzbakj.jpg

 

Zresztą spojrzeć należy na studyjny rodowód marki. AKG celowo stroi w taki a nie inny sposób swoje słuchawki. Zawsze uwielbiałem ich jednak nie tyle za szkołę grania, co za fakt ile ciekawych rzeczy można z nimi zrobić i to w kierunku w zasadzie przeciwnym do ich wizji. I nie trzeba w ogóle kosztować się na K702 65th czy K712 żeby usłyszeć w tej serii gdzie kończy się królicza nora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze dodatkowo załatwiam sobie pady od K712 PRO bo ponoć robią trochę dobrego względem starych padów ;)

 

Przede wszystkim to ja bym po modyfikacji najpierw spróbował wymienić przewód na lepszy. Standardowy w tej serii co prawda nie jest jakiś tragiczny i nie powoduje od razu odruchów konwulsyjnych, jednakże zmiana przewodu na np. OCC daje słyszalne efekty in plus na wszystkim. Żadne Canary, żadne Sonole (oba zbyt agresywne na górze, trzeba je kompensować potem wypełnieniem fizeliną) tylko od razu siup w OCC lub cokolwiek z okolic, co będzie w stanie jeszcze trochę dźwięk na wyjściu oczyścić i jednocześnie zostawić pierwotny charakter tych słuchawek.

 

Na HD600 i 650 osobiście nie uznaję już innych przewodów niż OCC. Przy Q701 zanosi się na identyczny scenariusz. Także tutaj sugestia od razu do Fatso: jeśli spodobała Ci się ich oczyszczona góra, to przy OCC efekt będzie jeszcze lepszy, szczerze zachęcam do spróbowania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Canare niestety tak pozytywnie się nie mogłem wypowiedzieć, z bassport modem robił mi niemal V-kę. Fakt, było czyściej, ale ogólnie ostrzej. Sonolene zachowywał się za każdym razem podobnie i dopiero porządne okablowanie zrobiło z tym fantem porządek - właśnie wspomnianą ostrością ponad stockiem. Oczywiście są słuchawki gdzie te przewody faktycznie dają radę pierwszorzędnie, ale po ostatnich odsłuchach bardziej postrzegam je osobiście jako alter aniżeli upgrade idący w ten sam deseń, co oryginalna prezentacja słuchawek na stocku. Najważniejsze jest jak zawsze że dźwięk pasuje i trafia w gust, jakby nie patrzeć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tej chwili robię reverse enginnering moda Evila :)

 

Póki co efekty sa bdb, bo ja podchodzę do tematu zdecydowanie bardziej rozlegle.

 

Fajnie, że bass porty można zakleić jak zachodzi taka potrzeba.


BTW identyko sytuacja była w KRK KNS8400, zatkany bass port tylko tam była dość gruba wkładka w dotyku jak płatek kosmetyczny, tylko dużo sztywniejsza, bo jej usunięciu słuchawki stały się basowymi potworami :D

 

Tutaj basu dochodzi tyle o ile (u mnie na te chwile) najbardziej poprawiają się wysokie, nie ma grainu i o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności