Skocz do zawartości

FiiO X1


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Potwierdzam, FW 1.6 likwiduje problem zacinającego się scrolla w zupełności.

 

Powiedzcie mi jak to jest możliwe, że po zakupie smartfona Samsung J5 ten okazał się - zupełnie przypadkowo, żywszy i naturalniejszy w brzmieniu od FiiO ? Nie ukrywam niemałego zaskoczenia z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, FW 1.6 likwiduje problem zacinającego się scrolla w zupełności.

 

Powiedzcie mi jak to jest możliwe, że po zakupie smartfona Samsung J5 ten okazał się - zupełnie przypadkowo, żywszy i naturalniejszy w brzmieniu od FiiO ? Nie ukrywam niemałego zaskoczenia z mojej strony.

Audiovoodoo, moc to nie wyznacznik jakości brzmienia, choć powinien zawsze być. Taka sygnatura dźwięku, może też być tak, że Ci bardziej pasuje sygnatura J5 niż Fiio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie, niestety powrócił problem z kartą czy fiio x1, bo trudno powiedzieć obecnie co nawala... znów jest ten sam problem, który już zgłaszałem, czyli jak wrzucamy pliki mp3 na kartę pamięci przez Fiio, to następnie w niektórych plikach mp3 przy odsłuchiwaniu jest 1-2 sekundowy kawałek innego utworu, to się coraz cześciej powtarza niestety... przyznam, jestem rozczarowany, bo tym razem chodzi w fiio bardzo dobra karta Kingstona klasa 10 64GB i było dobrze, ale do jakiegos czasu jak się okazuje... obecnie karta jest już prawie zapełniona i zaczęły się te problemy ponownie ujawniać... poprzednio problem był na karcie 32GB Good Ram 10... kupiłem nową, lepszą i myślałem, że problem nie powróci, powrócił i tu nie pomaga formatowanie, problem wraca, czy użyjeś formatowania FAT czy NTFS czy ExFAT... karta została od początku sformatowana przez Fiio zgodnie z zaleceniem producenta, czyli jest to FAT. Być może urzadzenie ma problemy, bo to co piszę występuje tylko przy przerzucaniu plików mp3 przez interfejs fiio... zapewne wrzucacie muzykę z kompa bezpośrednio na karte poprzez czytnik i chyba tego problemu nie macie, tak? Dziwne to jest, bo miałem kilka odtwarzaczy mp3 i nigdy nie było takich problemów z kopiowaniem mp3 na różne karty... wina Fiio to jest, bo karty na pewno nie??? Jaki popełniam więc techniczny błąd, że takie rzeczy dzieją się z mp3?

Edytowane przez rob72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem FW1.6, ale chorobcia, w tym wątku gdzieś są opisane kroki aktualizacji?

 

Ten sposób jest ok?

http://fiio.me/forum.php?mod=viewthread&tid=39947

Nie rób tak!

Fiio łże jak pies i chcą Ci uwalić w ten sposób grajka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uojtam, myslalem, ze jest jakis nowszy sposob, niz ten sprzed poltora roku, tym bardziej, ze nie mam karty 32GB i mniejszej, tak jak to napisali w tej instrukcji.

 

ok, udało się. Zobaczymy jak będzie śmigał na nowym firmłerze.

Edytowane przez micbud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@micbud - ja ci polecam lekko zmodowane fw z headfi. Graficznie sa duzo ladniejsze, zreszta zajrzyj na headfi i zobacz sam. Wyglada bardziej rasowo i nie ma wplywu na wydajnosc. Jak mialem X1 to instalowalem tego moda zamiast oficjalnych aktualizacji i bylem zadowolony, zreszta jak widzialem to sporo osob go uzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@micbud - ja ci polecam lekko zmodowane fw z headfi. Graficznie sa duzo ladniejsze, zreszta zajrzyj na headfi i zobacz sam. Wyglada bardziej rasowo i nie ma wplywu na wydajnosc. Jak mialem X1 to instalowalem tego moda zamiast oficjalnych aktualizacji i bylem zadowolony, zreszta jak widzialem to sporo osob go uzywa.

Link?

Jakieś zmiany dzwiękowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to jest czysty oficial ze zmieniony motywami graficznymi idącymi w kolorystykę X5. Naprawdę ładniejsze, ja najbardziej lubiłem czerń z czerwienią.

 

http://www.head-fi.org/t/749000/x1-custom-firmwares

 

W temacie jest nawet podlinkowana beta 1.61

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to zbyt leniwy jestem, żeby znów podmieniać FW tylko dla ładniejszego wyglądu (na który i tak rzadko patrzę, bo DAP obsługuję w większości bezwzrokowo). Tym bardziej, że ten 1.6 działa już elegancko, jeśli chodzi o kółeczko.

 

Problem mam teraz z tym, że włączyłem gdzieś opcję "shuffle" i nijak tego nie umiem wyłączyć. Wciskam ten przycisk lewy-górny nad kółkiem, pojawia się opcja "shuffle" do wyboru, ale nijak nie umiem jej wyłączyć i mimo zmiany folderów, w każdym folderze przy odtwarzaniu szufluje mi piosenki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności