Skocz do zawartości

FiiO X1


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

 

Q:Why am I seeing rubbish characters?

A:Only ANSI, Unicode and UTF-8 (with and without BOM) encodings are supported for lyrics.

Sio do czytania instrukcji :P

 

A gdzieś Ty widział faceta, co czyta instrukcje? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, miał ktoś z was do czynienia z tą kartą pamięci w połączeniu z X1?

Będzie działać bardzo dobrze, ale jeśli liczysz na jakieś dodatkowe właściwości to cię rozczaruje :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hej, miał ktoś z was do czynienia z tą kartą pamięci w połączeniu z X1?

Będzie działać bardzo dobrze, ale jeśli liczysz na jakieś dodatkowe właściwości to cię rozczaruje :) .

 

Gadasz... Wyraźnie słychać poprawę kontroli basu i zwiększoną przestrzeń na wyższej średnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któryś audiofilski recenzent w jakimś teście DAPa wspomniał, że odtwarzacz może zabrzmieć z karty tak samo dobrze jak przez USB w funkcji DACa, ale potrzeba do tego karty micro SD z wyższej półki.

Piotr Ryka przy Fiio X5 :D :

"Z wysokiej jakości słuchawkami potrafi grać naprawdę przednio, a jeszcze lepiej, gdy czerpie sygnał od stacjonarnego komputera. Niewykluczone, że samodzielnie produkować muzykę na takim poziomie również potrafi, o ile otrzyma odpowiedniej jakości kartę pamięci. W to jednak nie wnikam, gdyż wymagałoby to osobnych testów, które nie zostały przeprowadzone."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Któryś audiofilski recenzent w jakimś teście DAPa wspomniał, że odtwarzacz może zabrzmieć z karty tak samo dobrze jak przez USB w funkcji DACa, ale potrzeba do tego karty micro SD z wyższej półki.

Piotr Ryka przy Fiio X5 :D :

"Z wysokiej jakości słuchawkami potrafi grać naprawdę przednio, a jeszcze lepiej, gdy czerpie sygnał od stacjonarnego komputera. Niewykluczone, że samodzielnie produkować muzykę na takim poziomie również potrafi, o ile otrzyma odpowiedniej jakości kartę pamięci. W to jednak nie wnikam, gdyż wymagałoby to osobnych testów, które nie zostały przeprowadzone."

 

triple-facepalm-and-a-photobomb.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchał już ktos X1 z Denonami D600? Ciekawe czy się razem zgrają... Jutro odbieram Fiio ze sklepu... ale zadaję sobie to pytanie od kilku dni... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróżę z fusów, że może być nieźle.

Obys miał rację :)

 

 

Jak chcesz to mogę dzisiaj/jutro sprawdzić :)

 

Sprawdź dzis bo jutro to sam będę słuchał, a strasznie mnie ciekawosc zżera :D chętnie poznam Twoją opinię :)

Edytowane przez Kapsel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z czułymi IEMami sprawdzał czy na wyjściu LO X1 też szumi? Jestem ciekaw czy szumi dac czy wzmak.

Przesłuchane X1 z D600. Wnioski? Z pamięci X1 robi z nimi to samo, co X5. Lekko wypycha średnicę. Scena naprawdę niezła, podobna do stacjonarnego cdka Denona. Chyba nieco węższa od X5 i mniej głębi. Świetny bas, ma impakt, jest sprężysty. Ładna góra, wcale mi jej nie brakowało. Nie syczy, ale jest dźwięczna.

 

Gorzej ze średnicą. Wokale grają jakby "szeptem", delikatny wokal zwłaszcza kobiecy bardzo intymny. Ale mocniejszy już zbyt przydymiony. Średnica jest za mało żywa, brzmi lekko nienaturalnie. W tej kwestii lepsze były D1100.

 

Świetne połączenie wg mnie do elektroniki. Ale tam gdzie grają gitary, pianino... brakuje tej średnicy. Czyli w sumie to X1 nic tonalnie nie zabiera w stosunku do X5, może trochę bardziej się bas rozlewa, w X5 jest lepiej kontrolowany bardziej punktowy. Totalnie nie dla mnie słuchawki, rocka i metal grają jak jakiś zespół gimnazjalny, a ja oczekuję brzmienia weteranów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z czułymi IEMami sprawdzał czy na wyjściu LO X1 też szumi? Jestem ciekaw czy szumi dac czy wzmak.

Przesłuchane X1 z D600. Wnioski? Z pamięci X1 robi z nimi to samo, co X5. Lekko wypycha średnicę. Scena naprawdę niezła, podobna do stacjonarnego cdka Denona. Chyba nieco węższa od X5 i mniej głębi. Świetny bas, ma impakt, jest sprężysty. Ładna góra, wcale mi jej nie brakowało. Nie syczy, ale jest dźwięczna.

 

Gorzej ze średnicą. Wokale grają jakby "szeptem", delikatny wokal zwłaszcza kobiecy bardzo intymny. Ale mocniejszy już zbyt przydymiony. Średnica jest za mało żywa, brzmi lekko nienaturalnie. W tej kwestii lepsze były D1100.

 

Świetne połączenie wg mnie do elektroniki. Ale tam gdzie grają gitary, pianino... brakuje tej średnicy. Czyli w sumie to X1 nic tonalnie nie zabiera w stosunku do X5, może trochę bardziej się bas rozlewa, w X5 jest lepiej kontrolowany bardziej punktowy. Totalnie nie dla mnie słuchawki, rocka i metal grają jak jakiś zespół gimnazjalny, a ja oczekuję brzmienia weteranów.

 

Dzięki wielkie za dokładną analizę :) Po jej przeczytaniu jestem bardziej niż zadowolony, już nie mogę się doczekać odbioru Fiio. Niestety centrala jeszcze nie przesłała X1 do Wojtka, ale teraz już jestem spokojny i czekam cierpliwie. D600 używam głównie z elektroniką i hip-hopem, więc połączenie powinno trafić w mój gust. Do rockowych klimatów mam bezkonkurencyjne (jak dla mnie) DT990 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, w stosunku do toru stacjonarnego czarne tło było mniej wyraziste. Ale na X5 zwróciłem na to samo uwagę. Chciałbym porównać bezpośrednio X1 i X5...

 

W ogóle, to na prawie wszystkich Denonach, a takze Focalach Spirit One i Classic, średnica brzmiala fatalnie. Nienaturalnie. Zniekształcona. Pianino prawie fałszowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności