Skocz do zawartości

FiiO X1


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Transfery jak na każdym innym sprzęcie i zero trzasków (na znacznie bardziej krytycznych słuchawkach, niż podpięte przez Ciebie).

 

I robisz błąd w teście - zmień materiał na inny, a nie próbujesz z tymi samymi plikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te delikatne trzaski (tracenie jednego taktu) sa na bardzo rozleglym materiale, tak uśredniajac ok 80% plikow mp3 ma takie problemy. SHP8900 naprawde grają porzadnie, nie sugerujmy sie cena, ok ;)


ale jak widze temat padł, nie pomozecie..., "Transfery jak na każdym innym sprzęcie" - ok, rozumiem, bardzo wyszukana odp ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te delikatne trzaski (tracenie jednego taktu) sa na bardzo rozleglym materiale, tak uśredniajac ok 80% plikow mp3 ma takie problemy. SHP8900 naprawde grają porzadnie, nie sugerujmy sie cena, ok ;)

ale jak widze temat padł, nie pomozecie..., "Transfery jak na każdym innym sprzęcie" - ok, rozumiem, bardzo wyszukana odp ;)

Z X1 3,5 do 5 MB, karty samsung evo 32, 64 i 128GB

 

Dlatego używałem czytnika po USB 3 - wtedy 15-45 MB

 

Warto pamiętać, że nie z każdą kartą FiiO będzie chodził bezproblemowo i to nie tylko kwestia transferu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te delikatne trzaski (tracenie jednego taktu) sa na bardzo rozleglym materiale, tak uśredniajac ok 80% plikow mp3 ma takie problemy. SHP8900 naprawde grają porzadnie, nie sugerujmy sie cena, ok ;)

ale jak widze temat padł, nie pomozecie..., "Transfery jak na każdym innym sprzęcie" - ok, rozumiem, bardzo wyszukana odp ;)

Ale co mamy pomóc? Problem dotyczy tego jednego przypadku i nie wiadomo czy to wina uszkodzonego X1 czy plików (próbowałeś chociaż je zripować do innego formatu?), więc możemy sobie wróżyć z fusów.

A to, że SHP8900 grają porządnie, wcale nie wyklucza, że można podpiąć pod Fiio znacznie porządniejsze słuchawki, na których znacznie szybciej wyłapie się wszelkie niedociągnięcia.

 

I odpowiedź była o wiele trafniejsza niż myślisz. Po kiego chcesz znać transfer na X1, skoro nie będziesz miał punku odniesienia do czegokolwiek? Jak jest zbliżony z innymi urządzeniami, to znaczy, że z grajkiem i kartą jest wszystko w porządku, czyli dokładnie to co chciałeś wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może pobawić się jeszcze w formatowanie tej karty na exFAT albo FAT32? I wziąłbym kilka tych empetrójek i potraktował innym kodekiem, może. FiiO akurat gryzie się. Z tym, którego używasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta jest oryginalna z Wilk Elektronik na 100%, transfer bardzo wysoki (sprawdzane)! Kłopoty się zaczynają jak się kartę włoży do Fiioo, transfer padaka kompletna… co do trzasków, to sprawdzałem to inaczej: zgrałem „podejrzany” materiał na inna kartę i tą kartę dopiero do tabletu i do fiio – efekty jak już pisałem: tablet sobie jakoś z tym radzi, fiio nie za bardzo… czemu nikt tego nie zgłasza? Zapewne wiele osób „nie słyszy” takich niuansów… one sa słyszalne raczej w domu, w ciszy jak używa się go w autobusie itp., to nie usłyszy się, nie ma cudów i żyje się w cudownej nieświadomości posiadania czegoś cudownego ;)

 

Serwis tych „trzasków” nie uzna na 100%, maja swoje próbki mp3, a wiemy jakie one mogą być – laboratoryjne Fraunhofera, wiec znamy wynik tego testu... być może wysłanie do serwisu, że jest akurat problem z transferem to tak, ale chciałby żeby ktoś mi podał jakie Wy macie transfery kopiowania na kartę, ale z kompa na fiio bezpośrednio przez kabelek micro usb (klasa 10 karty)? Mogę o to poprosić?

 

Do Fiio mam 6-8 MB/s zapisu, karta SanDisk Ultra 32GB, żadnego problemu z trzaskami, lagowaniem itp... Prawie wszystkie pliki na karcie to FLAC, zapełniona do połowy.

Edytowane przez Zielonek430
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis wrzuciłem kolejne pliki mp3 i znow to jest... cholercia, to jest lekkie ugięcie, brak nutki, ale to bardzo irytujace, bo czesto się pojawia... generalnie, nie ma pliku mp3, zeby tego nie bylo, tylko to nie jest trzask, jak pisalem, ale jakby byl sekundowy brak dzwięku, takie "załamanie"... mozliwe, ze fiio ma cholerna wade, bo trudno wykrywalna dla serwisu... czarna d..., bo z serwis tego nie ogarnie moim zdaniem... wielkie dzieki za podanie transferów! No nie sa za dobre i u was, sprawdze kilka razy i średnią tez podam, to bedzie punkt wyjscia... ;)

Istotne: FLAC tego nie ma, to występuje przy wysokim bitrate mp3, a takich uzywam (320 itp)...


a moze sformatowac karte przez fiio (bo jest taka w nim opcja)??? Moze to jest lekarstwo na te "trzaski" i niski transfer zapisu? Jak myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro trzaski występują tylko przy mp3 320, to zmień kodek

Gdyby to była wina karty to błędy byłyby zawsze, gdyby FiiO był wadliwy to też chrzaniłby wszystkie pliki, a tak chrzani jeden rodzaj mp3, pewnie ma problem z ich zakodowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błedna teoria niestety... niestety, trzaski (załamanie dzwieku) występuje przy roznych kodekach... materiał w którym sa trzaski sprawdzilem na kompie na winamp i nie ma nic w tym miejscu na kompie, dzwiek plynie cudownie... z tego co juz widze czeka mnie ciezka przeprawa z serwisem, która na 100% uzna, ze na testowym ich materiale jest ok, w sumie tylko go sprzedac i zapomniec... fiio to fantastyczny grajek, ale nie radzi sobie z 80% kodekow jakie sa na rynku... czy to wada mojego urzadzenia? Musialbym zakupić drugi (z opcja zwrotu oczywiście) i sprawdzic, jeśli to jest na drugim egzemplarzu, to mamy problem wbudowanego kodeka... trudny temat... wkurza mnie to, ze wydajac 450 zl myslalem, ze bedzie bezproblemowo w kazdym calu... oczywiscie moge przeslac jeden kawalek mp3 z ta "wada" i sprawdzicie - co Wy na to?


sprawdzilem na tel nokia e72 (w sumie zabytek)... tez to nie wystepuje... robi sie kabaret po mału... pakuje, opisuje i wysyłam do serwisu...

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fiio to fantastyczny grajek, ale nie radzi sobie z 80% kodekow jakie sa na rynku...

 

To nie wiem jakich formatów używasz, bo mi nie poszedł tylko WV, a wszystko inne chodziło jak marzenie, więc nie głoś herezji. Ponadto obsługa plików CUE jest rewelacyjna, bo FiiO "wypakowuje" w locie i pokazuje tak jak zawartość katalogu, czego niestety nie mam na obecnym grajku.

Jeśli masz to na wszystkich plikach, to korzystaj z gwarancji, a jeśli sklep gdzie kupiłeś jest na miejscu, to pokaż przy sprzedawcy, żeby zwiększyć wiarygodność zgłoszenia.

 

Polecam też jeszcze raz wgrać firmware przed zgłoszeniem reklamacji - coś mogło się skopać w czasie aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to ja juz sie pogubilem... zaczałem jeszcze raz wszystko sprawdzac i wyglada to tak: na karcie 16GB Good RAM klasa 10 - tego objawu nie ma na tym samym materiale mp3.... na karcie 32GB Good Ram klasa 10 - jest to "pykniecie"... na karcie 8GB Sandisk klasa 6 - jest to ugiecie dzwieku też... na karcie 1GB "no name" klasa 4 - nie ma... czy możecie mi pomoc i podsunac pomysl co to może by, bo nie ma w tym juz logiki? Firmware przetestowałem 1.3,1.4 i 1.5 - tu nie ma roznic... karty formatowałem pod x1 i pod kompem na fat32, NTFS - tu tez nie ma roznicy... albo x1 "nie lubi" pewnych kart, albo ja juz nic nie rozumiem... jakis pomysl??? ;)

Karty tez sa ok, sprawdzane pod kontem bledow... czy w tym co podalem jest jakas logika, czy x1 sfiksował??? ;)


no i z tego widać, ze wizyta w serwsie z x1 to temat karkołomny...

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to też zależy jak trafisz. Z moim GoodRAM 64GB (Class 10 UHS-I) było bez problemu, z Toshiba 32GB i GoodRAM 16GB też nie miał problemów. Może ta zgodność zależy też od partii produkcyjnej? Ja miałem złotego X1 z pierwszego rzutu złotych (czyli chyba jakieś 3 miesiące po srebrnych) z domyślnie wgranym FW 1.2 (srebrne miały 1.1).

 

@rob72 - jak masz czas to sprawdź dokładnie swoje karty programem H2testw 1.4 (tylko najpierw je opróżnij). Np Samsung Evo 32GB kupiony na allegro w "sklepie" był zaskakująco powolny w testach, ale nie wykazywał błędów odczytu. Programik wyżej przemielił dysk w odczycie i zapisie i okazało się, że mimo dobrych wyników sprawności w popularnych programach, to w H2testw po przekroczeniu 8GB wali błąd za błędem w weryfikacji zapisanych wcześniej danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W końcu kółko reaguje tak jak powinno, nie ma przycinek, a chciałem już drugi raz wysyłać na reklamacje.

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem o tym poście;

Great job - immediately better sq!

I look forward to further development in the direction of the natural sound smily_headphones1.gif

@Marlene - it's not placebo. It would be good if the highs were more sparkling and bass got more dynamic, but they are changing in the right direction.

Chyba, że to inszy Inszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konczac wątek o kartach, to w fiio x1 powinni poprawić zdecydowanie obsługę z urzadzeniem wszystkich markowych kart (a taką jest Good Ram na pewno), a nie uzależniać to od przypadku i serii kart, az dziwne że poprawiaja tyle rzeczy, a za karty i ich poprawną obsługę się jakoś nie wzięli... na razie przeformatowałem karty przez fiio i jakby jest lepiej, mnie tych trzasków lub akurat mam szczescie... generalnie temat na razie zawieszony do odwołania... transfer z kompa do fiio jest moim zdaniem bardzo przeciętny, ja mam około 6.8... to nie jest jak na obecne czasy wynik dobry, raczej dobry jak na grajki sprzed 5-6 lat...

 

gra za to fenomenalnie x1, dupę wręcz urywa, co za szczegółowość dzwięku!!!

 

Zastanawia mnie też jedno, czy kiedykolwiek w fiio pojawi sie tez zegarek na ekranie wyswietlacza. To mój pierwszy odtwarzacz w życiu, a miałem ich z 15, który nie ma tej funkcji, funkcji jak sie okazuje bardzo przydatnej... ;)

 

Dzieki za info o nowym firmware! Wrzucę i sprawdze czy coś poprawili z tym nieszczęsnym kółkiem... ;)


z dzis: kopiowanie materiału mp3 około 850MB trwało na fiio x1 około 17 minut... ta samą kartę wsadzilem do czytnika 2.0 i kopiowanie tego samego materialu to czas okolo 3-4 minut... ludzie, to sa jakieś żarty, mozna nawet napisc, że kopiowanie na fiio trwa wieczność...

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo masz transfer 6,8 MB/s, albo wrzucałeś 850 MB przez 17 minut. Nie da się jednocześnie tak i tak.

U mnie zajęło to (844 MB) niespełna 2,5 minuty, więc ciężko uznać to za tragedię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności